Článek

Výbušné: Německé jednotky na Ukrajině

 
Místopředseda FDP Wolfgang Kubicki řekl, za jakých okolností musejí němečtí vojáci přijít na Ukrajinu a rázně pomoct napadené zemi proti Rusku. Jak napsal server nejčtenějšího německého deníku Bild, vylovil „výbušnou větu o německých jednotkách na Ukrajině“. Vedle toho se pustil do ostrého slovního souboje s mladou političkou Zelených.
24.04.2024 10:05 |

podobné články

Podobné články

Neznámí útočníci hodili výbušné zařízení na konzulát USA v Mexiku

 
Neznámí útočníci hodili výbušné zařízení na americký konzulát v mexickém pohraničním městě Nuevo Laredo.
11.04.2010 07:55 |

podobné články

Bohatí s dezolátním chrupem. Smích, že demonstrant nemá zuby? Šmucler výbušně o zubařích

 
Docent Roman Šmucler ve druhé části rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz popisuje, jak se v začátcích své praxe setkával s jevem na západě naprosto neznámým – bohatí s dezolátními zuby. Úroveň ústní hygieny se prý však zlepšuje, i když pojišťovny odmítají přispívat na preventivní programy. V zahraničí však Česku kvůli chrupu dělají špatnou reklamu Romové. Smích politiků vůči demonstrantům, kteří údajně nemají zuby, pak Šmucler vnímá velmi negativně. Výbušně dodává, že by se ničím jiným neuživili, a tak rozsévají nenávist...
16.05.2023 13:40 |

podobné články

83 let od německé okupace: Pražané si připomněli oběti nacismu, zazněla i podpora Ukrajině

 
Lidé si v úterý na Hradčanském náměstí v Praze připomněli oběti německé okupace Čech, Moravy a Slezska. Od jejího počátku uplynulo 83 let. U sochy prvního československého prezidenta Tomáše Gariggue Masaryka památku obětí uctili politici, zástupci armády, slovenské i německé ambasády, Československé obce legionářské a váleční veteráni. Po položení věnců řečníci vyzdvihli odvahu lidí, kteří bojovali proti nacismu, zmínili i podobnost německé okupace se současnou ruskou invazí na Ukrajinu.
15.03.2022 13:25 |

podobné články

Ukrajinu čeká velký problém s vlastními bojovníky. Návštěvník ze Západu líčí, co jsou zač dobrovolnické jednotky

 
Na serveru Britské listy se Craig Proctor, student na University of Glasgow, který momentálně cestuje po Ukrajině a Rusku, zamýšlí nad současnou situací na Ukrajině. Nad tím, proč možná Putin vyslal do Luhansku humanitární konvoj, jakou atmosféru vytvořila v Rusku tamní média a jaký problém budou v budoucnu pro kyjevskou vládu znamenat dobrovolnické jednotky, které zatím bojují na východní Ukrajině na její straně. Proctor mluví několika jazyky, mimo jiné i rusky a česky, a v současnosti pobývá v ruském městě Nižnij Novgorod.
23.08.2014 15:40 |

podobné články

Válka na Ukrajině: Ihned to zastavte! Haag nařídil Rusku ukončit agresi proti Ukrajině

 
Mezinárodní soudní dvůr v Haagu dnes nařídil Rusku okamžité zastavení jeho válečných operací na Ukrajině. Podle předběžného rozhodnutí ve věci, kterou před nejvyšší soudní instancí OSN přednesla Ukrajina, má Moskva rovněž zajistit, aby ve vojenských akcích nepokračovaly ani jiné vojenské či ozbrojené jednotky, které jednají na její příkaz. Rusku i Ukrajině soud rovněž nařizuje, aby se vyvarovaly jakýchkoli kroků, které by jejich spor dál vyostřily. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj rozhodnutí přivítal a označil ho za "naprosté vítězství". Podle expertů se Rusko velmi pravděpodobně příkazem nebude řídit, minulý týden totiž ani nevyslalo na stání soudu svou delegaci.
16.03.2022 19:15 |

