Článek

Vyhodil Druláka. Vyhraje proto Ukrajina? Hampl ostře napálil Lipavského

 
Konec západní civilizace v přímém přenosu. Vyhození profesora Druláka bakalářem Lipavským, internetový pořad Reflexu o tom, že největším zločincem na civilistech za druhé světové války byla Rudá armáda. Chytrých elit je netřeba, naopak, hlasu dostává podprůměrnost. To zaznělo na besedě se sociologem Petrem Hamplem v plzeňské městské knihovně. Situaci nejde přirovnat k zániku starého Egypta nebo Říma. Je to mimořádná situace. Využije toho Východ, islám či „lidojedi“?
18.01.2023 16:25 |

podobné články

Podobné články

Petr Hampl: Babiš musí udělat velmi riskantní krok. Když neuspěje, zničí ho to. A Pavel vyhraje o milion hlasů

 
Česká „hospoda“ je rozložená a rozhádaná, zato „kavárna“ je ve výborné kondici, nadšená a aktivní, vysvětluje sociolog Petr Hampl, proč Fialova vláda vyhrála už třetí volby po sobě. Dochází podle něho k výrazné změně rovnováhy v naší společnosti. A prezidentské volby? Babiš musí přistoupit k velmi riskantní strategii, jinak generál Pavel vyhraje o milion hlasů, tuší Hampl.
16.01.2023 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1592 článků)

Když vyhraje Ukrajina. A když Rusko? „Úkol pro něj i Čínu“. Pravda o volbách

 
Když vyhraje Ukrajina, bude hrozit rozpad Ruska a jaderná destabilizace světa, uvádí v bilančním zamyšlení analytik Štěpán Kotrba. Pokud vyhraje Rusko, stejně pro něj nastoupí nové úkoly: Technologické a finanční odpojení se od Západu, což platí i pro Čínu. Kotrba považuje nadcházející volbu prezidenta za čistě symbolickou věc. Když se sněmovní a senátní většina shodnou, nelze dělat nic, soudí.
31.12.2022 11:00 |

podobné články

Jestli Zeman nezmění názor... Vystrčil odkryl karty. Lipavského nepustí

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Událostech ČT k rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského ministrem zahraničí uvedl, že v případě Zemanova setrvání na tomto kroku bude zapotřebí vyjasnit prezidentské pravomoci podáním kompetenční žaloby k Ústavnímu soudu. Vyjádřil se rovněž k možnosti, zdali by bylo možné, že nová vláda designovaného premiéra Petra Fialy (ODS) by se ujala funkcí prozatím bez Lipavského.
10.12.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4895 článků) , Miloš Zeman (27726 článků) , Jan Fiala (403 článků) , Jan Fiala (403 článků)

Zeman „zařízl“ Lipavského. A Železný z ČT se neudržel, muselo to ven

 
K rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského ministrem zahraničí se již vyjádřil také moderátor České televize Jakub Železný. Zdali je Lipavského kvalifikace nedostatečná na to, aby mohl řídit českou diplomacii, se moderátor zamyslel se vzpomínkou na dočasné vedení resortu ministrem vnitra v demisi Janem Hamáčkem (ČSSD). Lipavský na rozdíl od Jana Hamáčka VŠ vzdělání má, napsal moderátor. Při diskusi o kvalifikaci ukázal také směrem k Hradu.
11.12.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Miloš Zeman (27726 článků) , Jakub Železný (188 článků)

A teď je odpovědnost za Lipavského na Fialovi. Novinář z ČT spekuluje o dohodě, která za tím může být

 
Prezident Miloš Zeman v pátek jmenuje vládu včetně sporného kandidáta na ministra zahraničí Jan Lipavského (Piráti), po schůzce v Lánech to tisku oznámil designovaný premiér Petr Fiala (ODS). Prezident tím rezignoval na možnost pomoci nové vládě stát se přijatelnou i pro své odpůrce, zní na sociálních sítích některé z reakcí známých jmen. Nechce se jim věřit, že by si Zeman za takový ústupek nekladl podmínky. Fiala si je snad dobře vědom toho, že výsledky ministrování Lipavského si odteď bere na triko.
13.12.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4895 článků) , Miloš Zeman (27726 článků) , Jan Fiala (403 článků) , Jan Fiala (403 článků)

Průšvih: Měl srandu z Lipavského cesty na Ukrajinu. A přišel Veselovský

 
Horké chvíle zažívá v posledních hodinách poslanec Patrik Nacher (za ANO) za svůj sarkastický komentář ohledně cesty ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) na Ukrajinu. „Bomba, která změní situaci,“ pobavil se Nacher po oznámení cesty Lipavského, jejímž cílem má být vyjádření podpory územní jednoty a suverenity Ukrajiny. Mnoho komentátorů však na podobný humor naladěno nebylo. „Teda to je trapný,“ ozvalo se od novináře Respektu a začaly se přidávat známé tváře české žurnalistiky včetně Martina Fendrycha, Martina Veselovského, Jindřicha Šídla či moderátorky ČT Světlany Witowské. Nacher nakonec zablokoval možnost diskuse.
06.02.2022 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (422 článků)

