Článek

Vyhnánek: Praha daruje dva miliony Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského

 
Rada hl. m. Prahy schválila poskytnutí daru ve výši dva miliony korun pro Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze na zajištění technického a přístrojového vybavení pro oddělení intenzivní a následné péče o covid-19 pozitivní pacienty – rekonstrukci a vybavení kyslíkové stanice.
10.03.2021 13:30 |

podobné články

Podobné články

MHMP: Praha poskytla Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského dotaci ve výši 950 tisíc korun

 
Nové přístroje a zdravotnické vybavení zakoupila díky dotaci ve výši 950 000 korun od hlavního města Prahy Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Potřebné zařízení dnes vedení nemocnice osobně předal radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.
14.09.2018 08:20 |

podobné články

MHMP: Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského má nový přístroj pro sledování životně důležitých funkcí

 
Radní hlavního města Prahy pro oblast zdravotnictví Radek Lacko dnes osobně předal zástupcům Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského nový přístroj, tzv. kompaktní monitor vitálních funkcí v hodnotě 100 000 korun. Ten byl pořízen díky dotaci poskytnuté hlavním městem a bude nyní sloužit na oddělení ARO.
23.08.2018 10:15 |

podobné články

Zoufalá prosba pražské nemocnice: Kyslík si vyrábí sama, na novou stanici dostane od města dva miliony

 
Zoufalá prosba Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, která si sama vyrábí kyslík pomocí speciální stanice, padla na úrodnou půdu. Poté, co nemocnice ve sbírce na rozšíření stanice vybrala přes tři miliony korun, jí 600 tisíc přislíbila Praha 1 a v pondělí schválili dvoumilionový dar nemocnici také pražští radní. Odhad nákladů na modernizaci stanice jsou čtyři miliony korun, peníze navíc půjdou podle zástupců nemocnice na nákup vybavení pro péči o pacienty s covidem-19.
08.03.2021 13:55 |

podobné články

Dva vážně zranění z pražského výbuchu jsou po operaci a mimo ohrožení života

 
Dva ze zraněných při pondělním výbuchu v centru Prahy dál zůstávají v nemocnici. V Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského je hospitalizovaný pacient, který při explozi utrpěl otřes mozku a poranil si ramenní kloub. Dnes se podrobil tříhodinové operaci. Druhý leží v nemocnici v Motole, kde mu už v podvečer lékaři operovali tříštivou zlomeninu nohy. 
30.04.2013 15:25 |

podobné články

Problémy nemocnice pod Petřínem: Nedostatek kyslíku pro pacienty s covidem vyřeší novou výrobnou

 
Z nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského na Malé Straně, známé též jako nemocnice pod Petřínem, před týdnem zazněla naléhavá prosba o pomoc. K tomu, aby zde mohli léčit covidové pacienty, potřebuje kyslík. Kvůli složité dopravní dostupnosti si ho zdravotníci vyrábí sami, a kvůli zvýšené spotřebě potřebují lepší výrobní stanici. Nemocnice vyhlásila sbírku, ve které vybírají 3 miliony. Další 2 by mohl dát magistrát a 600 tisíc už slíbila Praha 1.
05.03.2021 15:30 |

podobné články

Herečka otevřeně o práci v nemocnici: Pacientka mi vyprávěla o svém životě, druhý den už nebyla

 
Nejen zdravotníci sdílejí smutné příběhy pacientů, kteří jim pod rukama zemřeli na covid-19. V nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze pod Petřínem je prožívala i muzikálová herečka a zpěvačka Kateřina Pechová  (25) , která si udělala kurz Červeného kříže a pracovala jako dobrovolnice. "Jeden den mi pacientka vyprávěla o svém životě a druhý den už nežila," popsala Super.cz.
27.03.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Pechová (15 článků)

Pacienti se stěhovat nebudou: Nemocnice Milosrdných bratří zůstane Brnu, to tu postaví i LDN

 
Pacienti, kteří se léčí v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně, se nemusejí obávat přesunu na jiné pracoviště. Brněnská radnice se totiž domluvila na další spolupráci s řádem Milosrdných bratří. Ten totiž před časem uvažoval, že by nemocnici od města převzal.
23.08.2017 11:15 |

podobné články

MČ Praha 2 pomůže Domovu sv. Karla Boromejského

 
Na svém zasedání v pondělí 18. listopadu 2013 schválili zastupitelé MČ Praha 2 přidělení účelové dotace ve výši 100 tisíc korun pro Domov sv. Karla Boromejského v Řepích. Finanční pomoc je určena na podporu programu následné ošetřovatelské péče o seniory, která je poskytována také obyvatelům Prahy 2.
19.11.2013 16:41 |

podobné články

Teska Arnoštová (ČSSD): Včasná léčba ušetří společnosti a státu nemalé finanční prostředky

 
Unikátní Dětské a dorostové detoxikační centrum působí v pražské Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského (NMSKB). Pracoviště disponující 14 lůžky je v Česku svého druhu jediným. V roce 2015 tak hospitalizovalo 261 dětských pacientů a v ambulancích jich ošetřilo 642.
15.12.2016 17:30 |

podobné články

Pohlazení jako terapie: Pacienty v pražských nemocnicích „léčí“ koně i psi, v Motole využívají i strašilky

