Článek

Volební úspěch extremisty Kotleby je šok, píše slovenský tisk

 
Úspěch vůdce slovenských extremistů Mariana Kotleby v přímé volbě předsedy Banskobystrického kraje je šokem a prohrou pro celou zemi, komentoval dnes slovenský tisk zvolení Kotleby šéfem jednoho z osmi krajů v sobotním rozhodujícím kole hlasování. 
25.11.2013 10:42 |

podobné články

Podobné články

Poprask na Slovensku: Za volební úspěch extremisty Kotleby mohou politici, píší média

 
Zvolení vůdce slovenských extremistů Mariana Kotleby předsedou Banskobystrického kraje v sobotním rozhodujícím kole přímých voleb je debaklem pro zavedené politické strany. Vyplývá to z komentářů slovenských medií k nečekanému úspěchu neonacisty Kotleby v krajských volbách. Kotleba se netají protiromskými výpady, ani svými sympatiemi k válečnému slovenskému státu, jenž byl pod vlivem nacistického Německa. 
24.11.2013 10:17 |

podobné články

Chtěli posílat lidi do pracovních táborů! Stranu neonacisty Kotleby vyšetřuje policie

 
Slovenská Lidová strana Naše Slovensko (ĽSNS) nacionalisty Mariana Kotleby se opět ocitla v hledáčku policie. Dvojice radikálů z této strany totiž na sociální síti uveřejnila snímek připomínající koncentrační tábor s nelichotivým popiskem.
29.01.2016 16:25 |

podobné články

VIDEO První máj, ran přes hubu čas: Tady se to zvrhlo. Přijeli lidé od Kotleby

 
REPORTÁŽ Dělnická strana sociální spravedlnosti, Ľudová strana Naše Slovensko Mariana Kotleby a Blok proti islamizaci se rozhodly společně oslavit 1. máj. V Plzni. Ve dvě hodiny odpoledne chtěli Plzeňanům předvést, jak slavit Svátek práce v národním duchu. Chtěli mluvit o Romech, České televizi i uprchlících. Jenže místo oslav bylo na náměstí Republiky pěkně dusno. Stoupence krajní pravice totiž přijel pozdravit aktivista Jan Cemper s kolegy. A nastala mela...
01.05.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svátek (10 článků) , Jan Blok (12 článků)

Šok na Slovensku: Hejtmanem se stal pravicový extremista, který nenávidí Rómy!

 
Je symbolem rasové a národnostní nesnášenlivosti, v minulosti organizoval protiromské pochody, nyní se stal hejtmanem v Banskobystrickém kraji. Lidé tam dali moc do rukou pravicového extremisty Mariana Kotleby.
24.11.2013 15:32 |

podobné články

Slovenský tisk: Volby v ČR dopadly ve prospěch vládních stran

 
Za úspěch stran vládní koalice premiéra Bohuslava Sobotky označil slovenský tisk výsledky komunálních a senátních voleb v Česku. Deníky poukázaly na úspěch hnutí ANO a také na ztráty TOP 09 ve volbách do obecních zastupitelstev.
13.10.2014 11:21 |

podobné články

Ficova výhra má pachuť porážky. Neonacisté naopak slaví

 
V sobotních parlamentních volbách sice zvítězila dosavadní vládní strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) premiéra Roberta Fica, ale výrazně si pohoršila. Země se dostala do patové situace a hrozí jí ústavní krize, píše slovenský tisk. O volební šok se postaral úspěch extrémistů z  Kotlebovy Lidové strany Naše Slovensko. 
06.03.2016 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků)

Slovenský tisk: Z vítěze českých voleb se stává časovaná bomba

 
Ze strany, která zvítězila v parlamentních volbách v Česku, se stává časovaná bomba, napsal dnes slovenský list Hospodárske noviny k rozkolu mezi šéfem ČSSD Bohuslavem Sobotkou a stranickým křídlem v čele s prvním místopředsedou Michalem Haškem. Slovenský tisk soudí, že za spory uvnitř ČSSD stojí prezident a někdejší předseda strany Miloš Zeman. 
29.10.2013 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Michal Hašek (2338 článků) , Miloš Zeman (21278 článků)

Slovenský tisk: Z vítěze českých voleb se stává časovaná bomba

 
Ze strany, která zvítězila v parlamentních volbách v Česku, se stává časovaná bomba, napsal dnes slovenský list Hospodárske noviny k rozkolu mezi šéfem ČSSD Bohuslavem Sobotkou a stranickým křídlem v čele s prvním místopředsedou Michalem Haškem. Slovenský tisk soudí, že za spory uvnitř ČSSD stojí prezident a někdejší předseda strany Miloš Zeman.
29.10.2013 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Michal Hašek (2338 článků) , Miloš Zeman (21278 článků)

Zeman to schytal ze Slovenska. Dělá prý ostudu a začíná připomínat jednoho proslulého slovenského extremistu

 
Server dennikn.sk si všímá výroku prezidenta Zemana o oddělování postižených a zdravých dětí. Oběma skupinám prý bude lépe "mezi svými", např. kvůli riziku šikany. Klesl tím prý na úroveň extremisty Mariana Kotleby, jenž zastává funkci regionálního "župana". V Česku by se proto měl najít někdo, kdo Zemana naučí občas raději mlčet.
15.01.2015 23:17 |

podobné články

Zatočíme se zloději v kravatách a s romskými parazity v osadách. Slovenský analytik vysvětluje úspěch Kotleby. A Fico, Okamura a mírumilovní muslimové...

 
ROZHOVOR Analytik Inštitútu národnej politiky a autor knihy „Súmrak európskej civilizácie. Barbari sa zmocňujú Európy“ Pavel Fendek říká, že Marián Kotleba je úspěšný v politice, protože své myšlenky prezentuje jednoduše a srozumitelně. „Stačí chovat se sebevědomě a muslimové velmi rychle zjistí, že pokud jim Evropané v Evropě překáží, mohou se okamžitě spakovat a vrátit se do zemí, ze kterých přišli do Evropy,“ říká Fendek.
13.07.2016 20:55 |

podobné články

Češi ve volbách vsadili na nové strany, píše slovenský tisk

 
Češi v předčasných volbách potrestali tradiční politické strany a vsadili na nové tváře, napsal slovenský tisk. Za skutečného vítěze voleb noviny označily miliardáře slovenského původu Andreje Babiše, jehož hnutí ANO skončilo druhé těsně za ČSSD. Noviny očekávají, že jednání o vzniku nové české vlády budou náročná a že nový kabinet se patrně neobejde bez podpory ANO.
28.10.2013 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13753 článků)

Šok na Slovensku: Voliči „vypráskali“ extremistu Kotlebu i Ficův Směr

 
Jasnou porážkou vůdce slovenské ultrapravice Mariana Kotleby a překvapivým neúspěchem kandidátů podporovaných vládní sociální demokracií (Směr-SD) skončily sobotní krajské volby na Slovensku. Kotleba, který obhajoval hejtmanský post v Banské Bystrici, výrazně zaostal za svým soupeřem Jánem Lunterem, k jehož podpoře se spojily koaliční i opoziční strany. Kandidáti pravicové koalice zaznamenali vítězství v pěti krajích, Směr se svými vládními spojenci bude mít hejtmany jen ve dvou. Definitivní výsledky hlasování potvrdila státní volební komise.
05.11.2017 08:15 |

podobné články

Breivik si z vazby dopisuje s extremisty

 
Norský atentátník Anders Behring Breivik si z vazby píše s dalšími extremisty a chce založit organizaci podobně smýšlejících vězňů. Třiatřicetiletý obžalovaný tráví podle norského deníku VG většinu času ve vazbě psaním odpovědí na dopisy.
26.07.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Anders Breivik (294 článků)

Premiér Fico na oslavy do Moskvy pojede, píše slovenský tisk

 
Slovenský premiér Robert Fico pojede do Moskvy na květnové oslavy konce druhé světové války. S odvoláním na vysoce postavený diplomatický zdroj to uvedl slovenský zpravodajský server Pravda.sk. Předseda slovenské vlády se ale údajně stejně jako český prezident Miloš Zeman nezúčastní slavnostní vojenské přehlídky na Rudém náměstí.
24.04.2015 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (868 článků) , Miloš Zeman (21278 článků)

Kiska nepůjde na koncert k výročí velké protikomunistické demonstrace. Nechce tam potkat Kotlebu s kolegy

 
Slovenský prezident Andrej Kiska dnes večer nepřijde na slavnostní koncert, kterým v Bratislavě vyvrcholí oslavy 30. výročí takzvané svíčkové manifestace. Důvodem je fakt, že organizátoři pozvali i neofašistickou stranu Mariána Kotleby, informoval média prezidentův mluvčí. Setkání v centru metropole se ale Kiska zúčastní, píše ČTK.
25.03.2018 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Kiska (286 článků)

Slovenský tisk: České tenistky ve Fed Cupu znovu dominovaly

 
České tenistky nedaly slovenským soupeřkám o uplynulém víkendu v utkání Fed Cupu žádnou šanci a počtvrté za sebou federální derby vyhrály, komentoval dnes slovenský tisk výsledky prvního kola ženské týmové soutěže.
07.02.2011 09:55 |

podobné články

"Zlatá generace je historie," slovenský tisk zatočil s reprezentací

 
Slovenský tisk si podal hokejisty a kanadského trenéra reprezentačního výběru za neúspěch na domácím mistrovství světa. Slováci počtvrté za sebou nepostoupili do čtvrtfinále a média soudí, že "zlatá generace", která na začátku století pomohla k zisku tří nejcennějších kovů pro slovenské barvy, odchází do hokejové historie.
09.05.2011 10:35 |

podobné články

V Česku vládne kabinet blízký Zemanovi, objevil slovenský tisk

 
V Česku nastoupila do úřadu vláda, která je blízká hlavě státu a která nemá zaručenou podporu sněmovny, napsal dnes slovenský tisk v reakci na jmenování úřednického kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka prezidentem Milošem Zemanem. Upozornil také na trestní oznámení, kterým čelí ministr financí Jan Fischer.
11.07.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků) , Miloš Zeman (21278 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

Slovenský tisk: V Česku vládne kabinet blízký prezidentovi

 
V Česku nastoupila do úřadu vláda, která je blízká hlavě státu a která nemá zaručenou podporu Sněmovny, napsal dnes slovenský tisk v reakci na jmenování úřednického kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka prezidentem Milošem Zemanem. Upozornil také na trestní oznámení, kterým čelí ministr financí Jan Fischer. 
11.07.2013 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků) , Miloš Zeman (21278 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)