Článek

Všechno jinak. Za únikem mailu poslance Berkovce prý mohla být snaha ho zničit. A velký problém Wollnera

 
ParlamentníListy.cz jako jediné médium přináší syntetický text právníka a blízkého přítele Karla Kryla, radního ČTK Pavla Foltána. Ten se v pátečním zamyšlení pozastavuje nad volbou několika členů Rady ČT, které předcházela bouřlivá diskuse ve Sněmovně. Týkala se především uniknutého e-mailu poslance Stanislava Berkovce (ANO), kde měl kolegům z hnutí vysvětlovat a doporučovat, jak při tajné volbě postupovat.
13.03.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (187 článků)
Podobné články

„Pane Wollnere, vy nejste celá ČT!“ Na internetu došlo ke rvačce. Známé tváře. „Nezvěte už do ČT lidi z ANO,“ padlo dokonce

 
Je prohlášení, že se nedíváte na Reportéry ČT deklarací příslušnosti k ANO? Pokud k němu dojde na zdi poslance ANO, tak dle Marka Wollnera rozhodně. Právě toho se měl dopustit šéfredaktor Lidových novin István Léko, který tím dle Wollnera přestal předstírat nezávislost. Ale komentátor Kamberský už se obrátil na Wollnera, že vede v ČT svatou válku.
09.04.2020 17:06 |

podobné články

Paroubek: Za únikem Sobotkových e-mailů je asi Babiš. „Blouzní,“ tvrdí šéf ANO

 
Když se dva perou, třetí se směje. A také analyzuje. Ten třetí je expremiér Jiří Paroubek. Bývalý šéf sociální demokracie za únikem e-mailů ze soukromé schránky premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vidí premiérova hlavního politického rivala, ministra financí Andreje Babiše (ANO). Paroubek to řekl v rozhovoru pro Blesk, Babiš jeho slova odmítl.
06.01.2016 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3760 článků) , Andrej Babiš (18046 článků)

Režisérka Le Fay, spolupracovnice Marka Wollnera: Tak Česko prý už nevezme žádného uprchlíka. Stydím se za naši vládu, vždyť žijeme v totálním blahobytu!

 
Česká spisovatelka, režisérka a spolupracovnice pořadu Marka Wollnera Reportéři ČT Monika Le Fay se na svém facebookovém profilu vyjádřila ke dnešnímu rozhodnutí vlády, že Česko nepřijme již žádného uprchlíka na základě unijních kvót. „Protože jich přijalo už 12,“ rýpla si do vlády. Za ni se podle svých slov stydí.
06.06.2017 06:25 |

podobné články

Na ČT dohlédnou i Bradáč a Kysilka. Tlačil je Babišův „kádrovák“ Berkovec

 
Sněmovna vyslyšela „přání“ poslance Stanislava Berkovce (ANO), který začátkem týdne šokoval zasláním hromadného e-mailu, kde popisuje hodící se kandidáty do Rady České televize. Zvolila totiž někdejšího šéfa televizního zpravodajství Romana Bradáče, který byl Berkovcovým favoritem a který by podle něj neměl jít proti zájmům hnutí ANO. Dalším zvoleným je ekonom Pavel Kysilka a bývalý hokejista a poslanec Jiří Šlégr. Do Rady Českého rozhlasu pak poslanci zvolili galeristu Marka Pokorného. Zbývající místo Sněmovna zatím neobsadila, protože si dala  „koronavirové“ prázdniny do dubna. Právě na příští schůzi zvolí zbytek.
11.03.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šlégr (415 článků) , Jiří Šlégr (416 článků) , Jiří Marek (380 článků) , Pavel Roman (297 článků) , Jiří Stanislav (90 článků) , Pavel Marek (262 článků) , Jiří Marek (380 článků) , Pavel Marek (278 článků) , Jiří Pokorný (43 článků) , Mark Romano (2 články)

Šokující výstup Marka Wollnera na akci s generálem Alojzem Lorencem. A výbušné informace, které padly

 
REPORTÁŽ Velmi zajímavé setkání se v pátek odpoledne odehrálo na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V debatě o listopadu 1989 se tu setkali tehdejší student a dnešní veřejnoprávní reportér Marek Wollner a šéf StB generál Alojz Lorenc. Zejména pro Wollnera bylo setkání velmi trpké a většinu času dával najevo, že by Lorenc neměl být na takové akce vůbec zván, protože byl šéfem „mlátičkové mašinerie“ a ptal se, kde je policie, která by Lorence „sebrala“.
23.11.2018 20:25 |

podobné články

Mediální analytik se chtěl bránit dezinformaci Marka Wollnera. Prostor k odpovědi nedostal

