Článek

Vondrák z ANO: Chci koalici se SPOLU. Určíme vyjednavače

 
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) by přivítal, pokud by vládní koalici sestavilo ANO a SPOLU. Ještě dnes se podle něj sejde výbor ANO, který určí vyjednávací tým. Informaci přinesla ČT24.
09.10.2021 17:10 |

podobné články

Podobné články

Babišův hejtman Vondrák o fungování Sněmovny: My jsme za ty tři dny nic neudělali

 
Poslanec a hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák je přesvědčen, že proti hnutí ANO je veden nesmiřitelný boj, který by mohl relativně rychle skončit, kdyby ODS ustoupila ze svých požadavků a utvořila s hnutím ANO pravicovou koalici. I proto, že k tomu zatím nedošlo, má Vondrák pochopení pro Babišova kritická slova vůči Sněmovně. Teď prý poslanci jednali tři dny a neodpracovali vůbec nic.
10.03.2018 17:10 |

podobné články

ANO ovládne Ostravsko. Hejtmanem tam bude Vondrák, ČSSD mimo hru

 
Moravskoslezský kraj povede koalice ANO, KDU-ČSL a ODS, která bude mít v pětašedesátičlenném zastupitelstvu 36 hlasů. Koaliční smlouvu podepíší zástupci stran zřejmě příští týden. Hejtmanem bude lídr hnutí ANO a rektor Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava ANO Ivo Vondrák. V jedenáctičlenné krajské radě by ANO mělo mít šest zástupců, lidovci tři a ODS dvě místa. Po pondělním jednání s ODS to řekl Vondrák.
10.10.2016 20:40 |

podobné články

Ostravský lídr ANO Vondrák měl konflikt s Babišem. A vyhrožoval mu student

 
Ivo Vondrák (57) je rektorem Vysoké školy báňské v Ostravě a jedničkou kandidátky ANO v Moravskoslezském kraji. Vondrák je mimo jiné také hlavním autorem projektu na vybudování jednoho z největších superpočítačů v Evropě. Kraj by chtěl částečně řídit jako firmu a věří, že se mu podaří snížit nezaměstnanost. Co dalšího kandidát hnutí ANO vzkazuje voličům?
17.09.2016 10:05 |

podobné články

Vondrák: Za tuto vládu může Fiala, odmítl jednat. Zklamal mě, bude to mít těžké. To jemu jde o všechno

 
Za vznik současné Babišovy vlády může předseda ODS Petr Fiala, který se v roce 2017 odmítl dohodnout s Andrejem Babišem, řekl ParlamentnímListům.cz hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). Ten se netají tím, že uvažuje spíše pravicově. „Musím s trochou nadsázky říci, že jak má koalice SPOLU na billboardech napsáno, že jde o všechno, tak těmto stranám ani tak ne, jako právě prof. Fialovi," uvedl Vondrák s tím, že ho Fiala zklamal.
27.09.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23578 článků) , Petr Fiala (2183 článků)

Už je jasno i v Moravskoslezském kraji. ANO, KDU-ČSL a ODS podepíší v pondělí koalici

 
Zástupci ANO, KDU-ČSL a ODS podepíší v pondělí v Moravskoslezském kraji koaliční smlouvu. Hejtmanem bude dosavadní rektor Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava a krajský lídr ANO Ivo Vondrák. Bude mít osm náměstků. Prvním náměstkem bude lídr KDU-ČSL Lukáš Curylo, který bude mít na starosti kulturu a památkovou péči. V jedenáctičlenné radě bude míst ANO šest míst, KDU-ČSL tři a ODS dvě křesla. Ustavující zastupitelstvo by se mělo konat 1. listopadu. Vondrák to řekl ČTK po dnešním jednání tří koaličních stran, které trvalo jen hodinu.
14.10.2016 21:05 |

