Článek

Vyhořela dílna tvůrců Kukyho a Františka z Kouzelné školky: Šili tam i roušky

 
K velkému neštěstí došlo v pondělí před polednem v Lipníku nad Bečvou. Krátce po jedenácté hodině tam začala hořet výrobna textilních hraček, kde přišel na svět třeba Svěrákův Kuky z filmu Kuky se vrací nebo František z Kouzelné školky. Nešťastná událost místní mrzí o to víc, že se firma v době koronavirové krize zaměřila na výrobu roušek, městu jich dodala několik tisíc. Lidé uspořádali veřejnou sbírku, jejíž výtěžek by měl majiteli pomoci překonat těžké období.
02.04.2020 16:45 |

podobné články

Podobné články

Ničivý požár dílny zastavil ve firmě Noe výrobu roušek: Díky pomoci místních švadlenky znovu šijí!

 
Lipnická firma Noe normálně vyrábí maňásky a látkové hračky. Stejně jako řada dalších českých společností ale v době koronavirové krize přeorientovala výrobu a začala šít roušky. Na konci března bohužel v sídle společnosti došlo k tragické události - její dílnu zničil požár a výroba tak musela být zastavena. Lidé z Lipníku nad Bečvou tvůrcům Kukyho z filmu Kuky se vrací nebo Františka z Kouzelné školky naštěstí rychle nabídli pomoc, a švadlenky tak mohou pokračovat v šití roušek jinde.
11.04.2020 21:50 |

podobné články

Čáslav: Nová keramická dílna slouží dětem

 
Ve čtvrtek 15. září byla v Čáslavi slavnostně otevřena nová keramická dílna v budově rekonstruovaného hotelu Grand. Akce se mimo vedení a pracovníků zdejšího domu dětí a mládeže, jemuž bude dílna sloužit, zúčastnil také starosta města, inženýr Jaromír Strnad, a bývalý místostarosta města a současný náměstek ministra průmyslu a obchodu, inženýr Jiří Havlíček a mnozí další obyvatelé Čáslavi, kteří měli zájem si nové prostory prohlédnout.
26.09.2016 16:45 |

podobné články

MHMP: Pražská tržnice má nové nájemce, otevře se opravárna, papírnictví, keramická dílna nebo optika

 
Rada města schválila nové nájemce volných prostor v areálu Pražské tržnice, kteří uspěli ve výběrovém řízení. Budou jimi udržitelný start-up Opravárna, obchod a dílna papírnictví Papelote, keramická dílna a optika. Svůj provoz by měly zahájit v nejbližších měsících. V Hale 22 přibydou stánky s hovězím z Šumavy, chorvatské speciality nebo obchod s bio a bezobalovými potravinami.
05.05.2021 12:50 |

podobné články

Pohřeb babičky z Kouzelné školky Havelkové (†92): Rakev s loutkou Františka rozplakala syna!

 
Ve středu v poledne se ve Strašnickém krematoriu odehrál pohřeb babičky z Kouzelné školky Libuše Havelkové (†92). Na její poslední cestu ji přišli vyprovodit její přátelé a několik hereckých kolegů...
12.04.2017 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Libuše Havelková (23 článků)

Letní jazzová dílna se kvůli povodním přesouvá

 
Kvůli povodni se letos neuskuteční ve Frýdlantě v Čechách Letní jazzová dílna Karla Velebného, jež se zde koná od roku 1984 jako interpretační seminář s předními domácími i zahraničními lektory. Ve zkráceném termínu od 16. do 19. 8. bude v Přerově.
11.08.2010 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Velebný (11 článků)

Na Poličsku hořela truhlářská dílna. Škody přesáhnou milion korun

 
Truhlářská dílna hořela v neděli před druhou hodinou ráno u obce Polička v okrese Svitavy. Během požáru se nikdo nezranil, uvedla policejní mluvčí Anna Štegnerová.
31.10.2010 09:20 |

podobné články

Kreativní dílna ve Vysočanech: Láká na odpočinek i umělecké dílo zdarma

 
Galerie 9, kterou spravuje městská část Prahy 9, připravila pro veřejnost zajímavý letní program. Každou středu zde zdarma probíhá kreativní dílna a poté také dámský klub.
15.08.2017 07:40 |

podobné články

Jaroslava Lukšová: Dílna Radost v novém

 
Dílna Radost v pátek 1.9. představila nové prostory, v nichž bude působit. Přestěhujeme se z centra Místku do Starého Města, ale pouhých cca 100m za Úřadem práce ve F-M.
11.09.2017 08:30 |

podobné články

Hasiči zasahovali na Žižkově: Vznítila se tu dílna v jednom z domů, příčina je zatím nejistá

