Článek

Vše jinak: Odstranění kancléře Kurze. Vážné informace

 
Europoslanec za SPD Ivan David se ve svém facebookovém příspěvku vyjádřil k situaci v sousedním Rakousku, kdy se dosavadní rakouský kancléř Sebastian Kurz rozhodl v zájmu vyřešení vládní krize a stability země vzdát funkce.
10.10.2021 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Kurz (8 článků) , Ivan Ivan (2177 článků) , David David (1022 článků) , David David (768 článků) , Sebastian Sebastian (107 článků)
Podobné články

Jiří Paroubek: Kancléř Kurz, prezident Putin. A co naši?

 
Počátkem května (8. 5. a 9. 5.) si Evropa připomínala výročí ukončení II. světové války. V rakouské televizi z podnětu rakouského kancléře Kurze vystoupil s pečlivě stylizovaným projevem ruský prezident Putin. Motivace Rakušanů, respektive rakouského kancléře, jehož politický talent ještě rozvinula koronavirová krize, je zřejmá. Samozřejmě, že u zrodu moderního Rakouska bylo i vítězství nad nacistickým Německem, jehož součástí v rámci Velkoněmecké říše Rakušané byli. Rakouští socialisté a křesťansko-sociální lidovci (Kurzova strana) dokázali po válce během 75 let společným úsilím vybudovat z relativně chudé, válkou poničené země vyspělý demokratický stát, se skvěle fungující ekonomikou. Z četných setkávání s rakouskými politickými špičkami v nedávné minulosti vím, jak jsou hrdí zejména na své ekonomické úspěchy. Země dnes patří, pokud jde o HDP na obyvatele, k nejúspěšnějším státům světa.
13.05.2020 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4178 článků)

Jak se zbavit tetování

 
Toužíte po tetování? Chcete aspoň něco docela maličkého na rameno či na ruku? Tento krok musíte promyslet mnohem lépe, než cokoliv jiného, protože tetování se jen velmi těžko odstraňuje a proces není bezbolestný. Zbavit se tetování je záležitost pro profesionála, vy sami s ním nic nezmůžete. Proto musíte počítat, že každá metoda něco stojí, ať už půjde o odstranění laserem nebo abrazivní cestou. Přesto obtížné odstraňování tetování neustále podstupuje řada lidí, kterým se inkoustová dekorace na těle rychle omrzela. Abrazivní metody odstranění tetování Tyto invazivní způsoby likvidace tetování spočívají v obroušení vrchní vrstvy kůže a následném vysátí inkoustu speciální pistolí. Jedná se více méně o proces opačný k tetování. Možná je taky  kryooperace, tedy odstranění tetování tak, že se pokožka zmrazí a inkoust vypálí tekutým dusíkem. Další metodou je chemický peeling. Ten vytváří na kůži puchýře, které se odloupnou a s nimi i část inkoustu. Ve všech případech se jedná o poměrně bolestivou a dost drahou záležitost.Navíc nemusí být úplně účinná a musí se opakovat. Odstranění tetování laserem Laserové metody jsou dvě: buď se dá tetování odstranit erbiovým laserem nebo alexandritovým. Alexandritový laser rozbíjí tmavé pigmenty na mikročástečky, ty se pak vstřebají pomocí bílých krvinek. Povrchové vrstvy tkáně při této metodě nejsou nijak poškozeny. I tady se musí, podle rozsahu, někdy zásah opakovat. Na červenou a žlutou barvu navíc není účinný. Erbiový laser se používá na vybroušení, což je rychlejší metoda, ovšem zanechává jizvy. Dost záleží na rozsahu, technice tetování a použitém materiálu. Zatímco u alexandritového laseru je výsledek okamžitý, u erbiového musíte počítat s trochu delším hojením. Po posouzení celkového stavu vašeho tetování vám vhodnou laserovou metodu navrhne přímo plastický chirurg, Příspěvek Jak se zbavit tetování pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
29.10.2018 23:05 |

podobné články

Migrační pakt OSN: Lež! Není to dobrovolné, ozvalo se. Konkrétní informace

 
Salámová metoda, tak popisuje Tomáš Zdechovský globální pakt o migraci. Dává za příklad rakouského kancléře a Kurze a varuje: „Pokud chceme bojovat s populisty, nesmíme jim dávat podobnými smlouvami, pakty a úmluvami munici.“ V textu pro ParlamentníListy.cz mluví i neomarxistech.
07.11.2018 08:40 |

