Článek

„Vyháníte je pryč.“ Proč v Evropě nic nevzniká. Tvrdě řečeno

 
Evropská unie v posledních letech představuje jednu regulaci za druhou a řada z nich dopadá také na informační technologie a technologické firmy, jejichž odvětví v Evropě oproti USA značně pokulhává. Dle finsko-americké profesorky práva Anu Bradfordové však má Evropa problém zcela jinde než ve své legislativě týkající se technologií. Firmy se dle ní v EU neuchytí kvůli části evropských zákonů či imigračním zákonům, jež mají „vyhánět talenty“. A nefunguje prý ani jednotný trh, který přitom Brusel označuje za „jeden z největších úspěchů“.
08.05.2024 14:30 |

podobné články

Podobné články

Vyháníte je z obcí. Nelze jim brát dávky. Nový zákon prý protiústavní

 
Poslanci souhlasili se strháváním neuhrazených pokut ze sociálních dávek, jak ho navrhla ODS. Sociolog Daniel Prokop na tomto návrhu nenechal nit suchou. „SPOLU vytvořili nástroj, který bude zneužitelný pro účelovou šikanu, vyhánění lidí z obcí a převádění dávek do obecního rozpočtu,“ zasadil sociolog Prokop úder pravicové koalici Spolu, čili koalici ODS, lidovců a TOP 09.
12.07.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (663 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (1116 článků) , Daniel Daniel (1116 článků)

Proč to bez zeleniny nejde?

 
Sněz tu zeleninu! Také jste jako malé děti často slýchávaly tuto větu, kterou teď s oblibou opakujete svým ratolestem u oběda? Snažíte se jim vysvětlit, proč to bez zeleniny nejde a trpělivě vyčkáváte, dokud z jejich talíře nezmizí poslední kousek? Možná ale i vám uniká pravá podstata toho, proč je zelenina pro naše zdraví tak důležitá a proč by rozhodně neměla v našem jídelníčku chybět. Pojďme společně najít odpověď na tuto otázku. Prostřednictvím dnešního článku se dozvíte, proč to bez zeleniny nejde a proč byste měli dbát důraz na to, aby se v dostatečné míře vyskytovala nejen ve vašem jídelníčku,  ale i jídelníčku vašich dětí. Proč to bez zeleniny nejde aneb nepostradatelná součást jídelníčku Určitě víte, že je zelenina nedílnou součástí naší stravy. Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad tím, proč tomu tak je? Proč zeleninu ke svému životu potřebujeme? A proč to bez zeleniny nejde? Odpovědi skrývají následující řádky! Vitamíny V první řadě nutno zmínit, že zelenina obsahuje vysoké množství vitamínů. Je bohatá především na karotenoidy neboli provitamín A, který můžeme najít například v mrkvi, rajčatech, brokolici, kapustě nebo špenátu. Mimo jiné obsahuje vitamíny B, vitamín C nebo  vitamín K. Aby nedocházelo ke ztrátě důležitých vitamínů, musíme si dávat pozor, jakým způsobem zeleninu upravujeme. Minerální látky Dalším důvodem, proč to bez zeleniny nejde a proč bychom jí měli konzumovat v dostatečné míře, jsou minerální látky. Ty se samozřejmě liší zelenina od zeleniny, a proto je důležité, aby se na vašem talíři pokud možno objevovaly všechny druhy. Nedostatek hořčíku může vyřešit konzumace petržele, špenátu nebo kedlubny. Pokud potřebujete doplnit vápník, dopřejte si petržel, mrkev nebo zelí. Železo vám dodá pórek, špenát, petržel nebo kedlubna. Měď hledejte v zeleném hrášku nebo paprice. Příspěvek Proč to bez zeleniny nejde? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

