Článek

Volby na Slovensku: První kolo ovládl Ivan Korčok, Peter Pellegrini v těsném závěsu

 
Na Slovensku proběhlo první kolo voleb nového prezidenta. S největším počtem hlasů se na prvním místě umístil bývalý ministr zahraničí Ivan Korčok, jak informoval Nový Čas. Na druhém místě následoval předseda parlamentu a vládní strany Hlas – sociální demokracie Peter Pellegrini. Štefan Harabin s 11,7 % hlasů skončil hluboko pod nimi.
24.03.2024 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Hlas (66 článků) , Ivan Ivan (2930 článků) , Peter Peter (292 článků) , Ivan Peter (12 článků) , Ivan Ivan (508 článků)
Podobné články

Příštím slovenským prezidentem bude Korčok, nebo Pellegrini, rozhodli voliči

 
Příštím slovenským prezidentem bude exministr zahraničí Ivan Korčok, nebo předseda vládní strany Hlas-sociální demokracie a šéf parlamentu Peter Pellegrini. Rozhodlo o tom sobotní první kolo přímé volby, ve kterém Korčok získal nejvíce hlasů a spolu s dosavadním favoritem prezidentských voleb Pellegrinim postoupil do rozhodujícího druhého kola. To bude 6. dubna.
25.03.2024 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Hlas (66 článků) , Ivan Ivan (2930 článků) , Peter Peter (292 článků) , Ivan Peter (12 článků) , Ivan Ivan (508 článků)

Slovenským prezidentem se po druhém kole volby stal Peter Pellegrini

 
Slovenským prezidentem se po sobotním druhém kole přímé volby stal nynější šéf sněmovny a předseda vládní strany Hlas-sociální demokracie Peter Pellegrini. Zisk 53,12 procenta hlasů dnes dopoledne potvrdila slovenská ústřední volební komise. Porážku už v noci na dnešek přiznal jeho vyzyvatel, diplomat Ivan Korčok, Pellegrini krátce nato ve vítězném projevu slíbil loajalitu vládě premiéra Roberta Fica. Vazeb nového prezidenta na současný kabinet si všimla i domácí či zahraniční média, která oba politiky kritizují za populistické a proruské postoje.
08.04.2024 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1187 článků) , Ivan Hlas (66 článků) , Ivan Ivan (2930 článků) , Peter Peter (292 článků) , Ivan Peter (12 článků) , Ivan Ivan (508 článků)

Slovensko: Kandidát Korčok. Vytažena nepříjemná minulost

 
Slovenský historik, politický a mediální analytik, vysokoškolský učitel, publicista a občanský aktivista Eduard Chmelár se rozepsal před druhým kolem slovenských prezidentských voleb, ve kterém se o hlasy voličů utkají vládní kandidát Peter Pellegrini, stávající předseda slovenského parlamentu, a někdejší ministr zahraničí v liberální vládě Igora Matoviče Ivan Korčok. Chmelár poukázal na podíl Ivana Korčoka na bombardování Srbska letouny NATO, což byl z Chmelárova pohledu akt agrese, který rozvrátil světový pořádek. Stalo se tak v roce 1999. Dlouho před válkou na Ukrajině.
25.03.2024 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2930 článků) , Peter Peter (292 článků) , Igor Igor (343 článků) , Ivan Peter (12 článků) , Ivan Ivan (508 článků)

