Článek

Vojtěch to dělá špatně. Ale koho za něj? Nikdo tam nechce, říká odborář Voleman

 
ROZHOVOR „Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch si dlouhodobě vede velice špatně. Nynější epidemie jen zvýraznila známý fakt, že ministr se v resortu vůbec neorientuje,“ říká místopředseda Lékařského odborového klubu Miloš Voleman. Zároveň upozorňuje, že řada odborníků tuto práci prostě nechce dělat, protože zdravotnictví je ve velkých problémech a personálně vyprázdněno.
11.09.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1061 článků) , Adam Vojtěch (836 článků)
Podobné články

Odborář Voleman interpelován. Téma: Umění odejít

 
Otázkám veřejnosti se ve čtvrtek dobrovolně vystavili exministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb, exministryně kultury Helena Třeštíková, lékařský odborář Miloš Voleman a ekonomický expert Pavel Kohout.
24.02.2011 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (715 článků) , Pavel Kohout (241 článků) , Helena Třeštíková (142 článků)

Statný odborář Voleman léčí dál. Tam, kde nechtějí Engela

 
Chirurg a jeden z předáků Lékařského odborového klubu (LOK) Miloš Voleman o své místo ve Fakultní nemocnici na Královských Vinohradech nepřijde. ParlamentnímListům.cz to potvrdil s tím, že v této nemocnici už lékaři začali stahovat své výpovědi. A to i přes to, že o místo zde přišel šéf LOKu Martin Engel.
21.02.2011 13:10 |

podobné články

Návrat krize? Odborář Voleman vyzve lékaře: Nestahujte výpovědi

 
Už se zdálo, že akce Děkujeme, odcházíme je zažehnána, když v pátek vybuchla pod odboráři vlastní mina, kterou nastražili na zdravotnictví. V pražské Fakultní nemocnici na Královských Vinohradech už totiž nechtějí zpět předsedu Lékařského odborového klubu Martina Engela, který zde dal v rámci protestu výpověď. Jeho druh ve zbrani Miloš Voleman už hrozí, že lékaři výpovědi nestáhnou. Krize ve zdravotnictví tak hrozí dál.
18.02.2011 18:50 |

podobné články

Voleman se čílí. Vytunelují zdravotnictví a pak to hodí na doktory

 
Je to jasné, tady je záměr výrazně zredukovat zdravotní péči a stávající síť nemocnic převést pod finanční skupiny. A pak se řekne, že za to můžou doktoři, řekl pro ParlamentníListy.cz Miloš Voleman z Lékařského odborového klubu. Stávající kampaň pro zdravotníky opět dělá Jiří Hrabovský se svojí PR agenturou. Teď se realizuje krok A. Krok B podle něj není problém zpracovat.
11.11.2011 19:40 |

podobné články

Kubek je pro kompromis. Voleman má problém s dohodou

 
Lékaři by se měli dohodnout se státem. Nebo alespoň přistoupit na kompromis. Řekl to prezident České lékařské komory Milan Kubek. Člen předsednictva Lékařského odborového klubu Miloš Voleman má ale se zněním dohody problém. Cíle lékařů se podle něj rozplizly.
16.02.2011 08:05 |

podobné články

Odborář varuje: Počkejte za rok, za dva, pokud se změní geopolitická situace...

 
Hornický odborář Jaromír Franta v České televizi vysvětloval, proč možná budeme už brzo potřebovat uhlí. Zmínil i geopolitickou situaci. Starosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt (SZ) oponoval, že uhlí potřebovat nebudeme. Pánové se tak v podstatě shodli jen na tom, že vláda o prolomení těžebních limitů na dole Bílina rozhodla špatně. Odborář také prozradil, že se končící horníci mohou těšit na slušné odstupné.
19.10.2015 21:06 |

