Článek

Volby v Karlově Studánce vyhráli Spokojení občané

 
Volby v lázeňském městečku v Jeseníkách, Karlově Studánce, skončily fiaskem pro Sdružení Prosperita, tedy pro stranu, za kterou kandidoval bývalý agent StB Ludvík Zifčák. V opakovaných volbách, které proběhly v sobotu a při nichž musela jednou zasahovat i policie, aby vykázala z volební místnosti vyškrtnuté voliče, nezískalo Sdružení Prosperita žádný mandát.
23.10.2011 12:40 |

podobné články

Podobné články

Krajský soud rozhodl, že volby v Karlově Studánce jsou neplatné

 
Komunální volby v Karlově Studánce na Bruntálsku se budou opakovat. Rozhodl o tom ve středu ostravský krajský soud. Důvodem opakování je to, že krátce před volbami se přihlásilo k trvalému pobytu podezřele mnoho lidí. Přihlašování měl prý zorganizovat bývalý agent Státní bezpečnosti Ludvík Zifčák, který právě kandidoval za Sdružení Prosperita.
15.06.2011 13:45 |

podobné články

Volby v Karlově Studánce neplatí, Zifčák do obce nalákal desítky lidí

 
Obecní volby v Karlově Studánce na Bruntálsku jsou neplatné. Rozhodl to ve středu ostravský krajský soud. Krátce před volbami se k trvalému pobytu v obci přihlásilo podezřele mnoho lidí.
15.06.2011 13:55 |

podobné články

Policie v Karlově Studánce vykázala z volební místnosti třicet lidí

 
V Karlově Studánce na Bruntálsku se v sobotu konají opakované volby do obecního zastupitelstva. Na místě musela před polednem zasahovat policie, neboť možnosti hlasovat se domáhali i lidé, kteří byli z voličských seznamů vyřazeni. Po příjezdu policie se situace uklidnila a volby nebyly narušeny, konstatovala mluvčí bruntálské policie Petra Tušková.
22.10.2011 13:30 |

podobné články

Při volbách v Karlově Studánce zasahovala policie

 
Policie dnes musela asistovat u opakovaných obecních voleb v Karlově Studánce na Bruntálsku, kde se tři desítky vyřazených voličů domáhaly hlasování a nechtěly opustit volební místnost. Volby kvůli tomu ale nemusely být přerušeny. V dalším tuctu obcí, kde dnes voliči šli znovu k urnám, se volby odehrávají klidně. Někde hodnotí účast jako vysokou, jinde je zájem slabší, většinou už odevzdala hlas zhruba polovina voličů.
22.10.2011 19:00 |

podobné články

Volby v Karlově Studánce hlídala policie i najatá ochranka

 
Policisté v uniformách v okolí, ochranka u dveří obecního úřadu. Tak probíhají komunální volby v Karlově Studánce na Bruntálsku. Důvodem zvýšených bezpečnostních opatření je obava z protestů necelých tří desítek lidí, které starostka Radka Chudová (SNK) nechala týden před volbami vyškrtnout z voličských seznamů.
11.10.2014 13:26 |

podobné články

Soud zamítl žalobu na volby v Karlově Studánce

 
Krajský soud v Ostravě zamítl žalobu na obecní úřad i na neplatnost nedávných opakovaných voleb v Karlově Studánce na Bruntálsku. Návrh podal Michal Perout, který byl jedním z lidí, kteří v obci nemohli volit. Obec je totiž vyškrtla ze seznamu voličů.
04.11.2011 16:40 |

podobné články

Mráz ráno lámal letité rekordy, v Karlově Studánce bylo minus 19,1

 
Ranní mrazy opět lámaly teplotní rekordy pro dnešní den, tentokrát téměř na všech stanicích včetně těch, které měří déle než 100 let. Nejméně - minus 19,1 stupně Celsia - bylo v Karlově Studánce v Jeseníkách.
24.03.2013 10:25 |

podobné články

V Anenské studánce se díky Nadaci ČEZ zrodila další alej

 
V Anenské studánce na Pardubicku proběhlo ve středu 26. listopadu slavnostní představení dvou nových ovocných stromořadí, vysázených v průběhu letošního roku. Dřeviny pro kraj typické postupně z obce téměř vymizely a místní se je tak snaží navracet zpět do krajiny. Vysazení téměř padesáti třešní, hrušní, jabloní, javorů a jeřábů umožnila Nadace ČEZ, která obci poskytla dotaci ve výši 196 875 Kč.
27.11.2014 17:27 |

podobné články

Liberecký kraj: Rekonstrukce mostu uzavře silnici v Krásné Studánce

 
Z důvodu opravy železničního nadjezdu v Krásné Studánce, bude úplně uzavřena silnice I. třídy číslo 13-I v ulici Hejnická. Rekonstrukce nadjezdu si vyžádá částečnou i úplnou uzavírku provozu. Úplná uzavírka provozu bude zahájena 8. července a skončí s posledním červencovým dnem. Omezení se bude týkat i linek veřejné autobusové dopravy.
05.07.2018 12:30 |

