Článek

Vrací se Ochránce, seriál, který by si zasloužil pokračování

 
Problémů, které hýbou českým školstvím, je tolik, že by seriál mohl mít hned několik dalších sérií. Projekt, který vznikl v dílně Terezy Kopáčové a Tomáše Mašína, se opět po čase objevil ve večerní středeční nabídce ČT.
09.09.2023 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Mašín (26 článků)
Podobné články

Senátor: Havel se zasloužil o smrt mnoha lidí. Dejte to do zákona

 
Vláda Petra Nečase připravuje zákon k poctě exprezidenta Václava Havla ve stylu, jako má první československý prezident Tomáš G. Masaryk nebo jeho nástupce Edvard Beneš. Zvažují se jen různé varianty: zasloužil se o stát, zasloužil se o svobodu, zasloužil se o republiku.
20.12.2011 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6428 článků) , Edvard Beneš (241 článků) , Petr Nečas (9418 článků) , Václav Masaryk (162 článků)

Ochránce: Vznikl další seriál ze školního prostředí, který nás má chránit a poučit zároveň

 
Česká televize pustila na obrazovky další nový seriál, tentokrát Ochránce. Jde o seriál ze školního prostředí, kde můžeme sledovat situace, které jsou mnohým lidem často zapovězeny. Vidíme zde příběhy, co se mohou skutečně stát, i když jsou mnohdy dost vybarveny k obrazu svému.
12.10.2021 11:35 |

podobné články

Seriál Sex ve městě se vrací! Ale s novými hrdinkami

 
Seriál Sex ve městě se vrací! Na obrazovky i v čase. V pokračování příběhů Carrie Bradshaw se totiž vydáme do 80. let, kdy hlavní hrdinka chodila ještě na střední. I proto se filmaři poohlíží po mladších verzích současných postav, které seriál táhly. A i když Sarah Jessica Parker (46) vypadá stále dobře, na její místo by měla nastoupit ideálně nějaká dvacítka.
22.01.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Sarah Jessica Parker (131 článků) , Jessica Parker (200 článků) , Carrie Bradshaw (74 článků)

Další Sex ve městě? Tohle jsou ukázky z nejnovějšího pokračování legendární série

 
Seriál Sex ve městě patří mezi klasiky, které lze bez jakéhokoliv přehánění nazvat kultovními. Není tak divu, že tok peněz, který rozjela hlavně nová pokračování, se produkčním společnostem líbí a další, tentokrát opět seriálové, pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat. Seriál startuje už devátého prosince, kdy diváci na streamovací službě HBO Go dostanou přístup hned ke dvěma premiérovým dílům. Video poskytl web Totalfilm.cz
15.11.2021 15:25 |

podobné články

Překvapení roku: Ochránce převálcoval všechny ostatní seriály, diváci na něj pějí ódy

 
Nový seriál České televize Ochránce ze školního prostředí, ve kterém hraje hlavní roli školního ombudsmana Lukáš Vaculík, vychází ze skutečných událostí. Diváky absolutně dostal a pějí na něj ódy. Konečně kvalitní seriál, jásají.
19.09.2021 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vaculík (266 článků) , Lukáš Vaculík (265 článků)

Seriál OCHRÁNCE na ožehavé téma: Kritika kvůli Romům!

 
Na diskriminaci v českém vzdělávacím systému upozornil už v roce 2007 Evropský soud pro lidská práva. Romské děti totiž tehdy tvořily přes polovinu všech studentů speciálních škol. Ministerstvo školství v reakci tyto školy zrušilo a zčásti se stala tzv. inkluzivní zařízení, ve kterých žákům se speciálními vzdělávacími potřebami pomáhají asistenti dohnat rezervy v probírané látce. Problémy s kázní ovšem často nezmizely. I tom seriál Ochránce!
04.10.2021 05:10 |

podobné články

Podcast: Víme první! Seriál Osada bude mít pokračování. Čeho se scenárista Kolečko obával?

 
Režisér a scenárista Petr Kolečko zažívá úspěšný podzim. Česká kina promítala jeho film Zbožňovaný a každý pátek diváci usednou před televize a sledují chatařský seriál Osada na ČT podle jeho scénáře. V Blesk Podcast tvůrce přiznal své obavy ze zklamání diváků před vysíláním Osady. Strachoval se, že po úspěchu Mostu, budou lidé očekávat podobný seriál. Nakonec převážilo nadšení z vysoké sledovanosti a už se připravuje pokračování!
04.11.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolečko (309 článků)

ČT se po 37 letech vrací ke školskému tématu. Ochránce Vaculík řeší skutečné případy!

