Článek

Výbuch v Libavé je podle Fialy tragický, vyjádřil soustrast pozůstalým

 
Premiér Petr Fiala (ODS) dnes před odletem do Bruselu označil výbuch munice v Libavé, kde zemřel voják, za tragickou událost. Vyjádřil soustrast pozůstalým a popřál rychlé uzdravení všem zraněným, kterých je podle ministerstva obrany osm. Na místo přijela ministryně obrany Jana Černochová (ODS).
18.06.2024 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6532 článků) , Jana Černochová (1000 článků) , Jan Fiala (523 článků) , Jan Fiala (523 článků)
Podobné články

Prezident Zeman po třídenním mlčení poděkoval záchranářům a vyjádřil soustrast pozůstalým

 
Prezident Miloš Zeman dnes vyjádřil soustrast pozůstalým obětí ničivé bouře na jižní Moravě a poděkoval zasahujícím záchranářům. V projevu, který natočila televize CNN Prima News, také ocenil solidaritu lidí a popřál brzké uzdravení všem zraněným. Prezident věří, že se postižené obce vrátí i díky ní k běžnému životu.
26.06.2021 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

VLS: "Čtyřiadvacaterák z Libavé" má premiéru na Natura Viva

 
Veřejná premiéra této výjimečné trofeje byla původně plánována na až červnovou chovatelskou výstavu divize Vojenských lesů a statků Lipník nad Bečvou, která je součástí největší lesnické akce pro veřejnost na Moravě ARMÁDA, LESNICTVÍ A MYSLIVOST NA LIBAVÉ. Nakonec jsme však vyslyšeli žádost pořadatelů výstavy NATURA VIVA v Lysé nad Labem a "Čtyřiadvacaterák z Libavé" bude středobodem podnikové expozice na této akci.
25.05.2017 13:15 |

podobné články

Armáda, lesnictví a myslivost na Libavé

 
Moravská premiéra trofeje čtyřiadvacateráka z Libavé, který byl v honitbě uloven v uplynulé lovecké sezóně, i armádní tank T-72M4. Prezentace moderního víceoperčního lesnického stroje harwestor pro kácení dříví, ale i soutěž tradičních pomocníků lesníků - chladnokrevných koní. K tomu lesní pedagogika pro děti, výstavy loveckých psů a mnoho dalšího. To vše bude na programu největší lesnické akce pro veřejnost, kterou tuto sobotu 10. června pořádají v lesním areálu Heřmánky na Libavé Vojenské lesy a statky ČR (VLS) společně s Armádou ČR.
07.06.2017 21:35 |

podobné články

Armáda ČR: Na Libavé vznikly zákopy pro co nejefektivnější výcvik ukrajinských partnerů

 
72. mechanizovaný prapor Přáslavice má v letošním roce na starosti výcvik ukrajinských vojáků, kteří se na Libavé připravují pod hlavičkou mise EUMAM. Mnoho z nich míří do ČR přímo z bojiště, které je protkáno systémy okopů, zákopů a polních obranných staveb vůbec. Aby byl výcvik co nejefektivnější, vyšli Češi vstříc přání ukrajinských partnerů a na Libavé vybudovali síť cvičných zákopů. Sami si už také střelbu z těchto speciálních výkopů vyzkoušeli.
14.10.2023 11:25 |

podobné články

Politici vyjadřují soustrast pozůstalým Stanislava Grosse

 
Smrt expremiéra Stanislava Grosse zasáhla mnohé z jeho bývalých kolegů. Politici napříč spektrem vyjadřují lítost nad touto událostí a vyjadřují soustrast pozůstalým.
16.04.2015 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (805 článků)

Výbuch v Libavé: Zdechovský se cítí zasažen. „Házel jsem tam granátem.“

 
V Libavé došlo dle Armády ČR k explozi munice, na místě jsou zranění. Incidentu si všímají světová média a na sociálních sítích se šíří jak vážná, tak žertovná podezření, že za incidentem stojí Rusko. Vyjádřil se už europoslanec Zdechovský: „Tato zpráva mě velmi zasáhla. Minulý týden jsem tam osobně hod granátu jako příslušník AZ cvičil.“
17.06.2024 13:35 |

podobné články

Vím, jaké to je, ztratit někoho při nehodě, vyjádřil soustrast Schwarzenberg

 
Soustrast nad nehodou autobusu o víkendu zazněla i z vládních a opozičních úst politiků. Premiér Petr Nečas (ODS) to označil za velkou tragédii. Soustrast vyjádřil také ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09).
25.06.2012 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4145 článků) , Petr Nečas (9423 článků)

Vojáci z Libavé nejsou v ohrožení života, ministryně vyloučila sabotáž

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) vyloučila po výbuchu v Libavé sabotáž, je to tragická událost. Zemřel při ní jeden člověk. Další vojáci zranění při dnešním výbuchu munice ve vojenském prostoru nejsou v bezprostředním ohrožení života, řekla Černochová novinářům. Ministryně zamířila na místo výbuchu a zraněné vojáky navštívila ve Vojenské nemocnici Olomouc a Fakultní nemocnici Olomouc. Tragédie se podle ní stala ve chvíli, kdy vojáci munici likvidovali. Výbuch nepřežil jeden voják, zraněných je osm lidí, z toho sedm vojáků a jeden občanský zaměstnanec.
18.06.2024 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1000 článků)

Výbuch chemičky v Kralupech, šest mrtvých. Babiš, Zeman a další politici kondolovali pozůstalým

 
Při výbuchu v areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou dnes zemřelo šest lidí. Dva lidé jsou středně těžce zraněni, záchranná služba je transportovala do nemocnic v Praze v Motole a na Vinohradech. Pozůstalým po obětech výbuchu už vyjádřili soustrast prezident Miloš Zeman. premiér v demisi Andrej Babiš i slovenský prezident Andrej Kiska.
22.03.2018 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Miloš Zeman (28099 článků) , Andrej Kiska (359 článků)

Stevard ze ztraceného letounu: Psal pozůstalým po obětech, teď byl sám na palubě!

