Článek

„Vy jste ho trápila...“ Stříž zaskočil Witowskou ohledně Zemana

 
Česko má od pondělí nového nejvyššího státního zástupce. Vláda do funkce jednomyslně schválila Igora Stříže, dosavadního náměstka Pavla Zemana, který k poslednímu červnu rezignoval. Opoziční koalice spoluvýběr šéfa žalobců kritizuje a už avizovala, že pokud bude po volbách vládnout, tak jej odvolá. Vadí jí především Střížova předlistopadová minulost vojenského prokurátora. V pořadu Interview ČT24 vysvětlil, co jej vedlo k tomu, že se stal členem komunistické strany, a prozradil, jak se dnes dívá na své působení u vojenské prokuratury.
14.07.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (231 článků)
Podobné články

Novým šéfem žalobců místo Zemana Igor Stříž: Po volbách ho odvoláme, hrozí ODS

 
Jmenování Igora Stříže nejvyšším státním zástupcem vláda na dnešním zasedání schválila. Na tiskové konferenci informaci potvrdila ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO), která Stříže vládě ke jmenování navrhla. Úřad řídil jakožto první náměstek už od 1. července poté, co ve funkci skončil Pavel Zeman. Oficiálně se Stříž funkce ujme v úterý. Stříž chce pokračovat ve směřování svého předchůdce, zejména v jeho nestrannosti a nezávislosti.
12.07.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Pavel Nový (470 článků) , Pavel Nový (337 článků) , Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (231 článků)

Mohl navrhovat i trest smrti. Šéfprokurátor Stříž: John Bok odhalil zlo

 
Vláda v pondělí jmenovala nového nejvyššího státního zástupce. Pavla Zemana nahradil jeho dlouholetý první náměstek Igor Stříž. Jeho jméno vyvolalo vlnu nevole hned na několika frontách veřejného prostoru. Podle předsedy spolku Šalamoun Johna Boka byl Stříž nejen komunista, ale také vojenský prokurátor, který mohl navrhovat trest smrti. Jeho jmenování tak považuje za plivnutí do tváře obětem komunistického režimu.
13.07.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (231 článků)

Ajaj, kostlivci vyplavali. Všichni? Kandidát na nejvyššího žalobce má vážný problém

 
Adept na post nejvyššího státního zástupce Igor Stříž měl již údajně od ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) dostat oficiální nabídku na post. Současný zástupce nejvyššího státního zástupce má přitom bohatou komunistickou minulost, kdy mu bylo přezdíváno „Rudá smrt z Olomouce“ či „Stříž – bolševický kříž“. Stříž navíc figuruje v kauze Masokombinátu Písek a stojí za zproštěním viny mafiánského podnikatele 90. let Tomáše Linharta.
19.05.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Linhart (9 článků) , Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (231 článků)

Nový šéf žalobců slíbil nezávislost a řekl, co chce změnit. Politikům poslal Stříž jasný vzkaz

 
Nový nejvyšší státní zástupce Igor Stříž chce podle svých slov vždy vystupovat ve veřejném zájmu, bez ohledu na dopady do politické a obchodní sféry. Státním zástupcům slibuje nezávislost, nebudou jim podle něj nikdy chodit „pokyny, přání ani podprahová sdělení“, jak mají rozhodovat. Stříž, kterého v pondělí jmenovala vláda, to v úterý v Brně řekl novinářům. Ve funkci prý neplánuje setrvat tak dlouho jako jeho předchůdce Pavel Zeman, který byl šéfem žalobců deset let.
13.07.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (231 článků)

Stříž: Bradáčová je prudké povahy. Trest nenastoupení vojenské služby byl i za Masaryka

 
Když se Igor Stříž stal před pár dny nejvyšším státním zástupcem, opozice připomněla, že před rokem 1989 sloužil komunistickému režimu jako vojenský prokurátor a žádal tresty pro ty, kdo odmítali nastoupit vojenskou službu v socialistické republice. Dnes Stříž připomíná, že se obdobné tresty udílely již za T. G. Masaryka. Pár slov poznamenal i na adresu vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové. Je to prý dáma s prudkou povahou, takže o hádky s ní není nouze.
19.07.2021 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (231 článků)

„Vy se umíte pochválit tak jako Andrej Babiš,“ primátor Hřib bavil v ČT Witowskou. A překvapil ohledně spolupráce s ODS