 
Pejsky si mohou užít pacienti ve většině pražských nemocnicích. Pohlazení chlupatého kamaráda pro ně má totiž často terapeutický účinek. Terapeuti se psy jsou hrazeni většinou z darů či různých projektů. Nemocné včetně seniorů upoutaných na lůžka v Nemocnici Milosrdných sester svatého Karla Boromejského pod Petřínem navštěvuje nejen pes, ale v zahradě si mohou užít i koně. V Krči žijí v areálu nemocnice mufloni, motolská nemocnice zase dětem při speciálních dnech ukazuje i morčata nebo strašilky.
14.06.2020 18:35 |

podobné články

Zachránit život se v drtivé většině nepodaří, říká nemocniční kaplan. Pomáhá s covidovými pacienty

 
Marek František Drábek je oficiálně kaplanem v Nemocnici milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. V současné době zuřící koronavirové pandemie však pomáhá tamnímu personálu, který je už na pokraji svých sil. Situace je podle něj náročná také proto, že zaměstnanci tuší, že většině pacientů bohužel nedokáží pomoci, a nemoc často postupuje velice rychle.
15.03.2021 21:00 |

podobné články

Osobnosti: František Marek (46 článků)

Pozemkový úřad podává žalobu na rozhodnutí o vydání majetku Československé provincii Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské

 
Dne 19. 2. 2016 byla ze strany České republiky – Státního pozemkového úřadu podána žaloba, kterou se SPÚ jako organizační složka státu domáhá rozhodnutí o nevydání zemědělských nemovitostí Československé provincii Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské soudem a nahrazení rozhodnutí krajského pozemkového úřadu o vydání.
22.02.2016 22:20 |

podobné články

Řád, který pečoval o Havla, se podivně dostal k pozemkům. Hned je prodal za čtyřicet milionů

 
Kongregace milosrdných sester sv. Karla Boromejského v březnu požádal o vydání lukrativních pozemků v Řepích a již v listopadu ho prodal. Podle odhadů za něj mohl získat až 40 milionů korun. Boromejky odmítají říci, kolik peněz přesně dostaly, deníku Právo ale prozradily, že potřebovaly peníze na provoz nemocnice i hospice. Úřady přitom nejsou schopny odhadnout, kolik podobných obchodů by mohlo proběhnout. Na tento přišly náhodou.
21.12.2013 07:17 |

podobné články

Řád, který pečoval o Havla, se podivně dostal k pozemkům. Hned je prodal za desítky milionů

 
Kongregace milosrdných sester sv. Karla Boromejského v březnu požádala o vydání lukrativních pozemků v Řepích a již v listopadu je prodala. Podle odhadů za ně mohla získat až 40 milionů korun. Boromejky odmítají říci, kolik peněz přesně dostaly, deníku Právo ale prozradily, že potřebovaly peníze na provoz nemocnice i hospice. Úřady přitom nejsou schopny odhadnout, kolik podobných obchodů by mohlo proběhnout. Na tento přišly náhodou.
21.12.2013 07:22 |

podobné články

Boromejky uspěly s žalobou, získají pozemky pod plánovanou R 35

 
Řád Milosrdných sester svatého Karla Boromejského získá tři parcely na Jičínsku. Požádal o ně v rámci církevních restitucí. Státní pozemkový úřad (SPÚ) parcely odmítl vydat, protože přes ně má vést plánovaná silnice R 35 mezi Jičínem a Hradcem Králové. Královéhradecký krajský soud ale rozhodnutí SPÚ zvrátil.
21.05.2015 11:06 |

podobné články

Nebe pod Petřínem plné draků. Tradiční událost provázel smích i slzy

 
Pražské rodiny s dětmi se při posledním zářijovém dnu vydaly na tradiční podzimní zábavu. U Nemocnice milosrdných sester svatého Karla Boromejského běhaly desítky ratolestí s rodiči po pláni s draky v ruce. Smích střídaly i slzy.
01.10.2017 10:10 |

podobné články

Jana Šulcová (70): Skončila ve špitále

 
Dotočila seriál Vzteklina a dobrovolně se nechala zavřít do pražské Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. „Chtěla jsem vědět, jak na tom jsem,“ prozrazuje deníku Aha! Jana Šulcová (70), která v seriálu hrála umírající matku.
03.02.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Šulcová (192 článků)

Pohlazení, které léčí: Stařečky od Boromejek rozveseluje kobylka Hoogy!

 
Rozdává radost a kouzlí úsměvy na tváři! Pacienti z Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze mají zvířecí kamarádku. Jezdí za nimi kobylka Hoogy, která je vždycky dokáže rozveselit.
17.05.2020 06:00 |

podobné články

Primátor Vokřál: S řádem Milosrdných bratří jsme se domluvili na principech spolupráce

 
Pro využívání areálu nemocnice Milosrdných bratří existuje mezi městem Brnem a konventem Hospitálského řádu sv. Jana z Boha – Milosrdných bratří smlouva o dlouhodobé spolupráci a také samotná nájemní smlouva. Ta je platná do podzimu letošního roku.
30.03.2018 17:35 |

podobné články