podobné články

Voleman: Hippokratova přísaha není o povinnosti pracovat

 
Odborářský boss Miloš Voleman ve středu odpovídal online čtenářům Aktuálně.cz. Některým slíbil kontakt na dobrého psychiatra, jiné poučil, že se neptají, ale jen vylévají své frustrované dušičky. Na dotazy ve smyslu, zda si nemyslí, že by i ostatní profese zasloužily na platech přidat, konstatoval, že se třeba ti lidé, kteří je vykonávají, měli lépe učit. Jen poměrně malé procento lidí mu vyjádřilo svoji podporu.
16.02.2011 13:55 |

podobné články

Statný chirurg Voleman burcoval v televizi: Teď už nejde o platy, ale o omezování péče

 
Podle lékařských odborů je české zdravotnictví ohrožené nejvíce od roku 1989. Připravují nový protest proti reformním krokům ministerstva zdravotnictví. V pořadu Události, komentáře se k tomu vyjadřovali náměstek ministra zdravotnictví Petr Nosek a místopředseda Lékařského odborového klubu Miloš Voleman.
15.02.2013 22:40 |

podobné články

Chcete se léčit u vyděrače? Voleman o místo nepřišel

 
Zatímco vůdce odborů Engel si už ve vinohradské nemocnici neškrtne a může si to zamířit do vysněného Německa, jeho radikálnější kolega Voleman si může oddechnout. Jako chirurg bude ve vinohradské nemocnici operovat dál. A to i přesto, že ještě v předvečer dohody, která ukončila trucování části lékařů, je vybízel v pokračování protestů. Sám jít příkladem nehodlá a cestu na vysněný Západ si rozmyslel.
21.02.2011 17:20 |

podobné články

Neudržel jsem nervy na uzdě, vzpomíná Voleman na televizní diskuse

 
Luboš Xaver Veselý hostil ve svém sobotním pořadu Pressklub chirurga a odborového předáka Miloše Volemana. Moderátor si dovolil prezentovat svůj názor, že kampaň "Děkujeme, odcházíme" byla ve spoustě aspektů agresivní. Voleman mu dal za pravdu, prý skutečně kolikrát neudržel nervy na uzdě.
12.03.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Xaver Veselý (14 článků) , Luboš Veselý (501 článků) , Miloš Veselý (5 článků)

Obcházet uzavřenou dohodu přes média je neslušné, vzkazuje Voleman

 
Místopředseda Lékařského odborového klubu (LOK) Miloš Voleman byl hostem ve Studiu 6 televize ČT24. Nelíbí se mu prohlášení ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09), že lékařům zvedne platy jen o šest procent a ne o slíbených deset. Kritizuje Hegera také za to, že operuje s průměrnými platy lékařů a ne s tarifními.
07.11.2011 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1271 článků)

Co dělat, když dítě nechce sportovat?

 
Do ničeho se mu nechce, nic ho nebaví, do všeho abyste ho doslova násilím tlačili nebo se dokonce doprošovali. Jakákoli pohybová aktivita je pro něho skoro sprosté slovo, dobrovolně se k ničemu nemá a nejradši by celé dny strávil u počítače nebo televize. Máte po přečtení předchozích řádků pocit, že mluvíme právě o vašem dítěti? Divili byste se kolik rodičů hledá odpověď na otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat? Zatímco některé děti ke sportování tíhnou samy od sebe, jiné aby k tomu člověk doslova dokopal. Jestliže se ani vaše ratolest ke sportování zrovna dvakrát nemá, pak jste tady správně! Co dělat, když dítě nechce sportovat Určitě vám nemusíme klást na srdce, že pohyb je důležitý pro každého z nás, bez ohledu na to, zda se jedná o dítě nebo dospělého. Hýbat se prostě musíme. Jenže co dělat, když dítě nechce sportovat a je schopné vyvádět hysterické scény, které každého rodiče přivádí k šílenství? Na to se teď společně podíváme v následujících řádcích. Má cenu dítě nutit? Možná jste si už několikrát říkali, že když se vašemu dítěti nechce dobrovolně, jednoduše ho k tomu přinutíte. Prostě využijete své moci v pozici rodiče a dítku to dáte rozkazem. Ještě než se ale k takovému kroku skutečně uchýlíte, dovolíme si vás upozornit, že tato cesta opravdu nikam nevede. Je totiž s největší pravděpodobností možné, že ve svém dítěti vytvoříte ještě větší blok. A to už se potom nehnete nikam. Koukej, vždyť je to zábava! Jestliže vaše dítě neprojevuje o sportování zájem, možná si ještě nevšimlo, jaká zábava to ve skutečnosti může být. Vaším úkolem tedy je dítěti ukázat, že fyzická aktivita není pouze dřina, ale i čas strávený s kamarády, nejrůznější soustředění nebo soutěže. Vyber si sám Možná teď jako spousta dalších rodičů řešíte otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat, ale... Čtěte více Příspěvek Co dělat, když dítě nechce sportovat? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.06.2017 19:05 |