Příčiny a řešení mastných vlasů

 
  Říká se, že vlasy jsou naší vizitkou a zároveň ukázkou toho, v jaké míře o sebe pečujeme. Není se tak vůbec čemu divit, že když nám pohled do zrcadla nabídne odraz mastných vlasů kopírující linie našeho obličeje, na klidu a sebevědomí nám to dvakrát nepřidá. Co stojí za vznikem mastných vlasů a jak tomuto nevhodnému estetickému problému zabránit? To se dozvíte v dnešním článku! Příčiny mastných vlasů a jejich řešení Tvorba mazu nevzniká jen tak pro nic za nic. Jeho úkolem je chránit pokožku hlavy před vysycháním a vlasům poskytovat ochranu před působením slunečního záření. Jakmile se maz produkuje ve zvýšeném množství, vzniká problém v podobě mastných vlasů, které nevypadají zrovna přitažlivě a kvůli kterým si o nás okolí myslí, že na sebe nedbáme. Mezi nejčastější příčiny nadměrné produkci mazu patří: problémy s trávením nadměrné množství stresu hormonální nerovnováha špatná volba vlasové kosmetiky nesprávné stravovací návyky metabolické problémy nahromaděné toxické látky v těle Jak se mastných vlasů zbavit? Nebojte se, nebudeme vás nabádat k tomu, abyste si vlasy ostříhali. Existují jiná řešení, jež vám s mastnými vlasy pomohou. Vyzkoušejte některý z našich tipů. Pozor na to co jíte Výrazný vliv na kvalitu vlasů má naše strava. Pokud se ládujeme nezdravými pokrmy a příliš nedbáme na přísun kvalitních živin, nemůžeme se pak divit, že se nám vlasy odvděčí mastným vzhledem. Ve svém vlastním zájmu proto z jídelníčku vyřaďte mastná a smažená jídla, která nesvědčí nejen vlasům, ale tělu celkově. Snažte se omezit sladké, především pak mléčnou čokoládu. Zaměřte se na konzumaci přírodních mléčných produktů, dopřejte si dostatek čerstvé zeleniny a ovoce a dbejte na to, aby vaše strava byla bohatá na vlákninu. Pečlivě vybírejte vlasovou kosmetiku Při výběru vlasové kosmetiky má většina z nás tendenci upřednostňovat cenu před kvalitou. Jestliže ale máte problém v podobě mastných vlasů, neměli byste se... Čtěte více Příspěvek Příčiny a řešení mastných vlasů pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.05.2017 18:10 |

podobné články

Jediná dávka kokainu změní mozek!

 
Jediná dávka kokainu výrazně změní strukturu v mozku. S tímto závěrem přišli neurologové z Anglie, kteří varují před rostoucím trendem užívání tvrdé drogy. Kokain je dnes vnímán jako lepší typ „alkoholu“ a stává se masovou záležitostí. Přitom ve společnosti kolují fámy, že se jedná o neškodné narkotikum, na němž nevzniká závislost. Opak je ale pravdou. Kokain je zdraví velmi škodlivý a závislost na něm vzniká silná. Negativně však ovlivňuje nejen strukturní uspořádání mozku, ale také chování.
30.04.2015 17:05 |

podobné články

Ministerstvo žen – pryč! LGBT, klima – ne! Nový šéf Argentiny drsnější, než se psalo

 
„Ministerstvo žen, genderu a diverzity, pryč! Ministerstvo životního prostředí, pryč! Ministerstvo vzdělávání, pryč!“ vyčetl nově zvolený prezident Argentiny Javier Milei seznam ministerstev, kterých by se nejraději zbavil. „LGBT lobby“, hnutí za změnu klimatu považuje za součást „socialistické agendy“. Zdeněk Hraba se na sociální síti vyslovil proti označování Mileiho médii za „krajně pravicového politika“. Škrty jsou dle jeho názoru potřebné i v České republice.
21.11.2023 09:10 |

podobné články

Odpadní voda padá z výšky 27 metrů: Praha má v Libni unikátní spadiště za 46 milionů

 
Městská Pražská vodohospodářská společnost (PVS) nechala za 46 milionů korun postavit nové spadiště, kde odpadní vody padají z výšky 27 metrů, aby se dostaly na úroveň Vltavy. Šachta je podle zástupců firmy v Evropě unikátní svoji konstrukcí, která využívá spirálovitou skluzavku, díky které při zvýšeném průtoku odpadních vod nevzniká ve stoce škodlivá mlha, uvedli v pondělí zástupci PVS a magistrátu.
15.06.2020 12:15 |

podobné články

Jiří Baťa: Když si dvě „nány“ nevidí, kulantně řečeno, do úst

 
Není pochyb o tom, že Evropská unie od samého počátku až do dnešních dnů v pandemické situaci neprokázala nic mimořádného, nic, co by kritickou situaci v členských zemích nějakým způsobem ovlivnilo. Naopak, paní předsedkyně EU von der Leyenová tvrdě kritizovala členské země za to, že uzavřely své národní hranice, což prý poškodilo vzájemnou důvěru mezi členskými zeměmi. „Uzavírání hranic jednotlivými členskými státy koronavirus nezastavilo, naopak uškodilo mnoha firmám a přerušilo dodavatelské řetězce v Evropě,“ prohlásila Leyenová místo toho, aby kriticky přiznala, že se EU intenzivně nebo jinak významně nezapojila do řešení problémů, které vznikly v souvislosti s výskytem koronaviru. Nezmínila, že to byly právě jednotlivé členské země EU, které nejenže řešily své interní problémy, které vznikly po rozšíření viru Covid-19, že si také koordinovaně pomáhaly při zajišťování potřebných zdravotnických pomůcek a materiálu. Prostě nebyla to EU, která zajistila miliony roušek, respirátorů, testerů aj., ale byla to komunistická Čína, která dodala všechny tyto potřebné věci. Ideologie totiž šla stranou, rozum a přátelství zvítězily.
29.03.2020 21:06 |