 
Server Svobodné fórum zveřejnil text šéfredaktora reportážní publicistiky České televize Marka Wollnera, nazvaný „V čem neříkají Parlamentní listy pravdu o ‚Wollnerově partě‘ a Reportérech ČT“. Mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha zaslal vydavateli Svobodného fóra žádost o zveřejnění odpovědi podle tiskového zákona. Odpovědi se mu však nedostalo.
29.05.2016 19:20 |

podobné články

Byla tam? Ano. Vlastně neví. Pořad Marka Wollnera rýpal v nepříjemném místě Andreje Babiše

 
Pořad Reportéři ČT týmu Marka Wollnera zapátral po tom, jak se současný ministr financí Andrej Babiš dostal k firmě Agrofert. On sám k tomu říká, že koupil akcie firmy za cenu, za kterou je byli ochotní prodat jejich předchozí vlastníci. Ale co tomuto nákupu akcií předcházelo?
16.05.2017 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18046 článků)

Kolegyně Marka Wollnera: U nácků čekáš, že mají snížené IQ. Ale nejstrašnější je, jak intelektuálové podporují toho kágébáka Babiše

 
Česká spisovatelka, režisérka a spolupracovnice pořadu Marka Wollnera Reportéři ČT Monika Le Fay se zase jednou ozvala. Na svém facebookovém profilu vyčinila intelektuálům, kteří se přiklonili k šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi.
27.10.2017 11:25 |

podobné články

Ředitel? Kde je ředitel? Lidé Marka Wollnera se zabývali Milošem Zemanem. Místy to bylo legrační

 
Na poradce prezidenta Miloše Zemana Martina Nejedlého se zaměřil pořad Reportéři ČT Marka Wollnera. Konkrétně tedy na strojírenský podnik Adast z jihomoravského Adamova, s nímž Nejedlý obchoduje. Podnik totiž také štědře sponzoruje Stranu práv občanů i prezidenta Miloše Zemana. Firmu pak podle všeho také ovládá právník mající vazby na prezidenta Ruské federace Vladimira Putina.
28.08.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3428 článků) , Martin Zeman (326 článků) , Miloš Zeman (23659 článků)

Průšvih pro Wollnera a ČT pokračuje: Vynořil se starší materiál, Hrad ho vytáhl

 
České mediální vody nedávno rozvířil rozhovor na internetové televizi XTV, ve kterém přeživší z Lidic, Marie Šupíková, tvrdě zkritizovala práci Reportérů ČT Marka Wollnera. A ukazuje se, že tvrzení historika, které ČT použila, bylo zpochybňováno už dlouho předtím, než s ním vystoupil v pořadu. „Podle archiváře Vojtěcha Šustka si udání vymýšleli i protektorátní četníci a policisté. Příkladem je nepravdivé obvinění lidické ženy z udavačství,“ upozornil Jiří Ovčáček.
04.11.2019 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Marek (380 článků) , Jiří Marek (380 článků)

Babiš junior „zastaven“, policie ho však ještě pozve

 
Reportéři ČT novináře Marka Wollnera se v souvislosti s rozhodnutím státního zástupce Jaroslava Šarocha zastavit stíhání premiérova syna Andreje Babiše mladšího v kauze kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo rozhodli případ znovu zrekapitulovat. Šaroch podle Wollnera případ uzavřel „velmi podivně“. Promluvili reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík, jejichž reportáž v pořadu Zvláštní vyšetřování na serveru Seznam Zprávy přinesla v listopadu předminulého roku otázky ohledně údajného únosu Andreje Babiše mladšího na Krym. A přišlo též upozornění, že Babiše juniora ještě jeden výslech čeká.
11.02.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18046 článků) , Sabina Slonková (185 článků) , Jiří Marek (380 článků) , Jiří Marek (380 článků)

Kauza Lidice: Wollner drsně vrátil úder těm, co jdou proti ČT. Přidal se Šarapatka a už to létalo

 
Doplňovací volba členů Rady ČT se kvapem blíží a kolem pořadu Reportéři ČT Marka Wollnera to zase začíná vřít. Končící člen Rady Zdeněk Šarapatka k tomu poznamenal, že „strana udavače“, tady měl na mysli hnutí ANO Andreje Babiše, žádá profesní popravu Marka Wollnera za pořad o Lidicích. Sám Wollner k tomu poznamenal, že poslanci, kteří mnohdy ani nerozeznají solidní zprávu od fake news, se pokoušejí vyložit historii.
10.03.2020 10:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18046 článků)

Jan Hrušínský naznačil: Babiš vás děsí koronavirem, aby odvedl pozornost od voleb do ČT!

