Článek

Volný řečnil ve Sněmovně téměř dvě hodiny

 
Poslanci ve čtvrtek diskutovali o aktuálním stavu boje s covidem-19. Mimořádnou schůzi prosadili zástupci opozičních koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN, kteří chtěli zřízení vyšetřovací komise k řešení epidemie. Jednání začalo v 9 hodin, do 17 hodin se poslanci nikam neposunuli. Schůze Sněmovny byla nakonec kvůli nízkému počtu přítomných poslanců přerušena.
15.07.2021 09:00 |

podobné články

Podobné články

„Zděšená teta.“ Němcová a Volný na Primě: Obětí nejen senátorka

 
Na CNN Prima NEWS se střetli senátorka Miroslava Němcová (ODS) a nezařazený poslanec Lubomír Volný. Podle Němcové se poslanec Volný mohl chovat slušně a nemuselo dojít k tomu, že bude ze Sněmovny vyveden policií. Volný okamžitě kontroval, že se jen snaží upozornit ve Sněmovně na řádění „covidové mafie“, která se těší na to, až rozkrade 2 až 4 biliony korun, řekl Volný doslova. Vládu i opozici obvinil, že se lidem smaží ukrást podzimní volby do Sněmovny. Od ANO, přes Piráty až po ODS.
11.07.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1642 článků)

Rozpočet 2020 prošel: Babiš řečnil 3 hodiny, učitelům 3 miliardy nedali a obrali neziskovky

 
Poslanci  ve středu po sněmovním maratonu schválili státní rozpočet na rok 2020. Třetí čtení poznamenaly nejrůznější trojky. Tři hodiny řečnil Andrej Babiš (ANO), který vynášel současnou vládu do nebes. 3 miliardy navíc na platy učitelů nepůjdou, rozhodli poslanci. Babiš do své řeči zahrnul i obhajobu své pozice vůči auditu Evropské komise. Jeho kritici – například lidovec Marian Jurečka nebo šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek – zmínili, že si spletl bod.
04.12.2019 07:35 |

podobné články

Komunista Opálka na letadlo nepospíchal. Poslance Vilímce tak zklamal

 
Komunistický poslanec Miroslav Opálka tak dlouho dnes odpoledne řečnil za sněmovním mikrofonem, až ho musel napomenout kolega z ODS Vladislav Vilímec. „Neletí vám už letadlo?“ pronesl totiž Vilímec k Opálkovi mimo mikrofon. Opálka totiž v tu chvíli řečnil už téměř hodinu. K penzijní reformě, kterou Poslanecká sněmovna probírá od rána. Opozice je totiž výrazně proti tomu, aby vláda prosadila vyvedení peněz do soukromých penzijních fondů.
13.07.2011 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladislav Vilímec (21 článků) , Miroslav Opálka (49 článků)

Volný si k řečnickému pultu přinesl židli a hodiny blokoval jednání ve Sněmovně

 
Jednání v Poslanecké sněmovně v pátek blokoval nezařazený poslanec Lubomír Volný. U řečnického pultíku mluvil přes tři hodiny, na část vystoupení se dokonce posadil. Utnul ho až místopředseda dolní komory Vojtěch Pikal (Piráti) poté, co odešel jediný člen vlády, ministr životního prostředí Richard Brabec (za ANO).
28.05.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (460 článků)

Volný: Bílý hráč Slavie rasisticky napaden černochem. Čeká nás to všechny

 
Nezařazení poslanci Marian Bojko a Lubomír Volný budí v poslední době ve Sněmovně pozdvižení. Nejenže jsou „umístěni“ za plexisklem, protože v době koronavirové pandemie odmítají nosit roušku, ale dnes si poslanec Bojko dokonce dokázal donést do jednacího sálu nůž. Poslanec Volný pak dnes ve Sněmovně hovořil o tom, že slavističtí hráči byli ve Skotsku napadeni kvůli své barvě kůže. "Hráči Slavie byli brutálně napadeni na hřišti na základě své barvy kůže," řekl.
24.03.2021 14:40 |

podobné články

Nejvyšší kontrolní úřad: Podpora zaměstnávání osob se zdravotním postižením stála téměř 22,4 miliardy korun. Na volný trh práce jim ale nepomohla

