Článek

Vojtěchův odchod směr Finsko se odkládá. Babiš ho z končící vlády v listopadu „nepustí“

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) zřejmě zůstane ve funkci i po 1. listopadu. Premiér Andrej Babiš s ohledem na výsledek voleb televizi Nova řekl, že bude třeba, aby Vojtěch zůstal s vládou až do konce. Babiš věří, že to ministr Vojtěch bude akceptovat. Od listopadu měl spadat pod ministerstvo zahraničí jako budoucí velvyslanec ve Finsku.
11.10.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Vojtěch Adam (1636 článků) , Adam Vojtěch (1266 článků)
Podobné články

Do karantény běžte z vlastní vůle: Vojtěchův resort po problémech s trasováním radí Čechům

 
Čekat na to, než vás do karatnény pošle hygiena? Na to už prakticky nespoléhá ani ministerstvo zdravotnictví vedené Adamem Vojtěchem (za ANO). Naopak svými radami pozvolna přesouvá zodpovědnost a vyhodnocení možné nákazy na jednotlivce. Naposledy obyvatele vyzvalo, aby při podezření na onemocnění covid-19 chránili okolí dřív, než je k tomu vyzvou hygienici. Jak se totiž ukázalo, než se člověk po kontaktu s nakaženým dostane na testy, může to trvat i týden. Za tu dobu se koronavirus šíří dál. Hygienici i lékaři jsou také nejednotní v tom, koho - například s jak vysokou teplotou - na testy posílají. A to i přesto, že Vojtěchův resort vydal příslušné manuály.
07.08.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1636 článků) , Adam Vojtěch (1266 článků)

Expremiér dal vale Ficovi. „Udělali jsme chyby,“ říká Pellegrini a zakládá novou stranu

 
Slovenský expremiér Peter Pellegrini dnes oznámil odchod ze své mateřské strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD). Zároveň naznačil, že připravuje založení nové strany. Vyvrcholil tak rozkol ve Směru-SD, který byl do porážky v únorových volbách u moci s výjimkou necelých dvou let nepřetržitě od roku 2006. Jeden z nejoblíbenějších slovenských politiků Pellegrini ještě v květnu veřejně vybídl šéfa Směru-SD Roberta Fica k odchodu z této funkce, kterou bývalý nejdéle sloužící předseda slovenské vlády Fico zastává od vzniku strany v roce 1999. Předseda slovenské strany Směr-SD Fico vyjádřil lítost, že expremiér Pellegrini nepřijal nabídku stát se šéfem strany.
10.06.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (956 článků) , Peter Peter (165 článků)

Velké změny na Slovensku: Opoziční hnutí OLaNO ve volbách převálcovalo Ficův Směr

 
Přesvědčivým vítězstvím opozičního protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) a ztrátou dlouholeté dominance nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica skončily podle odhadu dvou agentur dnešní parlamentní volby na Slovensku. OLaNO podle nich získalo 25,3 až 25,8 procenta hlasů, Směr-SD 13,9 až 14,9 procenta.
29.02.2020 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (956 článků)

Finsko má novou premiérku s mnoha rekordy. Je jí 34 a pochází ze zvláštní rodiny

 
Finsko bude mít nejmladší předsedkyni vlády na světě, je jí čtyřiatřicetiletá Sanna Marinová, jež by měla v čele finské vlády v úterý vystřídat premiéra Anttiho Rinneho, který z funkce ministerského předsedy v minulém týdnu odstoupil kvůli koaličnímu sporu. V čele současné koalice pěti stran tak budou nyní samé ženy, z nichž čtyřem je méně než pětatřicet let, píše server Lidovky.cz.
09.12.2019 22:40 |

podobné články

Finsko má novou premiérku s mnoha rekordy. Je jí 34 a pochází ze zvláštní rodiny

 
Finsko bude mít nejmladší předsedkyni vlády na světě, je jí čtyřiatřicetiletá Sanna Marinová, jež by měla v čele finské vlády v úterý vystřídat premiéra Anttiho Rinneho, který z funkce ministerského předsedy v minulém týdnu odstoupil kvůli koaličnímu sporu. V čele současné koalice pěti stran tak budou nyní samé ženy, z nichž čtyřem je méně než pětatřicet let, píše server Lidovky.cz.
10.12.2019 03:45 |

podobné články

Babiš o konci Vojtěcha: Byl moc slušný. Od Prymuly čeká krizové řízení a pevnou ruku