podobné články

Obecní volby prohrála sdružení s účelově přibíranými voliči

 
Sobotní opakované komunální volby prohrála sdružení, která byla spojována s účelovým přihlašováním nových voličů. V Karlově Studánce na Bruntálsku tentokrát nezískalo ani jedno křeslo v zastupitelstvu uskupení, v němž figuroval bývalý agent komunistické Státní bezpečnosti Ludvík Zifčák.
23.10.2011 12:45 |

podobné články

Karlova Studánka při organizaci voleb chybovala. Hlasování ale podle soudu platí

 
Krajský soud v Ostravě ve čtvrtek rozhodl, že obecní úřad v Karlově Studánce minimálně jednou porušil zákon, když krátce před komunálními volbami škrtal voliče z voličského seznamu kvůli tomu, že jsou zde účelově hlášeni pouze kvůli snaze o ovlivnění voleb ve prospěch kandidátky, v jejímž čele stál bývalý agent StB Ludvík Zifčák. Volby v obci se ale opakovat nemusí, protože se tak prokazatelně stalo jen u jediného voliče, ostatní se u soudu nebránili. Na výsledky voleb tudíž pochybení radnice nemělo vliv.
06.11.2014 12:30 |

podobné články

Pacienti jsou spokojeni s lékaři i sestrami, propadlo jídlo a pohodlí

 
Ministerstvo zdravotnictví již potřetí zadalo průzkum v 15 velkých nemocnicích a ústavech, které přímo řídí. A výsledky nejsou špatné: pacienti jsou spokojeni s lékaři i sestrami i s tím, jak je léčí a jak se k nim chovají. Naopak v žebříčku spokojenosti propadlo tělesné pohodlí ve zdravotnických zařízeních a také citová opora. Nejvíc byli pacienti spokojeni v Masarykově onkologickém ústavu v Brně.
25.02.2010 15:10 |

podobné články

Ranní mrazy lámaly rekordy, na Bruntálsku naměřili minus 19 stupňů

 
Mrazivé počasí nepřestalo svírat Česko ani v neděli. Stejně jako v sobotu i druhý víkendový den padlo hned několik teplotních rekordů. Nejnižší hodnoty naměřili meteorologové v Karlově Studánce, kde bylo minus 19,1 stupňů Celsia.
24.03.2013 08:45 |

podobné články

Lidi, co bydlí v hotelu, vyškrtli v Karlově Studánce z voličského seznamu

 
Šestadvacet lidí vyškrtla z voličského seznamu obec Karlova Studánka na Bruntálsku. Jsou mezi nimi i tři kandidáti Hnutí sociálně slabých (HSS), kteří usilují o post zastupitele. Předsedou HSS a dvojkou kandidátky je bývalý agent StB Ludvík Zifčák. Důvodem k vyškrtnutí je trvalá adresa, všech 26 lidí ji má nahlášenu na čísle popisném 12, což je místní hotel Džbán.
08.10.2014 17:21 |

podobné články

Velebný (ČSSD): Nemáme společnou kandidátní listinu v komunálních volbách s Hnutím sociálně slabých

 
Stanovisko předsedy OVV ČSSD Bruntál ke komunálním volbám v Karlově Studánce
09.10.2014 11:00 |

podobné články

Velebný (ČSSD): Státní lázně v Karlově Studánce se privatizovat nebudou

 
Vláda ČR na svém středečním zasedání (9. března 2016) schválila materiál, jehož záměrem je vyjmutí státního podniku Horské lázně Karlova Studánka z privatizace. Správný krok vítá poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný.
10.03.2016 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Velebný (124 článků)

FNUSA: „Srdíčkáři“ míří na setkání do Karlovy Studánky

 
Jaký je život po transplantaci srdce? Nejen na toto téma budou o víkendu hovořit pacienti s transplantovaným srdcem společně s lékaři. V Karlově Studánce proběhne IV. Setkání transplantovaných „Srdíčkářů“ pod záštitou ředitele Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie (CKTCH) a přednostky I. Interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (I. IKAK FNUSA).
14.09.2016 11:45 |

podobné články

PSP: Vrbenského hasiče Karla Friedricha ocenili premiér Sobotka a poslanec Velebný

 
V Horských lázních v Karlově Studánce na Vrbensku ocenili předseda Vlády ČR Bohuslav Sobotka a poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný významného vrbenského hasiče Karla Friedricha.
18.09.2016 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Ladislav Velebný (124 článků) , Karel Velebný (9 článků)

Festival Klášterní hudební slavnosti vstupuje do druhého desetiletí

 
Mezinárodní hudební festival Klášterní hudební slavnosti se koná ve dnech 2. - 18. července v Šumperku, Jeseníku, Krnově, Karlově Studánce, Bludově, v Králíkách, ve Velkých Losinách a v Rapotíně. Festival oslavil v loňském roce 10 let své existence. Za tu dobu se podařilo uvést v život mimořádný kulturní podnik, který působí již ve třech krajích ČR. Záštitu nad festivalem převzal senátor a starosta města Šumperk pan Mgr. Zdeněk Brož.
02.07.2017 10:15 |

podobné články