Článek

Vyhazov z Národního se nekoná: Divadlo po útoku Peckové přiznalo, jak to je s Kalivodovou

 
Neuvěřitelná smršť urážek přichází ze strany kdysi obdivované operní divy Dagmar Peckové (61), která si za jednu ze svých mnoha obětí vybrala kolegyni Andreu Tögel Kalivodovou (44). O té posměšně prohlásila, že ji vyhodili z Národního divadla. Redakce eXtra.cz oslovila mluvčí Zlaté kapličky a zjistila, jaká je pravda.
24.11.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Pecková (96 článků) , Andrea Kalivodová (235 článků)
Podobné články

Hašek ostře kritizuje výrok Peckové o seniorech, kteří jsou zvyklí žít v bídě

 
Členové sociální demokracie se na své sobotní konferenci tvrdě kritizovali vládní návrh na změnu valorizace důchodů a ostře se ohradili vůči výroku poslankyně TOP 09 Gabriely Peckové.
05.05.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Gabriela Pecková (64 článků)

Extravagantní svatební šaty oblékla Dagmar Peckové i dalším nevěstám: Od téhle návrhářky okrajkované princezny nečekejte

 
Módní návrhářka Ivana Follová pracuje v branži už skoro čtyři desítky let. Je mj. dvorní návrhářkou operní pěvkyně Dagmar Peckové, které navrhla i svatební šaty. Oběma jim vyhovuje extravagantní styl, takže si padly do noty.
14.01.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Pecková (96 článků)

Slavný hudebník Jaroslav Šaroun (†77) zemřel. Byl u rozjezdu divy Peckové, za spartakiádní skladbu ho vyznamenali

 
Významný český klavírista, skladatel a uznávaný korepetitor Jaroslav Šaroun 25. března zemřel. Dlouhá léta působil na Hudební akademii múzických umění i v České filharmonii, byl u rozjezdu kariéry operní pěvkyně Dagmar Peckové a proslavil se i hudbou k choreografii mužů pro spartakiádu v roce 1980. „Vzal nám ho covid. Moc jsme se od něj naučili,“ truchlí obyvatelé Dobřichovic, kde slavný muž žil. Na svůj život vzpomínal Jaroslav Šaroun pro projekt Paměť národa.
31.03.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Pecková (96 článků)

Operní diva Pecková: Po návratu do ČR pořád vídám tmářské závistivce. U voleb je potřeba změna

 
Operní pěvkyni Dagmar Peckové vadí, že ji mnoho lidí nazývá elitářkou, protože staví vysokou kulturu nad běžnou lidovou zábavu. Podle Peckové je ale takové vnímání věcí dáno rozdělením společnosti, které v poslední době stojí na názorech nejvyšších českých politiků. „Mně nepřijde vysoká kultura a umění elitářské, naopak by bylo potřeba dostat ho mezi všechny lidi. Ať si to také poslechnou, třeba Mozarta, ať to okusí a zjistí, jaká je to nádhera,“ říká k tomu Pecková.
01.07.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Pecková (96 článků)

Pohrdáte lidmi! Zrušené lokálky se hejtmance Peckové nepěkně vrátily

 
Ministr dopravy Karel Havlíček z hnutí ANO je rozčarován z toho, co se děje ve Středočeském kraji pod vládou hnutí STAN. Hejtmance Peckové musel poslat dokonce otevřený dopis. Vedení územního celku se totiž rozhodlo významně rušit železniční dopravu na lokálních tratích. Podle ministra se jedná o nekompetentnost a pohrdání lidmi. Vyzval také k racionálnímu vyjednávání.
06.10.2021 15:30 |

podobné články

Válka umělců pokračuje: Pavel Vítek vrací úder Dagmar Peckové. Silná slova za veřejnou urážku

 
V poslední době se zpěvák Pavel Vítek, který patří ke stálicím českých muzikálů, téměř nezastaví. S úspěšným uskupením 4 Tenoři má jeden koncert za druhým, což mu zřejmě někteří kolegové z branže nepřejí. V rozhovoru pro eXtra.cz se vyjádřil ke komentáři operní pěvkyně Dagmar Peckové, která veřejně označila tvorbu čtyř vynikajících hudebníků za kýč. 
12.11.2022 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Vítek (130 článků) , Dagmar Pecková (96 článků)

Slevomat fandí divadlu. 27. březen - Světový den divadla

 
Největší slevový portál Slevomat po zkušenostech s úspěšným  lastminute prodejem vstupenek do divadel postupně rozšiřuje nabídku zlevněných vstupenek na divadelní představení různých žánrů. Kromě dlouhodobých partnerů, jakými jsou například Divadlo Na Jezerce, Divadlo v Dlouhé, Divadlo Komedie, Ypsilonka, Žižkovské divadlo Járy Cimrmana a Švandovo divadlo, spolupracuje Slevomat celkem se 70 divadly, která zde stále častějí nabízí poslední volná místa na svá představení.
27.03.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jára Cimrman (340 článků)

„Na pacienty s rakovinou se tak nemyslí,“ přiznalo ministerstvo. Přijde lepší pomoc?