podobné články

Hasenkopf podal na kancléře Mynáře trestní oznámení pro pomluvu

 
Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf dnes podal trestní oznámení pro pomluvu na prezidentova kancléře Vratislava Mynáře. Sdělil to ČTK. Vadí mu Mynářovo opakované tvrzení, že je Hasenkopf spoluautorem amnestie exprezidenta Václava Klause. Trestní oznámení zároveň podal i na Mynářova advokáta Marka Nespalu a na neznámého pachatele, který prý vědomě nepravdivě informoval kancléře o Hasenkopfově spoluautorství.
01.09.2014 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10585 článků) , Vratislav Mynář (1303 článků) , Pavel Marek (301 článků) , Pavel Marek (317 článků)

Trestní stíhání kancléře Mynáře pokračuje. Státní zástupce zamítl jeho stížnost

 
Trestní stíhání prezidentova kancléře Vratislava Mynáře pokračuje, policie kancléře viní z poškozování finančních zájmů Evropské unie.
04.06.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1303 článků)

Poškozování finančních zájmů EU. Stíhání hradního kancléře Mynáře běží dál

 
Trestní stíhání prezidentova kancléře Vratislava Mynáře kvůli poškozování finančních zájmů Evropské unie a dotačního podvodu pokračuje. Státní zástupce zamítl jeho stížnost. Krajské státní zastupitelství v Brně o tom informovalo – bez uvedení jména kancléře – na svém webu.
05.06.2021 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1303 článků)

Kauza Koněv: Starosta Kolář vypustil bombu. Za odstranění může Rusko! A to nebylo vše

 
Policií chráněný starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09), který kvůli odstranění sochy maršála Koněva čelí výhrůžkám z ruské i české strany, promluvil nyní v rozhovoru pro Info.cz o tom, že pomník mohl klidně v pražské Bubenči zůstat stát. „Nikdy jsme neusilovali o její odstranění. Kdyby Rusko nerozjelo to, co rozjelo, tak tam ta socha stojí dodnes,“ říká komunální politik, který obecně čmárání na sochy důrazně odsoudil. „Uměle se vyvolává tematika rasismu,“ dodává.
19.06.2020 16:45 |

podobné články

Rakousko: Sociální demokracie v háji. Protiimigrační postoje zvítězily

 
Rakouské parlamentní volby podle odhadu vyhrála lidová strana Sebastiana Kurze těsně před sociálními demokraty kancléře Kerna. Třetí jsou Svobodní.
15.10.2017 18:50 |

podobné články

Klán (KSČM): Za pět minut dvanáct

 
Článek rozebírá problém se současnou migrací a návrh pravděpodobně nového rakouského kancléře Sebastiana Kurze, abychom při řešení migrace používali model z Austrálie.
16.10.2017 04:35 |

podobné články

Více než dvacet tisíc lidí protestovalo proti vládě v centru Vídně

 
Přes dvacet tisíc lidí se sešlo v sobotu odpoledne ve Vídni, aby demonstrovali proti rakouské vládě. Čím dál častěji se totiž objevují názory, že kabinet kancléře Sebastiana Kurze má rasistické a neofašistické tendence.
14.01.2018 17:20 |

podobné články

Rakouský kancléř chce proškrtat Česku peníze: Na brexit má doplatit východ EU

 
Země z východní části Evropské unie, které jsou čistými příjemci evropských peněz, by podle rakouského kancléře Sebastiana Kurze měly v budoucnu dostávat z rozpočtu EU méně. Lidovecký předseda rakouské vlády to řekl v rozhovoru poskytnutém listu Der Standard. Při jednáních o dalším víceletém finančním rámci chce Kurz tlačit na „úspornější zacházení s penězi evropských daňových poplatníků“.
05.02.2018 07:35 |

podobné články

V EU nejsou státy druhé kategorie, povzbuzuje „rakouský Gross“. Jak to vidí Češi?

