Článek

Volnočasový areál na Folimance vyjde Prahu 2 na 30 milionů. Místní se bouří marně

 
Za plánovaný volnočasový areál na Folimance pod Nuselským mostem zaplatí radnice Prahy 2 zhruba 28,6 milionu korun bez DPH. Práce provede firma Gardenline. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. Proti plánu, který zahrnuje i zapuštěný ovál v zimě sloužící jako kluziště, protestují někteří místní obyvatelé. Budování má podle informací radnice začít v srpnu.
10.08.2021 12:50 |

podobné články

Podobné články

Část Folimanky se promění ve volnočasový areál. Vrátí se sem i unikátní socha skateboardisty

 
Prostranství přímo pod Nuselským mostem, kde je v současné chvíli jen udusaná hlína a kde se dlouhodobě nedaří zeleni kvůli srážkovému stínu způsobeného Nuselským mostem, se promění ve volnočasový areál. Vznikne tu multifunkční prostranství, které se v zimě bude využívat jako kluziště, v létě pak bude sloužit pro setkávání, pořádání kulturních akcí nebo jako tančírna. Prostranství pak doplní interaktivní vodní prvek, plácek na cvičení a vrátí se sem i legendární socha skateboardisty. Předpokládané náklady jsou 11,5 milionu korun.
04.05.2021 07:20 |

podobné články

„Beton do parku nepatří!“ Občané Prahy 2 nesouhlasí s výstavbou volnočasového areálu na Folimance

 
V parku Folimanka pod Nuselským mostem chce radnice Prahy 2 vybudovat volnočasový areál, jehož ústředním prvkem by měl být zapuštěný ovál, který v létě bude sloužit k tancovačkám, v zimě pak jako kluziště. Předpokládané náklady na multifunkční areál je 11,2 milionu. Návrh ale kritizuje opozice a většina veřejnosti. Uvítali by především více zeleně a méně betonu. Byla dokonce sepsána i petice, na které je v současné chvíli už 700 podpisů.
22.06.2021 06:25 |

podobné články

Tisíc bezdomovců by mohlo před mrazy utéct do krytu na Folimance

 
Ochranu před krutými mrazy pro pražské bezdomovce vymyslela radnice Prahy 2, nastěhovat by se možná mohli do atomového krytu na Folimance.
08.02.2012 13:20 |

podobné články

Zemřel autor haly na Folimance architekt Siegel

 
Po dlouhé nemoci zemřel v sobotu ráno ve věku 85 let známý architekt, spisovatel a hudebník Jiří Siegel. Oznámila to jeho dcera Isabela Soukupová Siegelová. Siegel navrhl sportovní halu na Folimance v Praze, boudu pro horskou službu v Krkonoších i dům pro Karla Gotta a byt pro Jiřího Šlitra.
18.06.2012 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6599 článků) , Jiří Šlitr (28 článků)

Vandalové řádí v parku na Folimance. Zničili tu několik stromů. Posvítí si na ně strážníci

 
Ve Folimance poničil vandal stromy. Ty byly vysazeny v rámci velké revitalizace parku. Nejedná se o první incident vandalismu v tomto parku. Praha 2 chce, aby bylo místo pod častějším dohledem městské policie.
27.11.2019 07:00 |

podobné články

Areál Žižkova památníku v Trocnově bude na prodej

 
Parkový areál Památníku Jana Žižky v jihočeském Trocnově bude podle České televize na prodej. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, kterému připadl, nechce příslušný areál provozovat a o areál nestojí ani jiné státní instituce. Úřad ho tak nabídne ve volném prodeji.
03.12.2009 10:05 |

podobné články

Volnočasový areál Vrchbělá bude pro návštěvníky zpřístupněn v srpnu

 
Jen několik týdnů zbývá Středočeskému kraji do slavnostního otevření volnočasového areálu Vrchbělá u Bělé pod Bezdězem. Termín je stanoven na 25. srpna, kdy bude toto nové atraktivní sportovně-rekreační centrum otevřeno za přítomnosti premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a dalších významných hostů.
12.07.2016 20:10 |

podobné články

Nejezchleb (KSČM): Vraťme dětem volně přístupná sportoviště

 
Rozsáhlý sportovní a volnočasový komplex obklopený zelení, s ubytováním a podzemním parkovištěm. Tak má podle návrhu vypadat Tyršův areál v centru Jindřichova Hradce.
28.05.2021 04:40 |

podobné články

Smradlavé podchody u Vltavské nahradí kryté sportoviště. Vzniká však asi jen na „chvíli“

 
Nevzhledná soustava podchodů pod Hlávkovým mostem by se mohla dočkat zcela nové podoby. Praha 7 ve spolupráci s magistrátem plánuje z místa, kterému je lepší se v současné době vyhnout, a které slouží spíše jako noclehárna pro bezdomovce, vybudovat volnočasový a sportovní areál. Zpustlý podchod by tak nově mohli využívat skateboardisté, vyznavači boulderingu nebo jezdci na BMX kolech. Je ovšem otázkou, jak dlouho se tam sportovci budou moci prohánět.
02.11.2021 17:15 |

podobné články

Areál v Lednici zkrášlí 200 milionů: Velká rekonstrukce změní hlavně parkový areál

 
Areál lednického zámku dostane v příštích letech finanční injekci v podobě 200 milionů. Obnoveny budou například skleníky, rekonstrukce mostku a přibude i nový prohlídkový okruh přístupný i v zimě.
18.09.2017 15:05 |

podobné články

Na koupališti Petynka vyroste do dvou let nový krytý bazén: Za 200 milionů a se surfovou vlnou

