Článek

Výbuch klimatického summitu v Egyptě? Timmermans hrozí odchodem EU

 
Na ekologickém summitu COP27 v Egyptě došlo k roztržce. Místopředseda Evropské komise (EK) odpovědný za klimatickou politiku Frans Timmermans oznámil, že než uzavírat na summitu nějakou špatnou dohodu, že bude lepší neuzavírat žádnou.
19.11.2022 19:10 |

podobné články

Podobné články

Komisař Timmermans promluvil o Babišovi: Vycházeli jsme spolu. A najednou na mě zaútočil

 
Frans Timmermans byl jedním z kandidátů na předsedu Evropské komise. Jenže jen do chvíle, než jeho kandidaturu zablokovaly Polsko, Maďarsko a Česko. Timmermans podle svých vlastních slov nepochopil, proč na něj Babiš útočil. Jen krátce před tím atakem spolu prý jednali a všechno probíhalo v přátelské atmosféře a v poklidu.
23.02.2020 17:56 |

podobné články

Zase budeme poslouchat, jaké všechny katastrofy nám hrozí... Saša Vondra promluvil o summitu v Glasgow a opět mu spadne liberální karma

 
Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) nemá valná očekávání od klimatického summitu OSN ve skotském Glasgow, protože na summitu chybějí zástupci Číny nebo Ruska. „Bez přispění Číny, Ruska, Austrálie, Indie, Brazílie a dalších zemí nebude mít to evropské cvičení žádný efekt a v tomto ohledu jsem skeptický,“ prohlásil Vondra v České televizi.
02.11.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1356 článků)

A ještě 2 % navíc! Místopředseda Timmermans v Egyptě perlil. Ale něco přece jen připustil

 
Místopředseda Evropské komise zodpovědný za klimatickou politiku Frans Timmermans tvrdí, že původní klimatický cíl pro rok 2030 lze navýšit na 57 % z původních 55 % dlouhodobého plánu snížení emise skleníkových plynů. Válka na Ukrajině podle něj totiž neznamená přehodnocení klimatických cílů, ale naopak ještě větší zrychlení při přechodu na alternativní zdroje energie.
14.11.2022 13:55 |

podobné články

Timmermans v Praze: Jestli přesvědčíme Čechy, tak už všechny. A naznačil, jak to udělá

 
Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans, jenž je odpovědný za klimatickou politiku, řekl, že pokud se podaří o výhodnosti Green Dealu přesvědčit Čechy, pak se podaří přesvědčit všechny. Zelená dohoda je podle Timmermanse správným krokem k evropské transformaci. „Chceme, aby do roku 2050 byla Evropa první klimaticky neutrální kontinent,“ prohlásil na dnešním Green Deal summitu v Praze.
26.09.2022 17:50 |

podobné články

Velká rána pro matfyz: Zemřela Jaroslava Kalvová, zakladatelka moderního klimatického výzkumu v Česku

 
Velký smutek teď cítí kolegové docentky Jaroslavy Kalvové, vědkyně, která se více než čtyřicet let věnovala výuce a studiu klimatologie, klimatických změn a klimatického modelování. V pátek ráno zemřela. Katedra fyziky atmosféry Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, kde léta působila, to oznámila na svém Facebooku.
10.01.2020 14:55 |

podobné články

Ministerstvo životního prostředí: O výši klimatického cíle EU do roku 2030 rozhodne v prosinci Evropská rada

 
Ministři členských států EU dnes na jednání Rady pro životní prostředí přijali pozici k návrhu nařízení o evropském právním rámci pro klima, zatím bez rozhodnutí o nové výši klimatického cíle EU do roku 2030.
25.10.2020 07:40 |

podobné články

MHMP: Začne projekt elektrifikace linky č. 201

 
S ohledem na naplňování klimatického závazku, plnění připravované legislativy v oblasti obnovy vozového parku autobusů a rovněž naplňování Klimatického plánu hl. m. Prahy Rada hl. m. Prahy dnes schválila zahájení projektové přípravy elektrifikace linky č. 201 (Nádraží Holešovice – Černý Most) včetně rozšíření nabíjení pro bateriové trolejbusy v garáži Klíčov, odkud je linka č. 201 převážně vypravována.
14.07.2021 11:45 |

podobné články

Podpásovka, prohlásil eurokomisař, když si maďarský ministr v Praze rýpl do Merkelové

 
Na tiskové konferenci po setkání ministrů zahraničních věcí visegrádské skupiny (V4) a západního Balkánu se v pátek dostali do sporu maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó a místopředseda Evropské komise Frans Timmermans. Szijjártó při líčení postupu Maďarska během migrační krize učinil poznámku na adresu německé kancléřky Angely Merkelové. Timmermans jeho slova označil za podpásovku.
13.11.2015 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2832 článků)

Hádka o Merkelovou! Maďar si rýpl do německé kancléřky, bruselský úředník tvrdě kontroval

 
Na tiskové konferenci po setkání ministrů zahraničních věcí visegrádské skupiny (V4) a západního Balkánu se dnes dostali do sporu maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó a místopředseda Evropské komise Frans Timmermans. Szijjártó při líčení postupu Maďarska během migrační krize učinil poznámku na adresu německé kancléřky Angely Merkelové. Timmermans jeho slova označil za podpásovku.
13.11.2015 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2832 článků)

Tupci a idioti. Naprostá nehoráznost, eurobuzerace a vydírání. Brusel nám vyhrožuje kvůli tomu, že nepřijímáme uprchlíky, a tohle nám řekli čeští politici…