První „skandál“ nového premiéra: Pellegrinimu vypadl záhadný balíček

 
Nový slovenský premiér Peter Pellegrini usedl za stůl při tiskovce a zrodil se první „skandál“ Ficova nástupce. Z kapsy saka mu totiž vypadl podivný předmět. Pellegrini si vytahoval mobil, spolu s ním na stůl vypadl bílý podlouhlý balíček. Sociální sítě okamžitě zaplnily spekulace o tom, co v balíčku bylo. Pellegrini jim doslova „uletěl“. V Bruselu pak Pellegrini mluvil o tom, jak složité je vyšetřování vraždy novináře Jána Kuciaka.
22.03.2018 16:30 |

podobné články

Slováci si vybírají prezidenta: Peter Pellegrini finišuje kampaň v drsném stylu

 
Peter Pellegrini vstoupil do posledního týdne vyostřené kampaně. Favorit druhého kola Peter Pellegrini natočil videospot, ve kterém tvrdí, že evropští politici chtějí válku a on prosadí mír. Jakým způsobem chce toho dosáhnout, neprozradil, jak to ale nechce udělat, se potenciálním voličům svěřil - nepodpoří prý Ukrajinu bránící se ruské agresi.
03.04.2024 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (292 článků)

Expremiér dal vale Ficovi. „Udělali jsme chyby,“ říká Pellegrini a zakládá novou stranu

 
Slovenský expremiér Peter Pellegrini dnes oznámil odchod ze své mateřské strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD). Zároveň naznačil, že připravuje založení nové strany. Vyvrcholil tak rozkol ve Směru-SD, který byl do porážky v únorových volbách u moci s výjimkou necelých dvou let nepřetržitě od roku 2006. Jeden z nejoblíbenějších slovenských politiků Pellegrini ještě v květnu veřejně vybídl šéfa Směru-SD Roberta Fica k odchodu z této funkce, kterou bývalý nejdéle sloužící předseda slovenské vlády Fico zastává od vzniku strany v roce 1999. Předseda slovenské strany Směr-SD Fico vyjádřil lítost, že expremiér Pellegrini nepřijal nabídku stát se šéfem strany.
10.06.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1187 článků) , Peter Peter (292 článků)

Slovenské volby: O křeslo prezidenta se utká Korčok s Pellegrinim

 
První kolo prezidentských voleb na Slovensku vyhrál diplomat Ivan Korčok. Do druhého rozhodujícího kola postupuje společně s předsedou slovenského parlamentu a šéfem vládní strany Hlas-sociální demokracie Peterem Pellegrinim.
24.03.2024 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Hlas (66 článků) , Ivan Ivan (2930 článků) , Ivan Peter (12 článků) , Ivan Ivan (508 článků)

Ivan Hoffman: Drsná prohra favorita na Slovensku? Mlčící většina začíná volit

 
POHLED IVANA HOFFMANA Slovenské prezidentské volby byly podle komentátora Ivana Hoffmana volbou mezi mírem a válkou. Vyhrál zpočátku méně favorizovaný Peter Pellegrini nad mediálním mainstreamem a umělci preferovaným Ivanem Korčokem. Jak mohl podporovaný Korčok prohrát volby? Hoffman má jasno: nálada v Evropě dospěla do bodu, kdy mlčící většina začíná volit. Pro favority té „lepší“ menšiny to je problém, protože většina intuitivně volí mír.
13.04.2024 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2930 článků) , Peter Peter (292 článků) , Ivan Peter (12 článků) , Ivan Ivan (508 článků)

Jak vybrat ideální horské kolo?

