Článek

Vrbětice a Salisbury. Agenti zničili život i policistovi, který vyšetřoval Skripala

 
Česká policie pátrá po dvou ruských agentech kvůli výbuchům munice ve Vrběticích; zároveň jsou podezřelí z pokusu o atentát na ruského přeběhlíka Sergeje Skripala v anglickém Salisbury. Jeho tehdy Novičok nezabil, podlehla ale náhodná oběť. A život jed málem vzal a pak převrátil naruby detektivovi Nicku Baileymu (41), který byl mezi prvními na místě činu. Nezvládá dál sloužit u police a přišel o domov, píše britský server Police Professional.
19.04.2021 15:20 |

podobné články

Podobné články

Čunek mydlí schody policistovi, co ho vyšetřoval, uvádí Respekt

 
Na počátku tisíciletí čelil Jiří Čunek (KDU-ČSL) podezření z korupce. Vyšetřoval ho tehdy policista Milan Šošovička. Podle týdeníku Respekt teď Čunek ukázal, že nezapomíná a 15 let po svém vyšetřování zosnoval proti policistovi odplatu.
14.09.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (835 článků)

Průlom v kauze otráveného exšpiona: Skripalova dcera může mluvit, je při vědomí

 
Dcera bývalého agenta Julije Skripalová, otrávená nedávno v anglickém Salisbury, je při vědomí a může mluvit. Uvedla to BBC s odvoláním na lékaře. Předchozí zprávy zmiňovaly jen to, že se její zdravotní stav výrazně zlepšil. Britská policie přitom z preventivních důvodů uzavřela v jihoanglickém Salisbury dětské hřiště, které je v sousedství domu otráveného bývalého agenta Sergeje Skripala. Skripal a jeho dcera byli na počátku tohoto měsíce v Salisbury otráveni nervovou látkou.
29.03.2018 19:20 |

podobné články

Skripala jsme neotrávili, tvrdí ruští „agenti“. V Británii prý byli jako turisté

 
Dva Rusové stejných jmen jako muži, které britské úřady obvinily z útoku na dvojitého tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dceru v Salisbury, tvrdí, že s tímto zločinem nemají nic společného, byť potvrdili, že v březnu toto město navštívili jako turisté. Uvedli to v rozhovoru, který odvysílala ruská televizní stanice RT.
13.09.2018 13:45 |

podobné články

Pátrání po travičích Skripala: Britové odhalili třetího člena ruské rozvědky

 
Britská tajná služba identifikovala třetího člena ruské rozvědky, jehož podezírá z podílu na březnovém pokusu o vraždu dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v anglickém Salisbury. Napsal to v pátek britský deník The Telegraph. Rusko podíl na otrávení Skripala a jeho dcery odmítá.
28.09.2018 09:50 |

podobné články

Zmatek v ruské propagandě: 'Turisté', kteří otrávili Skripala, agenti nebyli, v Praze však pátrali po novičoku

 
A ni propracovaná ruská dezinformační mašinérie nefunguje bez chyb. Potvrdilo se to na kauze dvou ruských agentů, údajně turistů, kteří v anglickém Salisbury otrávili jedem novičok Sergeje Skripala a jeho dceru, i na jejich české stopě, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes. 
23.10.2018 18:40 |

podobné články

Špioni, kteří prý stojí za výbuchem ve Vrběticích: Otrávit měli i Skripala!

 
Česká policie podezírá dva agenty ruské tajné služby z toho, že v roce 2014 nechali vybuchnout muniční sklady ve Vrběticích. Při explozi zemřeli dva lidé. Agenti byli identifikováni jako Anatolij Čepiga a Alexander Miškin - jsou to přitom muži, kteří se v roce 2018 podle všeho pokusili v britském Salisbury otrávit bývalého ruského agenta Sergeje Skripala. I tento případ dodnes hýbe mezinárodní politikou.
18.04.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (341 článků) , Alexander Alexander (76 článků) , Alexander Alexander (108 článků)

Kam se poděli agenti z Vrbětic: Miškin a Čepiga pracují v Rusku pro Kreml, tvrdí Bulhar