 
ANKETA Euronews.com informovaly, že místopředseda Evropské komise Frans Timmermans řekl, že státy EU si zatím přerozdělily pouze 12 tisíc migrantů na základě dohodnutých „dobrovolných“ kvót ze září 2015. Timmermans řekl, že pokud do března nebude posun, Evropská komise může zavést proti státům EU sankce (proceduru o porušení práva EU) a tento postup EK jistě zváží.
14.02.2017 04:45 |

podobné články

Komisař Timmermans přednášel na americké univerzitě: Liberální demokracii ubráníme. Před Brity i před postkomunisty z východu

 
Místopředseda Junckerovy Evropské komise Frans Timmermans ve Spojených státech přednášel o výzvách, které má Evropa před sebou. Zdůrazňoval především nutnost obhájit si liberální demokracii a to před jakýmkoli ohrožením, počítaje v to i odchod Velké Británie z EU a skeptiky z postkomunistické východní Evropy. Vyjádřil se i k migrační krizi. Evropa podle jeho názoru nese spoluzodpovědnost za dění v Africe a musí se podle toho chovat.
28.09.2018 09:35 |

podobné články

Podruhé ženatý a s talentem na jazyky. Kdo je lídr socialistů pro eurovolby Timmermans

 
Stranu evropských socialistů (PES), která tvoří v Evropském parlamentu druhou největší frakci, povede do květnových voleb jako vedoucí kandidát Frans Timmermans. Strana o tom dnes rozhodla aklamací na svém kongresu v Lisabonu, informovala agentura DPA. Bývalý nizozemský ministr zahraničí je od roku 2014 místopředsedou Evropské komise pod vedením Jeana Claudea Junckera.
08.12.2018 15:25 |

podobné články

Zbyněk Fiala: Gréta v zelí

 
První místopředseda Evropské komise Frans Timmermans jednal v pondělí s populární švédskou ekologickou aktivistkou Grétou Thunbergovou a jejími druhy, požadujícími ozelenění společné zemědělské politiky. Timmermans uznal, že ta politika opravdu „není nejlepší“, ale zůstane na svém, protože pro zásadní změnu prý nemá dostatečnou podporu veřejnosti.
25.05.2021 18:20 |

podobné články

Timmermans: Lidstvo se bude muset naučit žít v rámci planetárních mezí

 
Řádění tornád a dalších přírodních živlů je podle místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse důsledek lidského chování. Lidstvo se bude muset naučit žít v rámci planetárních mezí. Body, které Evropská komise v klimatickém plánu představila, neznamenají rozhodnutí, ale návrhy řešení, o kterých se bude se členskými státy dále jednat. V Praze se dnes setkal s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a jeho týmem. Zástupcům ČR mimo jiné oznámil, že finanční zdroje modernizačního fondu byly zvýšeny, což podle něj čeští ministři uvítali. Novinářům to dnes Timmermans řekl na pražském hlavním nádraží před cestou do Ostravy.
16.07.2021 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25089 článků)

Frans Timmermans zcela vážně. Důvodem Putinova útoku je prý Green Deal

 
Podle místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse je ruská invaze na Ukrajinu jen snahou Vladimira Putina odvést pozornost od ochrany klimatu. Politik napadení Kyjeva považuje jen za „diverzní manévr“. „Putin zaútočil na Ukrajinu proto, aby odvedl pozornost od řešení klimatické krize,“ míní Timmermans.
25.02.2022 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4746 článků)

Předseda vlády se zúčastní klimatického summitu v Paříži

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 30. listopadu 2015 zúčastní setkání hlav států a předsedů vlád, které se uskuteční na úvod konference o změnách klimatu v Paříži. Hlavním tématem summitu bude problematika ochrany klimatu, aktivity zaměřené na snižování emisí skleníkových plynů a adaptace na negativní dopady změny klimatu.
25.11.2015 22:06 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků)

Úřad vlády: Premiér Babiš se zúčastní klimatického summitu

 
Předseda vlády Andrej Babiš a ministr životního prostředí Richard Brabec budou zastupovat Českou republiku na klimatickém summitu v Madridu. Na plenárním zasedání bude premiér Babiš hovořit o národních plánech České republiky v oblasti klimatu do roku 2020.
01.12.2019 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25089 článků) , Richard Brabec (473 článků)

Úřad vlády: Premiér Babiš se zúčastní klimatického summitu

 
Předseda vlády Andrej Babiš a ministr životního prostředí Richard Brabec budou zastupovat Českou republiku na klimatickém summitu v Madridu. Na plenárním zasedání bude premiér Babiš hovořit o národních plánech České republiky v oblasti klimatu do roku 2020.
01.12.2019 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25089 článků) , Richard Brabec (473 článků)

Babiš v Glasgow uzemnil státníky: Možná to pro vás bude novinkou, ale my už jsme závislí na ruském plynu. A další desítky let budeme...

 
Premiér Andrej Babiš ve svém projevu v rámci klimatického summitu OSN ve skotském Glasgow prohlásil, že klimatické cíle Evropské unie jsou pro většinu států příliš ambiciózní a nutně povedou ke zhoršení životních podmínek, jak je vidět na současné energetické krizi. Evropa podle něj přijala suverénně nejtvrdší opatření, ačkoliv se na globálním znečištění podílí jen z 9 procent, zatímco třeba Spojené státy z 15 procent a Čína, která se summitu ani neúčastní, z 27 procent.
01.11.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25089 článků)