podobné články

John (VV): K rizikům eskalace konfliktu na Ukrajině a jejich dopadům na ČR

 
Diplomatické řešení situace na Ukrajině a zejména na Krymu selhává. Krize vyvrcholí za pár dní. 16. března proběhne na Krymu referendum, jehož výsledek předem známe. 17. března zahájí jednotky ozbrojenců útok na jednotky ukrajinské armády, které jsou na Krymu dodnes v hojném počtu.
11.03.2014 18:50 |

podobné články

Podle vrchního velitele NATO jsou ruské jednotky stále na Ukrajině

 
Ruské jednotky jsou stále na Ukrajině, uvedl dnes ve Vilniusu vrchní velitel sil NATO v Evropě Philip Breedlove. Podle něj je příměří, které platí na východě země, klidem zbraní „jen podle jména". Násilí se v této oblasti nijak nesnížilo, například počet vypálených dělostřeleckých střel za posledních pár dní je stejný jako před příměřím, řekl.
20.09.2014 21:10 |

podobné články

Vážné ohrožení ČR, varuje Lipavský před invazí Rusů. Jednotky NATO zamíří i na Slovensku?

 
Česká vláda zvažuje, že po zaslání dělostřelecké munice poskytne Ukrajině ještě další pomoc, uvedl dnes ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). O Ukrajině jednal dnes na svém prvním jednání s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem v Bruselu. Lipavský již po středečním jednání vlády varoval, že invaze Ruska na Ukrajinu by znamenala i vážné ohrožení České republiky. Hrozba se přibližuje i k českým hranicím. Jednotky NATO by nově mohly být nasazené i na sousedním Slovensku.
27.01.2022 18:00 |

podobné články

Biden: Americké jednotky na Ukrajině bojovat nebudou. Putin je izolovaný víc než kdy jindy

 
Americký prezident Joe Biden uvedl, že USA stojí za ukrajinským lidem, deklaroval ale, že americké jednotky nebudou bojovat na Ukrajině.
02.03.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1150 článků)

Putinovi řezníci plní hřbitovy: Video odhaluje obří ztráty wagnerovců na Ukrajině

 
Ruské ztráty na Ukrajině jsou obrovské. Nejnověji to dokazuje video z ruského Krasnodaru, které ukazuje obří hřbitov žoldáků obávané Wagnerovy skupiny. Místo je tak rozlehlé, že je podle některých výpovědí velmi obtížné přejít ho pěšky. Ruská armáda wagnerovce používá jako nárazníkové jednotky, aby snížila své vlastní ztráty. Jednotky složené z profesionálů, dobrovolníků i naverbovaných vězňů si tak často jdou pro jistou smrt. Video ze hřbitova se objevilo na ruské sociální síti Telegram.
02.04.2023 05:10 |

podobné články

Západní země budou mluvit na Ukrajině o sankcích. Dorazí i ruský místopředseda vlády

 
Přispět k nalezení mírového východiska z výbušné situace na Ukrajině, zmítané násilnými střety mezi protivládními demonstranty a bezpečnostními silami, se dnes v Kyjevě pokusí ministři zahraničí Francie, Německa a Polska. Necelý den poté, co prezident Viktor Janukovyč oznámil uzavření příměří s opozicí, do ukrajinské metropole míří i místopředseda ruské vlády Dmitrij Rogozin. 
20.02.2014 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (388 článků)

