Článek

Vondra (ODS): Zákaz spalovacích motorů je nepřijatelný

 
Odmítnutí plánů Evropské unie k radikální změně dopravy, zveřejněné na facebookovém profilu
29.12.2021 09:25 |

podobné články

Podobné články

Zlé. Po zákazu spalovacích motorů toto vybublalo na Piráty

 
Evropský parlament schválil zákaz spalovacích motorů. Přijal totiž návrh, který od roku 2035 zakázuje prodej nových osobních aut a lehkých užitkových vozů se spalovacími motory. Finálně budou zákaz schvalovat všichni premiéři či prezidenti EU, tedy Evropská rada. Každopádně se mnozí pozastavují nad hlasováním pirátských europoslanců. Piráti totiž před volbami slibovali, že zákaz spalovacích motorů nepodpoří.
09.06.2022 09:40 |

podobné články

Vondra (ODS): Evropský parlament schválil zákaz prodeje spalovacích motorů od roku 2035

 
Evropský parlament schválil zákaz prodeje spalovacích motorů od roku 2035. Následovat bude vyjednávání v trialozích o konečné podobě nařízení.
09.06.2022 10:10 |

podobné články

Vrecionová (ODS): Zákaz spalovacích motorů odmítáme, měl by negativní dopad na občany i celou ekonomiku

 
Občanští demokraté zásadně odmítají kroky, směřující k zákazu spalovacích motorů od roku 2035. Direktivní podpora elektromobility k nezávislosti na ropě z Ruska nepovede. Návrh na svých jednáních ještě projedná Rada EU a Evropská komise.
20.06.2022 12:15 |

podobné články

Jiránek (Piráti): Zákaz spalovacích motorů mě neznepokojuje

 
Komentář na facebookovém profilu k zákazu výroby spalovacích motorů v roce 2035.
09.06.2022 12:15 |

podobné články

Tohle viděli na ministerstvu. Občan zíral a fotil. Petr Holec ví víc

 
KONTEXT PETRA HOLCE Nejezděte výtahem, snižte teplotu v místnosti, nenechávejte nabíječku na mobil po dobití v zásuvce. Takové rady dává Ministerstvo průmyslu a obchodu ke zvýšení energetické nezávislosti Česka, uvádí komentátor Petr Holec. Návštěva na ministerstvu, se kterou měl možnost hovořit, prý však viděla něco jiného. Holec se v pravidelném komentáři věnuje i propadu preferencí vládní koalice a evropskému zákazu spalovacích motorů. Ten nyní dostanou na stůl evropští premiéři a prezidenti. „Jsem proto zvědavý, jak se ke svému slibu Fiala postaví, když má ve vládě strany, které si zákaz spalovacích motorů evidentně přejí, protože jsou pokrokové," sdělil ParlamentnímListům.cz Holec.
14.06.2022 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3872 článků)

Tlak byl enormní. Zdechovský líčí, co se odehrávalo v europarlamentu kolem konce spalovacích motorů

 
Autoprůmysl čekají těžké časy, říká na rovinu český europoslanec Tomáš Zdechovský, poté co štrasburský sněm schválil konec spalovacích motorů do roku 2035. Fatální potřeba baterií do elektroaut navíc podle něj zvýší naší závislost na Číně, což je pro lidoveckého europoslance ještě větší peklo, než naše plynová závislost na Rusku, ze které se tvrdě vzpamatováváme nyní.
12.06.2022 07:00 |

podobné články

Vondra (ODS): Zákaz spalovacích motorů je chyba, zelená politika je pro některé náboženství

 
Pro řadu europoslanců je zelená politika náboženství! V pořadu Impulsy Honzy Benešovského to prohlásil europoslanec Alexandr Vondra.
10.06.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1346 článků) , Jan Benešovský (7 článků)

Kocour přežil jízdu autem v motoru vozu

 
Třicetiminutovou jízdu autem přežil v Británii kocour, který se schoval nikoli do vnitřního prostoru vozu, nýbrž do jeho motoru. Třináctiletý černý mazlíček Giggs se zřejmě schoval do motoru, aby se ohřál. Když jeho paní, učitelka, odjela do práce, neměla o černém pasažérovi tušení. Giggs byl objeven až na parkovišti střední školy, když v motoru mňoukal.
12.12.2010 13:50 |

podobné články

Kocour přežil jízdu autem v motoru vozu

 
Třicetiminutovou jízdu autem přežil v Británii kocour, který se schoval nikoli do vnitřního prostoru vozu, nýbrž do jeho motoru. Třináctiletý černý mazlíček Giggs se zřejmě schoval do motoru, aby se ohřál. Když jeho paní, učitelka, odjela do práce, neměla o černém pasažérovi tušení. Giggs byl objeven až na parkovišti střední školy, když v motoru mňoukal.
14.12.2010 14:15 |

podobné články

Muži se při práci v nákupním centru přiotrávili zplodinami z motorů

 
Pět mužů se v sobotu ráno přiotrávilo zplodinami ze spalovacích motorů při práci v uzavřených prostorech nákupního centra Avion Shopping Park v Ostravě. O události informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.
19.03.2011 10:35 |

podobné články

Konečná (KSČM): Takhle se zelená politika nedělá

 
K honbě za likvidací klasických spalovacích motorů se připojila už i Velká Británie. Respektive její premiér Boris Johnson prohlásil, že je jeho cílem zakázat prodej benzinových a naftových motorů po roce 2030 úplně.
28.11.2020 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (398 článků)