 
Žádná podřadnost, nebo nadřazenost. Tak by se podle rakouského kancléře Sebastiana Kurze měla EU postavit k výzvám, které ji čekají, především k migraci. Apeloval zároveň na nutnost spolupráce, aby v tom „Itálie a Řecko nezůstaly sami“. Kurz také znovu vyzval EU k šetření peněz lidí. Zeštíhlil by Evropskou komisi nebo škrtl více sídel europarlamentu. Čeští europoslanci hodnotí projev rozdílně.
07.06.2018 15:10 |

podobné články

Babiš poletí za Merkelovou. Kancléřka bude v Bruselu řešit migranty

 
Na mimořádné schůzce budou vybraní státníci Evropské unie v Bruselu řešit v neděli otázku migrace. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura APA. Kromě německé kancléřky Angely Merkelové, rakouského kancléře Sebastiana Kurze a předsedy Evropské komise Jeana-Claudea Junckera by se měli minisummitu zúčastnit také zástupci Francie, Itálie, Španělska, Řecka a Bulharska. Na českou účast to ještě ve středu nevypadalo, ve čtvrtek ale premiér Andrej Babiš (ANO) oznámil, že poletí také.
20.06.2018 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2780 článků)

KDU-ČSL tuší naději? Zdechovský napsal, jak uspět v Čechách

 
Europoslanec Tomáš Zdechovský se jal bránit rakouského kancléře Sebastiana Kurze. Tolik lidí se mu smálo, a on jim všem nakonec vytřel zrak. Zevrubně popsal, proč se Kurzovi daří, přestože je představitelem tzv. tradiční strany. Především prý Kurz vyrazil do ulic měst a vesnic mezi lidi.
24.10.2019 10:50 |

podobné články

KDU-ČSL tuší naději? Zdechovský napsal, jak uspět v Čechách

 
Europoslanec Tomáš Zdechovský se jal bránit rakouského kancléře Sebastiana Kurze. Tolik lidí se mu smálo, a on jim všem nakonec vytřel zrak. Zevrubně popsal, proč se Kurzovi daří, přestože je představitelem tzv. tradiční strany. Především prý Kurz vyrazil do ulic měst a vesnic mezi lidi.
24.10.2019 15:50 |

podobné články

Rakouští poslanci chtějí prověřit korupční aféry bývalé vlády

 
Rakouští sociální demokraté (SPÖ) spolu s liberály ze strany NEOS chtějí prověřit korupční aféry v bývalé vládě lidovců někdejšího kancléře Sebastiana Kurze (ÖVP) a protiimigrační Svobodné strany Rakouska (FPÖ). Vyšetřovací výbor, který má být ustaven do konce ledna a s prvními výslechy svědků začne v březnu, se zaměří nejen na finanční skandál svobodných, ale také na kauzu kolem loterijní společnosti Casinos Austria. Informoval o tom dnes portál listu Der Standard. V loterijní společnosti, kterou zčásti vlastní rakouský stát, je největším akcionářem česká sázková společnost Sazka Group, která se chystá firmu ovládnout.
11.12.2019 22:50 |

podobné články

Zázračné dítě Kurz má novou koalici. V Rakousku bude vládnout se zelenými

 
Rakouští lidovci (ÖVP) bývalého kancléře Sebastiana Kurze, kterému se přezdívá Zázračné dítě (Wunderwuzzi), se dohodli se Zelenými na vládní koalici. Ministerské nominace i dohodu musí ještě potvrdit sjezd Zelených, který se bude konat v sobotu.
01.01.2020 23:00 |

podobné články

Rakušané mají novou vládu s převahou žen. Lidem zdraží letenky, ale přidá na soláry

 
Nová rakouská koaliční vláda kancléře Sebastiana Kurze, jejíž vytvoření ve středu ohlásili lidovci (ÖVP) a Zelení, počítá s dosažením klimatické neutrality země do roku 2040. Země bude nadále důsledným odpůrcem jaderné energetiky. Důraz bude kabinet klást i na integraci cizinců. S odvoláním na dnes zveřejněné programové prohlášení budoucího kabinetu o tom informovala agentura APA. Poprvé v dějinách Rakouska budou ve vládě početně převládat ženy.
02.01.2020 19:25 |

podobné články

Lidovci hledají SuperStar: Uspěje traktorista Jurečka, terapeut Bartošek či Zdechovský?

 
Kdo bude nástupcem vdovce Marka Výborného v čele lidovců? Proti sobě stanuli Marian Jurečka, Jan Bartošek a Tomáš Zdechovský. Čeští lidovci se chystají najít svoji novou SuperStar v sobotu v hotelu Ambassador. Ideálem by dle mnohých byl politik typu rakouského lidoveckého kancléře Sebastiana Kurze. Sjezd KDU-ČSL budou Blesk Zprávy sledovat přímo na místě. Kdo se bude smát naposledy?
24.01.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (834 článků) , Jan Marek (427 článků) , Jan Marek (175 článků) , Tomáš Marek (108 článků) , Tomáš Marek (108 článků)