Článek

Vrazi! Koudelkova hra. Po show Hamáčka nový výbuch kauzy Kroupa

 
Kdyby vláda řekla, zda šéfa BIS Koudelku nechá ve funkci, byl by klid, poznamenal po emotivní tiskové konferenci ministra vnitra Jana Hamáčka šéfredaktor Info.cz Michal Půr. Hamáček podal trestní oznámení na redaktory Seznam zpráv Kroupu a Cirokovou, současně žádá odškodné 10 milionů Kč a omluvu od představitelů koalice SPOLU. Ty mluvčí Hradu Jiří Ovčáček rovnou přirovnal k pachatelům justičních vražd 50. let. Redakce Seznam zprávy se proti Hamáčkovi ohrazuje, nicméně na její adresu prší další negativní vyjádření.
05.05.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3242 článků)
Podobné články

Janek Kroupa a Hamáček. Další výbuch Vrbětic: Pozadí, o němž se mlčí

 
Českou politikou opět hýbe článek investigativce Janka Kroupy, opozice požaduje rezignaci Jana Hamáčka. Ovšem to, co Kroupa zjistí a co pak řekne soud či policie, se hned v několika případech liší. Investigativce obviňuje například advokátka Klára Samková, že o ní vytvořil v roce 2014 účelovou a lživou reportáž, vytvořenou navíc na vědomě ilegálně získaných informacích. Soud také nedávno shodil ze stolu obvinění z korupce, ve kterém Kroupa figuroval a jsou zde i starší případy. Nyní se ke Kroupovým obviněním vyjádřil bývalý premiér Topolánek, jenž doufá, že se jedná o další z Kroupových blamáží. „Když vedle sebe postavím Kroupu a Hamáčka, tak více nevěřím tomu prvnímu,“ míní.
04.05.2021 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3242 článků) , Janek Kroupa (212 článků)

Rodný kraj zrádce Haška a sestra šéfa ČSSD. Reportáž Novy rozčeřila vody, Janek Kroupa si za ní stojí

 
Šéfreportér Na vlastních očí Janek Kroupa vyvrátil, že by dehonestující reportáž o místopředsedovi ČSSD Michalu Haškovi, kterou televize Nova odvysílala ve středu, byla šitá na objednávku. Dramaturgyní "očí" je sestra předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. „To je blbost. Marcela Sobotková o reportáži nevěděla vůbec nic, neviděla ji ani před vysíláním,“ sdělil Kroupa ParlamentnímListům.cz. Na možné zmanipulování reportáže kvůli příbuzenskému vztahu Sobotkových totiž na Facebooku upozorňovali někteří příznivci Michala Haška.
07.11.2013 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2438 článků) , Janek Kroupa (212 článků)

Hamáček nepustil ke slovu ty, kteří měli vnést do příběhu jasno. Je to hra o čas, uvedl Kroupa v ČT

 
Poslanci dnes nedokončili debatu za zavřenými dveřmi o zrušené cestě ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Ke slovu se nedostali ani pozvaní šéfové bezpečnostních složek a nejvyšší státní zástupce, kteří měli k tématu promluvit. „Hamáček nedal nikomu prostor, hraje se o čas. Ve Sněmovně byli připraveni ti, kteří měli vnést do příběhu světlo,“ uvedl pro ČT24 redaktor Janek Kroupa, autor článku na serveru Seznam Zprávy, který spustil celé dnešní dění. Jeho obsah hovoří o tom, že Hamáček chtěl v Rusku vyměnit zpravodajské informace o vrbětických výbuších za dodávky vakcíny Sputnik V a za setkání ruského a amerického prezidenta v Praze.
04.05.2021 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3242 článků) , Janek Kroupa (212 článků)

Disident a učitel Daniel Kroupa naznačuje: Vládne tu marxismus

 
V ČR nebyla dokončena reforma politického systému. Říká to místopředseda Občanské demokratické aliance a vysokoškolský pedagog Daniel Kroupa. Ten je zároveň přesvědčen o tom, že pravicové i levicové strany nahradily demokratické principy napodobeninou marxistického pojetí politiky. Daniel Kroupa to prohlásil v rozhovoru pro Prvnízprávy.cz.
23.07.2013 13:20 |

podobné články

Hloupost se vylučuje těžko, zejména když se k ní přiznává ministr, zúčtoval s Ťokem novinář Kroupa

 
Ministra dopravy Dana Ťoka obchází korupční kauza české odnože Skansky z doby, kdy ji vedl. Informoval o ní novinář Českého rozhlasu Janek Kroupa, kterému šéf rezortu dopravy hrozí dokonce žalobou. Kroupa si ale stojí za svým, podezření kolem ministra je podle jeho názoru velmi silné. Stát se totéž ve Švédsku, tak se prý dnes dějí jiné věci.
23.03.2015 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (212 článků)

Daniel Kroupa: Británie má štěstí, že je EU tak demokratická. Kdyby vystupovala z Ruska, rozbombarduje Putin Londýn na padrť jako Groznyj