podobné články

Odvolaný Štern vystoupil v ČT a prozradil, co mu Babiš řekl o Válkové

 
„Na ministerstvu spravedlnosti v současné době nevzniká nic hmatatelného,“ prohlásil v pořadu Interview na ČT 24 dnes již bývalý náměstek pro vězeňství a trestní politiku Pavel Štern. Na ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou, která ho odvolala kvůli jeho postupu ve sporu kolem tendru na elektronické náramky, podal trestní oznámení.
18.06.2014 20:11 |

podobné články

Filip Šebesta: Clean Deal

 
To, že politici pojmenovali Zelený úděl po Novém údělu, se kterým přišel ve třicátých letech minulého století F. D. Roosevelt, prokazuje nejen jejich malou důvtipnost, ale především to, že nic nového dnes nevzniká, že se vše pouze inspiruje minulostí.
27.10.2022 13:35 |

podobné články

Filip Šebesta: Clean Deal

 
To, že politici pojmenovali Zelený úděl po Novém údělu, se kterým přišel ve třicátých letech minulého století F. D. Roosevelt, prokazuje nejen jejich malou důvtipnost, ale především to, že nic nového dnes nevzniká, že se vše pouze inspiruje minulostí.
28.10.2022 15:35 |

podobné články

Nevědí, která bije. Jak by dnes dopadla mobilizace... Blaško nechápe, co to pětikolka zkouší

 
Co by tím Vladimir Putin získal, kdyby sem vlezl? Doly jsme zavřeli, zlato nemáme, ropy a plynu málo. Nic moc nového nevzniká. Takhle se pro ParlamentníListy.cz zamyslel generál a europoslanec Hynek Blaško. Také jsme hovořili o mobilizaci, odvodech a stavu armády.
17.04.2023 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5356 článků)

Kazmou napálený Jiří Langmajer: Nemám s tím nic společného, brání se. Cukající koutky ale hovoří jinak

 
Herec Jiří Langmajer (57) se objevil na plakátu nového filmu s názvem Tajný zákop, který však nikdy nebyl v přípravě a ani nevzniká. Šlo jen o vtípek, za nímž stojí Kamil Bartošek alias Kazma, který se tak snažil napálit jak herce, tak i veřejnost a zapromoval si tím vlastní snímek ONEMANSHOW: The Movie. Jak Langmajer v rozhovoru pro eXtra.cz tvrdí, o záměru Kazmy nevěděl. Navíc říká, že on na plakátu rozhodně nefiguruje.
09.07.2023 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (648 článků) , Kamil Kamil (60 článků)

Hledá se pražský primátor: Nebudu se vlamovat do uzavřených dveří, říká Nacher a nabízí podporu menšinové vlády

 
Ani více než měsíc po volbách není jasné, kdo bude vládnout hlavnímu městu. Situace je zablokovaná a ani koalice Spolu, ani nově ustavená Aliance stability složená z Pirátů a Prahy Sobě nechtějí ustoupit. "V Praze na rozdíl od jiných měst nevzniká koalice na základě nějaké obsahové shody, ale na základě personálního souznění," uvádí pro eXtra.cz Patrik Nacher z ANO, proč jednání tak váznou. 
11.11.2022 08:40 |

podobné články

Tom Cruise natočí Mission Impossible 4

 
Třikrát a dost herci Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Tomu Cruisovi nic neříká. A proto teď podepsal všechny potřebné smlouvy a natočí čtvrtý díl filmu s titulem Mission Impossible . Sám se počtvrté zhostí role neohroženého Ethana Hunta. Do kin by měl snímek vstoupit v květnu 2011 a na produkci se bude podílet také J. J. Abrams .
12.02.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (1047 článků)

Beyonce se bála, že zůstane na ocet!