 
Není to žádná selanka. Seriál Ochránce přinese na obrazovku problémy učitelů, žáků a rodičů. Vychází ze skutečných případů, z nichž mrazí. Vražda vychovatelky, šikana profesorky a utopený školák. To vše řeší Lukáš Vaculík (59) coby školský ombudsman.
17.08.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vaculík (266 článků) , Lukáš Vaculík (265 článků)

Veřejný ochránce práv: Stanovisko k návrhu zákona o dětském ombudsmanovi

 
Ombudsman zaslal vládě nesouhlasné stanovisko k předložené podobě návrhu zákona o zřízení ochránce práv dětí. Výhrady se netýkají zřízení dětského ombudsmana samotného, ale pouze tohoto konkrétního návrhu zákona, který předpokládá přenesení veškeré agendy veřejného ochránce práv na dětského ombudsmana podle kritéria věku.
07.07.2020 12:50 |

podobné články

Ochránce Bartošové (†48) Zdeněk Macura: Po mrtvici shodil 30 kilo

 
Před více než rokem prodělal Zdeněk Macura (46) lehčí mrtvici. Tehdy si ho veřejnost pamatovala jako oplácaného ochránce zesnulé Ivety Bartošové (†48), který pro ránu nešel daleko. Poctivá dieta a psychická vyrovnanost spojená s omezením působnosti na sociálních sítích proměnila samozvaného ochránce žen k nepoznání. A dokonce si našel nové povolání.
27.10.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (7024 článků) , Zdeněk Macura (148 článků)

Seriál Plný dům se vrací: Neuvěříte, jak po 25 letech zkrásněla nejstarší buclatá dcera D.J.

 
Stálice nejen na českých televizních obrazovkách - seriál Plný dům - se v příštím roce dočká pokračování. Ponese název Plnější dům a objeví se v něm většina herců z původní série, která se začala natáčet před neuvěřitelnými 28 lety. Hlavní úlohu si v pokračování zahraje Candace Cameron Bure neboli nejstarší dcera seriálového táty Dannyho Tannera (Bob Saget) D.J. Ta během dospívání vyrostla z buclatých tvářiček a dnes, před čtyřicítkou, vypadá přímo famózně.
16.06.2015 15:25 |

podobné články

Potvrzeno! Seriál Přátelé se vrací! Herce čeká pohádkový honorář

 
Kultovní seriál Přátelé zažije více než 25 let od prvního natáčení a 16 let od posledního dílu velký comeback! Hlavní aktéři jasně potvrdili svoji účast v dlouho očekávaném pokračování. Jen představitel Joeyho Tribbianiho jde tak trochu proti proudu... Kolik za pokračování dostanou? Je to pěkná sumička!
22.02.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Joey Tribbiani (16 článků)

Česká televize dotočila prvorepublikový seriál Četníci z Luhačovic. Hrají v něm Zedníček i Langmajer

 
Nový seriál z prostředí prvorepublikového četnictva natočilo trio režisérů Biser A. Arichtev, Peter Bebjak a Dan Wlodarczyk a zavede diváky do roku 1919. „Je to výpravný dobový seriál plný akčních scén a napětí,“ říká Biser. Nový dobový seriál České televize vypráví příběhy četnictva z Luhačovic z roku 1919. „V každé epizodě jsou dva uzavřené kriminální případy, ale na větším prostoru se rozvíjejí i další linky," vysvětluje autor projektu Petr Bok s tím, že nejde o klasický epizodní seriál. Každý díl má 80 minut. Vedle Pavla Zedníčka se v seriálu objeví Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Robert Jašków, Pavla Tomicová, Alena Mihulová, Igor Bareš nebo Vica Kerekeš.
05.08.2016 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (640 článků) , Igor Bareš (145 článků) , Alena Mihulová (137 článků) , Pavel Zedníček (266 článků) , Karel Dobrý (59 článků) , Pavla Tomicová (321 článků) , Robert Jašków (80 článků) , Peter Bebjak (30 článků) , Dan Wlodarczyk (8 článků) , Pavel Nový (550 článků) , Karel Nový (237 článků) , Petr Pavel (2479 článků)

