Článek

Volfová (ANO): V ulici 5. května vznikne parčík s dětským hřištěm

 
Téměř 40 nových stromů, stovky keřů a květin, dětské hřiště a hmyzí hotel, mlatové cesty, lavičky.
18.02.2021 14:41 |

podobné články

Podobné články

Další rozšiřování pražské zeleně: V parku U Čeňku vznikne „divoká“ část s remízky a ovocnými sady

 
V letošním roce pokračuje další etapa rozšiřování parku U Čeňku. Ten se rozkládá  na rozhraní městských částí Černý Most a Dolní Počernice. Jedná se o jižní část parku, která bude navazovat na  rekreační zónu s dětským hřištěm a hřištěm pro dospělé. Jižní zóna ale bude více divoká. V plánu jsou květnaté louky, sady nebo lesní remízy.
15.02.2021 06:10 |

podobné články

Holešovický vnitroblok s hřištěm: Jakou podobu získá, chce radnice vědět od lidí

 
Vnitroblok s dětským hřištěm v ulici U Uranie v Holešovicích je v nevyhovujícím stavu. Radnice Prahy 7 chystá na místě rekonstrukci a zve místní obyvatele, aby se přišli podělit o své nápady a připomínky k tomu, jak by areál mohl nově vypadat.
12.04.2017 08:35 |

podobné články

Parčík místo zarostlého lánu: U železnice v Malé Chuchli vznikne na podzim místo pro relax

 
V souvislosti s převládajícími horky posledních dnů se v Praze přetřásají otázky, zda není nabíledni vysadit v metropoli více zeleně. Ta by totiž podle odborníků měla lépe absorbovat sluneční parno, na rozdíl od betonu či brownfieldů a neudržovaných zarostlých ploch. V Malé Chuchli jednu z takových ploch hodlají přeměnit na parčík.
15.08.2018 15:25 |

podobné články

Na Černém Mostě otevřeli park U Čeňku. Rozšíří se na druhou stranu rybníku

 
Na Černém Mostě byl slavnostně otevřen park U Čeňku. Plochu o rozloze 45 hektarů nechalo hlavní město upravit na rekreační zónu s dětským hřištěm a hřištěm pro dospělé, posezením a s cestami pro bruslaře. Park se v dalších letech rozroste o část na druhé straně rybníku Martiňák. Místo bude mít ve správě magistrát.
25.09.2018 18:05 |

podobné články

Praha 8 vyčistí a opraví parčík u říčky Rokytky v Libni. Přibudou lavičky a zeleň

 
Parčík u říčky Rokytka nebude ostudou Libně. Praha 8 slibuje jeho vyčištění a celkovou opravu. Nově tady přibude zeleň, lavičky a dojde i k opravě zdejších chodníků.
06.08.2018 12:30 |

podobné články

V Pitkovicích vzniká nový park: Bude v něm altánek, hřiště i ohniště

 
Praha 22 bude mít další park, a to dokonce i s dřevěným altánkem, dětským hřištěm a veřejným ohništěm. Vznikne mezi ulicemi K Dálnici a Křemenáčová. Nyní v okolí Pitkovických rybníků můžete potkat specialisty přes péči o dřeviny a zahradníky, kteří pracují na obnově mlatových a zpevněných cest.
06.04.2017 16:20 |

podobné články

Navrhl hřiště s kavárnou a uspěl: Radnice v Brně mění nápady lidí v realitu

 
Kavárna s dětským hřištěm i U-rampa s pumptrackovou dráhou vznikne v městské části Brno-Židenice v areálu nazvaném Bzzzukot. Radnice tak přemění nápad svého obyvatele v realitu.
08.01.2018 11:35 |

podobné články

Pod fotbalovým hřištěm našli pohřebiště

 
Nevídaný poklad objevili archeologové pod bývalým fotbalovým hřištěm v Dětkovicích na Prostějovsku.
09.05.2010 19:05 |

podobné články

GOLF šel stranou! Polonahá víla prosvištěla hřištěm, běžela za Woodsem?

 
Diváci a účastníci Prezidentského turnaje v Muirfield Village Golf Clubu v americkém Dublinu zůstali zírat, když hřištěm prosvištěla nahá kráska. Co se dělo?
07.10.2013 17:35 |

podobné články

Neznáte matematiku ze základky, vy populisté. Volfová posílá ostrý vzkaz Liškovi i soudcům

 
Populistická hloupost a neznalost matematiky. Tak šéfka České suverenity Jana Volfová hodnotí návrh Strany zelených pro snížení pětiprocentní hranice ke vstupu do Evropského parlamentu. Návrhu totiž dnes vyhověl Nejvyšší správní soud. Tříprocentní hranice je pouze populistická hloupost. „Stačilo by se doučit matematiku sedmé třídy základní školy,“ vzkazuje Volfová.
24.06.2014 18:45 |

podobné články

Pomáháme jiným a vlastní necháme chcípnout... Jana Volfová odpovídala rozrušenému čtenáři a poradila, co dělat

