Článek

Voliči dnes rozhodují o složení obecních zastupitelstev a třetiny Senátu

 
Voliči v Česku dnes od dvou hodin odpoledne rozhodují o novém složení obecních zastupitelstev, ve třetině země svými hlasy zároveň ovlivní složení horní komory parlamentu. Výsledky prvního kola senátních voleb by mohly být známy do sobotního večera, kompletní výsledky komunálních voleb pravděpodobně v neděli nad ránem.
23.09.2022 01:45 |

podobné články

Podobné články

První den obecních a senátních voleb skončil, policie prověřuje kupčení s hlasy

 
Ve 14 hodin se v České republice otevřely volební místnosti. Lidé v pátek a v sobotu rozhodují o novém obsazení obecních zastupitelstev a třetiny Senátu. Zájem zapojit se do komunální politiky projevilo letos zhruba 216 000 kandidátů.
05.10.2018 14:00 |

podobné články

Český statistický úřad: Voliči rozhodli o složení zastupitelstev a zvolili dva senátory

 
Český statistický úřad ukončil zpracování výsledků komunálních voleb a prvního kola voleb do Senátu Parlamentu ČR. Voliči rozhodli o složení 6 377 zastupitelstev a zvolili dva senátory. Přes náročnost zpracování nezaznamenali statistici vážnější komplikace.
07.10.2018 10:16 |

podobné články

Ve třech obcích se dnes bude volit do obecních zastupitelstev

 
Ve třech obcích se dnes uskuteční volby do obecních zastupitelstev. K urnám se voliči vydají v obci Zádub-Závišín na Chebsku, v Siřejovicích na Litoměřicku a v obci Líský na Kladensku. Zastupitelstva se tam z různých důvodů rozpadla letos. Výsledky by měly být k dispozici už kolem sobotní půlnoci.
19.08.2017 06:25 |

podobné články

Začaly komunální a senátní volby: Přečtěte si, jak můžete hlasovat

 
Voliči v Česku začali úderem 14. hodiny rozhodovat o novém složení obecních zastupitelstev. Ve třetině země svými hlasy zároveň ovlivní složení horní komory parlamentu. Celkové výsledky senátních voleb by mohly být známy do sobotního večera, kompletní výsledky komunálních voleb pravděpodobně v neděli nad ránem.
23.09.2022 14:00 |

podobné články

ČSÚ: Voliči vybrali nové zastupitele a zvolili tři senátory

 
Český statistický úřad ukončil zpracování výsledků komunálních voleb a prvního kola voleb do jedné třetiny Senátu Parlamentu ČR. Voliči rozhodli o složení 6 383 zastupitelstev obcí a městských částí či obvodů. Zvolili také tři senátory.
25.09.2022 09:50 |

podobné články

ČSÚ: Voliči vybrali nové zastupitele a zvolili tři senátory

 
Český statistický úřad ukončil zpracování výsledků komunálních voleb a prvního kola voleb do jedné třetiny Senátu Parlamentu ČR. Voliči rozhodli o složení 6 383 zastupitelstev obcí a městských částí či obvodů. Zvolili také tři senátory.
25.09.2022 19:00 |

podobné články

Volební zákon do obecních zastupitelstev bude řešit nová pracovní skupina

 
Vedení Ministerstva vnitra ve čtvrtek 21. 7. 2016 jednalo s předsednictvem Svazu měst a obcí ČR. Výstupem z jednání bylo mimo jiné vytvoření pracovní skupiny, která se má zabývat případnou úpravou volebního zákona do obecních zastupitelstev. Členy pracovní skupiny budou jak zástupci ministerstva, tak zástupci Svazu měst a obcí.
23.07.2016 13:35 |

podobné články

Češi začnou rozhodovat o novém složení radnic a obměně v Senátu

 
Voliči v Česku začnou dnes odpoledne rozhodovat o novém složení svých radnic. Na třetině území země svými hlasy ovlivní také složení Senátu. Při volbě členů horní komory budou mít o něco větší výběr než při předchozích volbách v roce 2012. Komunálních kandidátů v porovnání s minulými volbami v roce 2014 naopak ubylo.
05.10.2018 06:15 |

podobné články

Volby do zastupitelstev v malých obcích měly vysokou účast

 
Vysokou účast měly nové volby do obecních zastupitelstev, které se konaly ve čtyřech menších obcích. Ve Lhotsku na Zlínsku a v Zádubu-Závišíně na Chebsku zatím odvolily dvě třetiny voličů, v Konojedech u Prahy a v Pískové Lhotě na Nymbursku byla účast nadpoloviční, zjistila ČTK. Svůj hlas kandidátům mohli lidé odevzdávat do 22:00.
01.04.2018 10:10 |