 
Areál koupaliště Petynka v Praze 6 se rozroste o krytý bazén. Na začátku příštího roku chce Praha 6 rozšířit celý areál, ve kterém by vznikly nejen dva nové bazény, ale také možnosti parkování. Do roku 2020 by tak měl být areál přístupný po celý rok. Předpokládaná cena stavby se pohybuje kolem 200 milionů korun. Lidé si zde budou také moci užít surfovou vlnu.
09.01.2018 08:50 |

podobné články

Vysokoškolský kampus v Dejvicích čekají velké změny. Do výsledné podoby mohou promluvit studenti i místní

 
Dejvický areál vysokých škol v současnosti univerzitní kampus příliš nepřipomíná a to nejen kvůli dlouhodobě zanedbané péči o celý areál, ale hlavně kvůli jeho nekoncepčnímu řešení. Proto IPR ve spolupráci s architekty a zástupci ČVUT vypracovávají koncepční studii, nyní ale do změn mohou promluvit i občané nebo studenti, kteří celý areál znají nejlépe.
21.03.2021 19:35 |

podobné články

Nová sportoviště v Praze: Na Šutce vznikne areál s venkovním bazén, v Praze 10 postaví sportovní halu

 
V plaveckém areálu Šutka v Praze 8 vznikne venkovní areál s novým bazénem a odpočinkovou zónou. U gymnázia Přípotoční v Praze 10 bude nová sportovní hala. Magistrát si nyní na obě stavby nechá vypracovat projekt. Prvá stavba vyjde předběžně na 250 milionů korun a druhá na 450 milionů. ČTK to sdělili mluvčí magistrátu Vít Hofman a Prahy 8 Martin Šalek. Projekty město zařadí do svého rozpočtu na příští rok.
11.09.2021 11:50 |

podobné články

Starostové pro Prahu jsou paraziti, zlobí se Gazdík a hrozí ústavní stížností. Podlé a zoufalé, reaguje protistrana

 
Starostové a nezávislí mají další problém s názvem hnutí Starostové pro Prahu a podávají stížnost k Ústavnímu soudu. Koalice STAN s TOP 09, která bude o své hlasy bojovat pod názvem Spojené síly pro Prahu, se ohrazuje proti rozhodnutí městského soudu, který pustil kandidátku hnutí Pro Prahu, která jde do voleb s názvem Starostové pro Prahu, dokonce o nich hovoří jako o parazitech. Starostům pro Prahu přitom soud již dříve dal za pravdu, že její název je nezaměnitelný s názvem stěžujícího subjektu, kterým je spojená kandidátka TOP 09 a Starostové (STAN).
21.09.2018 13:50 |

podobné články

Fischer (Pro Prahu): Přišel čas, aby Prahu řídili ti, kteří ji znají

 
„Starostové Pro Prahu je kandidátka hnutí Pro Prahu, která shromáždila ve svých řadách na 15 starostů městských částí Prahy, a to velkých i malých. Jsou to starostové, kteří své MČ řídí minimálně dvě volební období. Vzhledem k tomu, jak je špatně řízeno hlavní město, přišel čas, kdy by Prahu měli řídit Pražané, kteří Prahu znají," říká Karel Fischer, lídr kandidátky.
25.09.2018 22:15 |

podobné články

Kverulant: Praha 15 chtěla prodat výrazně pod cenou areál bývalé vodárny

 
Praha 15 chtěla prodat výrazně pod cenou areál bývalé vodárny v hodnotě mnoha desítek milionů napřímo jedinému zájemci, místnímu kmotrovi Aleši Petříšovi. Kverulantovi se sice podařilo zabránit přímému prodeji a donutit radnici prodat areál nejvyšší nabídce ve výběrovém řízení, ale vítězem výběrového řízení se stala nastrčená firma Aleše Petříše.
13.11.2019 20:20 |

podobné články

ÚZSVM: Bývalý kynologický areál přinesl do státního rozpočtu více než 10 milionů

 
ÚZSVM v Ústí nad Labem získal na základě zápisu o předání majetku bývalý kynologický areál. Tento areál ÚZSVM převzal od Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje, pro který se stal nepotřebný.
30.10.2021 22:35 |

podobné články

Harry Potter vyjde s novými obrázky, připomínají filmové adaptace

 
Série knih o čaroději Harrym Potterovi vyjde s novými ilustracemi od britského ilustrátora Jima Kaye. Obrázky výrazně připomínají postavy z filmového zpracování knih. První z dílů - Harry Potter a Kámen Mudrců - vyjde v úterý 6. října v Británii i v Česku. Každý rok pak vyjde další díl. První díl sedmidílné ságy autorky Joanne Rowlingové spatřil světlo světa v červnu 1997.
27.09.2015 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1566 článků) , Harry Kaye (2 články)

Praha chce pronajmout zámecký areál Ctěnice

 
Pražský magistrát chce nabídnout areál zámku Ctěnice některé ze svých organizací, nebo jej pronajmout. Areál si totiž na svůj provoz nevydělá. Informovala o tom dnes Česká televize. Podle opozice však hrozí, že ctěnický zámek získá do pronájmu nebo ke koupi předem vybraný zájemce s vazbami na vedení města.
29.07.2011 21:55 |

podobné články