Článek

Voliči pro PL: V Praze Nerudová i SPOLU, mimo město zle pro Fialu. Hlasy sbírá Konečná

 
„Přestože jsem celý život nenáviděla bolševiky, tak vás obdivuji a přeji vám, abyste volby vyhrála,“ chtěla napsat důchodkyně Lenka z vesnice u Rakovníka lídryni koalice Stačilo! Katce Konečné. Pak jí místo toho sehnala další čtyři hlasy od kamarádek. Eurovolby jsou stále v plném proudu, ale čeští voliči úderem sobotní 14. hodiny mají odvoleno. A jejich názory jsou jako bludičky na obou březích řeky Nevolnosti.
08.06.2024 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (549 článků)
Podobné články

Haló, tady Danuše Nerudová. Cíl: Konečná a „mírové rozhovory“

 
Lídryně kandidátky hnutí STAN ve volbách do Evropského parlamentu Danuše Nerudová si v nejnovějším volebním spotu tropí žerty z předsedkyně KSČM Kateřiny Konečné. Ta přitom zvažuje podání žaloby za výroky Nerudové, že komunisté jsou košťata a zločinci. „Jsem zvědavá, zda se mnou po tomhle telefonátu paní Konečná přistoupí na mírová jednání, nebo bude spíš vyhrožovat další žalobou,“ vyostřuje spor Nerudová.
14.05.2024 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (549 článků)

Danuše Nerudová obvinila Filipa Turka ze lži: Ezoterickou knihu prý vydal ještě před smrtí své matky, v debatě tvrdil opak

 
Pondělní debata dvou kandidátů do Evropského parlamentu se v jednu chvíli zvrhla v hádku ohledně knihy "Paraziti v nás“, kterou vydal Filip Turek. Danuše Nerudová mu vyčítala, že kniha propaguje nebezpečné a neověřené postupy vůči nemocem, jako je třeba pití Sava. Turek tehdy odpověděl, že knihu vydal po své matce, která již zemřela. Jenže Nerudová nyní na sociální sítí X napsala, že Turek lže, protože kniha byla vydána ještě před smrtí jeho matky. "Turek se tak neštítí opravdu ničeho, ani lhát o své rodině. Tohle je opravdu něco, co lidsky nedokážu pochopit," napsala Nerudová.
06.06.2024 10:55 |

podobné články

Divišovi vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Nerudová eurokomisařkou? Tak to je s námi amen!

 
Nadcházející volby do Evropského parlamentu budou opět soubojem politiků, kteří se o hlasy voličů již utkali v nedávných prezidentských volbách. Svoji kandidaturu potvrdil Pavel Fischer, Danuše Nerudová i Karel Diviš, který posílí kandidátku Svobodných. „Diviš a Nerudová to je jako oheň a voda,“ říká Karel Diviš v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, ve kterém přiznal, že se mu z některých výroků Danuše Nerudové vstávají hrůzou vlasy na hlavě. „Ona hodně cílí na mladší ročníky, které si už bohužel nepamatují centrální plánování a socialismus, ale mě z jejich výroků opravdu běhá mráz po zádech. Když si ještě pomyslím, že by to měla být česká eurokomisařka, tak je s námi asi amen,“ uvedl Diviš.
01.09.2023 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (328 článků) , Pavel Diviš (6 článků)

Otevře ústa… a už je zle! Nerudová skočila na špek. I Vyoral si kopl

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Danuše Nerudová má řadu problémů. Například to, že je „mladá a pohledná“. Ale také, že otevírá ústa, když nemá. „Naskočila-li nebystrá Nerudová na špek nějakým typově kolářovským našeptávačům a tlačí se do politiky horem spodem, pak nechť se naučí plavat ve svých výplodech. Je bohužel příhodné dnešnímu světu, jací hlupáci se dostávají do čela univerzit,“ míní komentátor. Ale věnoval se i novinářům Etzlerovi a Moláčkovi.
15.09.2023 15:30 |

podobné články

Takto chcete bojovat s extremisty? Nerudová sjela SPOLU, ale mělo to pokračování

 
Česká republika má v Evropském parlamentu 21 poslanců z celkového počtu 705 poslanců. A o těch našich 21 výborně placených křesel se v červnu chystá utkat celkem 30 politických stran nebo hnutí. A protože témat, kterými lze zaujmout voliče, není nekonečně, začínají si strany a hnutí lézt do zelí. Začínají se přetahovat o hlasy občanů. Na obzoru už jde vidět politický ring, kde se rukojmí neberou. Do europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) se pustila za jeho slova neúspěšná prezidentská kandidátka Danuše Nerudová kandidující z první příčky kandidátky hnutí STAN. A je zle. Kdo je populista? A kdo lže? A co migrační pakt dojednaný předsedou STAN Vítem Rakušanem, o kterém se pělo tolik chvály?
06.04.2024 14:00 |

podobné články

Nerudová k demonstraci: Strach vede k radikalizaci. Vláda musí ujistit lidi

 
Kandidáti na prezidenta generál Petr Pavel a ekonomka Danuše Nerudová se na svých twitterových účtech vyjádřili k demonstraci, jež se uskutečnila v sobotu na Václavském náměstí. „Včerejší demonstraci není namístě zlehčovat. Strach je mocná zbraň, která vede k radikalizaci. Je na vládě, aby dala jasně najevo deseti milionům lidí, že udělá vše, co bude třeba, aby měli na zaplacení účtů za energie,“ zmínila mimo jiné Nerudová.
04.09.2022 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2921 článků)