Štěch (ČSSD): Veřejný ochránce práv mi předal zprávu o činnosti za minulý rok

 
Veřejný ochránce práv pan Pavel Varvařovský předal ve středu 20. dubna Souhrnou zprávu o činnosti veřejného ochránce práv za rok 2010 předsedovi Senátu panu Milanu Štěchovi.
21.04.2011 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (775 článků)

Evidence stanovisek ochránce – pomocník pro odborníky i veřejnost

 
Veřejná ochránkyně práv spustila na webových stránkách www.ochrance.cz nový evidenční systém umožňující zájemcům vyhledávat zprávy a stanoviska k případům, kterými se ochránce zabýval, ale také například připomínky k zákonům a další dokumenty.
19.03.2015 07:41 |

podobné články

Jak se jí daří po návratu do Finska? Dominika Gottová se připletla v metru do bitky

 
Po roce a půl v Česku se Dominika Gottová  (47) vrátila opět do Finska. Nejstarší dcera Karla Gotta se rozhodla v zemi začít od začátku. Dala se dohromady s manželem a hudebníkem Timem Tolkkim a nastěhovali se do nového bytu. Při své poslední návštěvě v Praze nám také Dominika prozradila, že se přihlásila na rekvalifikační kurz security. Po otřesném zážitku z metra v Helsinkách je ale už nyní přesvědčená, kde by ochranku dělat nechtěla. "Čekají mě rekvalifikační kurzy v oboru security, ale už teď vím, že bych nerada dělala v ochrance metra, protože jsem se v minulých dnech připletla do bitky v podzemní dráze,“ svěřila se Super.cz Dominika k zážitku, který by nepřála nikomu. Nová profese Dominiky Gottové? Chce pracovat v bezpečnostní agentuře! „Právě security pacifikovala drzého pasažéra. Tohle dělat nechci, raději bych pracovala například v ochrance nějakého obchodního centra,“ svěřila se Dominika Gottová , která se ale rozhodně nenudí. Po knize Poslední roky s Karlem začala pracovat na pokračování. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}
13.05.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6811 článků) , Dominika Gottová (700 článků)

Miler si pokračování Krtka nepřál, řekl k čínským dílům autor hudby Petrov

 
Skladatel Vadim Petrov, který svou hudbou obohatil pohádkový seriál o Krtkových dobrodružstvích, se kriticky vyjádřil k jeho pokračování, které se má natáčet v Číně. Upozornil, že on se na tom podílet nebude a že si ani vznik pokračování nepřeje, stejně jako si to nepřál autor postavičky Krtka Zdeněk Miler.
30.10.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (175 článků) , Zdeněk Miler (24 článků)

Vzniknou nové díly seriálu Šest v tom. Hlavně ať to není blbost, bojí se herečka Ripleyová

 
Britský televizní seriál Šest v tom (Cold Feet) z let 1997 až 2003, který vysílala i Česká televize, bude mít v roce 2016 pokračování. Oznámila to v britském tisku herečka Fay Ripleyová, představitelka jedné z hlavních rolí této úspěšné série. Devětačtyřicetiletá Ripleyová nabídku na pokračování seriálu hned přijala, ale obává se, zda bude pokračování tak dobré jako původní díly. "Váhám jedině v tom, aby to nebyla blbost. Doufám, že ve scénáři nebude, že jsem hodně zeštíhlela, protože to se fakt nestalo!" zažertovala herečka. Kdo nahradí Baxendaleovou, jejíž postava Rachel v závěru seriálu před zraky milionů diváků zahynula při autohavárii, anglická herečka nesdělila.
03.11.2015 11:10 |

podobné články

Pokračování není nikdy tak kvalitní jako originál, ale tyto sequely se doopravdy vyplatilo natočit

 
Když se do kina dostane dobrý film, tak je jasné, co se stane. Film dostane pokračování. Velmi často je to ale tak, že pokračování není úplně na stejné úrovni jako první díl, ba dokonce je tak strašný, že na něj většina fanoušků chce rychle zapomenout. Následující pokračování jsou ale jiná!
31.07.2021 17:35 |

podobné články