 
Historickou vilu stavitele Viktora Beneše na pražských Hřebenkách z roku 1912, která má být zbourána, se rada hlavního města pokusí zachránit. Proti demoličnímu výměru stavebního úřadu podá odvolání. Navíc se shodla, že společně s městskou částí požádá o prohlášení budovy za kulturní památku. O tom, zda bude tento případ pro město dostatečným varováním, promluvil v pořadu Interview ČT24 pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Stranou nezůstaly ani blížící se říjnové volby. Hřib prozradil, že by si prý dokázal představit vládu Pirátů s ODS. Moderátorku Světlanu Witowskou během diskuse několikrát rozesmál, zejména pak když se „chválil stejně tak, jak to dělá Babiš“.
27.07.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22524 článků) , Světlana Witowská (345 článků) , Zdeněk Viktora (4 články)

Vysloužil si prý přezdívku Rudá smrt z Olomouce. Dnes je zástupce nejvyššího žalobce

 
Postupoval jsem vždy v souladu s platným právem a judikaturou. Tak se hájil Igor Stříž, když na něj nyní díky úsilí soukromého badatele vyplula na povrch jeho komunistická minulost. Muž, který dnes působí jako zástupce nejvyššího státního zástupce, a tedy druhý nejvyšší představitel veřejné žaloby, si přezdívky Rudá smrt z Olomouce či Stříž-bolševický kříž nevysloužil jen tak náhodou.
31.10.2012 20:20 |

podobné články

XXX

 
Postupoval jsem vždy v souladu s platným právem a judikaturou. Tak se hájil Igor Stříž, když na něj nyní díky úsilí soukromého badatele vyplula na povrch jeho komunistická minulost. Muž, který dnes působí jako zástupce nejvyššího státního zástupce, a tedy druhý nejvyšší představitel veřejné žaloby, si přezdívky Rudá smrt z Olomouce či Stříž-bolševický kříž nevysloužil jen tak náhodou.
31.10.2012 20:25 |

podobné články

Nový šéf žalobců Stříž: Tlakům podléhat nehodlám

 
Nově jmenovaný nejvyšší státní zástupce Igor Stříž označil za své priority pokračování rekodifikace právního řádu, elektronizaci justice i důraz na alternativní tresty. Jako nejdůležitější pak vidí zvýšení odpovědnosti státních zástupců.
13.07.2021 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (231 článků)

Za nenávist a agresivitu na sítích nemá hrozit nepodmíněný trest, míní Stříž

 
Verbální trestné činy, například nenávistné útoky na sociálních sítích, by se podle nového nejvyššího státního zástupce Igora Stříže neměly postihovat nepodmíněnými tresty vězení. Trestným činům z nenávisti chce Stříž přesto věnovat velkou pozornost, stejně jako jeho předchůdce Pavel Zeman.
14.07.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (231 článků)

Stříž chce vědět, do kdy veřejný žalobce rozhodne o kauze Čapí hnízdo

 
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž se hodlá zajímat o časový průběh rozhodování státního zástupce o kauze Čapí hnízdo, v níž policie stíhá premiéra Andreje Babiše (ANO). Řekl to v České televizi (ČT).
14.07.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22524 článků) , Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (231 článků)

Stříž: Vyhrožovat mi odvoláním hned po nástupu nepůsobí dobře

 
Sotva usedl do křesla nejvyššího státního zástupce, okamžitě musel poslouchat, že po volbách bude kvůli své předrevoluční minulosti ihned odvolán z funkce. Igor Stříž (56) to nepovažuje za dobré ani z osobního pohledu, ani pro instituci státního zastupitelství. Jak uvedl pro Právo, musí počítat s tím, že může být odvolán ze dne na den. Chce však vydržet do chvíle, kdy bude schválena novela zákona o státním zastupitelství.
19.07.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (231 článků)

Stříž: Tresty za psaní na internetu? Zbytečně přísné. Dřív lidi nadávali v hospodě

 
Nový nejvyšší státní zástupce Igor Stříž má za to, že za nenávistné komentáře šířené po internetu musí přijít trest. Ale osobně by preferoval spíše trest finanční než pobyt za mřížemi. Budoucí vládě, která vzejde z říjnových voleb, poslal jasný vzkaz: Nepokřivím si svůj obraz.
22.07.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (231 článků)

Stříž by rád zakotvil „luxusnější postavení“ pro šéfy žalobců. S Benešovou našel společnou řeč

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) je vstřícná k návrhu nového nejvyššího státního zástupce Igora Stříže, aby stáhla z vlády novelu zákona o státním zastupitelství. Věc chce ale nejprve projednat s premiérem, sdělil médiím po dnešní schůzce s ministryní Stříž. Šéf žalobců usiluje o přepracování předlohy, po volbách chce předložit novému ministrovi ucelené podklady.
22.07.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (231 článků)

Alex Mynářová brání své kamarádství s Witowskou: Světlana je nejlepší!

