Článek

Vražda bytného (†62) kvůli vystěhování!

 
Příštích dvanáct let stráví za mřížemi René B. (38) z Lipové-lázní na Jesenicku. Soud ho tam poslal za vraždu bytného (†62), který ho údajně nařkl z krádeže směnky.
15.05.2018 12:10 |

podobné články

Podobné články

Uškrtil bytného své kamarádky. Za Brnem ho pak spálil

 
Ta vražda o Vánocích šokovala celé Brno. Jiří Srnec uškrtil bytného kamarádky. Spolu s ní auto naložil do auta a za Brnem zapálil. Pak jeho zmizení nahlásili policii. Pod tíhou okolností se však žena přiznala.
04.05.2012 12:20 |

podobné články

Uškrtil svého bytného! Tělo polévali kyselinou...

 
Trest v délce až osmnácti let odnětí svobody hrozí Štefanu Václavkovi z Ostravy, který letos v únoru uškrtil svého bytného kvůli neshodám ohledně placení nájmu.
12.10.2010 05:25 |

podobné články

Opilý zaútočil na svého bytného (†48): Nožem mu zasadil ránu pod žebra, hrozí mu 18 let

 
Pohádali se a opilý šedesátiletý muž pak s nožem v ruce zaútočil v Doubravě na Karvinsku na svého bytného (†48). Ten zraněním podleh. Podle sousedů byla mezi oběma muži dlouhodobá řevnivost. A také žena…
17.10.2017 13:25 |

podobné články

Krpálek dostal 11 let za ubití bytného: Kopal ho a bil pěstmi

 
Martin Krpálek loni v červenci v bytě v Chrudimi surově zbil svého bytného. Muž po dvou měsících na následky zranění zemřel. Za brutální zločin si odpyká jedenáctiletý trest. Ve středu mu ho potvrdil Vrchní soud v Praze, uvedla mluvčí odvolacího soudu Simona Heranová. Rozsudek je pravomocný.
27.06.2018 14:35 |

podobné články

Soud o vystěhování lidí z ostravského ghetta nerozhodl, návrh byl neúplný

 
Okresní soud v Ostravě měl ve středu rozhodnout o soudním vystěhování zhruba stovky lidí, kteří i přes nařízení stavebního úřadu v Moravské Ostravě a Přívoze zůstávají bydlet v romském ghettu Přednádraží. Soud však o vystěhování lidí nerozhodl, jelikož návrh úřadu nebyl úplný a je zmatečný.
22.08.2012 10:30 |

podobné články

Majitel domů v ghettu dostal pokutu, lidé se zatím nestěhují

 
AKTUALIZOVÁNO. Majitel domů v ostravském ghettu Přednádraží musí zaplatit pokutu 30.000 korun za to, že nerespektoval rozhodnutí úřadu o vystěhování obyvatel. O soudním vystěhování lidí však soud nerozhodoval. Návrh, který k soudu podal stavební úřad městského obvodu, totiž vůbec nesměřoval k vystěhování lidí, řekl dnes mluvčí soudu Alexandr Dadam.
22.08.2012 10:40 |

podobné články

Byl obviněn kvůli vystěhování sedláků v 50. letech, teď stíhání končí

 
Okresní státní zastupitelství v Mělníku zastavilo stíhání pětaosmdesátiletého bývalého prokurátora, který byl obviněn kvůli vystěhování několika českých sedláků a jejich rodin v 50. letech minulého století v rámci takzvané Akce K (Kulak). Podle státní zástupkyně Věry Lucykové bylo stíhání zastaveno kvůli tomu, že čin je již promlčen.
29.07.2013 16:20 |

podobné články

Romům hrozí vystěhování. Kvůli žloutence a nefunkční kanalizaci

 
Až 400 Romů z ostravské ulice Přednádraží hrozí vystěhování. Kvůli nefunkční kanalizaci je v okolí špína a šíří se zde žloutenka. Některé rodiny dostanou nové byty, jiné mohou skončit na ulici.
26.11.2011 21:05 |

podobné články

Čunek odsunul Romy ze Vsetína. A vyšlo to prý pěkně draho

 
Někdejší vystěhování Romů ze Vsetína do vsí v jiných okresech se podle studie vládní Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách prodražilo. Vyžádalo si výdaje od obcí, krajů i státu. Rodinám stejně hrozí exekuce a další vystěhování. Sdělili to představitelé agentury.
19.05.2011 16:50 |

podobné články

Bývalé romské zpěvačce Bílé hrozí vystěhování do holobytu

 
Věra Bílá, bývalá romská zpěvačka, nemá z čeho platit běžné poplatky za vedení domácnosti. Byl jí odpojen plyn a elektřina a navíc jí hrozí vystěhování z bytu v Rokycanech.
07.08.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Věra Bílá (128 článků)