podobné články

Vyjednavače koalice čeká jednání o rozpočtu, daních a škrtech

 
Vyjednavače ODS, TOP 09 a Věcí veřejných čeká v pondělí další nelehké jednání - kvůli rozpočtu, daním a škrtům. K9 by se měla sejít a zabývat se tím, jak by Česko mohlo v příštím roce snížit schodek rozpočtu o 30 miliard korun na plánovaný deficit 3,5 procenta HDP.
18.07.2011 06:35 |

podobné články

Policie potřebuje čím dál víc vyjednavačů, sebevraždy řeší i na Facebooku

 
Sebevraždy, útoky na školáky nebo přepadení banky. To jsou úkoly pro profesionální policejní vyjednavače. Podle osloveného vyjednavače, který poskytl rozhovor serveru Novinky.cz, často nasazují vlastní životy. Jejich potřeba navíc roste.
25.01.2016 12:00 |

podobné články

Vondrák pokračuje jako hejtman Moravskoslezského kraje

 
Hejtmanem Moravskoslezského kraje bude i nadále Ivo Vondrák, který v krajských volbách vedl kandidátku vítězného hnutí ANO. To uzavřelo koalici s ODS kandidující společně s TOP 09, KDU-ČSL a ČSSD.
05.11.2020 10:10 |

podobné články

„Buďme připraveni na obranu hranic.“ Okamurův muž z bezpečnostního výboru se obává šíření bouře kolem Black Lives Matter

 
ROZHOVOR „Německo své předsednictví dlouho do detailu plánovalo a jistě mají podrobný časový harmonogram, aby vše stihli. Bohužel to zatím vypadá, že jejich plány nebudou nijak prospěšné České republice, právě naopak,“ konstatuje poslanec Radovan Vích (SPD), místopředseda výboru pro obranu, „zatím jejich nápady vůči ČR vypadají takto: ‚Budete nám platit víc než doteď, a to už otevřeně i prostřednictvím přímých daní. Co s těmi penězi uděláme, není vaše věc, něco dáme na Green Deal, něco jiným státům, abychom je udrželi v EU a vaší povinností je přijímat ilegální imigranty, podle kvót, které určíme my.‘ Takhle si dobrou sousedskou spolupráci nepředstavuji,“ prozrazuje.
18.07.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (140 článků)

Petice: Otevřený dopis Českobratrské církvi evangelické z Ústeckého seniorátu

 
ČCE hledí s bázní a chvěním do příštích několika let. Probíhá další etapa odluky církve od státu. Nyní si určíme sami, jak bude církev vypadat dál.
05.09.2021 16:55 |

podobné články

Bum. Vzal bych to místo Babiše, řekl hejtman Vondrák. Fiala rozrušen

 
Vzal bych to. Moravskoslezský hejtman za hnutí ANO Ivo Vondrák konstatoval, že by se mohl stát příštím premiérem České republiky, pokud Andrej Babiš po volbách zjistí, že nemá šanci sestavit vládu. Politolog Jiří Pehe naznačil, že by ANO mohlo vytvořit vládu s ODS. Jenže to už bylo moc na Petra Fialu. „Nevím, kam na tyto spekulace někteří politologové chodí,“ reagoval Fiala, předseda občanských demokratů a kandidát na premiéra koalice Spolu, tj. koalice ODS, lidovců a TOP 09.
12.08.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23578 článků) , Petr Fiala (2183 článků) , Jiří Pehe (450 článků) , Jiří Fiala (204 článků) , Jiří Fiala (204 článků)

Bárta: Část ODS stále touží po velké koalici

 
Podle sponzora a vyjednávače Věcí veřejných Víta Bárty stále hrozí, že ODS může složit velkou koalici se sociálními demokraty. Část občanských demokratů se prý takové myšlenky stále nevzdává.
06.06.2010 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2854 článků)

Musíme se domluvit s PirStan, vypálil v Partii lidovec Výborný. Hejtman z ANO to rychle spočítal a totálně se mu vysmál