 
Na ministerstvu zdravotnictví přišel den velkých změn. Adam Vojtěch (za ANO) oznámil v pondělí ráno konec ve vedení resortu, naopak premiér Andrej Babiš (ANO) předjednal u prezidenta Miloše Zemana jeho výměnu za Romana Prymulu. V úterý ráno Babiš nového ministra uvede do úřadu, čeká od něj krizové řízení a také dohled na opatřeními ministerva zdravotnictví. Prymula dříve působil jako Vojtěchův náměstek, po sporech zakotvil na Úřadě vlády jako zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví.
21.09.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Vojtěch Adam (1636 článků) , Miloš Zeman (26402 článků) , Adam Vojtěch (1266 článků)

Pád bývalého korunního prince Slovenska: Exministr Kaliňák opustí i parlament

 
Někdejší dlouholetý slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák dnes ve vysílání TV Pravda oznámil, že do konce roku odejde z parlamentu. Kaliňák, který se ministerské funkce vzdal v březnu po vraždě investigativního reportéra Jána Kuciaka, svůj odchod ze zákonodárného sboru odůvodnil snahou více se věnovat rodině. Nepotvrdil ale definitivní odchod z politiky. Nadále zůstává členem vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica.
27.12.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (956 článků)

Slovenské volby 2012: Jak to tak vypadá, Ficův SMER bude vládnout sám

 
Ve slovenském parlamentu bude mít poprvé v novodobé historii většinu jediná politická strana. Včerejší volby suverénně vyhrál dosud opoziční SMER – sociální demokracie vedená Robertem Ficem. Po sečtení 90 procent hlasů má tolik poslaneckých křesel, že to stačí na sestavení jednobarevné vlády. Ficův SMER vyhrál výrazněji, než ukazovaly předvolební průzkumy. Překvapila také nečekaně vysoká, téměř šedesátiprocentní volební účast.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (956 článků)

Budou volby. Fico představil sociální balíček za miliardu eur

 
Slovenský premiér Robert Fico tři měsíce před parlamentními volbami oznámil balík opatření ke zlepšení životní úrovně lidí a bezpečnosti země v hodnotě miliardy eur (přes 27 miliard korun). Ficova strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) je hodlá naplnit v případě, že se po volbách dostane do vlády. Podle průzkumů veřejného mínění by Směr-SD stejně jako v roce 2012 měl volby vyhrát, možná ale neobhájí zisk naprosté většiny křesel ve sněmovně.
05.12.2015 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (956 článků)

Zeman je k lizu nepustí. Po volbách úplně jinak. Babiš vyhraje, a ostatním půjde o kůži, soudí Černocký

 
„Volit stranu podle toho, jak je nám její ‚frontman‘ sympatický, je nesmysl,“ míní publicista Pavel Černocký. Nabízí zamyšlení nad dnešní politickou scénou a podotýká: „Prezident Zeman určitě nepustí ty slepence k lizu.“ Rozebral, které strany volit, pokud chceme zůstat v EU, a které, pokud bychom chtěli vystoupit. Okomentoval většinu lídrů. „Filipovi bylo v roce 1968 třináct, ‚Sandokan‘ Ferjenčík a Babiš?...“ Na závěr se pak ptá: „Zvítězí zájem České republiky, anebo slepá servilita k Evropské unii?“
19.09.2021 07:30 |

podobné články

I když soud neprokáže Bártovu vinu, Nečas ho do vlády nepustí

 
Premiér Petr Nečas by prý Vítu Bártovi přál, aby jeho soud dopadl dobře. Zároveň ale prohlásil, že i kdyby se před soudem očistil, do vlády ho nepustí. Až kdyby ho lidé ve volbách opět zvolili.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9373 článků) , Vít Bárta (2854 článků)

Babiš: Výpověď koaliční smlouvy nemusí znamenat odchod z vlády

 
Pokud ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) podepíše navrhovanou reorganizaci policie, bude to hrubé porušení koaliční smlouvy a hnutí ANO ji zřejmě vypoví, řekl novinářům po dnešním jednání vlády předseda ANO Andrej Babiš. Vypovězení musí schválit předsednictvo a neznamená odchod z vlády, v té chce hnutí zůstat a plnit program, uvedl Babiš.
15.06.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Milan Chovanec (1426 článků)

