Článek

Volby v Krupce jsou neplatné. Budou se opakovat, rozhodl soud

 
Hlasování v říjnových komunálních volbách v Krupce na Teplicku je podle ústeckého krajského soudu neplatné. Volby se v celém městě budou opakovat. Podle soudu se zde nakupovaly hlasy voličů, což je závažný přestupek narušující volnou politickou soutěž.
17.03.2011 15:10 |

podobné články

Podobné články

Volby v Krupce se musí opakovat kvůli nakupování hlasů

 
Ústecký krajský soud ve čtvrtek rozhodl, že hlasování v říjnových komunálních volbách v Krupce na Teplicku je neplatné. Volby se v celém městě budou opakovat. Podle soudu se zde ve velkém nakupovaly hlasy voličů, což je závažný delikt narušující soutěž. Proti rozhodnutí soudu není žádný opravný prostředek.
17.03.2011 17:40 |

podobné články

Volby v Brně-sever jsou neplatné kvůli kupčení s hlasy, budou se opakovat

 
Volby v městské části Brno-sever jsou neplatné, budou se proto opakovat, rozhodl Krajský soud v Brně. Soud považuje za dokázané, že desítky Romů přišly volit starostu Rostislava Hakla (ČSSD) proto, že se za hlas dostali na zábavu s jídlem a pitím zdarma. Podle soudu tak Romové nešli k volbám svobodně. Vyplývá to z usnesení soudu.
13.11.2014 14:36 |

podobné články

V části Krupky na Teplicku se musí opakovat volby, soud potvrdil kupčení s hlasy

 
Říjnové komunální volby ve třech okrscích v Krupce na Teplicku jsou neplatné, hlasování se zde bude opakovat. Rozhodl o tom v pondělí ústecký krajský soud.
09.11.2010 14:38 |

podobné články

Volby v Krupce se budou opakovat i podruhé, rozhodl soud

 
Opakované květnové komunální volby v Krupce na Teplicku se budou konat znovu. Ve středu o tom rozhodl krajský soud v Ústí nad Labem.
08.06.2011 14:55 |

podobné články

Volby v části Brno-sever jsou neplatné. Soud uznal, že část Romů šla volit za úplatu

 
Volby v městské části Brno-sever jsou neplatné, budou se proto opakovat, rozhodl Krajský soud v Brně. Soud považuje za dokázané, že desítky Romů přišly volit starostu Rostislava Hakla (ČSSD) proto, že se za hlas dostali na zábavu s jídlem a pitím zdarma. Podle soudu tak Romové nešli k volbám svobodně. Vyplývá to z usnesení soudu.
13.11.2014 19:11 |

podobné články

Volební fraška v Krupce. Volby znovu neplatí!

 
Opakované komunální volby v Krupce v Ústeckém kraji jsou opět neplatné. Rozhodl o tom ve středu Krajský soud v Ústí nad Labem.
08.06.2011 15:05 |

podobné články

Volby v Krupce znovu neplatné. Rozhodl tak krajský soud

 
Ústecký krajský soud zrušil platnost hlasování v opakovaných komunálních volbách v Krupce na Teplicku. Ty se uskutečnily začátkem května a byly důsledkem machinací s hlasy sociálně slabých obyvatel.
08.06.2011 14:25 |

podobné články

Kupčení s hlasy je nezákonné, rozhodl Ústavní soud

 
Kupčení s hlasy v komunálních volbách je nepřípustné. Ústavní soud (ÚS) proto zrušil rozhodnutí ústeckého krajského soudu o volbách v Krupce na Teplicku. Volby se tak budou zřejmě muset opakovat v celé Krupce.
25.01.2011 14:45 |

podobné články

Opakované volby v Krupce: Znovu se uplácelo!

 
Uplácení voličů, především z řad sociálně slabších obyvatel. Přesně kvůli tomu se včera v Krupce na Teplicku opakovaly komunální volby. Podle některých svědků se však s hlasy voličů v Krupce kupčilo znova! Tentokrát už ale ne tak okatě jako minule a za menší částky.
08.05.2011 10:15 |

podobné články

Volby v Chlístovicích byly zmanipulované a musí se opakovat, rozhodl soud

 
Volby v obci Chlístovice na Kutnohorsku jsou neplatné, rozhodl krajský soud. Na seznamu voličů byli zaškrtnutí i lidé, kteří ve volbách nevolili. Vyplývá to z usnesení, které zveřejnil krajský soud na úřední desce a na které upozornil portál Seznamzpravy.cz. Volby v obci vyhrála KSČM.
07.11.2018 09:15 |