 
Agenti ruské vojenské rozvědky GRU Alexandr Miškin a Anatolij Čepiga, kteří jsou podezřelí z podílu na explozi ve Vrběticích a útoku na bývalého ruského zpravodajského důstojníka Sergeje Skripala a jeho dceru v anglickém Salisbury, byli povýšeni a pracují pro Kreml. Ve videu zveřejněném na youtube kanálu ruského opozičníka Alexeje Navalného to uvádí investigativní novinář skupiny Bellingcat Christo Grozev.
05.05.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (328 článků)

Za odbouchnuté sklady povýšení?! Ruští agenti z Vrbětic nově pracují přímo pro Kreml

 
Agenti ruské vojenské rozvědky GRU Alexandr Miškin a Anatolij Čepiga, kteří jsou podezřelí z podílu na explozi ve Vrběticích a útoku na bývalého ruského zpravodajského důstojníka Sergeje Skripala a jeho dceru v anglickém Salisbury, byli povýšeni a pracují pro Kreml. Ve videu zveřejněném na YouTube kanálu ruského opozičníka Alexeje Navalného to uvádí investigativní novinář skupiny Bellingcat Christo Grozev.
05.05.2021 22:25 |

podobné články

Vrbětice! Kdo tu co hraje a proč? Šéf BIS chválí vládu? Ten má být neviditelný. Z Klausova institutu vyletělo podezření

 
„Kdo tu co hraje a proč? V zájmu koho a proč? Klást otázky je nutné a povinné. Přestože v dnešní vlně ‚antirusismu“ to znamená riskovat nadávky, urážky, vytěsňování na okraj společnosti. Ne, Vrbětice jsou mnohem víc o nás, o podstatě dnešní doby, o naší vnitřní politice, o schopnosti vlády vládnout a starat se o bezpečnost naší země. Vrbětice jsou i výpovědí o tom, jak jsme ještě v rozhodování o sobě samostatní a jak moc o nás rozhodují jiní. Vrbětice ukázaly, jak statečné máme naše dnešní politiky, zda právě oni slouží této zemi, nebo už jsou nenávratně ve vleku zájmů zemí jiných,“ myslí si bývalý europoslanec Ivo Strejček, člen správní rady Institutu Václava Klause.
04.05.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10362 článků) , Ivo Strejček (176 článků)

Vrbětice i další špinavá práce. Analytici řekli, čeho jsou schopní agenti ruské GRU

 
Analytici stanice BBC se zaměřili na působení ruské zpravodajské služby GRU, která na sebe v posledních dnech upoutala pozornost zvláště kvůli svému působení v České republice. Agenti rozvědky byli českých bezpečnostních složek zapojeni do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014. Mělo jít dokonce o stejné členy GRU, kteří potom v březnu 2018 v Británii otrávili někdejšího dvojitého agenta Sergeje Skripala. Experti BBC se zaměřili na to, jak ruská rozvědka ve světě funguje a čeho všeho je schopná dosáhnout.
20.04.2021 15:05 |

podobné články

Ruská média vyzdvihují Zemanova slova: Nejsou důkazy, že za Vrběticemi stojí ruští agenti!

 
Z dnešního projevu Miloše Zemana ke kauze Vrbětice ruská média vyzdvihují slova českého prezidenta, že neexistují důkazy, že ruští tajní agenti byli v muničním skladu, kde se v roce 2014 odehrály exploze. Tvrzení českých tajných služeb, že ze dvou výbuchů vrbětických skladů jsou důvodně podezřelí agenti ruské vojenské rozvědky GRU, stálo přitom minulý týden u zrodu diplomatické roztržky mezi Českem a Ruskem. Praha nejprve vyhostila 18 pracovníků ruského velvyslanectví, kteří podle českých úřadů pracovali pro tajné služby, a poté Moskva vykázala 20 zaměstnanců českého velvyslanectví.
25.04.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25379 článků)

Novičok, který otrávil Skripalovy, byl tekutý. Při dekontaminaci v Salisbury zmizí i tráva