 
Novou kometu České televize Světlanu Witowskou (45) a manželku hradního kancléře Alexandru »Alex« Mynářovou (34) pojí hluboké přátelství. Spekulovalo se proto, zda prezident Miloš Zeman (73) neměl díky tomu v televizním duelu, který Witowská moderovala, výhodu. A na obranu kamarádky přispěchala Alex!
08.02.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (345 článků) , Miloš Zeman (25759 článků) , Alex Alex (565 článků)

Rušno kolem Moravce: Xaver navrhl střídání s Witowskou, Babišova poslankyně pořad zrušit

 
Elitní politický moderátor Václav Moravec se svými otázkami zatápí každou neděli svým hostům, nový člen Rady ČT Luboš Xaver Veselý však míní, že by se v moderování Otázek měli střídat moderátoři. Jako divákovi by se mu to prý líbilo a v Otázkách by si dokázal představit třeba Světlanu Witowskou. Vzbudil tím další diskuse kolem Moravce, do kterého nedávno šila poslankyně ANO Barbora Kořanová – ta se dokonce vyslovila pro úplné zrušení jeho pořadu. Moravec je dle ní za zenitem, na což moderátor reagoval na síti.
09.06.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (345 článků) , Václav Moravec (646 článků) , Luboš Veselý (578 článků)

Notoval si s Witowskou. Konec Václava Moravce. U Xavera tahali z archivu

 
V dalším díle Podtrženo, sečteno řešil Xaver Veselý s Petrem Holcem „volební puč“ Ústavního soudu. Holec tvrdil, že to může dojít k tomu, že přijdou volby, ale nebude podle čeho volit. A poukázal na to, jak si Pavel Rychetský v rozhovoru rozuměl se Světlanou Witowskou. Na ČT Holec narazil i při spekulacích o konci ministra Blatného z úst Václava Moravce. „Pak bysme si mohli zaspekulovat, že se někde šíří informace, že končí Václav Moravec,“ navrhl. A česká média podle něho na něco zapomněla.
08.02.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (345 článků) , Václav Moravec (646 článků) , Pavel Rychetský (160 článků) , Petr Václav (946 článků) , Petr Pavel (790 článků)

Jak se začlenit v nové práci?

 
Máme-li nastoupit do nového zaměstnání, hemží se naší hlavou miliony otázek. Bude se nám v nové práci dařit? Budeme vycházet s nadřízeným? Jak se začlenit v práci a zapadnout mezi kolegy? Jak udělat dobrý dojem? Tohle je jen chabý výčet otázek, na které s blížícím se dnem nástupu hledáme odpověď. Pokud nastupujete na pozici, kde budete muset vycházet se svými kolegy, pak určitě přemýšlíte nad tím, jak se začlenit. Udělat dobrý dojem na samotném začátku je nutnost, to ví přece každý. Jenže jak na to? Co udělat, abyste nic nepokazili a noví kolegové si na vás za vašimi zády nemuseli ukazovat prstem? 3 tipy jak se začlenit v práci Přijít jako nováček do nové práce je situace, ze které je většina lidí nervózní. A logicky. Pokud opouštíte zaměstnání, ve kterém jste již nějaký čas působili, měli jste zde známé či kamarády a možná i nějaké slovo, pak je pro vás pozice nováčka obrovskou změnou. A je potřeba se s ní vypořádat tak, abyste nezapůsobili jako plachá myška ani jako nafrněná ženská s nosem pořádně nahoru. Takže jak na to?! Tip první: tady žádné slovo nemáte Na samotném začátku je důležité uvědomit si jeden fakt: tady nejste ve své bývalé práci, jste na novém místě, s novými lidmi, nadřízenými i pravidly, které musíte respektovat. Co tím chceme říci? Pokud jste  na bývalé pozici měli nějaké slovo a mohli jste o něčem rozhodovat, aniž byste se museli ohlížet na názory druhých, tady taková práva nemáte. Jste noví, tzv. bažanti, kteří musí – jak se říká – držet jazyk za zuby a krok. Žádné vyskakování. Tip druhý: vychloubání se dobrý dojem nedělá S naším prvním tipem souvisí i druhý: vychloubání, vytahování nebo natřásání se před novými kolegy, co všechno jste dokázali, čeho jste dosáhli a jak moc jste byli ceněni na bývalé pozici, nemá v... Čtěte více Příspěvek Jak se začlenit v nové práci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.08.2017 08:25 |

podobné články

Benešová do konce června navrhne nástupce Zemana. Stříž je v užším výběru

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ANO) do konce června vládě navrhne jméno náhradníka za končícího nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Řekla to v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News.
20.06.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků)