Článek

Volební víkend podle Honsové: Cestou k urnám vám promrznou ruce

 
Během víkendu bude do Česka proudit studený vzduch od východu a malou oblačnost nám zajistí mohutná tlakové výše se středem nad severovýchodní Evropou. V kombinaci malé oblačnosti a studeného proudění budou místy víkendová rána mrazivá – rtuť teploměru bude klesat až ke -2 °C. Podrobnou předpověď připravila meteoroložka Dagmar Honsová.
08.10.2021 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1163 článků)
Podobné články

K urnám první den dorazilo kolem 40 procent voličů

 
V první den předčasných voleb si cestu k urnám našly podle informací volebních komisařů zhruba dvě pětiny oprávněných voličů. V jednotlivých krajích se však volební účast značně lišila. Někde přišla hlasovat i polovina lidí, jinde pouze třetina. V sobotu očekávají volební komise s ohledem na prodloužený víkend menší zájem.
25.10.2013 22:15 |

podobné články

Japonci lákají mladé voliče k urnám. Přes komiksy!

 
V Japonsku chystají na červenec parlamentní volby. A k urnám zamíří především starší osoby, kterých je početně výrazně víc než ročníků mladých. Jenže japonští politikové stojí také o názory nové voličské generace, kterou však většinou věci veřejné moc nezajímají. Naopak kreslené komiksy manga a anime interesují téměř každého teenagera. A tak právě oblíbené postavičky mají k urnám přilákat čerstvé voliče, kterým je osmnáct a devatenáct.
01.07.2016 10:05 |

podobné články

V pátek dorazila k volebním urnám zhruba čtvrtina voličů

 
První den letošních krajských a senátních voleb skončil. Volební místnosti se úderem 22:00 po osmi hodinách uzavřely. Zájem lidí o hlasování byl rozdílný, v průměru zatím přišlo podle informací z okrsků zhruba do čtvrtiny voličů. Nižší zájem mohlo podle některých komisařů způsobit deštivé počasí. Lidé mohou přijít k urnám ještě v sobotu. Volební místnosti budou otevřené od 08:00 do 14:00.
12.10.2012 22:50 |

podobné články

Počasí podle Dagmar Honsové: Bude to na tričko, přichází nejteplejší únorový víkend za 20 let

 
Je před námi nejteplejší začátek února od roku 2002. Podle Dagmar Honsové vystoupají víkendové teploty až ke 13 stupňům. Neutěšené podmínky však budou panovat na horách, vítr dosáhne v nárazech rychlosti až 70 km/h. Potvrzuje to i předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
31.01.2020 10:56 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1163 článků)

Česko čeká druhý den prvního kola volby prezidenta

 
Česko dnes čeká druhý den prvního kola přímé volby prezidenta. Volební místnosti se po noční přestávce otevřou v 08:00. Hlasovat budou moci ti, kteří si v pátek k volebním urnám cestu nenašli. Šanci budou mít až do 14:00. Poté volební komisaři začnou hlasy sčítat. V pátek si našly cestu k urnám zhruba dvě pětiny voličů včetně všech devíti prezidentských kandidátů. Celková účast by se tak mohla stejně jako při první volbě před pěti lety pohybovat kolem 60 procent.
13.01.2018 07:40 |

podobné články

Nepřišly vám do schránky volební lístky? Dostanete je až ve volební místnosti

 
Pokud jste neobdrželi předem volební lístky pro druhé kolo volby prezidenta, nepodléhejte panice. K urnám můžete vyrazit i bez nich. Hlasovací lístky se jmény kandidátů Jiřího Drahoše a Miloše Zemana dostanete ve volební místnosti.
25.01.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26309 článků) , Jiří Drahoš (1191 článků)

Víkend přinese tropické teploty i bouřky a kroupy: Meteorologové varují před povodněmi

 
Poslední červnový víkend bude ve znamení tropických teplot a bouřek. Meteorologové už dopředu varují, že na některých místech mohou znovu udeřit bleskové povodně a napáchat hodně škod. Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové, jak to bude tento víkend vypadat...
26.06.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1163 článků)

Řidiči pozor! O víkend bude na silnicích nebezpečno: Přijde mráz a déšť se sněhem

 
Víkend se ponese v duchu nebezpečí na silnicích a zimy, která zalézá za nehty. Řidiči, buďte opatrní, kromě mrznoucího mrholení se může vyskytnout i slabé sněžení nebo nepříjemný déšť se sněhem. Zeptali jsme se Dagmar Honsové z Meteopressu, jak bude o víkend.
27.11.2020 07:06 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1163 článků)

První lednový víkend: Po Silvestru přijde brutální mráz, můžete se ale těšit na sníh

 
První lednový víkend přinese velké mrazy, ledovku, ale také sníh. Silvestrovskou noc budou muset Češi kvůli vládním nařízením trávit doma, možná je to ale dobře. Meteorologové totiž očekávají brutální pokles teplot. Zeptali jsme se Dagmar Honsové z Meteopressu, jaké počasí se dá o víkend očekávat.
01.01.2021 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1163 článků)

Čechy čeká 10letý volební maraton: K urnám vyrazí rok co rok

 
Senátní a krajské volby jsou za námi, dalších 17 jich je před námi. K urnám tedy půjdeme každý rok až do roku 2027. Čeká nás nepřetržitý desetiletý maraton kampaní, slibů a rozebírání volebních úspěchů či neúspěchů. Blesk.cz připravil přehled všech těchto hlasování.
17.10.2016 18:45 |

podobné články

Stát odpískal internetové volby, bojí se útoků. A nesvéprávní budou moct znovu k urnám

 
Stát definitivně odpískal možnost volit po internetu. Bojí se hackerských útoků. Přípravy na hlasování po síti přitom začaly už v roce 2008. I přesto průběh voleb dozná revolučních změn. K urnám budeme chodit zřejmě už jen jeden den, hlasovací lístky nebudeme dostávat předem do schránek a krajané v zahraničí budou smět volit korespondenčně. Ředitel odboru voleb na ministerstvu vnitra Petr Vokáč navíc v pořadu Epicentrum na Blesk.cz řekl, že volební právo by měli znovu získat i nesvéprávní lidé.
31.10.2019 05:25 |

podobné články

Co vám pomůže k vaší kráse?

 
Toužíte po tom být skutečně jedinečná? Pokud ano, přinášíme vám několik tipů, jak toho docílit. To, podle čeho se hodnotí krása, je určitě i vaše postava. K její dokonalosti může posloužit správný jídelníček, stejně jako pohyb, ale i zručné ruce chirurgů. Ty můžete využít v případě, kdy se rozhodnete pro prsní implantáty s doživotní zárukou. I ty mohou být cestou k vaší dokonalé kráse, stejně jako především k tomu, abyste si zvýšila své sebevědomí. Pokud se chcete vydat touto cestou, rozhodně neváhejte. Nechat si udělat nová prsa dnes není nic, za co byste se snad mohla stydět. Podpořte svůj vzhled i zajímavými šperky Další prvek, který z vás umí udělat nádhernou a krásnou ženu, jsou jistě šperky. Dnes platí, že výběr je více než široký. Nejlepší je jít jistě cestou oblíbených kovů, kam se řadí: Žluté zlato Bílé zlato Stříbro Zapomínat však nesmíte ani na to nejdůležitější, a to výrazný lesklý prvek, kterým na svůj šperk ihned upozorníte. Proto jsou hitem poslední doby šperky ze zářivých krystalů. A to ať už jde skutečně o celou řadu možností. Hledáte-li něco skvělého, zkuste oblíbené prsteny, přívěsky, stejně jako náušnice nebo náramky. Ani jedno vás jistě nezklame. Nebojte se kombinovat barvy Tato poučka se nemusí nutně týkat jenom oblasti vašeho oblečení, jelikož je platná i v oblasti již zmíněných šperků. I ty nemusí být nijak nutné. Právě naopak. Přesvědčí vás o tom unikátní Swarovski sety.  Právě tato značka, tedy tento výrobce šperků je totiž unikátní v tom, že dokáže nabídnout naprosto úchvatné barevné kombinace. Hodí se tak pro každou ženu, která chce být výrazná, nechce být tuctová a chce na první pohled zaujmout každého, kdo jde nebo stojí kolem ní. Neváhejte a zkuste to taky. Uvidíte, že dokonalý šperk rozhodně zabere! A je jedno, zda si ho chcete vzít jenom tak během dne, nebo na jakoukoliv důležitou událost ve vašem životě. Příspěvek Co vám pomůže k vaší kráse? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
24.07.2015 08:40 |

podobné články

Ptali jste se meteoroložky Honsové na počasí ve Vašem městě! Jak bude u VÁS?

 
Česko ovládly letní teploty, ty navíc podle meteorologů postupně překročí tropickou třicítku. Hostem on-line rozhovoru na tn.cz byla meteoroložka Dagmar Honsové.
18.08.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1163 článků)

PTALI JSTE SE Dagmar Honsové! Zkušená meteoroložka prozradila, jak bude!

 
Poslední dny rozhodně nepřipomínají letní počasí. Stále prší, deště obykle doprovází silné bouřky a středeční teploty připomínají spíše začátek zimy. V ON-LINE rozhovoru jste se ptali meteoroložky Dagmar Honsové na vše co vás zajímá o počasí v příštích dnech.
10.08.2011 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1163 článků)

Jak na pevné břicho a paže

 
To, co přes zimu příliš neřešíme, může být v letním období nepříjemný estetický problém. Řeč je o ochablých svalech v oblasti břicha a paží, ty se v plavkách příliš nevyjímají. Jestli chcete být na pláži sexy, je nezbytné zapracovat na zpevnění svalů právě v těchto nepřehlédnutelných partiích. Tyto cviky vám v tom zaručeně pomůžou. Na ruce zkuste kliky Zaručeně nejúčinějším cvikem k posílení rukou jsou kliky. Jestli necvičíte pravidelně a nejste trénované, začněte dámskými kliky a střídejte bicepsové, kdy jsou ruce od sebe a ramena jdou do strany a kliky tricepsové, kdy jsou ruce vodorovně vedle sebe zhruba na šířku hrudníku a jdou podél těla. Ve chvíli, kdy vaše ruce zesílí, můžete přejít na kliky klasické. Můžete také vyzkoušet těžší verzi s činkami: položte je na zem, udělejte vzpor a uchopte do rukou činky. Udělejte vždy jeden klik a poté zvedněte loket jedné ruky co nejvýše nad úroveň zad, ruce střídejte a opakujte. Přitahování k nohám či známé sklapovačky Na posílení břišního svalstva je  hodně účinným cvikem přitahování trupu k nohám. Lehněte si na podložku na záda, zvedněte nohy a skrčte je do pravého úhlu. Bedra přitlačte k podložce, naopak od ní odlepte ramena, natáhněte ruce a snažte se pomocí pomalých hmitů dostat hrudník co nejblíže k kolenům. Během cviků musíte cítit, že břišní svaly pracují. Že na posílení břišních svalů jsou skvělé takzvané sklapovačky, asi ví úplně každý. Jde o podobný cvik, jen hmitáme proti sobě trupem i nohama. I tady během cviku cítíme, jak se břišní svaly aktivují a pracují. Na zpevnění břicha, zadečku a vlastně celého těla jsou velmi účinné také dřepy. Rozkročte nohy na šířku pánve a plynulým pohybem skrčte nohy, kolena nesmí být dále než špičky. Denně udělejte alespoň 20-30 dřepů a výsledky se rychle dostaví. Náročnější variantou jsou dřepy s činkami, které vezmete do... Čtěte více Příspěvek Jak na pevné břicho a paže pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.07.2018 04:55 |

podobné články

Volební účast byla bídná, více lidí přišlo pouze v Praze

 
Účast u evropských voleb byla v České republice zřejmě rekordně nízká. Napovídají tomu údaje od volebních komisařů. Podle odhadů se volební účast pohybuje pouze kolem 20 procent, přičemž více lidí si našlo cestu k urnám v Praze a obecně spíše ve městech. Volební lístky byly sečteny již po čtyřech hodinách, poslední okrsek je předal statistikům v 18:13. Výsledky se lidé dozví v neděli večer.
24.05.2014 15:50 |

podobné články

Mladý Američan napadl prezidenta Obamu: Ruce pryč od mojí holky!

 
Američtí voliči jdou v těchto dnech k urnám a volí nové kongresmany. Dva roky po svém zvolení tak prezident a jeho strana dostanou spočítáno to, co pro své voliče udělali. Barack Obama zamířil k volební urně také, a to v Chicagu. Potkal se tam s jistou Aiou Cooper, která stála u vedlejšího hlasovacího pultíku. Vědom si prezidentovy reputace, zasáhl v tu chvíli přítel dívky Mike Jones. A na prezidenta zavolal, ať dá ruce pryč od jeho dívky.
24.10.2014 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2500 článků) , Mike Jones (1 článek) , Mike Jones (1 článek)

Účast voličů je slabá, k urnám přišla asi desetina z nich

 
Zájem o volby do Evropského parlamentu je i přes výzvy politiků, jak je rozhodování důležité, slabý. Podle odhadů je účast ještě horší než před pěti lety, kdy k urnám přišlo 28 procent voličů.
23.05.2014 18:20 |

podobné články

POSLEDNÍ TEPLÝ VÍKEND? Má být až 25 stupňů!

 
Na nadcházející víkend slibují meteorologové letní teploty okolo 25 °C. Převážně polojasné sobotní počasí začne podle Dagmar Honsové ze společnosti Meteopress ovlivňovat odpoledne studená fronta, která přinese místy vydatné srážky, ojediněle i bouřky.
16.09.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1163 článků)