 
Na zpomalení průběhu rakoviny prsu má naději 3500 Češek v posledním stádiu nemoci. A to díky novému modernímu léku, který ale nehradí pojišťovna a kvůli stávajícímu rozhodování úřadů ani v nejbližší době nebude. Onko unie tedy vytáhla do boje proti byrokracii. Novým videem z dílny ilustrátora Jana Hofmana chce poukázat na nešvary, které léčbu rakoviny provázejí. Ministerstvo zdravotnictví přiznalo, že se na pacienty nemyslí tak, jak by mělo, a slíbilo zlepšení situace.
06.08.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hofman (4 články)

Ministerstvo spravedlnosti se přiznalo k chybě ve zprávě o amnestii

 
Ministerstvo spravedlnosti se přiznalo k chybě v materiále pro vládu, kde byl uveden počet zastavených trestních stíhání kvůli druhému článku amnestie Václava Klause. Původní číslo bylo 3120, ve skutečnosti bylo zastaveno jen 331 případů. Upozorňuje server iDnes.cz.
22.03.2013 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10843 článků)

Ministerstvo spravedlnosti se přiznalo k chybě ve zprávě o amnestii

 
Ministerstvo spravedlnosti se přiznalo k chyběv materiále pro vládu, kde byl uveden počet zastavených trestních stíhání kvůli druhému článku amnestie Václava Klause. Původní číslo bylo 3120, ve skutečnosti bylo zastaveno jen 331 případů. Upozorňuje server iDnes.cz.
22.03.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10843 článků)

Oběti domácího násilí se nemají kam schovat. Chybí sociální byty, přiznalo vnitro

 
Oběti domácího násilí ze strany svých partnerů nebo dalších rodinných příslušníků mají velký problém. Vedle toho, že musí strpět rány a ponižování, se nemají kam schovat. Nemají dostatek financí a neexistují pro ně vhodné byty. Podle serveru Týden.cz to přiznalo to ministerstvo vnitra.
16.04.2013 10:15 |

podobné články

Uplácení ve veřejné službě přiznalo 15 procent Čechů

 
Celkem 15 procent Čechů přiznalo, že v rámci veřejných služeb někdy upláceli. Vyplývá to z průzkumu organizace Transparency International. Zároveň se více než polovina dotázaných domnívá, že míra korupce v České republice v posledních dvou letech vzrostla.
09.07.2013 13:15 |

podobné články

Ministerstvo přiznalo Rathovi za nezákonnou vazbu necelých dvacet tisíc

 
Ministerstvo spravedlnosti přiznalo Davidu Rathovi (dříve ČSSD) odškodné 19.421 korun za období, kdy byl ve vazbě a které později Ústavní soud označil jako protiprávní. Bývalý poslanec a středočeský hejtman chtěl náhradu škody přes 45.254 korun. ČTK to dnes sdělil ředitel tiskového odboru ministerstva Miroslav Konvalina. Na výši odškodného upozornil web Česká justice.
03.04.2015 14:07 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4622 článků)

Přiznalo Turecko plán invaze do Sýrie? Hizballáh varuje, že „otevře brány pekla“

 
Přiznalo Turecko ústy svého premiéra přípravu na vyslání jednotek do Sýrie? Rusko nedávno obvinilo Ankaru z chystané invaze, Ankara to tehdy kategoricky odmítla. Ochotu vyslat armádu do Sýrie signalizovaly i další státy v regionu. Libanonský Hizballáh mezitím varoval, že pokud na Sýrii jednotky zaútočí, „otevře brány pekla“.
10.02.2016 14:05 |

podobné články

Rusko přiznalo, že jeho letadlo vlétlo ze Sýrie nad Izrael

 
Rusko přiznalo, že se jeho bezpilotní letadlo dostalo do vzdušného prostoru nad izraelskou část Golanských výšin. Podle nejmenovaného izraelského představitele citovaného dnes deníkem Haarec, letadlo patřilo ruským jednotkám rozmístěným v Sýrii. Rusové přiznali, že se do izraelského prostoru dostalo vinou lidské chyby. Zprávu přinesla ČTK.
07.08.2016 11:10 |

podobné články

Rusko zatloukalo doping, teď se přiznalo. A kdy přizná tu další špínu, kterou páchá, ptá se komentátor

 
Nad tím, že se Rusko přiznalo k dopingu ve sportu, se v dnešních Lidových novinách zamýšlí jejich komentátor Zbyněk Petráček.
29.12.2016 08:15 |

podobné články

Ministerstvo přiznalo bývalému řediteli ŘSD 300.500 korun, píše server

 
Ministerstvo spravedlnosti přiznalo 300.500 korun bývalému výkonnému řediteli Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Michalu Halovi v souvislosti s případem, kde byl obviněn z držení dětské pornografie. Uvedl to dnes server Česká justice. Zprávu převzala ČTK.
19.12.2017 12:20 |

podobné články

Bohatá historie karlínského divadla: Před 140 let mu říkali Théâtre Variété, měl tu vystupovat i Charlie Chaplin

 
Před 140 lety, 27. srpna 1881, byl zahájen provoz v karlínském varieté, které postavil pražský podnikatel Eduard Tichý. Nazývalo se Théâtre Variété otevřelo se pouhých 15 dní po požáru Národního divadla vystoupením Královského belgického cirkusu s drezurou čtyř koní a koňskými povozy. Tichý divadlo nejprve pronajímal cirkusovým společnostem, vystupovali zde různí varietní umělci, ale i psi, koně, šelmy a sloni. V zadní části byl k vidění zvěřinec. V průběhu dalších desetiletí zde byla činohra i varieté, divadlo často měnilo názvy, od roku zde bylo hudební divadlo a od roku 1961 se nazývá Hudební divadlo Karlín (HDK).
27.08.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Charlie Chaplin (105 článků)

Vyhazov znamená stejný šok jako smrt v rodině

 
Vyhazov. Kdo nezažil propuštění ze zaměstnání, nemůže to často pochopit. Vyhazov z práce totiž dokáže nabourat sebedůvěru a rozbít všechno, na co jste spoléhali.
01.08.2010 21:50 |

podobné články