„Rambo“ Lipavský: Všichni mu šli na pomoc. Ale ukázal se problém

 
Posměšky na adresu ministra zahraničí Jana Lipavského způsobily, že řada jiných politiků vytáhla své fotky v helmách. Například Mirek Topolánek, Marian Jurečka či Jan Hamáček. A ti, kdo neměli fotky z vojenského prostředí, si řekli, že plastové na stavbě stačí. Například předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová nebo Lipavského pirátští kolegové z Prahy. Přidali se také novináři, ale ne všichni úplně na straně Lipavského. Moderátor Tomáš Jirsa poznamenal, že si lidé předtím bez pohoršení dělali legraci ze vzhledu Aleny Schillerové, a Matyáš Zrno zase zavzpomínal, jak přesvědčoval Alexandra Vondru, ať si nenechá helmu vnutit.
09.02.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2437 článků) , Tomáš Jirsa (99 článků) , Alexandr Vondra (1361 článků) , Jan Hamáček (3329 článků) , Marian Jurečka (1039 článků)

Biskup Malý v ČT vůbec nešetřil náměstka Druláka, ale ani Zemana

 
Pomocný biskup pražský Václav Malý zavítal do středečního Interview ČT24. Rozebíral návštěvu papeže Františka v Evropském parlamentu a zavzpomínal na své angažmá v revolučních událostech roku 1989. U papežova projevu nejvíce ocenil poukaz na lidská práva. V této souvislosti ani trochu nešetřil prezidenta Miloše Zemana či náměstka ministra zahraničních věcí Petra Druláka. Došlo i na starší občany a na manažery.
26.11.2014 19:47 |

podobné články

Osobnosti: Václav Malý (94 článků) , Miloš Zeman (27726 článků) , Petr Václav (1022 článků)

Zaorálek promluvil o nové koncepci zahraniční politiky i co čeká náměstka Druláka

 
Je fajn, že americký konvoj projíždějící Českem pomohl v neděli některým rodinám strávit příjemně čas, prohlásil v rozhovoru pro dnešní Právo ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Na druhou stranu výzvy, které se v souvislosti s kontroverzním konvojem také objevily, jako například aby u nás vojáci USA zůstali, označil Zaorálek za „nedospělé a ujeté“. Prozradil také, co radil prezidentovi ohledně jeho plánované cesty do Moskvy, ale i to, jaký má názor na svého náměstka Petra Druláka.
04.04.2015 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2844 článků)

Začne se to hroutit od Německa. Drulák o novém nastavení světa

 
Neochvějná podpora Ukrajiny? Podle experta na mezinárodní vztahy a bývalého prvního náměstka ministra zahraničí Petra Druláka je Evropa pouze vazalem USA a nemá žádnou možnost na průběhu války nic změnit. K obratu prý musí přijít něco úplně jiného. Ptali jsme se také na to, jaký vliv na EU může mít zhoršení vztahů Ameriky s Čínou. Důsledky nového uspořádání světa mohou být podle profesora Druláka pro naši oblast světa nepěkné a v rámci Evropy nejvíce utrpí Německo. Vývoj se podle něho může začít měnit na podzim, ale česká vláda prý nereálně věří ve vítězství Ukrajiny.
04.08.2022 04:55 |

podobné články

Za nároďák hrála Sparta! To chce klid!

 
Napálil nás, napálil Španělsko, napálil celý svět.
11.02.2011 12:10 |

podobné články

Hampl odchází z ČEZu. Dozorčí rada to schválila

 
Dozorčí rada elektrárenské společnosti ČEZ schválila, že ji opustí Lukáš Hampl. Hampl, který působí také jako náměstek ministra dopravy, na svou funkci rezignoval. Informoval o tom server Patria.cz, Hampl informaci potvrdil.
24.02.2012 21:50 |

podobné články

Hampl: Překvapila mě kvůli intervencím debata o inflačním cíli

 
Viceguvernér ČNB Mojmír Hampl je velmi překvapen, že devizové intervence České národní banky vyvolaly debatu o dvouprocentím inflačním cíli centrální banky. Naopak negativní reakce veřejnosti jej nepřekvapila. Hampl to uvedl na setkání s manažery organizovaném týdeníkem Euro. Zároveň Hampl upozornil, že intervence sice vyvolává krátkodobě negativní reakci, ale dlouhodobě situaci ekonomiky stabilizuje tím, že centrální banka například dopředu tímto krokem říká, jaký bude kurz koruny.
12.11.2013 11:46 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (67 článků)