 
Již dnes budou poslanci vybírat z kandidátů, které jim vybral volební výbor Poslanecké sněmovny. A na poslední chvíli se stihl strhnout skandál okolo e-mailu předsedy volebního výboru Stanislava Berkovce, ve kterém doporučoval a nedoporučoval jednotlivé kandidáty. A Jan Hrušínský už vymyslel teorii, že vláda straší koronavirem, aby odvedla pozornost od dnešní volby radních. Radní Šarapatka už požaduje Berkovcovo odvolání. Ozval se i Jan Hřebejk.
11.03.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (419 článků)

Rakušan řádil kvůli ČT: Jde vám o odstřelení Dvořáka

 
Poslanecká sněmovna volí šest členů Rady České televize v atmosféře rozhořčení opozice z uniklých e-mailů předsedy volebního výboru Stanislava Berkovce. Zbyněk Stanjura hned na úvod vyzval k jeho odvolání a začal tím velmi ostrou debatu.
11.03.2020 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (273 článků)

Válka o ČT: Němcová přednesla procítěný projev. Jenže pak dopadla takto

 
Poslanecká sněmovna volí šest členů Rady České televize v atmosféře rozhořčení opozice z uniklých e-mailů předsedy volebního výboru Stanislava Berkovce. Zbyněk Stanjura hned na úvod vyzval k jeho odvolání a začal tím velmi ostrou debatu. A ve vypjaté atmosféře se vyřádila i jeho kolegyně Miroslava Němcová.
11.03.2020 13:46 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1480 článků) , Zbyněk Stanjura (273 článků)

Škody Superb, Octavia a Yeti mohou mít problém s únikem paliva

 
Koncern Volkswagen svolává do servisů 299 000 vozů s motorem 2.0 TDI vyrobených v letech 2009 až 2011, problémy s únikem paliva mohou mít i modely Škody superb, octavia a yeti. Ve středu o tom na svých webových stránkách informovala agentura DPA.
18.01.2012 13:00 |

podobné články

Škody Superb, Octavia a Yeti mohou mít problém s únikem paliva

 
Koncern Volkswagen svolává do servisů 299 000 vozů s motorem 2.0 TDI vyrobených v letech 2009 až 2011, problémy s únikem paliva mohou mít i modely Škody superb, octavia a yeti. Ve středu o tom na svých webových stránkách informovala agentura DPA.
18.01.2012 13:00 |

podobné články

Falešný mail: ČSNS vyhodila svého předsedu a přijala Paroubka se Šlégrem

 
Česká strana národně socialistická (ČSNS) po zasedání své Ústřední rady vyloučila svého předsedu Karla Janka, protože zpochybnil přijetí poslance Jiřího Paroubka a Jiřího Šlégra. Oba poslance pak strana přijala. Alespoň se to tvrdí v mailu, který byl rozeslán do médií a je podepsán Ústřední rada České strany národně socialistické. Jednání se bude teprve v následujících hodinách konat, zdůraznil mluvčí strany a pravost e-mailu popřel.
08.10.2011 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3760 článků) , Jiří Šlégr (415 článků) , Jiří Šlégr (416 článků)

Ty kecy po revoluci 89... Buďme jako Katalánci! Nezvyklé vystoupení Standy Berkovce, znovu poslance ANO

 
ROZHOVOR „Proč jsme zvítězili? Přesně proto, co jsem slýchal často od lidí po celé republice při volební kampani: ‚Místo keců činy. Ukázaná platí. Řečí jsme od roku 1989 slyšeli dost – výsledkem je veliký státní dluh a rozkradená republika‘,“ vysvětloval úspěch hnutí ANO poslanec a bývalý novinář i televizní moderátor Stanislav Berkovec (ANO). K některým komentářům a analýzám k výsledku voleb pak ještě dodal: „Už jsem slyšel od různých komentátorů po tzv. revoluci v roce 1989, že do dvou let doženeme Německo. Že nepotřebujeme armádu. Že všechno vyřeší trh. Komentátoři prostě musí komentovat, musí si svůj chléb zasloužit...“
24.10.2017 12:10 |

podobné články