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil systém podpory zaměstnávání osob se zdravotním postižením (OZP) v letech 2010 až 2015. Na tuto podporu vydalo MPSV v uvedených letech téměř 22,4 miliardy korun a částka v celém období průběžně rostla. NKÚ zkontroloval téměř 4,1 miliardy korun. Většina peněz, tj. 96 %, putovala zaměstnavatelům na chráněném trhu práce. Hlavní prioritou politiky zaměstnanosti u zaměstnávání OZP je přitom usnadnit těmto osobám přístup na volný trh práce. Podpora zaměřená na volný trh práce ale byla jen okrajová. Nepodařilo se také snížit podíl uchazečů o práci se zdravotním postižením na celkovém počtu nezaměstnaných. MPSV ani Úřad práce navíc oblast zaměstnávání OZP dostatečně nekontrolovaly.
06.02.2017 13:05 |

podobné články

Volný v noci natočil VIDEO s výzvou lidem. Policie už reagovala. Dnes ve 14 se to semele

 
Nezařazený poslanec Lubomír Volný, jenž svým odmítáním nošení roušky v prostorách Sněmovny vyvolal nejeden rozruch, označuje covid za uměle vytvořenou biologickou zbraň a nástroj pro vydělávání peněz. Ostře vystupuje proti nouzovému stavu a protiepidemickým opatřením s tím spojeným. Na svém facebooku nyní zve lidi, aby přišli „vypískat vládu“. Věnuje se zde náboru pracovníků do svého politického hnutí Volný blok, kam se již přihlásily tisíce lidí. To chce prý účelově překazit Policie ČR a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Nevidím důvod, aby někdo mohl legálně šikanovat lidi, kteří chtějí být mými asistenty,“ říká poslanec Volný.
06.03.2021 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3168 článků)

„Bylo nám hned jasné, že to je podvod.“ Volný jel na sever Čech bojovat s vládou

 
V sobotu se v Liberci konalo shromáždění příznivců Volného bloku. ParlamentníListy.cz byly u toho. „K Volnému bloku mě přivedlo to, že situace v naší zemi přestala být už před rokem a půl únosnou. To, co se děje teď, je jen vyústěním toho, co spustili před rokem a půl. Bohužel to zdaleka ne všem je zřejmé. Proto jsem ráda, že Lubomír Volný, Marian Bojko a Volný blok vystupují proti tomu, co se děje. Proti nástupu covidfašismu. Proti tomu, že se nás snaží zcela nepokrytě zotročit pod záminkou jakési neexistující epidemie nazvané covid 19,“ vysvětlila na setkání v Liberci lékařka Monika Waksmundská, liberecká krajská předsedkyně Volného bloku. Promluvili samozřejmě i poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko.
29.05.2021 20:50 |

podobné články

Volný přitvrdil. Roušky jako zbraň proti vám

 
Poslanec Lubomír Volný se dnes hájil před mandátovým a imunitním výborem za nenošení roušky v Poslanecké sněmovně. Rouška podle Volného nejen, že nechrání, ale navíc i ohrožuje toho, kdo ji nosí. „Dlouhodobé nošení roušky, kterou máme všichni občas v kapse a potom si ji nasadíme, tak jsme biologické zbraně minimálně pro sebe,“ prohlásil Volný a dodal, že i podle mnoha lékařů nošení roušky snižuje imunitu.
02.02.2021 14:55 |

podobné články

Volný působí zděšení. Včerejší otevřená slova ve Sněmovně mají dohru. Už se vytahují dluhy i terorismus

 
Analytik Roman Máca se zamýšlel na tím, kdy poslanec Lubomír Volný vytvoří nového teroristu, jako byl Jaromír Balda, který vběhne se zbraní do nemocnice. Dle Volného se má připravovat plán na diskreditaci léku na covid pomocí vraždy některého z pacientů. Policie již o tom ví a předvolala si poslance k vysvětlení. „Aneb když se pro prachy neštítíš vůbec ničeho. Jednoduše na blití,“ myslí si Máca. Volný totiž čerpal nejvyšší poslanecké náhrady ze všech zákonodárců za minulý rok. Poslanec má dluhy ve výši několika milionů.
03.03.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Volný (3 články)

Volný volá za plexisklem: Piráti už nám nebudou smrdět do lavic. Bartoši, Michálku, kluci jedni LGBT ušatí

 
Nezařazení poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko odmítají nosit v jednacím sále Sněmovny roušky. Jejich kolegové se proto shodli, že bude lepší obehnat je plexisklem. Ale netrvalo dlouho a Volný situaci ve Sněmovně popsal po svém. Prý mu Piráti konečně nebudou smrdět do jejich poslaneckých lavic.
19.03.2021 10:20 |

podobné články

Volný musí zaplatit pokutu 90 tisíc za rvačku ve Sněmovně

 
Nezařazený poslanec zvolený za SPD Lubomír Volný má zaplatit pokutu, kterou mu uložil imunitní a mandátový výbor kvůli lednové potyčce na plénu. Volný se proti rozhodnutí výboru odvolal, postih v úterý potvrdila Sněmovna.
20.04.2021 19:40 |

podobné články

Volný se utrhl ze řetězu. Ve Sněmovně trhal Piráty: Krausová točila porno. Oni přinesli do Sněmovny drogy. Nový únor 1948, jestli usednou ve vládě