Smrt Čáslavské není žádná událost. Smát se Havlovi je v pořádku. Panstvo má pocit, že jim nic nehrozí, ale to se přepočítali, udeřil Petr Hampl

 
ROZHOVOR „Pokud v téhle zemi vyroste skutečné neonacistické hnutí, ponesou plnou odpovědnost lidé jako Sobotka nebo Dienstbier,“ označuje viníky sociolog a politik Petr Hampl. Tím ovšem jeho výčet nekončí. Nejen, že konkrétně jmenuje další politiky a vysvětluje důvody, ale má dokonce i podezření na cílené jednání některých elit. Hampl hovoří i o daleko horším scénáři, než by byl případný krvavý výbuch násilného nacionalismu. „Pokud by se naplnily záměry současné vládnoucí elity, byla by na konci hořící země drancovaná bandami podobnými Islámskému státu.“ A že se někteří lidé smějí Václavu Havlovi? „To je velice zdravé. Otázkou spíš je, proč se někteří lidé té lži ještě pořád drží,“ říká. V červnu 2016 byl navíc Hampl zvolen předsedou Alternativy pro Českou republiku, v letošních volbách bude usilovat o senátní mandát.
08.09.2016 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6371 článků)

Petr Hampl: Kdyby lidi v roce 89 věděli... Pověsili by disidenty na lampy

 
ROZHOVOR „Češi jsou národem, který přišel s požadavkem svobody projevu už v roce 1420 a který raději čelil vyhlazovací válce, než by se vzdal ideálu svobody projevu,“ upozorňuje sociolog Petr Hampl. Současně ale říká, že když tradiční strany hovoří o svobodě, je tím myšlena pouze možnost korporací přeměnit lidi na své otroky. Hampl upozorňuje, že jsme přeceňovali nebezpečí komunismu, a podceňovali nebezpečí havlismu. „Myslím, že třeba Václav Klaus ten problém viděl celou dobu. Jenže říci v 90. letech, že havlovští intelektuálové představují větší hrozbu než komunistické mafie, to bylo nemyslitelné,“ uvedl Hampl.
19.09.2017 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10871 článků) , Petr Václav (1022 článků)

Vaše hra skončí! Kauza „Petr Hampl cenzurován neziskovkou“: Žluč teče proudem, padlo i varování

 
Sociolog Petr Hampl poskytl rozhovor učitelským novinám. A už se proti němu houfují odpůrci. Svolává je ředitelka Multikulturního centra Praha Zuzana Schreiberová, která vyzvala, aby ten, komu „Hampl hnul žlučí“, napsal do redakce Učitelských novin. Zdůvodnění? „Pán píše na dezinformační servery.“ A Hampl s Martinem Konvičkou to Schreiberové vrátili.
13.01.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Konvička (120 článků)

Vaše hra skončí! Kauza „Petr Hampl cenzurován neziskovkou“: Žluč teče proudem, padlo i varování

 
Sociolog Petr Hampl poskytl rozhovor učitelským novinám. A už se proti němu houfují odpůrci. Svolává je ředitelka Multikulturního centra Praha Zuzana Schreiberová, která vyzvala, aby ten, komu „Hampl hnul žlučí“, napsal do redakce Učitelských novin. Zdůvodnění? „Pán píše na dezinformační servery.“ A Hampl s Martinem Konvičkou to Schreiberové vrátili.
13.01.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Konvička (120 článků)

Lipavský vyznamenán Zelenským: Česko je a bude s vámi, dokud Ukrajina nezvítězí

 
Ukrajina vyznamenala českého ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) Řádem Za zásluhy. Šéf české diplomacie ocenění za podporu Ukrajiny získal od ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. „Česko je a bude s vámi, dokud Ukrajina nezvítězí,“ ujistil na to Ukrajince Lipavský, který získal vyznamenání dříve nežli samotný ukrajinský prezident Zelenskyj – tomu nejvyšší české státní vyznamenání udělí prezident Miloš Zeman 28. října.
30.08.2022 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27726 článků)

Překvapení. Američany Ukrajina nezajímá. Petr Hampl u Xavera bořil mýty

 
Sociolog a spisovatel Petr Hampl byl hostem moderátora Luboše Xavera Veselého na XTV.cz. Podle jeho slov žijeme v sebevražedné civilizaci, která míří k chaosu. „Vládě mají chudší občané za zlé, že jim nechce pomoci. Malý národ by měl dnes myslet hlavně na sebe,“ zmínil Hampl.
13.07.2022 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (661 článků)