 
Výběr toho správného horského kola se může zdát jako maličkost. Přijdete do obchodu, rozhlédnete se a koupíte si to, které se vám líbí nejvíc. Jenže to může být ta největší chyba. Stejně jako jinde, i tady je nutné pečlivě vybírat a zvažovat a brát v úvahu různé parametry. Víte, jak vybrat to nejlepší horské kolo pro vás? Na výběr máme ze dvou základních typů Horská kola jsou dnes v módě a ta klasická, silniční, si dnes pořizuje málokdo. Milovníci nižších i náročnějších terénů potřebují kolo, které jejich koníčku plně vyhoví. V první řadě se při výběru musíme rozhodnout, jestli si pořídíme horské kolo s pevným rámem (někdy nazývané také hardtail) nebo celooodpružené. První zmiňované poznáme podle pevného rámu a odpružené přední vidlice a nenabízí nám takový komfort při jízdě v terénu například přes kořeny či větší výmoly. Na to se hodí právě horské kolo celoodpružené, které má i zadní tlumič, díky němuž je zdolávání terénních nerovností výrazně komfortnější. Na velikosti záleží Další kategorií, na níž bychom se při koupi nového horského kola měli soustředit, je velikost kola. Jasné je, že jiné je dětské, jiné pro starší děti a jinak vypadá kolo pro dospělé. Podle rovného či zkoseného rámu a dalších prvků také snadno odlišíme dámské a pánské kolo. Ale když hovoříme o velikosti, máme na mysli i něco trochu jiného. Základní velikosti kol určených pro dospělé jsou 26, 27,5 a 29 palců. Liší se v jízdních vlastnostech, ovladatelnosti a rychlosti akcelerace. Při výběru je nutno soustředit se také na velikost rámu, délku sedlové trubky a s tím spojenou výšku budoucího uživatele horského kola. Skoro dvoumetrový muž bude totiž potřebovat úplně jinak vysoké než drobná 150 centimetrová žena. A pokud si nejste jistí, nedělejte si starosti, personál prodejny vám určitě poradí a naučí vás i, jak kolo správně seřídit – případně doporučí,... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat ideální horské kolo? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.07.2016 04:30 |

podobné články

Peter Pellegrini ohlásil kandidaturu na slovenského prezidenta, je favorit

 
Předseda slovenské sněmovny a vládní strany Hlas-sociální demokracie (Hlas-SD) Peter Pellegrini dnes podle očekávání ohlásil, že se bude ucházet o prezidentský úřad. Nejpopulárnější slovenský politik je podle většiny průzkumů favoritem přímé prezidentské volby, jejíž první kolo bude 23. března.
19.01.2024 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (292 článků)

Zlo a Ficův mutant. Herec Kňažko se rozvášnil kvůli volbám

 
Zvítězí v prezidentských volbách na Slovensku Ivan Korčok, nebo Peter Pellegrini? Odvolili již oba kandidáti i končící hlava státu Zuzana Čaputová. Vhazovat volební lístky do urny Slováci mohou do 22 hodin, hlasy by měly být sečteny po 1:00 v noci na neděli.
06.04.2024 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2930 článků) , Peter Peter (292 článků) , Ivan Peter (12 článků) , Ivan Ivan (508 článků)

Slovensko po volbách ve varu. Vážné. Zasahuje Pellegrini, ale i Čaputová

 
Nově zvolený slovenský prezident Peter Pellegrini vyzval slovenské občany, aby přestali s projevy nenávisti, které se po volbách ve společnosti neustále stupňují. Pellegrini vzkázal zejména svým nevoličům, že je třeba smířit se s demokratickým rozhodnutím většiny. K zastavení nenávisti a rozdělování společnosti vyzvala i prezidentka Zuzana Čaputová, která prosí, aby si lidé více vážili jeden druhého.
11.04.2024 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (292 článků)

Fico si počká. Nechvátá. A za rok... Vypečený plán

 
Peter Pellegrini stojí před Sofiinou volbou, konstatuje slovenský historik, politický a mediální analytik a publicista Eduard Chmelár. „Jsem přesvědčený, že Směr zůstane úplně klidný a pevný v postojích, protože on na rozdíl od Hlasu není tlačený do vlády. A pokud Peter Pellegrini udělá tuto osudovou chybu, za rok jsou tu další volby. Nikdo neudrží takovéto extrémní různorodé seskupení (od radikálních liberálů až po ultrakonzervativce) dohromady déle,“ řekl Chmelár k možnému spojení Hlasu s Progresivním Slovenskem.
04.10.2023 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (292 článků)