Nerudová, pálí se vám to... Průšvih s tituly dobíhá brněnskou kandidátku

 
Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová má problém. Kontrola zjistila, že Mendelova univerzita v Brně pod jejím vedením porušovala zákon. Alespoň o tom píše server DeníkN.cz. Nerudová dnes mimo jiné představila své expertní týmy, čímž se pochlubila na sociální síti.
19.12.2022 17:25 |

podobné články

Rozdělujete lidi, rodiny a sousedé spolu nemluví... Nerudová po výhrůžce od „voličů ANO“ udeřila na Babiše

 
Poté, co prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) v sobotu oznámil, že jeho manželce je vyhrožováno kulkou, sdělila neúspěšná kandidátka Danuše Nerudová, že výhrůžky chodí i jí. Údajně mají přicházet od příznivců hnutí ANO. „Andrej Babiš ve svém životě mnohokrát ukázal, že se nezastaví před ničím,“ dodává Nerudová na svém twitterovém účtu a vyzývá prezidentského kandidáta, „aby konečně vedl slušnou kampaň“.
22.01.2023 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26339 článků)

Konečná s Nerudovou si na debatě k eurovolbám vjely do vlasů. Chybí vám notýsek s poznámkami od Rakušana, vmetla ji do tváře

 
V první z velkých debat před volbami do Evropského parlamentu bylo pořádně dusno. Celou debatu na sebe v superdebatě CNN Prima News narážely zejména Danuše Nerudová, která kandiduje za hnutí STAN, a komunistka Kateřina Konečná. "Já chápu, že dneska nemáte svůj notýsek, nemáte své poznámky, abyste se do nich podívala a reálně zjistila, co vám pan Rakušan napsal," řekla Konečná na adresu Nerudové, kterou v jiné části označila za "naivku".
11.04.2024 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (549 článků)

Babišovi voliči vyhrožují Nerudové: Omluv se, jinak si tě najdeme, píší v odporném dopise plném nenávisti

 
Monika Babišová není jediná, komu ve schránce během prezidentských voleb přistála obálka s výhrůžkami smrtí. Podobně odporný vzkaz totiž dostala i Danuše Nerudová, a to již po skončení prvního kola. Podporovatelé Andreje Babiše bývalé rektorce slibují, že pokud neodvolá svá slova o tom, že je expremiér zlo, dojdou si pro ni a zbijí ji baseballovou pálkou. Nerudová zveřejněním dopisu reagovala na slova Babiše, že jeho voliči jsou slušní, zatímco ti provládní nikoli. "Není to tak, že by tyto praktiky používal jen jeden tábor," píše neúspěšná kandidátka na Twitteru.
21.01.2023 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26339 článků)

Zdražování v Česku: Situace bude těžká, varuje Nerudová. Kdy se rozhodne o boji o Hrad?

 
Řada českých domácností musí počítat s tím, že příští rok pro ně bude velmi těžký. Nejen že vyrostou ceny energií, ale Čechy čeká i zdražení jejich stávajících hypoték. V pořadu Epicentrum Blesk Zpráv na to upozornila dosluhující rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová, která zároveň podotkla, že za rozjetou inflaci může částečně stát kvůli svým vysokým výdajům. Nová vláda tak bude mít hodně práce, aby to napravila. Nerudová mluvila také o své možné kandidatuře na prezidentku, podle ní v české politice chybí ženský prvek.
10.12.2021 05:05 |

podobné články

„Průs*r za průs*rem. A není problém?! Nerudová, odstupte!“ Významná advokátka toho má dost

 
Advokátka Klára Long Slámová tvrdí, že by se bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová měla kvůli svým „kauzám“ vzdát kandidatury. Kromě již mediálně hojně propíraných „rychlotitulů“ se nyní objevila také zpráva o střetu zájmů, kdy Nerudová jako rektorka objednávala pro univerzitu advokátní zakázky u firmy svého manžela.
03.01.2023 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Klára Slámová (160 článků) , Long Long (46 článků)

„Pane Babiši, uklidněte situaci.“ Nerudová si začala, pak žádala a pak si libovala, jak ohrožuje ANO