„Levičáci otravují život,“ ulevil si Skopeček z ODS kvůli Paříži. „Tak hlavně nechoďte s Piráty do koalice!“ vzkázal mu na to novinář

 
V Paříži se řidiči projedou už jen „třicítkou“. Nejsou jediní. Socialisté a Zelení řádili třeba už i ve Španělsku. Proti se ozval poslanec Skopeček z ODS. Levičáci prý jen otravují život. „Tak snad po volbách nepůjdete s Piráty!“ kontroval mu známý novinář. A zákaz spalovacích motorů se prý už blíží.
28.08.2021 19:50 |

podobné články

Zákaz aut se spalovacími motory je nepřijatelný. Jádro musí mít podporu, řekl Fiala

 
Návrh Evropské komise na zákaz výroby a prodeje automobilů se spalovacími motory po roce 2035 je pro vládu nepřijatelný.
19.12.2021 15:05 |

podobné články

Nezkušená komunistka v čele evropské diplomacie, Putin se jen směje. Pánbůh s námi, křižuje se Saša Vondra

 
Někdejší ministr obrany za ODS a také diplomat Alexandr Vondra kritizuje zvolení nové šéfky evropské diplomacie. Stala se jí 41letá Federica Mogheriniová. „Pán Bůh s námi. Sobotní Evropská rada naplnila beze zbytku ty nejčernější předpovědi,“ napsal Vondra v článku, který do médií dorazil z ODS. Vondra kritizuje nastalou situaci, tedy, že u kormidla eurodiplomacie v čase války stojí nezkušená komunistka.
04.09.2014 15:16 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1346 článků)

Němci jsou proti povinně ekologickým autům. Zákaz spalovacích motorů většina z nich odmítá

 
Většina Němců je proti zákazu nových benzínových a naftových vozů. Zjistila to anketa institutu pro výzkum veřejného mínění Civey, kterou mu zadal berlínský deník Der Tagesspiegel. Pouze bezvýfuková auta by na trhu od roku 2030 rádi viděli němečtí Zelení.
20.03.2021 23:25 |

podobné články

Ministr Havlíček pro PL: Stáhneme krovky a necháme rozhodovat zelené fanatiky? My bojujeme, a snad se přidají i ostatní

 
„Nekompromisností, vyjednáváním a určitou taktikou. Protože pokud podlehneme zeleným fanatikům, tak se nevyjedná vůbec nic,“ řekl pro ParlamentníListy.cz místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček. Vyjádřil se tak k plánům zastavit zákaz spalovacích motorů od roku 2035.
02.09.2021 18:30 |

podobné články

Už mi tu není dobře. Apolena Rychlíková má depresi. Okusila západ a teď je z Česka zklamaná

 
Volební kampaň v Česku a udělování novinářských cen zdeptalo novinářku Apolenu Rychlíkovou z webu A2larm, která se proslavila odhalením skandálu kolem Dominika Feriho. „Česko už nedokážu vnímat jako zemi, kde mi vůbec může být dobře, natož mým dětem,“ říká. Stěžuje si, že ve volbách se probírají témata jako „muslimská Evropa“ či zda je zákaz spalovacích motorů komunismus. „Sociální otázky, stát, programové diskuze, hodnotová nadstavba už neexistují. Zbyl laciný nacionalismus, tvrdošíjné odmítání reality a polarizace debaty i společnosti,“ stýská si a budoucnost vidí černě.
24.09.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (371 článků)

Klacek pod nohy EU - auta s výfukem Fiala rušit nechce. Využije příležitost

 
Česká republika se zřejmě postaví proti současné podobě legislativy odhlasované Evropským parlamentem zakazující prodej nových aut se spalovacím motorem v EU od roku 2035. Vláda bude podle premiéra tlačit, aby Brusel schválil omezení emisí spalovacích motorů o 90 % a nikoliv úplné. Zákaz vzbuzuje mnohé pochybnosti také u expertů. „Připomíná to socialistickou minulost ‚poručíme větru, dešti‘,“ říká odborník v petrolejářském průmyslu. Nastolil otázku, co bychom v „bezemisní“ budoucnosti dělali, kdyby nešel proud a na elektřinu by jezdila i záchranka.
22.06.2022 18:35 |

podobné články

Vondra: Nic špatného jsem neudělal, na diskreditační kampaň se chystám od září

 
Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) se ve čtvrtek ohradil proti jakémukoli spojení své osoby s korupcí. Coby vicepremiér bez portfeje pro Evropské záležitosti nevyjednával, nepodepisoval smlouvu s Promopro, ani o ní nevěděl, tvrdí Vondra s tím, že to měl na starosti Úřad vlády. Podle něj navíc ve smlouvě nebyl uveden žádný limit. Vondra doplnil, že se jedná o diskreditační kampaň, na niž ho novináři upozorňovali od září.
27.01.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1346 článků)