Kandidát Korčok a Soros. Důkaz o setkání a pochvala

 
Slovenský prezidentský kandidát Ivan Korčok se v posledních týdnech podle svých slov setkává s tvrzeními, že jej platí americký finančník George Soros, a šířit se mají výroky o jeho přítomnosti na schůzce exprezidenta Andreje Kisky s finančníkem Georgem Sorosem. Na té však podle svých slov a informací slovenského premiéra Roberta Fica nikdy nebyl. Vítěz prvního kola slovenských prezidentských voleb se přitom netají, že se o několik let později nakonec se Sorosem sešel. Byť nešlo přímo o Sorose staršího, nýbrž o jeho syna Alexandra. Za přítomnosti českého ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) se synem George Sorose jednali „o budoucnosti Evropy“.
01.04.2024 22:35 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (281 článků) , Robert Fico (1187 článků) , Ivan Ivan (2930 článků) , Ivan Ivan (508 článků)

Noc dlouhých ksichtů? Pellegrini vyhrál, z Prahy zní i slova o „ruské pr....“

 
Prezidentské volby na Slovensku vyhrál Peter Pellegrini. Na sociálních sítích mu k vítězství gratulovali přední čeští političtí představitelé včetně premiéra Petra Fialy, předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové i lídra opozičního hnutí ANO Andreje Babiše.
07.04.2024 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26250 článků) , Petr Fiala (6328 článků) , Peter Peter (292 článků)

Hamáček (ČSSD): Se Slovenskem mluvíme podobnou řečí i v zahraniční politice

 
Velmi blízké postoje k situaci na Ukrajině nebo možnost koordinace aktivit obou zemí na Blízkém východě. Na tom se shodli předseda české Poslanecké sněmovny Jan Hamáček a předseda Národní rady Slovenské republiky Peter Pellegrini při jejich prvním oficiálním setkání po té, co se své nové funkce ujal Peter Pellegrini.
24.02.2015 22:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků)

Luxusní byt premiéra za 10 milionů: Pellegrini čaruje s penězi asistenta

 
Kauza luxusního bytu nového slovenského premiéra Petera Pellegriniho narůstá. Nemovitost si koupil přímo pod Bratislavským hradem za 10,4 milionu korun, jak upozornil Denník N. V hotovosti složil přes šest milionů, zbytek splácí hypotékou. Jenže Pellegrini nebyl schopen doložit, kde peníze vzal, příjmy mu na to totiž nestačily. Teď vyrukoval s tím, že si byt mohl dovolit díky bývalému asistentovi, informoval web Čas.sk. Pellegrini je ve středu na návštěvě Česka.
11.04.2018 12:50 |

podobné články

Přemysl Votava: Pořádně vystrašená Strakovka

 
Slovenské prezidentské volby se staly strašákem pro Fialu a spol. Po několikatýdenní mediální masáži to vypadalo jak před tou poslední bitvou, vrchnost zvedala výstražně prst. Strakovka hrozila přerušením vztahů mezi našimi bratrskými národy. Média burcovala, na Slovensku se prý bude bojovat i za Prahu. Bratři Slováci dostali na vybranou mezi bruselskými světlými zítřky, nebo temnem Kremlu. Korčok nebo Pellegrini?
11.04.2024 16:00 |

podobné články

Fico musel ze sjezdu do nemocnice, stěžoval si na tlak. Pellegrini chce vyhrát volby

 
Nejsilnější slovenská vládní strana Smer-sociální demokracie (Smer-SD) chce vyhrát nadcházející volby a pokračovat v naplňování myšlenek sociálního státu. V projevu na sobotním slavnostním sněmu Smeru-SD to řekl jeho volební lídr a premiér Peter Pellegrini. Předseda strany a expremiér Robert Fico ze sjezdu, na kterém si delegáti připomínají 20. výročí založení Smeru-SD, ještě před jeho začátkem odjel na vyšetření do nemocnice; před novináři si Fico stěžoval na vysoký krevní tlak.
07.12.2019 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1187 článků) , Peter Peter (292 článků)