 
Chemická látka, která byla použita k otravě bývalého ruského agenta Sergeje Skripala (66) a jeho dcery Juliji (33), byla v tekuté formě. S odvoláním na informace ministerstva životního prostředí a zemědělství, které bylo pověřeno dekontaminací, o tom informoval portál BBC. Dříve se spekulovalo, že jed měl formu prášku. Británie tvrdí, že Skripalovi byli počátkem března v jihoanglickém Salisbury otráveni nervovou látkou novičok a že za útokem stojí Rusko, Moskva obvinění odmítá.
18.04.2018 16:20 |

podobné články

Novičok znovu udeřil. Britský pár otrávili stejně jako exšpiona Skripala s dcerou

 
Jed novičok je znovu na scéně a opět v Británii v okolí Salisbury. Čtyři měsíce po travičském útoku proti bývalému ruskému dvojitému agentovi Sergeji Skripalovi a jeho dceři objevila britská policie několik kilometrů od jejich domova pár vykazující podobné příznaky otravy. Ve středu večer protiteroristická policie potvrdila, že látkou, kterou byli otráveni, byl stejně jako v případě Skripalových novičok. Muž a žena jsou v kritickém stavu v nemocnici v jihoanglickém Salisbury, kde byli předtím hospitalizováni i Skripalovi.
04.07.2018 23:20 |

podobné články

Podnik, kde otrávili agenta Skripala: Museli spálit oblečení!

 
Od otravy bývalého dvojitého ruského agenta Sergeje Skripala (66) a jeho dcery Julie (33) uplynulo už 9 dnů, přesto v britském Salisbury panují obavy, že nervový plyn, kvůli němuž oba nadále zůstávají v kritickém stavu, může zabíjet dál.
13.03.2018 12:10 |

podobné články

Dcera agenta Skripala se po otravě uzdravuje překvapivě rychle. Už může mluvit

 
Dcera dvojitého ruského agenta Sergeje Skripala Julija Skripalová, která spolu s ním byla otrávena v anglickém Salisbury, je podle stanice BBC od čtvrtka při vědomí a může i mluvit. Podle lékařů se její stav stále zlepšuje.
29.03.2018 22:40 |

podobné články

Rusové chtějí informace o vyšetřování otravy bývalého agenta Skripala a jeho dcery

 
Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo mezinárodní Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW), aby mu poskytla informace o vyšetřování případu otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v jihoanglickém Salisbury. Informovala o tom dnes agentura AP. Už v sobotu Moskva zveřejnila seznam otázek, na které požaduje odpověď v souvislosti s kauzou Skripal od Británie a Francie.
01.04.2018 22:00 |

podobné články

Důležitou zprávu o otravě Skripala skrývají kočky a morčata, tvrdí jeho neteř

 
Bývalý dvojitý agent Sergej Skripal (66) a jeho dcera Julija (33) byli otráveni v agentově domě v anglickém Salisbury. Aspoň to tvrdí dosavadní závěry vyšetřování. Jenže Skripalova neteř Viktoria (45), která má brzy dorazit do Británie, o tom pochybuje. Tvrdí, že pokud by k otravě došlo u Skripala doma, obětí toxinu novičok by se stala i jeho domácí zvířata, uvedl deník Daily Mail. Konrétně kočky a morčata.
04.04.2018 15:50 |

podobné články

Otrávená dcera agenta Skripala: Julija opustila nemocnici

 
Z nemocnice už byla propuštěna dcera dvojitého agenta Sergeje Skripala (66). Julia (33) byla otrávena spolu se svým otcem na počátku března v britském Salisbury nervovým jedem novičok.
11.04.2018 08:25 |

podobné články

Nové zprávy z Ruska: Skripala a jeho dceru neotrávil jed novičok

 
Česká i zahraniční média zveřejňovala zprávy, že bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru v jihoanglickém městě Salisbury otrávil na začátku března neznámý útočník nervově paralytickou látkou označovanou jako novičok – ale ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov tuto možnost dnes svými slovy vyvrátil. Svědčí o tom podle něj především skutečnost, že se oba po útoku nestandardně rychle uzdravují.
14.04.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (162 článků)