podobné články

Český statistický úřad: V třinácti obcích zvolili nová zastupitelstva

 
V celkem třinácti obcích na území devíti krajů vyrazili v sobotu voliči do volebních místností, aby rozhodli o novém složení obecních zastupitelstev. Počet zastupitelů zde totiž klesl pod zákonem stanovený počet nebo se zde zvolená zastupitelstva rozpadla. O 81 mandátů usilovalo celkem 179 platných kandidátů.
19.09.2021 08:50 |

podobné články

Český statistický úřad: Ve čtyřech obcích se uskutečnily nové obecní volby

 
Ve čtyřech obcích v sobotu voliči rozhodovali o novém složení obecních zastupitelstev. Počet zastupitelů zde totiž klesl pod zákonem stanovený počet nebo se zde zvolená zastupitelstva rozpadla. Pro nové volby bylo zaregistrováno celkem 10 kandidátních listin.
20.03.2022 08:45 |

podobné články

Hamáček (ČSSD): Chceme být opět stranou pro lidi, znát jejich problémy a přání

 
ČSSD dnes na Mírovém náměstí ve Stochově zahájila centrální kampaň před podzimními volbami do obecních zastupitelstev a třetiny Senátu.
05.09.2018 18:15 |

podobné články

Hodně netradiční pohled na Mnichovskou dohodu. Tehdejší československé elity prý měly leccos společného s těmi dnešními

 
Česko žije volbami do obecních a městských zastupitelstev a do třetiny Senátu. Přesto je dobré mít na paměti, že náš moderní stát slaví letos sto let. Bohužel také slaví 80. výročí zlomení národní páteře Mnichovskou dohodou. Hasenkopf v této souvislosti zdůrazňuje, že jsme si naši národní páteř zlomili do značné míry sami. A dnes k tomu prý máme nakročeno znovu...
05.10.2018 13:35 |

podobné články

Začaly komunální a senátní volby, odvolil prezident, premiér i šéfové opozice

 
V Česku dnes začaly volby do obecních zastupitelstev a do třetiny Senátu. V prvních dvou hodinách voleb přišla k urnám v průměru desetina voličů, tak jako v minulých letech. Místy byla účast až pětinová. Volební komise zatím žádné vážnější problémy při hlasování nezaznamenaly. Oznámení na údajné kupčení s hlasy řeší policie v Ústeckém kraji.
23.09.2022 19:25 |

podobné články

Senátní a krajské volby: Manuál voliče! Jak vyplnit hlasovací lístek?

 
Volit, nebo nevolit? Volby do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu začínají dnes ve 14 hodin. A pozor! Zejména ty krajské byste neměli ignorovat. „Jsou nesmírně důležité. V regionech se rozhodují významné věci stran infrastruktury, školství a dalších věcí, jež se dotýkají každého občana. Současně dávají stranám vysvědčení za to, jak v posledních čtyřech letech na úřadech vládly, a to pak může vést až k významným změnám ve vysoké politice,“ zdůrazňuje politolog Ivan Gabal.
12.10.2012 12:05 |

podobné články

Mařák (BOS): Volby do obecních zastupitelstev? Mnohdy podvod na voliče

 
Nyní bojujeme o svou vlast. Z obecních voleb musí vzejít nová generace politiků, kteří budou opravdu zastupovat občany.
02.10.2018 11:13 |

podobné články

Za měsíc vám přijdou hlasovací lístky. Za 54 milionů korun

 
Volby do obecních zastupitelstev a Senátu přijdou státní kasu na 658 milionů korun. Už za měsíc budou mít voliči ve schránkách hlasovací lístky. Jen jejich tisk stojí přes padesát milionů.
10.09.2010 10:15 |

podobné články

Drozdík (Republika): Když politik před voliči mlčí

 
V říjnu nás čekají volby do obecních zastupitelstev a senátu. Vyzkoušel jsem si, jak jednotliví kandidáti do obecního zastupitelstva reagují na dotazy svých potencionálních voličů a výsledek? Totální propadák a ignorace.
02.10.2014 13:35 |

podobné články

Ve většině krajů do dopoledne odvolila více než třetina voličů

 
Svůj hlas ve volbách do obecních zastupitelstev a třetiny Senátu do dnešních dopoledních hodin ve většině krajů odevzdala více než třetina voličů. Vyplývá to z informací, které poskytli oslovení volební komisaři.
16.10.2010 13:50 |

podobné články