Článek

Vražda novináře Kuciaka má svou dohru: Robert Fico je připraven podat demisi, ale diktuje si podmínky

 
Vražda investigativního novináře Jána Kuciaka († 27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové († 27) má svoji dohru. Celé Slovensko čekalo na to, kdy premiér Robert Fico (53) konečně podá demisi. Jak se zdá, tak k tomuto kroku nakonec dojde. Demise premiéra podle ústavy znamená pád celé vlády. Fico se ale nechce jen tak vzdát. Požaduje totiž splnění hned tří podmínek.
14.03.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (991 článků)
Podobné články

Fico nabídl demisi. Po tlaku kvůli vraždě Kuciaka však má pro Kisku podmínku

 
Slovenský premiér Robert Fico nabídl svou demisi v rámci řešení politické krize po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Fico to ve středu řekl novinářům. Podat demisi by mohl už dnes - podmínil ji tím, aby prezident Andrej Kiska kromě jiného respektoval setrvání vládnoucí koalice u moci. Demise premiéra podle ústavy znamená pád celé vlády. Koalice se na možnosti výměny premiéra dohodla navzdory tomu, že nejmenší vládní strana Most-Híd na začátku týdne podmínila své setrvání ve vládě dohodou na nových volbách.
14.03.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (991 článků)

Vražda novináře mění slovenskou politickou mapu: Robert Fico dnes podal demisi

 
Slovenský premiér Robert Fico (53) podal demisi. Již dříve rezignoval ministr vnitra Robert Kaliňák (46). Oba muži skončili v úřadech kvůli tlaku opozice a slovenské veřejnosti. Té se nelíbí, že policie zatím neumí vyšetřit vraždu sedmadvacetiletého novináře Jána Kuciaka a jeho stejně staré snoubenky Martiny Kušnírové .
15.03.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (991 článků)

Slovenský premiér Fico nabídl svou demisi

 
Slovenský premiér Robert Fico nabídl svou demisi kvůli politické krizi, která nastala po vraždě investigativního slovenského novináře Jána Kuciaka a snoubenky. Před novináři se nechal slyšet, že doufá, že by se tím mohla nepříjemná situace na politické půdě vyřešit, pro svou demisi má však jednu podmínku.
14.03.2018 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (991 článků)

MILION EUR dotáhl v igelitce a vysázel na dřevo! Robert Fico začal honit vrahy Jána Kuciaka

 
Astronomickou částku, rovný milion eur (25 milionů korun) slíbila slovenská vláda za informace, které povedou k dopadení vrahů novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny. Případ mafiánské popravy investigativního reportéra hýbe celou Evropou. Premiér Robert Fico peníze ukázal na tiskové konferenci. A podle policejního prezidenta Tibora Gašpara má vražda přesah do Česka.
27.02.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (991 článků)

Den protestů kvůli vraždě Kuciaka. „Hrozí útoky na veřejné budovy, “ varuje Fico

 
Na Slovensku, ale i v zahraničí včetně Česka dnes odpoledne proběhnou protestní akce proti vládě současného premiéra země Roberta Fica. Lidé se také dovolávají spravedlivého vyšetření smrti investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny. Premiér a jeho strana Smer organizátory kritizují a spekulují o tom, že je financuje miliardář maďarského původu George Soros. Pořadatel pochodu Za slušné Slovensko se jasně vyjádřil, že tomu tak není. Podle premiéra Fica hrozí při demonstracích útoky na veřejné budovy. Situací se dokonce zabývala bezpečnostní rada státu. Prezident Andrej Kiska, šéf parlamentu Danko a premiér Fico nepodepsali deklaraci s cílem uklidnit situaci v zemi po vraždě novináře Kuciaka.
09.03.2018 10:35 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (267 článků) , Robert Fico (991 článků)

Po vraždě novináře Kuciaka policie chrání Češku. Fico ukázal odměnu milion eur

 
Evropou v čele se Slovenskem a Českem cloumá vražda investigativního reportéra Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Slovenská vláda slíbila za informace, které by vedly k dopadení jejich vrahů, milion eur (25 milionů korun), ten s sebou slovenský premiér Robert Fico přinesl i na svou úterní tiskovou konferenci k případu. Slovenský policejní prezident Tibor Gašpar následně uvedl, že případ má přesah i do České republiky. Slováci na vyšetřování spolupracují i s Italy a Europolem.
27.02.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (991 článků)

Vražda Kuciaka: Kiska jedná o rozpuštění vlády, Kaliňák má padnout v pondělí

 
Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák by měl v pondělí podle informací agenturny SITA podat demisi. Ve funkci by ho měla nahradit současná státní tajemnice resortu Denisa Saková. Na Kaliňáka byl největší tlak na demisi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.
08.03.2018 09:35 |

podobné články

Fico po vraždě Kuciaka udeřil. Útok na vládu vyčetl Kiskovi, médiím i demonstrantům

 
Po vraždě slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové (oba †27) nastal útok na vládu, který neměl v historii země obdoby a za kterým stáli prezident Andrej Kiska, organizátoři protivládních protestů a zejména média. Řekl to bývalý trojnásobný slovenský premiér a předseda nejsilnější vládní strany Smer-sociální demokracie (Smer-SD) Robert Fico na čtvrtečním sněmu své strany, prvním po Ficově demisi z postu předsedy vlády v polovině března.
26.04.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (991 článků) , Andrej Kiska (358 článků)

Ladislav Žák: Designovaný v demisi…?

