Článek

Vsetínská kapela Žamboši vydala desku, zpěvák už se nemusí živit jako lesník

 
"Když přišel text písně Dýchej, srazilo mne to na kolena k modlitbě," vzpomíná Jan Žamboch, jak písně vymýšlel na chatě v Beskydech.
18.11.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Žamboch (4 články)
Podobné články

Nová alba: Vlasta Horváth, Hitfakers a Žamboši

 
Tři nová alba z tuzemské produkce vévodí tomuto týdnu. Po dlouhé době nabízí novou desku Vlasta Horváth, na světě je rovněž debut kapely Hitfakers a třetí počin folkové skupiny Žamboši.
06.08.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Horváth (82 článků)

Nová CD – Žamboši, Justin Adams a Juldeh Camara i Bloc Party

 
Právě vychází nová deska folkové skupiny Žamboši, příznivce world music potěší deska Tell No Lies pánů Justina Adamse a Juldeha Camara, mladší generaci bude možná zajímat remixové album Intimacy Remixed od Bloc Party.
13.05.2009 07:05 |

podobné články

Skupina Žamboši: Nemainstreamové kapely jsou v Česku brány na hůl

 
Skupina Žamboši získala cenu Anděl za album v žánrové kategorii Folk & country, přesto jim ocenění nějakou zvýšenou popularitu nepřineslo. Jan Žamboch se v rozhovoru vyznal z názoru, že agentura, která ceny organizuje, se snaží všechny úspěšné kapely ze žánrových kategorií posluchačovu uchu utajit.
02.06.2010 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Žamboch (4 články)

VIDEO Velká tlama s tykadlama. Píseň o odsouzeném plakátovém čmáralovi

 
Lidová tvořivost nikdy nespí. Čmárající řidič olomouckého dopravního podniku Roman Smetana, který si má jít do vězení odsedět sto dní kvůli tomu, že na předvolební plakátky politikům přikresloval tykadla, si získal další podporu od lidí. Folkovou skupinu Žamboši totiž Smetanova kauza inspirovala k vytvoření písňového klipu, který zesměšňuje některé politiky. Ti mají totiž na hlavách také tykadélka a text k tomu vysvětluje: "Republiky dojení, způsobilo rojení". Odsoudí soud i skupinu Žamboši?
24.02.2012 12:05 |

podobné články

VIDEO Velká tlama s tykadlama. Píseň o odsouzeném plakátovém čmáralovi

 
Lidová tvořivost nikdy nespí. Čmárající řidič olomouckého dopravního podniku Roman Smetana, který si má jít do vězení odsedět sto dní kvůli tomu, že na předvolební plakátky politikům přikresloval tykadla, si získal další podporu od lidí. Folkovou skupinu Žamboši totiž Smetanova kauza inspirovala k vytvoření písňového klipu, který zesměšňuje některé politiky. Ti mají totiž na hlavách také tykadélka a text k tomu vysvětluje: "Republiky dojení, způsobilo rojení". Odsoudí soud i skupinu Žamboši?
24.02.2012 12:10 |

podobné články

Lesník Schwarzenberg k Šumavě: Skončete válku, jednejte

 
TOP 09 vyzvala všechny strany šumavského sporu o kácení v jádrových oblastech národního parku k návratu k jednacímu stolu. Předseda strany a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg dnes na tiskové konferenci situaci okolo kůrovce označil za pseudonáboženskou válku. Jeho straně přitom vadí, že ředitel parku Jan Stráský vyloučil z diskuse část vědecké obce. Kritizuje i to, že ministerstvo životního prostředí v posledních týdnech na situaci nereaguje. Šéf TOP 09 zdůraznil, že problém ho trápí i proto, že je sám lesník.
02.08.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků)

Sympaťákem roku je slovenský lesník Marek Juhaniak

 
Třetí ročník soutěže o nejsympatičtějšího muže Česka a Slovenska vyhrál pětadvacetiletý lesník Marek Juhaniak z Brezna. Na druhém místě skončil devatenáctiletý kadeřník Daniel Pašek z Kralovic. Třetí příčku obsadil jednadvacetiletý student Martin Čermák ze Světlíku. Další články k tématu: Helena Vondráčková vybere Sympaťáka roku: Budu shovívavá a spravedlivá Žena za pultem Švorcová bude volit Sympaťáka roku Zviditelnili se díky chlapci na vozíku, útočí konkurence na Muže roku
21.09.2012 00:30 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (991 článků) , Martin Čermák (30 článků) , Marek Daniel (95 článků) , Dan Martin (151 článků) , Daniel Martin (152 článků)

Lesy ČR: Lesník, který se zapsal do české historie úspěchy v pěstování buku, oslavil 90. narozeniny

 
Devadesáté narozeniny oslavil 26. července uznávaný lesník a myslivec Alois Indruch. Po celý svůj život působil v Bílých Karpatech. Mezi gratulanty patřil i generální ředitel podniku Lesy ČR Daniel Szórád.
30.07.2015 16:06 |

podobné články

"Starej lesník" Karel Schwarzenberg z ČT: Lidi kdysi podporovali Hitlera, pak Gottwalda, tak teď podporují Babiše. A Kalousek je normální člověk, jen má rád operu

 
Do čtvrtečního Interview ČT24 zavítal čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Moderátorce Světlaně Witowské sdělil, že se neobává o volební výsledky TOP 09. Popsal, proč je přesvědčen, že se straně bude dařit. „Já jsem starej lesník, tak něco vím,“ naznačil Schwarzenberg a následně své tvrzení rozvedl.
20.04.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4034 článků) , Světlana Witowská (365 článků)

Neobyčejný život: Lesník Vladimír žil s jezevci v noře, lišku měl v posteli a sršně v obýváku!