 
Poté, co neúspěšná kandidátka na prezidentku a nynější kandidátka do Evropského parlamentu za hnutí STAN Danuše Nerudová upozornila na to, že europoslanci hnutí ANO se zdrželi hlasování odsuzující ruskou agresi na Ukrajině a vyzývající ke společné evropské podpoře Ukrajiny, se na její adresu snesla podle jejích slov ostrá slova právě od babišovců. Ta se však na ni snesla poté, co Babiše nazvala zhoubou pro společnost. Nerudová se však brání a volá po tom, aby Babiš uklidnil situaci.
05.03.2024 08:40 |

podobné články

Odhalili jsme Turka moc pozdě, lituje Nerudová. Z hodnot neustoupí

 
Hnutí STAN se mělo na Filipa Turka zaměřit podle Danuše Nerudové už dříve. „Měli jsme daleko dříve odhalit, kdo on je skutečně zač a jakou má minulost,“ říká Nerudová. Podle jejího názoru může koalice Přísahy a Motoristů stojících za Turkem představovat nebezpečí pro společnost. Případné chyby v kampani STAN se teprve budou analyzovat, Nerudová dále pevně stojí za svými hodnotami, zdůraznila proevropský postoj hnutí STAN, jehož je odnedávna součástí.
10.06.2024 17:40 |

podobné články

Rektorka Nerudová na Hrad? Ano, stále zvažuji. Rozhodnu se v pravý čas

 
Ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová zvažuje kandidaturu na prezidentský úřad. „Přemýšlím o tom, je to velmi vážná a seriózní věc. Své rozhodnutí učiním ve správný čas,“ řekla Nerudová. Český stát by podle ní měl fungovat moderněji a flexibilněji, aby v příštích krizích obstál lépe než v té současné.
19.05.2021 13:50 |

podobné články

Vysílali jsme: Nerudová v Blesku o covidu, drahých energiích, důchodech, nové vládě i Hradu

 
Hostem čtvrtečního pořadu Epicentrum na Blesk.cz byla Danuše Nerudová, profesorka, ekonomka, potenciální prezidentská kandidátka a dosluhující rektorka Mendelovy univerzity. Témat se sešla celá řada. Ekonomická situace v Česku v druhém roce pandemie, problémy s cenami energií, výhled na konec roku a začátek nového, výzvy nové vlády včetně důchodové reformy a nepopulárních rozhodnutí, jako je třeba zvyšování daní a nutnost škrtů, ale také její vlastní prezidentská kandidatura, o které se stále častěji hovoří. A co říkáte Nerudová na aktuální vyjednávání Miloše Zemana s kandidáty na ministry? Podívejte se na záznam rozhovoru s Jaroslavem Šimáčkem.
09.12.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28089 článků)

Nerudová spustila crowdfundingovou kampaň: Nabízí trička nebo obytňák Danuše

 
Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová spustila crowdfundingovou kampaň na platformě Donio. Lidem za příspěvek nabízí trička, mikiny nebo „obytňák Danuše”. „Přišlo mi to jako skvělý nápad, jak dárcům alespoň symbolicky poděkovat za jejich podporu. Velmi dobře si uvědomuji, že podpořit něčí kampaň finančně už je obrovský závazek. O to více v situaci, která dnes panuje. Snažila jsem se, aby byly odměny co nejosobnější a nejoriginálnější," uvedla Nerudová v tiskové zprávě.
02.12.2022 16:25 |

podobné články

Chlebíček za dvacet tisíc, podpis na obytňáku za pět milionů. Danuše Nerudová láká sponzory na dárky

 
Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová zvolila neotřelý způsob, jak získat další finanční prostředky na svou volební kampaň. Zatímco ostatní kandidáti sázejí na dary od podporovatelů a transparentní účty, Nerudová spustila takzvanou crowdfundingovou kampaň na serveru Donio, kde její podporovatelé získávají za sponzorské dary různé odměny. Kandidátka spuštění kampaně komentuje tím, že se neopírá o zdroje z holdingů ani politických stran.
06.12.2022 14:30 |

podobné články

Komu slouží Nerudová? Těžké váhy tahají zlou věc

 
Danuše Nerudová, i když si to ve své politické prostotě možná ani sama neuvědomuje, slouží Andreji Babišovi. Takový výklad se v posledních dnech masivně šíří sociálními sítěmi mezi odpůrci předsedy ANO. Autoři operují průzkumy, podle kterých by Petr Pavel Babiše v druhém kole s přehledem porazil, ale Nerudová ne a vyzývají brněnskou kandidátku, aby to vzala v potaz. Jsou mezi nimi „těžké váhy“ české publicistiky jako Alexandr Mitrofanov, Jan Urban a Jiří Pehe.
07.12.2022 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (89 článků) , Jiří Pehe (472 článků) , Petr Pavel (2921 článků) , Jan Urban (2 články)