Článek

„Vstávej, ty černá opice!“ Černošský hráč na českém hřišti si došel pro diváka a dal mu hlavičku. Jenže se spletl a takto dopadl

 
Dosti vzedmutou atmosféru měl dnešní fotbalový zápas mezi Slavičínem a Frýdkem-Místkem. V prodloužení na záložníka Bidje Manziu z Frýdku-Místku údajně od jednoho z diváků zaznělo rasistické zvolání, že je „černá opice“. Fotbalista tmavé pleti to neunesl a pro diváka si došel. Během zápasu však zřejmě neměl čas řešit, kdo je kdo, a tak od něj „hlavičku“ dostal v hledišti někdo úplně jiný. Na tribuně domácí ze zakončení zápasu padli smíchy.
13.08.2021 07:10 |

podobné články

Podobné články

Doktorka při porodu utrhla novorozenci hlavičku: Traumatizované matce ji vyndávali z těla císařským řezem

 
Absolutně šokující případ řeší v těchto dnech soud ve Velké Británii. Lékařka při komplikovaném porodu utrhla hlavičku právě rozenému miminku. Prvorodička pak musela podstoupit císařský řez, aby mohli lékaři hlavičku z dělohy vyndat a přišít ji zpět k tělíčku, aby si ho matka mohla alespoň pochovat a rozloučit se s ním.
10.05.2018 14:35 |

podobné články

Guarézí rodinka: Máma je černá, miminko bílé!

 
Jako jediné zoo v Česku se králodvorské safari daří chov africké opice guarézy angolské. Tyto opice jsou zvláštní tím, že mláďata se rodí téměř bílá, srst jim pomalu tmavne a dospělé opice jsou skoro černé. V těchto dnech se ošetřovatelům podařilo odchovat již 39. mládě.
02.06.2010 07:45 |

podobné články

Drsný vtípek: Lásko vstávej, naboří nás kamion!

 
Tomu se říká krutý žert! Před osobním autem odtahují náklaďák, který je tudíž čelem k autu za ním. Řidič se rozhodne k smrti vystrašit spící manželku. "Vstávej, jede na nás náklaďák!" křičí jako o život. Zmatená žena se zmůže jen na vyděšený jekot. Po tomhle vtípku musela být na řádně dlouhou dobu tichá domácnost.
25.07.2012 17:05 |

podobné články

»Vstávej, vstávej!« budily děti maminku: Byla zavražděná!

 
Čtyři malé děti, z toho sotva půlroční dvojčátka, zůstaly bez mámy Dagmar (†32). V rodinném domku v Pržně na Frýdecko-Místecku ji zřejmě zavraždil její manžel Petr Golov (39). Policie už zná výsledky pitvy a vraha hledá...
03.08.2012 12:00 |

podobné články

Němcová: Teta mě vzbudila slovy: "Vstávej, je válka." Venku jako by se setmělo

 
Skončila jsem devátou třídu a chystala se na střední školu. Byly prázdniny a trávila jsem je u maminčiny rodiny v Pravoníně, ve vesnici pod Blaníkem. 21. srpna ráno mě vzbudila teta slovy: "Vstávej, je válka."
20.08.2013 08:25 |

podobné články

Manželům se do elektronické chůvičky naboural hacker: Vstávej, děťátko, křičel na miminko!

 
Nepopsatelnou hrůzu zažili manželé Schreckovi z amerického Ohia. Do jejich elektronické chůvičky, kterou sledovali svou desetiměsíční dcerku Emmu, se totiž naboural hacker, který začal uprostřed noci vykřikovat: „Vstávej, děťátko!“
28.04.2014 13:05 |

podobné články

Řetězec H&M stáhl mikinu, ve které byl černošský chlapec „nejfajnovější opice“

 
Švédský prodejce oděvů Hennes & Mauritz (H&M) odstranil ze svých webových stránek propagační fotografii s černošským chlapcem, který měl na sobě mikinu s anglickým nápisem „Nejfajnovější opice v džungli“. Zároveň se za její uvedení omluvil a oznámil, že zelenou mikinu stáhl z prodeje. Snímek vyvolal na internetových sociálních sítích zejména v Británii a v USA vlnu pobouření a četná obvinění z rasismu.
10.01.2018 17:10 |

podobné články

Řediteli školy dal hlavičku a zlomil mu nos: Otec zbitého žáka musí sekat latinu

 
Za „hlavičku“, kterou dal řediteli Základní školy v Poběžovicích na Domažlicku Petru L. (40) a zlomil mu nos, nebude otec žáka Miroslav G. (45) potrestán. Soud podmíněně zastavil jeho trestní stíhání.
03.11.2020 12:10 |

podobné články

Opice mohou stejně jako lidé cítit lítost

 
Nová americká studie ukazuje, že opice mohou cítit lítost a učit se ze svých chyb stejně jako lidé. Vědci zkoumali reakci mozkových buněk opic během hry, která je vlastně obdobou televizní soutěže Ber nebo neber. Zjistili tak, že opice jsou schopny zužitkovat zkušenost a když jednou risk selže, často kvůli lítosti příště již neriskují a spokojí se s menší odměnou.
15.05.2009 15:35 |

podobné články

Kung fu opice vyzkoušely bojové umění na cvičiteli

 
Číňan, který cvičil opice v bojových uměních a chtěl po nich, aby bavily návštěvníky nákupního centra, zažil šok. Opice začaly naučené...
19.12.2009 13:25 |

podobné články

Bondova opice: Žijící předchůdce člověka?