 
Za to, že mu jezevci dovolili sdílet noru, je pozval k vánočnímu stolu. Nalezené lišče zase přineslo do domácnosti spoustu legrace a azyl v jeho obýváku dokonce našli i sršni. Lesník Vladimír Baday (68) z Hlučína je opravdu neobyčejný muž a takový je i jeho život.
14.08.2021 15:40 |

podobné články

Vsetín: Dotace pro práci s dlužníky, trestanými i školáky

 
Dlužníkům, žákům základních škol i těm, kterým už není cizí trestná činnost, chce pomoci vsetínská radnice. Především zvýšit jejich podvědomí o možných dopadech zadlužování, kyberšikany a porušování práva. Sloužit k tomu budou projekty Prevence kriminality, na něž získala vsetínská radnice dotaci z Ministerstva vnitra ČR.
11.06.2011 21:45 |

podobné články

Nečas (SPO): Krajské nemocnice jsou na začátku roku v černých číslech

 
Předběžné výsledky hospodaření za loňský rok prezentovaly nemocnice, jejichž zakladatelem je Zlínský kraj. Nemocnice Tomáše bati ve Zlíně, Vsetínská nemocnice, Uherskohradišťská nemocnice, Vsetínská nemocnice – ty všechny předběžně hlásí, že jejich hospodaření je za loňský rok v kladných číslech.
15.02.2015 14:41 |

podobné články

Muž ze Vsetínska střílel po provozním restaurace: Chtěl větší plat pro svou přítelkyni

 
Policisté obvinili muže (54) ze Vsetínska z pokusu o vraždu. Ve čtvrtek večer totiž zamířil k restauraci v nejmenované vesnici a skrz okno vystřelil na jejího provozního. Tímto způsobem ventiloval nespokojenost s výší platu své přítelkyně, která v dané restauraci pracuje.
12.12.2018 17:20 |

podobné články

Chtěla desku pokřtít modrou krví, a tak pozvala italského hraběte: Tenhle je ale prý mnohem bohatší než Martucci

 
Zpěvačka Kateřina Mátlová si splnila sen a pod pseudonymem Kate Matl vydala svoji desku Mono. Jako první ji pokřtila v Praze, následovat budou ale i zahraniční křty a koncerty v Německu, Švýcarsku, a dokonce prý o její desku mají zájem i v daleké Brazílii.
24.04.2015 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Mátlová (112 článků) , Mona Mona (59 článků)

Všichni Svatí pokřtili svou novou desku a vyrážejí na turné s kapelou No Name

 
Kapela Všichni Svatí, projekt zkušených muzikantů a objev české hudební scény z posledních let, vydala ve středu 9. března 2016 novou desku s názvem Všichni Svatí. 
22.03.2016 14:01 |

podobné články

Kapela Slza v emotivním klipu k temné skladbě Sobě blíž

 
Kapela Slza nedávno vydala třetí album s prostým názvem 3. Jde o její nejvyzrálejší kolekci, které se dostalo příznivého přijetí. Deska, na níž se kromě tradičního skladatele hudby, kytaristy Lukáše Bundila, nově autorsky podílel i zpěvák Petr Lexa, se pyšní producentskými jmény Oliver Som, Edd Holloway nebo Nick Atkinson. Kapela nyní představuje klip k písni Sobě blíž.
22.06.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lexa (52 článků) , Lukáš Bundil (27 článků)

Václav Neckář převzal Diamantovou desku

 
Zpěvák a herec Václav Neckář ve čtvrtek u příležitosti 70. narozenin, které připadly na 23. října, převzal od zástupců společnosti Supraphon Diamantovou desku. Podle společnosti Neckář na její značce prodal od roku 1965 7,6 miliónu nosičů, úspěšnější byl v tomto ohledu jen Karel Gott, kterému V roce 1992 udělil Supraphon Diamantovou desku za 13 miliónů prodaných nosičů.
24.10.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6523 článků) , Václav Neckář (402 článků)

Blanarovičová přiznala nového milence: Konečně chlap, kterého nemusím živit

 
Yvetta Blanarovičová přiznala nového milence. Zpěvačka a herečka září štěstím. Vztah s hudebníkem Markem Pillem, se kterým chodila necelé čtyři roky, je prý definitivně za ní. Je šťastná, že má chlapa, kterého prý nemusí živit.
16.02.2010 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Yvetta Blanarovičová (357 článků)

Profesor Beran se rozčílil: Opatření na ministerstvu dělají asi lidé, kteří nemusí ráno vstát a jít se něčím živit!

 
Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran, podle kterého vláda volí chybnou strategii v očkování proti koronaviru, přišel do pořadu Kupředudominulosti.cz promluvit o svých návrzích, jež by pro naši zemi byly v době krize efektivnějším řešením. „Na ministerstvu dělají opatření lidi, kteří nemusejí ráno vstát a jít se něčím živit,“ rozčiloval se profesor Beran, který současnou izolaci považuje za „šílenou“ a pro zdraví ještě více nebezpečnou.
01.02.2021 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (60 článků)