podobné články

ODS dala k soudu výsledek voleb v Krupce. Znovu kvůli nákupu hlasů

 
Občanští demokraté podali v pondělí u ústeckého krajského soudu návrh na vyslovení neplatnosti komunálních voleb v Krupce na Teplicku. V návrhu si stěžují na údajné nakupování hlasů voličů. ČTK to sdělila mluvčí soudu Irena Jeřábková. Volby se minulou sobotu v Krupce opakovaly kvůli tomu, že se v také loňském řádném termínu platilo za voličské hlasy. O návrhu ODS musí soud rozhodnout do 20 dnů.
16.05.2011 16:15 |

podobné články

Loňské volby ve Hřensku jsou neplatné, rozhodl krajský soud

 
AKTUALIZOVÁNO Loňské obecní volby ve Hřensku na Děčínsku jsou neplatné, rozhodl dnes Krajský soud v Ústí nad Labem. Podle soudu bylo 32 voličů krátce před volbami účelově přihlášeno k trvalému pobytu v obci. Filosof a politolog z ústecké Univerzity Jana Evangelisty purkyně k tomu poznamenává, že rozhodnutí soudu představuje naději pro poctivé občany.
03.10.2011 14:25 |

podobné články

Soud rozhodl, že volby ve Strakonicích jsou neplatné

 
Obecní volby ve Strakonicích jsou neplatné, rozhodl soud. Došel k závěru, že vítězná Strakonická Veřejnost narušila předvolební kampaň. Podle stížnosti, kterou podal jeden z neúspěšných kandidátů do zastupitelstva, Karel Jánský, bylo v radničním zpravodaji i na výlepových plochách hnutí Strakonická Veřejnost zvýhodněno. Do nových voleb a ustavení nového zastupitelstva by měl město řídit dosavadní starosta Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost) s radou, byť s omezenými pravomocemi. Vyjádření starosty ČTK zjišťuje.
20.11.2018 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Karel Jánský (2 články)

Volby v Krupce NEPLATÍ! K urnám se půjde znovu!

 
Neplatné je podle čtvrtečního rozhodnutí senátu Krajského soudu v Ústí nad Labem hlasování v komunálních volbách v Krupce. Kauzou se opakovaně zabýval poté, co mu ji k novému projednání vrátil Ústavní soud.
17.03.2011 17:10 |

podobné články

Volby v Krupce se budou opakovat, ÚS netoleroval kupčení s hlasy

 
Ústavní soud (ÚS)v úterý zrušil předchozí rozsudek krajského soudu v Ústí nad Labem a umožnil opakování voleb v Krupce na Teplicku. Ústavní stížnost podala skupina zastupitelů a neúspěšných kandidátů, kteří upozorňovali na kupčení s hlasy. Tuto praktiku označil ÚS za nepřípustnou.
25.01.2011 14:30 |

podobné články

Výsledky voleb se mění, rozhodly soudy. V Krupce se volí znovu

 
Výsledky komunálních voleb v Raspenavě se podle rozhodnutí krajského soudu v Liberci změní. V Krupce na Ústecku jsou volby dokonce kvůli kupčení s hlasy neplatné a lidé musejí k urnám znovu.
08.11.2010 18:22 |

podobné články

Krajský soud rozhodl, že volby v Karlově Studánce jsou neplatné

 
Komunální volby v Karlově Studánce na Bruntálsku se budou opakovat. Rozhodl o tom ve středu ostravský krajský soud. Důvodem opakování je to, že krátce před volbami se přihlásilo k trvalému pobytu podezřele mnoho lidí. Přihlašování měl prý zorganizovat bývalý agent Státní bezpečnosti Ludvík Zifčák, který právě kandidoval za Sdružení Prosperita.
15.06.2011 13:45 |

podobné články

V Krupce se opakují volby. Na průběh dohlédnou policisté a komisaři

 
Ve čtrnáctitisícové Krupce na Teplicku se budou v sobotu znovu konat komunální volby. Jejich opakování v celém městě dosáhla skupina zástupců menších stran, kteří uspěli s ústavní stížností. Volby loni v říjnu provázely machinace s hlasy sociálně slabých obyvatel, zejména z problémového sídliště Maršov. Aktivisté tvrdí, že ani tentokrát neproběhnou volby čistě, a tak organizují občanské hlídky, které by měly jejich průběh dokumentovat.
07.05.2011 06:50 |

podobné články

Ústavní soud odložil volby v Krupce. O kupčení s hlasy nerozhodl

 
Ústavní soud odložil opakované obecní volby v Krupce na Teplicku. Měly se konat v sobotu ve třech okrscích, lidé ale volit zatím nepůjdou. Ústavní soud bude dál zkoumat situaci kolem kupčení s hlasy v obci.
05.01.2011 13:55 |

podobné články