 
„Já se tady trochu ošívám, protože tady slyším nový projekt Národní fronty,“ vypálil do koalice SPOLU a dvojbloku Pirátů a STAN moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO) před kamerami CNN Prima News. „Já říkám jediné. Že nejlepším premiérem bude Petr Fiala,“ volal před kamerami lidovecký poslanec Marek Výborný. Pirát Mikuláš Ferjenčík nešetřil ani koalici SPOLU, ani Babišovo ANO. A do toho čas od času vstoupil Robert Šlachta. Ve studiu bylo chvílemi horko.
29.08.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2183 článků) , Marek Mikuláš (18 článků)

Na severu Moravy povládnou babišovci s lidovci a ODS

 
Moravskoslezský kraj povede koalice ANO, KDU-ČSL a ODS, která bude mít v pětašedesátičlenném zastupitelstvu 36 hlasů. Koaliční smlouva by mohla být podepsána příští týden. Hejtmanem bude rektor Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava a lídr hnutí ANO Ivo Vondrák. V jedenáctičlenné krajské radě by ANO mělo mít šest zástupců, lidovci tři a ODS dvě místa. ČTK to po dnešním jednání s ODS řekl Vondrák.
10.10.2016 22:50 |

podobné články

Moravskoslezský hejtman Vondrák (ANO) má za rok obhajovat mandát

 
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) má v krajských volbách obhajovat svůj mandát. Hnutí ANO sice na podobě kandidátky ještě pracuje, ale už nyní je zřejmé, že lídrem by znovu měl být právě současný hejtman. Většina politických uskupení v regionu ale zatím nemá jasno o lídrovi pro krajské volby, které se uskuteční příští rok na podzim. Vyplývá to z ankety ČTK.
03.11.2019 08:35 |

podobné články

Vondrák: ANO bez Babiše existovat může. Dříve či později bude muset

 
Vládnout s  ODS je moje osobní přání, říká poslanec ANO Ivo Vondrák. Čerpá přitom ze zkušeností na krajské úrovni, kde je politika více o lidech než o idejích. Podobně by to podle něj mělo fungovat i na národní úrovni. Naopak spolupráci s SPD odmítá, poškodila by podle něj nejen hnutí ANO, ale i celou republiku. Usilovat o případný post premiéra nebude, ale neodmítl by jej. Hejtman Moravskoslezského kraje byl hostem podcastu PoliTalk.
20.09.2021 14:20 |

podobné články

Trojkoalice chce pokračovat v jednání o pražské koalici s ANO a ČSSD

 
Magistrátní zastupitelský klub Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) se na svém dnešním jednání dohodl na pokračování ve vyjednávání koalice s ANO a ČSSD. Zároveň také vybral další vyjednavače, a to pro oblasti, ve kterých se zatím Trojkoalice se stranami neshodla. Ti se přidají k vyjednávacímu týmu, sdělili ČTK lídr Trojkoalice Petr Štěpánek (SZ) a starostka Slivence Jana Plamínková (STAN). Volby v Praze vyhrálo ANO, druhá je TOP 09 a třetí Trojkoalice. Do zastupitelstva se dostaly také ODS, ČSSD, KSČM a Česká pirátská strana.
17.10.2014 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (872 článků) , Petr Štěpánek (872 článků)

Hnutí Občané pro Budějovice nestojí v Č. Budějovicích o koalici s ANO a ODS

 
Jednání o radniční koalici v Českých Budějovicích se komplikují. Hnutí Občané pro Budějovice (HOPB) odmítá koalici s ANO a ODS, o níž trojice jednala. HOPB preferuje spolupráci s ANO, Společně pro Budějovice a STAN a Čisté Budějovice. Tato koalice by měla 27 zastupitelů ze 45. HOPB dnes na jednání s ANO oznámilo, že o původně plánovanou alianci s ODS a ANO už nemá zájem. ČTK to řekl českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO).
18.10.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (481 článků) , Jiří Svoboda (481 článků)

Vondrák (ANO): Máme na to být lepšími a možná i nejlepšími

 
Rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák kandiduje v krajských volbách za hnutí ANO
10.01.2016 13:56 |

podobné články