 
Mladý stevard se stal obětí krutého žertu osudu. Zatímco ještě nedávno vyjádřil na sociální síti mezi prvními upřímnou soustrast pozůstalým z letu MH17 a bědoval nad nepřízní osudu, teď je možná obětí další letecké tragédie.
28.12.2014 11:45 |

podobné články

Hejtman vyjádřil upřímnou soustrast za Jihomoravský kraj pozůstalým po útocích v Bruselu

 
Černý prapor zavlál na budově krajského úřadu, vlajka kraje visí na půl žerdi. Jihomoravský kraj se tak připojuje k vyjádření soustrasti pozůstalým po bombových útocích v Bruselu, kde na letišti a v metru zůstali mrtví a zranění.
22.03.2016 17:35 |

podobné články

V Rusku vznikají pomníky na Prigožinovu památku, Putin kondoloval pozůstalým

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes vyjádřil soustrast všem pozůstalým po pádu letadla s vůdcem soukromé žoldnéřské armády Jevgenijem Prigožinem. Jde v podstatě o první potvrzení Prigožinovy smrti Kremlem. V různých ruských městech už začaly vznikat  spontánní pomníky   Prigožina a lidé k nim přinášejí květiny.
24.08.2023 16:10 |

podobné články

Nejčernější den české armády: Zahynuli čtyři hrdinové, vyjádřete rodinám soustrast

 
Při podlém teroristickém útoku zahynuli v Afghánistánu čtyři čeští vojáci ve věku (†28, †33, †34 a †39). Rodiny přišly o táty, manžele, syny, bratry a česká armáda utrpěla jednu z největších ztrát ve své novodobé historii. Uctěte památku vojáku a vyjádřete soustrast pozůstalým.
08.07.2014 12:45 |

podobné články

Celebrity vyjadřují soustrast rodinám obětí střelby na Filozofické fakultě: Tragédie zasáhla Kubelkovou, Hanychovou i Kopeckou

 
Ve čtvrtek odpoledne došlo na akademické půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze k tragédii, která otřásla celou Českou republikou. S rodinami obětí, které přišly o život rukou střelce Davida K., soucítí i celá řada známých tváří českého showbyznysu, které nyní prostřednictvím sociálních sítí vyjadřují hlubokou soustrast pozůstalým. 
21.12.2023 22:40 |

podobné články

Osobnosti: David David (1922 článků)

Ministr Blažek: Ministerstvo spravedlnosti nabízí pomoc při vyřizování žádostí o odškodnění

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek vyjadřuje hlubokou soustrast rodinám a pozůstalým obětí bezprecedentního útoku střelce v Praze dne 21. prosince 2023. „Jen velmi těžko v této situaci hledám slova, která by mohla zaznít. A vím, že žádná z nich nevyjádří to, co cítí rodiny a pozůstalí obětí a ti, co byli střelbou zraněni. Proto přijměte hlubokou soustrast,“ uvedl ministr spravedlnosti Pavel Blažek.
23.12.2023 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (843 článků)

Velebný (ČSSD): Vyjadřuji upřímnou soustrast rodinám horníků, kteří tragicky zahynuli

 
Poslanec Ladislav Velebný vyjadřuje upřímnou soustrast rodinám horníků, kteří tragicky zahynuli v dole Darkov
08.08.2015 09:51 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Velebný (124 článků)

Známý vojáků z Libavé prozradil detaily o jejich zranění. Popletli si světlo?

 
Redakci Blesk.cz se přihlásil člověk blízký zraněným vojákům ze středečního výcviku v Libavé. Podle něj si střelec nejspíš spletl zadní světla bojového vozidla se světlicí, na kterou měl povoleno střílet. Člověk se znalostí armády Blesk.cz také řekl, že zodpovědnost za rozsáhlé zranění jednoho z vojáků může mít i sama armáda. Na místě totiž neměla lékaře. Generální štáb nechce s ohledem na probíhající vyšetřování detaily komentovat, připouští ale, že na místě byli jen zdravotníci bez lékaře.
20.05.2016 16:00 |

podobné články

Za postřelení vojáků v Libavé může velitel vozu, rozhodl soud. Jeden přišel o ruku

 
Za zásah bojového vozidla pěchoty při nočních střelbách na Libavé, který zranil dva vojáky, potrestal olomoucký okresní soud pouze velitele vozidla Marcela Kulišťáka. Za ublížení na zdraví z nedbalosti mu uložil roční trest s podmíněným odkladem na 18 měsíců. Zbývající dva obžalované, střelce vozidla a řídícího střeleb, zprostil obžaloby. Podle soudkyně Markéty Langerové nešlo v jejich případě o trestný čin. Ztotožnila se tak s návrhem obžaloby.
02.02.2018 12:15 |

podobné články

Uprchlíci u Libavé? Vojáci cvičně stavějí humanitární tábor pro 450 lidí

 
Bez předchozího ohlášení zavelel generální štáb ve středu ráno k bleskovému cvičení. Vojáci mají ve výcvikovém prostoru v Libavé postavit humanitární tábor pro 450 lidí. O cvičení informoval ministr obrany Martin Stropnický (ANO), který zdůraznil, že se jedná o preventivní záležitost.
23.09.2015 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1951 článků)