V Ostravě-Přívoze hrozí nepokoje: Romové dostali na vystěhování 24 hodin

 
Křik, nadávky i pláč. Tak to včera vypadalo v romském ghettu v Ostravě-Přívoze. Stavební úřad totiž nařídil vystěhování čtyřiceti rodin, a to do 24 hodin.
03.08.2012 20:00 |

podobné články

Měl jsem lidi zazdít dovnitř? Nechápe majitel domů v ghettu pokutu od soudu

 
Majitel domů v ostravském ghettu Přednádraží Oldřich Roztočil nechápe, proč mu Okresní soud v Ostravě udělil pokutu 30 000 korun. Soud měl rozhodnout o vystěhování zhruba stovky lidí, kteří i přes nařízení stavebního úřadu v Moravské Ostravě a Přívoze zůstávají bydlet v ghettu. Soud však o vystěhování lidí nerozhodl, jelikož návrh úřadu nebyl úplný. Roztočil nicméně dostal pokutu, neboť obyvatele nevystěhoval.
22.08.2012 11:00 |

podobné články

Měl jsem lidi zazdít dovnitř? Majitel domů v ghettu pokutu od soudu nechápe

 
Majitel domů v ostravském ghettu Přednádraží Oldřich Roztočil nechápe, proč mu Okresní soud v Ostravě udělil pokutu 30 000 korun. Soud měl rozhodnout o vystěhování zhruba stovky lidí, kteří i přes nařízení stavebního úřadu v Moravské Ostravě a Přívoze zůstávají bydlet v ghettu. Soud však o vystěhování lidí nerozhodl, jelikož návrh úřadu nebyl úplný. Roztočil nicméně dostal pokutu, neboť obyvatele nevystěhoval.
22.08.2012 13:30 |

podobné články

Stavební úřad stáhl návrh na vystěhování Romů z ostravského ghetta

 
Lidem z ostravského ghetta svitla naděje. Okresní soud v Ostravě nebude rozhodovat o exekučním vystěhování obyvatel domů v ulici Přednádraží v Ostravě-Přívoze. Návrh na soudní výkon rozhodnutí byl totiž vzat zpět.
28.08.2012 15:20 |

podobné články

Romové z ghetta v Přednádraží se zatím stěhování bát nemusí

 
Obyvatelé ostravského ghetta v Přednádraží se zatím nemusejí obávat soudního vystěhování. Stavební úřad obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, který uložil majiteli domů Oldřichu Roztočilovi 30 000 korun pokuty právě za nerespektování rozhodnutí o vystěhování, vyčká, jak podnikatel na pokutu zareaguje. V úterý o tom informovala mluvčí radnice Jana Pondělíčková.
28.08.2012 19:10 |

podobné články

Vystěhování Romů z ostravského ghetta nebylo oprávněné, rozhodl soud

 
Nařízení stavebního úřadu centrálního ostravského obvodu o vystěhování nájemníků z domů v ostravském ghettu Přednádraží nebylo oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Majitel domů Oldřich Roztočil navíc nemusí platit pokutu 30 tisíc korun za nevystěhování Romů. Informuje server Novinky.cz.
26.04.2013 16:00 |

podobné články

Výzvu k okamžitému vystěhování v ostravském ghettu nikdo neuposlechl

 
Majitel domů v ostravském ghettu Přednádraží Oldřich Roztočil sice v pátek vyzval nájemníky, aby opustili jeho dům číslo osm, nikdo z nich na to ale zatím nereagoval. Obyvatelé se bojí, že k vystěhování nakonec budou donuceni. Podnikatel přitom s romskými rodinami v pondělí podepsal nájemní smlouvy na dva měsíce.
03.05.2013 13:15 |

podobné články

Byl jsem k vystěhování z domova dotlačen, tvrdí Depardieu

 
Francouzský herec Gérard Depardieu, který přijal ruské občanství, řekl, že k vystěhování z Francie byl dotlačen situací ve své vlasti. V rozhovoru, který dnes zveřejnily weby francouzských médií, zároveň popřel, že by se chtěl vyhnout francouzským finančním úřadům.
16.06.2013 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Gérard Depardieu (172 článků)

Vilímková, Dudák & Partners: Obyvatelé v Zeleném údolí se nemusí bát bourání ani vystěhování

 
Soud dnes rozhodoval o rodinném domu manželů Janouškových, který Vlastislav Andrš požadoval buď zbořit, anebo přikázat do jeho vlastnictví. Pokud by Andrš vlastnické právo k domu získal, manželům v důchodovém věku by hrozilo vystěhování v řádech dnů. Konečný verdikt dnes nepadl, ale soudkyně se jasně vyslovila, že dům zbourat nenechá a vlastnické právo k domu vlastníkovi pozemku nepřizná. V dalším jednání bude soud rozhodovat o přikázání vlastnického práva nebo věcného břemene k pozemkům ve prospěch obyvatel.
02.10.2013 19:11 |

podobné články