 
Filozof, bývalý politik a disident Daniel Kroupa se na svém facebookovém profilu rozepsal o Brexitu. „Brexit je důkazem, že v Evropské unii máme skutečnou demokratickou svobodu – můžeme se rozhodnout, a dokonce i špatně: odejít,“ uvedl mimo jiné Kroupa.
25.06.2016 10:05 |

podobné články

Já bych Kajínkovi klíče od bytu nedal, říká novinář Janek Kroupa

 
Novinář Janek Kroupa spolu s Josefem Klímou monitoruje případ Jiřího Kajínka, kterému možná zbývá už jen pár hodin za mřížemi. Kroupa v rozhovoru pro server Info.cz prohlásil, že by klíče od svého bytu Kajínkovi rozhodně nedal, ale on by je vlastně ani nepotřeboval. Zřejmě by se dokázal do jeho bytu vloupat.
20.05.2017 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Klíma (232 článků) , Jiří Kajínek (836 článků) , Janek Kroupa (212 článků)

Reportér Rozhlasu Janek Kroupa má brát až 120 tisíc měsíčně. Desítky týdnů jsme žádali o přesný počet článků, které za ty peníze napsal. Tady je ohromující výsledek

 
Již více jak před půl rokem jsme se snažili zjistit, kolik materiálů sepsal a vydal novinář Českého rozhlasu Janek Kroupa. Ovšem marně, nikdo nám neodpověděl. Proto naše redakce celou záležitost posunula až k Radě Českého rozhlasu, která rozhodla, že nám má vedení redakce Rozhlasu uvést přesný počet materiálů, které Kroupa vydal. Na odpověď jsme také museli čekat velmi dlouho, ale nakonec jsme se po více jak třech měsících dočkali.
27.09.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (212 článků)

Kroupa junior dramaticky odstupuje z Muzea paměti 20. století. Nikdo moc nechápe proč

 
Novinář Mikuláš Kroupa se rozhodl rezignovat na svou funkci člena správní rady Muzea paměti 20. století. Vedoucí projektu Paměť národa, mezinárodní sbírky vzpomínek pamětníků důležitých historických událostí 20. století, se ke své rezignaci rozhodl poté, co muzeum odmítlo přijmout sbírku vzpomínek pamětníků Post Bellum – Paměť národa. Kroupa radu obvinil, že v ní chybí politická nestrannost a věcné a odborné posuzování. Pak ovšem přišel s vysvětlením i jiný člen správní rady – historik Ústavu pro studium totalitních režimů Petr Blažek. Podle něj se spor týkal až příliš velké sumy, kterou Paměť národa požadovala za licence svých nahrávek. Během několika let by šlo o desítky milionů.
10.02.2020 21:46 |

podobné články

Chartista Kroupa: Cílem teroristů je obrátit nás proti muslimům, kteří s námi chtějí žít v míru

 
Pedagog Daniel Kroupa si myslí, že nejdůležitější po posledních teroristických útocích je, aby nás teroristé nezastrašili ani neovlivnili. „Teroristé sdělují, že jedině oni jsou pravými reprezentanty islámu a že muslimové jsou našimi nepřáteli. Je to jedovatá lež,“ myslí si Kroupa. Než zakazovat islám v Evropě, bylo by prý lepší likvidovat islamistické prostředí. K tomu prý však musí dopomoct muslimská komunita.
05.11.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (639 článků) , Daniel Daniel (639 článků) , Daniel Daniel (639 článků) , Daniel Daniel (362 článků) , Daniel Daniel (639 článků) , Daniel Daniel (639 článků) , Daniel Daniel (639 článků) , Daniel Daniel (639 článků)

Co u toho hulej nebo pijou? Hejma ví, jak to Kroupa provedl s Hamáčkem

 
Ve svém dalším vysílání se komentátor Ondřej Hejma vyjádřil k investigativci Janku Kroupovi a kauze, kterou svými články vyvolal. Podle něj by měl kápnout božskou. „Představte si, že ten Janek Kroupa se probudí a bůhví, co u toho kluci hulej nebo pijou, to já nevím, ale neprobudí se jako scenárista Jana Hřebejka, ale jako investigativní novinář,“ nastínil svou teorii. A dodal, odkud Kroupa informace dostává a s jakými instrukcemi.
11.05.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (492 článků) , Ondřej Hejma (200 článků) , Janek Kroupa (212 článků)

Vrahové a zloději? Vojtěch Filip a syn disidenta v sobě. ,,Pracovní umístěnky, cestovní doložky, pohraniční zátarasy!" Hrozí žaloba

 
Spolutvůrce archivu Paměti národa Mikuláš Kroupa o komunistech prohlásil, že to jsou „vrazi a zloději“. Šéf KSČM Vojtěch Filip se proti tomu ostře ohradil, jenže Kroupa ukázal, že nehodlá couvnout a ještě si přisadil. Vzal to od podlahy. Nahlédněte.
02.07.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1530 článků)