 
Jsou to především veřejnoprávní sdělovací prostředky, které se přímo vyžívají v nadužívání pojmu „v demisi“. Premiér je „v demisi“, ministr je „v demisi“, vláda je „v demisi“, dokonce jsem už slyšel, že „ministr v demisi vlády v demisi“. Jde evidentně o úpornou snahu naznačit, že nejde o takzvaně plnohodnotnou vládu, protože nezískala důvěru Poslanecké sněmovny a musela podat demisi.
21.06.2018 16:45 |

podobné články

Fico prý v poledne odstoupí

 
Slovenský premiér Robert Fico dnes v poledne podá demisi. Slovenský premiér ji nabídl kvůli politické krizi, která nastala po vraždě investigativního slovenského novináře Jána Kuciaka a snoubenky. Před novináři se nechal slyšet, že doufá, že by se tím mohla nepříjemná situace na politické půdě vyřešit, pro svou demisi má však jednu podmínku.
15.03.2018 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (991 článků)

Fico předal demisi, krize však zřejmě nekončí

 
Slovenský premiér Robert Fico ve čtvrtek předal svou demisi prezidentovi Andreji Kiskovi, který ji přijal a zároveň pověřil dosavadního vicepremiéra a místopředsedu Ficovy strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Petera Pellegriniho sestavením nového kabinetu. Ten předpokládá, že nová vláda tvořená stávající koalicí vznikne během několika dní. Pádem Ficova kabinetu vyvrcholila politická krize vyvolaná vraždou novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky, není jisté, zda se situace uklidní. 
15.03.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (991 článků)

Financial Times píší: Fico slibuje věrnost Bruselu, k překvapení mnohých

 
Staronový slovenský premiér Robert Fico tvrdí, že dny, kdy se o Slovensku mluvilo jako o problémovém dítěti eurozóny, jsou pryč. List Financial Times k tomu na svých internetových stránkách napsal, že Fico k překvapení mnohých slíbil věrnost Bruselu. „Přijde nám, že euro pro nás doposud znamenalo úspěch,“ řekl Fico deníku FT. Tvrdí, že bez EU by Slovensko v regionu nepřežilo. „Proto chceme být normálním partnerem v evropské politice,“ dodal Fico.
18.04.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (991 článků)

Zvrat: Robert Fico nemá trumf, ale mega-trumf. Kiska díky tomu může nadobro skončit v politice

 
Na Slovensku se skutečně dějí věcí. Nejaktuálnější výzkum preferencí, který realizovala společnost AKO, opětovně postavil na první místo vládní SMER. To i přes skutečnost, že Robert Fico kvůli vraždě novináře Kuciaka opustil post premiéra. To učinila i jeho pravá ruka Robert Kaliňák - bývalý ministr vnitra Ficovy vlády.
23.05.2018 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (991 článků)

Vražda Jána Kuciaka: Nový dokument přináší nikdy nezveřejněné záběry

 
Vražda slovenského novináře Jána Kuciaka (†27) otřásla Slovenskem. Po medializované kauze dokonce padla třetí vláda Roberta Fica. Nyní vzniká dokument s názvem Kuciak: Vražda novináře, který mapuje celou tragickou událost. Do českých kin snímek vstoupí 23. března, jak prozradil webu eXtra.cz PR manažer Lukáš Vedral.
15.01.2023 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (991 článků)

Fico si chce po vraždě Kuciaka přes víkend pojistit koalici. Odstoupí Kaliňák?

 
Slovenský premiér Robert Fico v pátek oznámil, že o víkendu by chtěl s koaličními partnery najít řešení politické krize v zemi. Ta propukla po vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka (†27). V reakci na zločin se ozvala menší vládní strana Most-Híd, která vyzvala Ficova spolustraníka ze Smer-sociální demokracie a ministra vnitra Roberta Kaliňáka k rezignaci. Ten ale své odstoupení odmítá.
09.03.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (991 článků)

Odkud vzal Fico milion eur, které ukázal po vraždě Kuciaka? Dost věcí v tom nehraje

 
Slovenský premiér Robert Fico den po oznámení smrti novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové na tiskové konferenci nabídl za jakoukoliv informaci, která by vedla k dopadení pachatele, milion eur, tedy 25 milionů korun. Peníze si během konference nechal vyskládat na stůl. Nesdělil už ale, odkud peníze má a jak se mu je podařilo sehnat.
14.03.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (991 článků)

Fico po vraždě Kuciaka udeřil na Kisku: Lyžovačka, Soros a destrukce státu

 
Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) na pondělní tiskové konferenci rážně odmítl slova prezidenta Andreje Kisky, že motiv vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka je jedno, protože odráží náladu na Slovensku. Podle Fica je motiv naopak velmi důležitý, jelikož si není vědom toho, že by lidé na Slovensku byli vražděni na denním pořádku. Zároveň Kisku vyzval, aby vysvětlil svoji loňskou návštěvu amerického miliardáře George Sorose v New Yorku. A vytkl mu nedávný výlet na lyže.
05.03.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (267 článků) , Robert Fico (991 článků) , Andrej Kiska (358 článků)

Vražda novináře Kuciaka (†27). Slovenský premiér Fico: Tohle je milion eur za dopadení vraha

 
Za děsivou vraždou novináře Jána Kuciaka (†27) by mohla být italská mafie, jejíž členové zapustili kořeny na východním Slovensku. Právě na jejich případě totiž dlouhodobě pracoval. Stopy od nich ovšem vedou až k premiérovi Robertu Ficovi (53)!
28.02.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (991 článků)

Vražda novináře Kuciaka: Kiska jedná se stranami, Fico ho za to stírá

 
Slovenský prezident Andrej Kiska dnes dopoledne zahájil konzultace s parlamentními stranami o řešení politické krize, která v zemi nastala po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Kiska o víkendu navrhl zásadní rekonstrukci vlády nebo vypsání předčasných voleb.
07.03.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (358 článků)