Babiš: Prymula bude mít nižší plat než jako náměstek

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) sdělil ve čtvrtek novinářům, že je s prací ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) spokojený a že s ním na ministerstvu dál počítá. Zároveň je rád, že Vojtěchův náměstek a epidemiolog Roman Prymula zůstane ve státním sektoru na pozici vládního zmocněnce pro zdravotnictví. Babiš rovněž uvedl, že Prymula bude mít nižší plat, než bral jako náměstek.
21.05.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Vojtěch Adam (1636 článků)

Babiš se rozčílil při rozhovoru, když padla zmínka o pitomci: Nemluvte tu o vládě, rozhoduje ministr zdravotnictví

 
Poté, co ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch jeden den oznámil, že roušky ve školách budou povinné a další den nařízení odvolal, si z něj začali Češi tropit žerty. Na sociálních sítích se vyrojila řada vtipů na Vojtěchův účet. Často v nich hraje roli i premiér Andrej Babiš (ANO). Ten se však brání, že on z ministra Vojtěcha rozhodně neudělal pitomce, jak naznačují zlé jazyky. Babiš prý neřeší to, jestli vyhodí Vojtěcha. Víc myslí na to, jak zůstat premiérem i v dalším období.
22.08.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Vojtěch Adam (1636 článků) , Adam Vojtěch (1266 článků)

Babiš stupňuje tlak na odchod šéfa GIBS. Svolá kvůli němu Bezpečnostní radu státu

 
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) stupňuje tlak na odchod šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína. Babiš tvrdí, že disponuje vážnými informacemi, které ale nemůže zveřejnit. Svolává proto Bezpečnostní radu státu. Odmítá zároveň, že by tlak na odchod Murína souvisel s kauzou Čapího hnízda.
28.02.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků)

Paroubek nebude ve vyjednávacím týmu ČSSD

 
Předseda ČSSD Jiří Paroubek v komentáři k průběžným výsledkům voleb řekl, že lidé si vybrali jiný směr, než jaký nabízela ČSSD. "Občané si v těchto volbách vybrali směr, a není to směr, který jim nabízela sociální demokracie," uvedl šéf soc. dem. Podle zdrojů z Lidového domu nebude Paroubek v týmu, který povede povolební jednání.
29.05.2010 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4182 článků)

Ficův SMER by nyní na Slovensku vyhrál volby s obrovskou převahou

 
Smer nyní podle výzkumu SANEP atakuje padesátiprocentní hranici voličské podpory. V případě, že by se volby do Národní rady konaly nyní, má SMER-SD Roberta Fica skoro čtyřicetiprocentní náskok před druhou nejsilnější stranou SDKÚ-DS, která by získala jen necelých deset procent.
17.01.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (956 článků)

Slovenské povolební námluvy: Smer a KDH se čím dál více sbližují

 
Chybí pouhých 19 dnů do voleb a nejzásadnější ekonomická překážka v sestavení povolební koalice Smeru a Křesťanskodemokratického hnutí padla. KDH původně namítalo, že Směr prosazuje při výstavbě dálnic veřejně – soukromé PPP projekty, které jsou podle něj z dlouhodobého hlediska předražené, i když krátkodobě nevytvářejí státní dluh. Nyní však Směr tvrdí, že se zaměří na financování staveb dálnic přes eurofondy, což KDH podporuje také.
19.02.2012 14:25 |

podobné články

Šok na Slovensku: Voliči „vypráskali“ extremistu Kotlebu i Ficův Směr

 
Jasnou porážkou vůdce slovenské ultrapravice Mariana Kotleby a překvapivým neúspěchem kandidátů podporovaných vládní sociální demokracií (Směr-SD) skončily sobotní krajské volby na Slovensku. Kotleba, který obhajoval hejtmanský post v Banské Bystrici, výrazně zaostal za svým soupeřem Jánem Lunterem, k jehož podpoře se spojily koaliční i opoziční strany. Kandidáti pravicové koalice zaznamenali vítězství v pěti krajích, Směr se svými vládními spojenci bude mít hejtmany jen ve dvou. Definitivní výsledky hlasování potvrdila státní volební komise.
05.11.2017 08:15 |

podobné články