 
Nezařazený poslanec Lubomír Volný se při čtvrtečním jednání o vyslovení nedůvěry Babišově vládě zostra pustil do Pirátské strany. Na její členy vytáhl, co se dalo. „Jestli něco Piráti přinesli do Sněmovny, tak přinesli drogy, neuvěřitelnou aroganci mladých bolševiků. Jestli usednou do vlády, bude to jako únor 1948,“ rozjel se Volný. Padla také závažná obvinění vůči předsedovi Ivanu Bartošovi. Nechyběla ani výzva si vše pěkně vyříkat za dveřmi Sněmovny.
03.06.2021 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Oni Oni (49 článků)

„Omlouvám se paní Bobošíkové.” Volný vyrazil do voleb a všechny zaskočil

 
Jana Bobošíková se po čase vrací do politiky. V podzimních sněmovních volbách povede pražskou kandidátku uskupení Volný blok. Při své premiéře ve Sněmovně předvedla v úterý bouřlivý a nekompromisní nástup. Vyzdvihla hlavně nutnost okamžitého vystoupení naší země z EU. Padla i věc, kterou nikdo nečekal. Poslanec Lubomír Volný se Bobošíkové omluvil. Důvod? Česká televize.
13.07.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (705 článků)

Pane poslanče, zakryjte si ústa... „Flákanec“ Volný předvedl další nezapomenutelný výstup

 
Během čtvrtečního jednání o prodloužení nouzového stavu se Sněmovna proměnila v téměř prázdnou místnost. Většina poslanců totiž utekla ze sálu poté, co k řečnickému pultu zamířili poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko bez nasazených roušek. „Všichni kolegové na znamení svého nesouhlasu s tím, že nemám nasazenou roušku, odešli z této místnosti. V pořádku, je to jejich právo. Ale jak to že tady dneska seděl pan premiér?“ uhodil poté Volný a ukázal na Babišovo „flagrantní papalášství“. Rány od něj schytali i další politici.
12.02.2021 06:55 |

podobné články

Pane Bárto, vy jste mafie? řečnil Rath ve sněmovně ke "šmírovacímu" zákonu

 
Poslanec a středočeský hejtman David Rath v sobě nezapře slovního útočníka. Dnes dopoledne se ve sněmovně totiž navezl do kolegy z Věcí veřejných Víta Bárty. A to ve chvíli, kdy poslanci v prvním čtení projednávali zákon o elektronických komunikacích. „Bárta se inspiroval asi knihou Mafie v Praze a tak přejmenoval svou ABL,“ řekl Rath na konto Bárty.
15.03.2012 10:32 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4586 článků) , Vít Bárta (2850 článků)

Banda gaunerů, pytel darebáků. Ministr ODS ve sněmovně řečnil o boji s korupcí

 
V Poslanecké sněmovně probíhala již při schvalování programu schůze ostrá přestřelka mezi vládou a opozicí kvůli obviněním v kauze Opencard. Opozice požadovala zprávu o vyšetřování od ministra vnitra, ministr financí Miroslav Kalousek zase vykřikoval, že si je zcela jist, že pražský primátor Svoboda i ostatní radní jsou nevinní.
27.03.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7388 článků) , Miroslav Svoboda (170 článků)

Volný přišel na disciplinární řízení ve Sněmovně bez roušky

 
Sněmovní mandátový a imunitní výbor zahájil v úterý disciplinární řízení s nezařazeným poslancem zvoleným za SPD Lubomírem Volným kvůli incidentu, který vyprovokoval minulý týden ve Sněmovně. Jednání bylo však po čtyřech hodinách přerušeno do středečních 13 hodin, jelikož Volný požádal o přizvání své advokátky.
29.01.2021 12:17 |

podobné články

Poslanec Lubomír Volný: Nejdříve se popral ve sněmovně, poté se přirovnal k Židům

 
Nezařazený poslanec Lubomír Volný má v poslední době na svém kontě mnoho skandálů. Popral se ve sněmovně o mikrofon, byl několikrát vykázán z místnosti, protože neměl roušku, a aby toho nebylo málo, nedávno zveřejnil tweet, v němž se přirovnal k Židům.
19.02.2021 21:01 |

podobné články