 
Předsedkyně České Suverenity Jana Volfová dostala na svůj profil na ParlamentníchListech.cz dotaz ohledně pomoci Sýrii a dalším islámským zemím. Rozhořčený čtenář si stěžoval, že "vrchnost" financuje cizí občany, zatímco u nás důchodci živoří a školáci nemají na obědy. Volfová odpověděla a rovnou čtenáři poradila, co s tím dělat.
15.01.2015 16:27 |

podobné články

Jana Volfová: Zabíjejte je! stojí v Koránu. Uprchlíci zlikvidují naše děti, matky, seniory i nemocné

 
ROZHOVOR Předsedkyně České suverenity Jana Volfová nesouhlasí s imigrační politikou vlády a proto se zúčastnila úterního protestu spolku Blok proti islámu. Imigranty nazývá invazní armádou, která může prý zcela zlikvidovat budoucnost našich dětí. „EU vydává každoročně miliardu eur na obranu schengenského prostoru, jenže z toho jde šedesát procent do různých zbrojařských firem. Kdybychom za tyto peníze postavili na území Turecka a i jinde utečenecké tábory, kde bychom se o imigranty mohli postarat, tak to jsou takové peníze, že by se za to daly pořídit i pozlacené kohoutky,“ uvedla Volfová v rozhovoru ParlamentníchListů.cz k možnému řešení uprchlické krize.
01.07.2015 18:06 |

podobné články

Jana Volfová: Kolik běženců je nakaženo tuberkulozou, AIDS, či dalšími chorobami a parazity? Adam Bartoš je za hranou

 
Předsedkyně České suverenity, někdejší poslankyně a aktivistka IVČRN a Bloku proti islámu Jana Volfová natvrdo říká, že jsme problémy běženců nezavinili, takže je ani nemusíme řešit. Finance dle ní potřebujeme spíše pro naše seniory, zdravotně postižené, matky samoživitelky, nemocné a děti. „Ať si mne třeba nazývají xenofobkou nebo nacistkou. Já jen bráním svoji vlast a její občany,“ vzkazuje Volfová svým oponentům.
27.08.2015 07:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Adam (82 článků)

Jana Volfová: Starostové nejvíc kritizují kandidaturu Ratha. Přitom bez obviněného Půty by se Gazdík vůbec nedostal do sněmovny

 
ROZHOVOR Politická strana Česká suverenita nabídla exhejtmanovi Davidu Rathovi kandidaturu do Senátu ve volebním obvodu Litoměřice, kde strávil osmnáct měsíců ve vazební věznici. Předsedkyně strany, bývalá poslankyně za ČSSD a první místopředsedkyně spolku Blok proti islámu Jana Volfová vysvětluje, proč se rozhodla oslovit člověka, který je nepravomocně odsouzen za korupci k osmi a půl letům vězení. „Když může být obviněný člověk premiérem v této zemi, proč by nemohl do Senátu kandidovat David Rath,“ prohlásila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Jana Volfová.
03.08.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4582 článků)

Záhadná smrt chlapce (†10) u moře: Našli ho zahrabaného pod dětským hřištěm

 
Chvíli si hrál na dětském hřišti, a pak zmizel. Desetiletého Sebastiana hledala německá policie intenzivně několik dní. Nakonec učinila hrůzný nález - Sebastian byl zakopaný v písku pod pirátskou lodí.
06.07.2012 12:00 |

podobné články

Záhadná smrt chlapce (†10) u moře: Chlapec si jámu nevykopal sám

 
Policisté uveřejnili první závěry z vyšetřování tragické smrti desetiletého Sebastiana, který byl nalezen zasypaný pískem v díře pod dětským hřištěm. Podle jejich informací si chlapec nevykopal díru sám! Vyšetřovatelé proto stále pracují i s možností, že za jeho smrt je někdo zodpovědný.
06.07.2012 21:20 |

podobné články

Chlapečka sundavali z lezecké stěny, druhý se vážně zranil po pádu z hrazdy na posilovacím hřišti

 
Posilovacích neboli workoutových hřišť přibývá jako hub po dešti, mnozí si je ale pletou s obyčejným dětským hřištěm, kde je bezpečné nechat si hrát malé dítě. Pravý opak potvrdily dva případy minulých dní. Devítiletý chlapec se po pádu vážně zranil v Mostě, pětiletému museli policisté pomáhat z horolezecké stěny v Opavě.
25.08.2015 11:15 |

podobné články

Pálení čarodějnic v Benicích: „Čarodějnici” zapálí dobrovolní hasiči ve 20 hodin

 
Sbor dobrovolných hasičů Benice pořádá na louce za dětským hřištěm 30. dubna tradiční pálení čarodějnic. Program začíná v 19 hodin a oheň hasiči zapálí okolo 20. hodiny. Akce bude končit o půlnoci.
26.04.2016 16:25 |

podobné články

Ministryně Šlechtová slavnostně otevřela nové dětské hřiště v obci Bystročice

 
Obec Bystročice v Olomouckém kraji se může pyšnit zcela novým dětským hřištěm, které vzniklo za přispění dotace z Ministerstva pro místní rozvoj. Dnešního slavnostního otevření se osobně zúčastnila ministryně Šlechtová.
28.06.2016 16:50 |

podobné články