 
Ve střední Africe se vyskytuje podivný druh primáta, který až donedávna unikal pozornosti zoologů. Nejde o žádný přízrak nebo domnělou příšeru, je to skutečně žijící tvor. Vědci mají k dispozici nejen jeho lebky, ale dostalo se jim do rukou i několik mrtvých exemplářů. Živočich zatím nemá přesné pojmenování, pracovně se mu říká Bondova opice. S agentem 007 ale nemá nic společného. Spíše by se mu mělo říkat opice z Bondo, což je název oblasti v Kongu, kde byl objeven.
18.07.2011 05:00 |

podobné články

Drzá opice ukradla turistovi kameru. Nestačil se divit, co s ní dělala

 
Brazilský turista Ailton Schoemberger se chtěl v chrámu Uluwatu na Bali natočit při krmení opic, a tak nastavil kameru a začal házet zvířatům ovoce. Kamera byla bez dozoru ani ne půl minuty, když mu ji jedna přidrzlá opice ukradla a utekla s ní pryč. K jeho překvapení se opice zvládla natočit, vyndat kameru z ochranného pouzdra a dokonce i vyjmout baterii.
02.03.2014 06:30 |

podobné články

Opice ukradla novorozence: Našli ho mrtvého ve studni. Zabila ho schválně?

 
Teprve 16denní miminko unesla opice z postýlky na východě Indie. Matka potvrdila, že celou věc viděla na vlastní oči, nedokázala už ale zasáhnout. Bohužel chlapečka našli místní po pár dnech mrtvého ve studně u sousedů. Mnozí věří tomu, že opice dítě unesla a zabila úmyslně.
03.04.2018 12:35 |

podobné články

Agresivní alkoholická opice napadla 250 lidí. Vysloužila si doživotí

 
Zbytek života za mřížemi stráví šestiletá opice Kalua. Agresivní primát z indického Kanpuru, kdysi mazlíček místního okultisty, totiž napadl přes 250 lidí a jednomu člověku způsobil i smrt. Někdejší páníček byl navíc zvyklý zvířeti pravidelně podávat alkohol a opice se na něm prý stala závislou, píše server Business Insider.
20.06.2020 20:05 |

podobné články

Drzá opice si vzala štěně jako rukojmí! V Malajsii řešili bizarní případ zvířecí kriminality

 
Neobvyklý případ museli řešit obyvatelé města Taman Lestari Putra v Malajsii. Opice si tam počíhala na nebohé štěňátko a unesla ho! Pejska tři dny primát nosil jaké své dítě, načež se místní lidem podařilo čtyřnohého miláčka ze spárů opice dostat.
28.09.2021 17:10 |

podobné články

Černošský pár přivedl na svět zcela bílé dítě s blonďatými vlásky

 
Britský černošský pár má příběh, kterému se dá jen těžko věřit. V tomto týdnu poprvé promluvila rodina Francise Tshibangua, která si prožila po porodu pořádně krušné chvíle. Navzdory tomu, že mají oba partneři jasně černou pleť, dítě je běloch se vším všudy. Není tak divu, že první Francisovou myšlenkou po příchodu dítěte na svět bylo: "A ten je jako můj?"
18.05.2011 16:35 |

podobné články

Maďarský učitel dal žákovi hlavičku, rodiče se za lektora postavili

 
Maďarsko žije poslední dva týdny kauzou učitele dějepisu Atilly Domotora, který se neudržel a drzému žákovi uštědřil takovou hlavičku, že by se za ni nemusel stydět ani fotbalista Zinedine Zidane. Lektor byl za svůj přečin, který jiný žák natočil na video, ze školy propuštěn. Rodiče žáka se však paradoxně za kantora postavili a škola jej přijala zpět.
04.02.2011 10:35 |

podobné články

Učitel dal žákovi hlavičku, rodiče se za lektora postavili

 
Maďarsko žije poslední dva týdny kauzou učitele dějepisu Atilly Domotora, který se neudržel a drzému žákovi uštědřil takovou hlavičku, že by se za ni nemusel stydět ani fotbalista Zinedine Zidane. Lektor byl za svůj přečin, který jiný žák natočil na video, ze školy propuštěn. Rodiče žáka se však paradoxně za kantora postavili a škola jej přijala zpět.
04.02.2011 11:26 |

podobné články

Milovnici koní (†46) zastřelili v rodinném resortu: Vrah si ji zřejmě spletl s expřítelkyní

 
Byla v nesprávný čas na nesprávném místě? Bethany Bernatskyová (†46) pobývala v chatovém resortu v Minnesotě. Pobyt bohužel shodou nešťastných náhod dopadl tragicky. Milovnici koní zabil 29letý Cameron Moser, který na ni několikrát vystřelil. Moser, který byl již obviněn z vraždy, si oběť zřejmě spletl se svou expřítelkyní.
17.10.2021 09:45 |

podobné články