Nahráváte cizí mocnosti! Hamáček utřel Kroupu za nařčení o kšeftu s Ruskem

 
Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se znovu ostře ohradil proti informacím serveru Seznam Zprávy, že v Rusku mohl chtít zobchodovat ututlaní faktů ve vrbětické kauze za vakcíny Sputnik. Článek na toto téma napsali Janek Kroupa a Kristina Ciroková. Podle Hamáčka je článek postaven na spekulacích a lžích. Ciroková a Kroupa podle vicepremiéra nahrávají zájmům cizích mocností.
04.05.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3242 článků) , Janek Kroupa (212 článků)

Sebevražda? Ne. Kroupa přitvrdil. Další bomba

 
Jako politická rozbuška zapůsobily úterní informace z článku serveru Seznam Zprávy o motivech ohlášené a následně zrušené dubnové cesty vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Podle serveru během ní plánoval vyměnit s Ruskem zamlčení informací o útoku ve Vrběticích za vakcíny Sputnik V. Reportér Seznam Zpráv Janek Kroupa, jeden z autorů článku, byl hostem pořadu Interview ČT24. Moderátorka Světlana Witowská na něj naléhala, aby upřesnil, kdy světlo světa spatří jejich důkazy, které jejich verzi konečně potvrdí. „Zítra zveřejníme audiozáznam od dalšího zdroje, o kterém Hamáček moc dobře ví,“ oznámil novinář.
05.05.2021 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (350 článků) , Jan Hamáček (3242 článků) , Janek Kroupa (212 článků)

„On tu reportáž otiskne a řekne, že to má ověřený. Jenže lže!“ Jiří Kajínek odhaluje Kroupovy metody

 
Kvůli kauze Jana Hamáčka a Janka Kroupy se o investigativci vyjádřil i bývalý doživotní vězeň Jiří Kajínek. A o Kroupovi valné mínění nemá. Reportáže o jeho osobě prý manipuloval hned několikrát, například když šlo o svědka v jeho případu. „Janek Kroupa takovou reportáž otiskne a řekne, že to má ověřený, že to má z důvěrných zdrojů. A je to jednoznačná lež,“ prohlásil. A teď se ptá, proč by měl věřit tomu, co Kroupa říká o Janu Hamáčkovi.
11.05.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3242 článků) , Jiří Kajínek (836 článků) , Janek Kroupa (212 článků)

Honzíkova cesta. Fridrichová si zle podala Hamáčka

 
V kauze plánované a neuskutečněné cesty Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy jsou problematická místa jak v práci novinářů serveru Seznam Zprávy, tak ve vysvětleních samotného Hamáčka. Takto to vidí Nora Fridrichová a její kolegové z pořadu 168 hodin v České televizi. Na kameru tentokrát promluvil bývalý náměstek ředitele pro analytiku Úřadu pro zahraniční styky a informace, jedné z českých tajných služeb, který nad větami Jana Hamáčka kroutil hlavou. Český vicepremiér teď, podle jeho názoru, možná pomáhá Ruské federaci.
10.05.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3242 článků) , Nora Fridrichová (391 článků)

„Pojďte nás zabít! Vrazi! Vrazi! Vrazi!“ V Teplicích to po smrti Roma znovu vřelo. Obklopené policejní auto

 
Stovky lidí se dnes sešly na akci, kde si připomněly smrt Roma Stanislava Tomáše. Jeho úmrtí dávají za vinu policii. Stanislav Tomáš byl minulý týden v Teplicích zpacifikován policií a naložen do sanitky, ale tam zkolaboval. Premiér Andrej Babiš (ANO), ministr vnitra Jan Hamáček i policejní prezident Jan Švejdar se za zasahující policisty postavili, ale demonstranti dávají najevo, že policistům nevěří. Označují je za vrahy.
26.06.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23139 článků) , Jan Hamáček (3242 článků)

Janek Kroupa: Dnes odhalíme záhadné zbohatnutí senátora

 
Pořad Na vlastní oči se vrací na obrazovky TV Nova. Už ode dneška bude každou středu ve 21:45 hodin dvojice Klíma - Kroupa odhalovat kriminální kauzy, korupční jednání úředníků a politiků či neetická jednání v nejrůznějších sférách
12.09.2012 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (212 článků)

U soudu s Dalíkem promluvil novinář Kroupa, na řadě je teď Topolánek

 
Pražský městský soud pokračuje i v pondělí v rozplétání kauzy lobbisty Marka Dalíka. Ten si podle obžaloby řekl o zhruba půlmiliardový úplatek při vyjednávání o nákupu obrněných transportérů Pandur. K soudu zatím nedorazil žádný ze zahraničních svědků, proto vypovídal pouze novinář Jan Kroupa, který kauzu odhalil a jeden z bývalých zaměstnanců ministerstva obrany. Soudní řízení bude pokračovat 21. srpna, kdy by měl k výpovědi přijít bývalý premiér Mirek Topolánek (ODS) nebo tehdejší náměstek ministryně obrany Martin Barták. 
07.07.2014 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2353 článků) , Martin Barták (339 článků) , Jan Marek (427 článků) , Jan Marek (175 článků) , Miroslav Barták (56 článků)