Hradní stráž představila na exhibici motocyklové a hudební jednotky

 
Pražský hrad ve středu přilákal hrstku turistů na přehlídku Hradní stráže, motocyklové jednotky a Hudby Hradní stráže. Motocyklové jednotky se staly pevnou součástí obrany prezidentského sídla už počátkem roku 1990. Tou dobou, kdy Hradní stráž přešla ze správy ministerstva vnitra pod resort obrany, poprvé v historii vznikl u Hradní stráže také fanfárový orchestr.
07.10.2009 16:55 |

podobné články

Drahé pořádkové jednotky zůstanou na Šluknovsku do června

 
Policejní pořádkové jednotky ve Šluknovském výběžku zůstanou do června. Od února by navíc měli být připravení také první členové vznikající padesátičlenné speciální pořádkové jednotky ve Varnsdorfu.
16.12.2011 15:15 |

podobné články

Pořádkové jednotky budou na Šluknovsku až do června. Policie je chválí

 
Policejní pořádkové jednotky zůstanou na Šluknovsku až do června příštího roku. Od února budou také připraveni první členové vznikající padesátičlenné speciální pořádkové jednotky ve Varnsdorfu.
16.12.2011 16:05 |

podobné články

Pořádkové jednotky na Šluknovsku vystřídají místní policisté

 
Pořádkové jednotky z Prahy a Brna v hlídkové službě na Šluknovsku vystřídají místní. Padesátka policistů z Ústeckého kraje bude od dnešního dne sloužit na obvodním oddělení ve Varnsdorfu na Děčínsku. Budou základem vznikající krajské speciální pořádkové jednotky, která se po přijetí dalších policistů usídlí v Teplicích. ČTK to řekl mluvčí policejního prezidia Jan Melša.
02.04.2012 06:35 |

podobné články

V JAR kvůli Krejčířovu případu zatkli policisty zvláštní jednotky

 
Jihoafrická policie dnes ráno zatkla dva příslušníky své zvláštní jednotky pro boj s organizovaným zločinem Hawks (Jestřábi) v souvislosti se stejným případem, kvůli kterému byl v pátek zatčen český podnikatel Radovan Krejčíř. Podle jihoafrických zpravodajských serverů to oznámil mluvčí zvláštní jednotky. Policie očekává ještě dnes další zatýkání v jejích řadách v souvislosti s Krejčířem. Toho vyšetřovatelé podezírají z pokusu o vraždu a z únosu, kterého se měl dopustit letos v červnu.
26.11.2013 13:12 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (789 článků)

Zabijáci z Majdanu končí. Ministr rozpustil obávané jednotky Berkut!

 
Obávané policejní pohotovostní jednotky Berkut byly rozpuštěny! Tyto jednotky v Kyjevě tvrdě zasáhly proti demonstrantům. Jsou jim připisovány desítky obětí.
26.02.2014 09:45 |

podobné články

Škoda Vagonka dodá první dvě jednotky RegioPanter pro spojení na mošnovské letiště

 
První dvě jednotky z únorového rámcového kontraktu na dodávku až 11 elektrických dvouvozových jednotek zůstanou v Moravskoslezském kraji. České dráhy nasadí RegioPantery na spoje mezi Ostravou a mošnovským letištěm. Národní dopravce bude na nákup dvou jednotek čerpat finanční podporu z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko ve výši 40 %, necelých 90 milionů korun. Provoz na nové lince začíná 13. dubna, zatím budou spoje zajišťovat jednotky CityElefant v rámci prodloužené linky S2.
04.03.2015 20:46 |

podobné články

Bývalý velitel elitní jednotky vstává ze židle: Lidé musí být připraveni se bránit a žádný bruselský mimoň nemá právo jim v tom bránit!

 
ROZHOVOR Těžko říci, proč jsou ve vedení Evropské unie takoví „mimoni“, tvrdí krátce po sérii útoků v Londýně a Antverpách bezpečnostní expert Lumír Němec a radí bojovat proti směrnici Evropské komise, přikazující lidem sebrat jejich legálně držené zbraně. Podle bývalého člena protiteroristické policejní jednotky URNA a velitele bojové mise armádní speciální jednotky SOG v Afghánistánu je nepochopitelné, jak může v dnešní době chránit sídlo vrcholné demokratické instituce – londýnský parlament – neozbrojený policista. „Přišel čas demonstrovat naši sílu a vůli se bránit radikálnímu islámu. Je třeba, aby si občané zvykli na to, že se budou muset bránit sami,“ říká Němec.
24.03.2017 16:20 |

podobné články