 
Zpěvačka Beyonce si myslela, že nikdy nenajde kluka. Teď už je naštěstí provdaná. Vloni si tajně vzala rappera Jay-Z. Proč se bála, že pana Pravého nepotká? Když byla Beyonce teenager, tvrdě pracovala. Nepotkala nikoho přiměřeně svému věku. To ji přimělo hodně pochybovat o tom, že najde pravou lásku. „Byly zde určité chvíle, když mi bylo 18, které mě přiměly k chmurným myšlenkám. Podívala jsem se z okna a viděla jsem holky, jak jdou na party se svým klukem. Jak můžu já někoho potkat? Nemohla jsem jen tak jít na rande a nikdo mě nevytáhl ven. Pracovala jsem moc tvrdě a nepotkávala jsem lidi věku jako já.“ „Ale teď jsem na tom skvěle. A navíc ještě moc šťastná, že jsem našla osobu, kterou jsem našla. Nevyměnila bych ho za nic na světě,“ prozradila zpěvačka v interview pro Britain´s Sunday Mirror. Na otázku ohledně miminka odpověděla: „Jsem ambiciozní žena, když něco dělám, pracuji tvrdě. Když někoho miluji, miluji se vším všudy. Ale jsem loajální. Chci spoustu dětí, ale na seznamu před nimi je ještě několik věcí, které chci stihnout.“
07.07.2009 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jay-Z (173 článků)

4 důvody, proč je snídaně důležitá

 
Ze všech stran na nás útočí reklamy prezentující sušenky pro dobrý start do nového dne, které si můžete dát k snídani a skvěle se tak připravit na celý den. I každé malé dítě ví, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne a s radostí vám o této povinnosti poreferuje – vždyť i jeho maminka každé ráno poučuje, že se musí pořádně nasnídat, aby mělo dostatek síly poprat se s dobrodružstvím! Proč je snídaně důležitá a proč bychom právě tohle jídlo neměli podceňovat? To si povíme v dnešním článku! Proč vlastně musíme snídat? Nejen reklamy v televizi, ale i v obchody nám dávají jasně najevo, že snídaně je jedno z mála jídel, na kterém bychom si měli dát obzvlášť záležet. Není se proto čemu divit, že si můžete pořídit tolik chutných pokrmů, které nám dodají energii i chuť postavit se čelem každodenním problémům, starostem v práci a povinnostem, které na nás číhají na každém kroku. Teď už se ale pojďme podívat, proč je snídaně důležitá a proč byste měli snídat ve velkém stylu! Proč je snídaně důležitá? Máme hned 4 důvody! Prozradíme vám, proč se je snídaně nejdůležitějším jídlem dne. Věřte, že si tohle označení vysloužila právem! Důvod první: Kdo snídá, je chytřejší! Vědci se jasně shodují na tom, že ten, kdo si ráno dopřál kvalitní a obsahově vydatnou snídani, prokázal daleko vyšší procentuální úspěšnost u paměťových či poznávacích testů nežli ten, který se na snídani jednoduše vykašlal. Důvod druhý: Nasnídejte se a hubněte! Zní to možná protichůdně, ale i tohle je pravda! Pokud si každé ráno najdete čas na pořádnou snídani, pak budete daleko štíhlejší nežli ti, kteří své ráno nastartují například jen hrníčkem silné kávy. Je dokázáno, že kdo ráno snídá, ten se celkově stravuje mnohem zdravěji nežli ten, kdo snídani podceňuje. Důvod třetí: Dopřejte si snídani a přestaňte kouřit!... Čtěte více Příspěvek 4 důvody, proč je snídaně důležitá pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.09.2016 18:10 |

podobné články

Zemanovi "symbolické" posílení přítomnosti USA v Evropě nevadí

 
Prezident Miloš Zeman dnes naznačil, že považuje výrok premiéra Bohuslava Sobotky ohledně posílení americké vojenské přítomnosti v Evropě za chybu. Sobotka v úterý uvedl, že Česká republika nevolá po posílení vojenské přítomnosti Severoatlantické aliance v Evropě, země nic takového s ohledem na současnou bezpečnostní situaci nepotřebuje. Premiér tak reagoval na prohlášení amerického prezidenta Baracka Obamy, že Spojené státy posílí svou vojenskou přítomnost v Evropě. Zeman považuje větší angažování USA spíše za symbolické a nevadí mu.
04.06.2014 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2518 článků) , Miloš Zeman (28075 článků) , Bohuslav Sobotka (9583 článků)

(K)lamač dívčích srdcí: Romantická komedie o tom, jak zničit lásku?!

 
A máme tu další romantickou komedii. Tentokrát je ale přece jen něčím ozvláštněná. Zaprvé je z Francie, zadruhé ve filmu láska nevzniká, ale je ničena, a zatřetí jsou tam povedené situační vtipy, což je u komedií poměrně vzácný jev. Ošlehaný happy end ale samozřejmě očekávejte. V českých kinech bude k vidění od 26. srpna.
24.08.2010 16:06 |

podobné články