 
Během čtvrtečního večera museli zasahovat hasiči v Seifertově ulici v Praze 3. V jednom z činžovních domů začala hořet dílna. Díky rychlému zásahu ale naštěstí požár nezpůsobil větší škody. Nikdo také nebyl zraněn. Příčinu nyní technici zjišťují.
16.11.2017 21:20 |

podobné články

Svoboda (ČSSD): Kavárna bude fungovat i jako sociálně terapeutická dílna

 
Citát oblíbené herečky a spisovatelky Haliny Pawlowské, že nejlepší sport je kafe a dort, zazněl v pondělí 12. března při slavnostním otevření nové kavárny Domov v Raspenavě. Kavárna je unikátní nejen tím, že se stala jedinou ve městě. Současně bude fungovat i jako sociálně terapeutická dílna. To znamená, že hosty budou obsluhovat zdravotně postižení z Domova Raspenava.
14.03.2018 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Halina Pawlowská (535 článků)

NPÚ: Kamenická dílna přispěla k obnově unikátního portálu na zřícenině Zvířetice

 
Kamenická dílna zaměřená na restaurování a záchranu gotického portálku pokračuje na Zvířeticích příští víkend 24. a 25. května.
23.05.2018 09:30 |

podobné články

Nádraží v pražském Bubenči čeká proměna. Bude v něm hospoda a cyklistická dílna

 
Nádraží Bubeneč má dnes vymlácená okna a na fasádě jsou barevná graffiti. Od roku 2021 v něm ale bude nová hospoda, kulturní centrum a dílna na kola.
16.11.2019 17:35 |

podobné články

Letní jazzová dílna Karla Velebného začíná ve Frýdlantu

 
Přes obavy ze zrušení se od 15. do 22. srpna uskuteční v severočeském Frýdlantu 37. Letní jazzová dílna Karla Velebného. Zúčastní se jí více než dvě stovky mladých adeptů jazzového umění, které povede devatenáctičlenný lektorský sbor.
15.08.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Velebný (11 článků)

Milion chvilek vyzývá: Noste roušky! Je to jako se sbíráním psích h...

 
Spolek Milion chvilek pro demokracii zahájil novou iniciativu „Roušky všem!“, kterou vyzývá, aby lidé nosili roušky. Hlavním propagátorem je pro Milion chvilek moderátor a podnikatel Petr Ludwig, který o iniciativě natočil video. Lidé si podle něho mají vyrobit roušky sami, když nemohou jiné sehnat. Stejně tak i dezinfekci, na kterou je prý možné použít i slivovici. Že lidé roušky zatím nenosí, je podle něj trend, který je nutné změnit. Stejně jako lidé začali sbírat trus po svých psech. A už se objevila parodie na ministra Vojtěcha.
16.03.2020 15:05 |

podobné články

Starostové Prahy si musí poradit sami, vláda prý selhala. Na Praze 14 šijí roušky ve velkém

 
Celé Česko šije ve velkém roušky, pro sebe, pro známé, pro rodinu a všem ostatním, kteří je potřebují. Ochranné pomůcky, zejména roušky a respirátory, chybí po celé republice. Proto se Češi rozhodli, že si pomohou sami. Před galanteriemi, které dostaly výjimku a mohou být otevřené, se tvoří fronty lidí, kteří kupují látky na roušky. Například Praha 14 v čele se starostou Radkem Vondrou šije také, městská část objednala prozatím 700 metrů látky, ze které vzniknou potřebné roušky.
18.03.2020 13:30 |

podobné články

Chrchlá celý svět. A roušky nejsou: Ve Francii se kradou. V Německu krize. I v USA se vyrábí na koleně

 
Roušky, roušky, roušky. Téma, které hýbe Českem. Ale nejen jím. Zprávy o nedostatku roušek se ozývaly snad ze všech evropských zemí. Francie, Německo, Polsko, Nizozemí, Slovensko, Norsko. I za oceánem v USA se prý roušky už začínají vyrábět svépomocí. Došlo i ke krádežím, a ani testy na koronavirus nebyly samozřejmostí.
19.03.2020 14:20 |

podobné články

Nely Slovákové se nebojíme! Testy hovoří jasně, roušky nefungují, říká mluvčí laboratoře

 
Brněnská podnikatelka Nela Slováková (30) začala během pandemie koronaviru v Česku nabízet roušky na svém e-shopu s tím, že chce lidem pomoct v tak nelehké situaci a její roušky jsou kvalitní a velmi účinné. Redakce eXtra.cz u reality show hvězdičky roušky zakoupila a nechala otestovat na Technické univerzitě v Liberci, kde se ukázalo, že roušky Slovákové jsou stejně účinné jako hadr nebo bavlněné tričko. Slováková však výsledky testů napadá. Liberecká univerzita si ale za výsledky analýzy stojí a odmítá, že by byly testy jakkoliv zmanipulované.
30.07.2020 18:20 |

podobné články

Páteční Ulice: Podívejte se na Matoušův kuriózní tanec v dílně

 
Právě dnes je to dva roky, co Bedřichovi vyhořela truhlářská dílna. V troskách tehdy zahynul jeho přítel Hrihorij Lisečko a o život přišel málem i sám Bedřich, kterého nakonec z plamenů zachránil Jarda Hejl.
05.09.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Hrihorij Lisečko (3 články)

Na Vltavě v Praze vyhořela ukotvená loď

 
V holešovickém přístavu ráno vyhořela odstavená loď. Požár zažehlo zřejmě topení.
19.12.2009 10:45 |

podobné články