podobné články

Martin Maxa: Z politiků se mi dělá špatně, je na nás, koho zvolíme...

 
Zpěvák Martin Maxa, který také čas od času koketuje s myšlenkou, že by vstoupil do politiky, přiznává, že se mu z některých politiků dělá špatně. Zároveň říká, že budoucnost budeme mít takovou, jaké politiky si zvolíme. Právě v souvislosti s volbami si podle něj má každý uvědomit, koho lidé volí.
13.10.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Maxa (189 článků)

Lékaři jeli na kongres, ale rekreovali se u moře. Prý už to nepůjde

 
Ministerstvo zdravotnictví chce zarazit lékařům takzvanou kongresovou turistiku, a to v rámci boje proti korupci lékařů farmaceutickými firmami. Ministerstvo jde s "kanónem na komara", myslí si lékař a odborář Miloš Voleman. Z celé věci zase budou podle něj profitovat jen kamarádíčci a profesorská lobby.
01.05.2011 20:40 |

podobné články

Odborář křičel na naši redaktorku. Kvůli emailu, který sám rozeslal

 
Článek ve středeční MF DNES a dotaz ParlamentníchListů.cz na to, aby se k němu blíže vyjádřil, rozpálil jednoho z odborářských bossů Miloše Volemana do běla. Aniž by se Voleman snažil celou událost pochopit klidným rozumem, okamžitě začal vyhrožovat prokurátory a chrlit věty: "To je jak v padesátejch letech!"
16.02.2011 10:45 |

podobné články

Učitelka, praxe 35 let: Chtějí mít blbý národ, který se lépe řídí. Vše se slilo v jedno bahno. Lidl? Lumpárna

 
ROZHOVOR „Chtějí mít blbý národ, který se lépe řídí.“ Všechno špatně. Všeobecná vzdělanost upadá, ztratili jsme stabilitu. Bilancování bývalé místostarostky a učitelky Libuše Rousové z Rožnova pod Radhoštěm nevyznívá vůbec dobře nejen vzhledem k situaci ve školství. „Nevím, koho budu volit za prezidenta, koho do parlamentu, a nejkatastrofálnější je, že nevím ani, koho budu volit do komunálu. Marasmus se slil do jednotného bahna,“ říká Rousová s vysvětlením, proč u nás nechce politiku Merkelové. Připomíná, že odboráři jsou sami dobře placeni, a k oceňování učitelů dodává: „Nejsme všichni stejní, a proto nemáme mít za práci stejnou odměnu. Navýšit platy určitě, ale plošně určitě ne.“
05.09.2017 04:45 |

podobné články

Martin Maxa: Z politiků se mi dělá špatně!

 
Zpěvák Martin Maxa, který také čas od času koketuje s myšlenkou, že by vstoupil do politiky, přiznává, že se mu z některých politiků dělá špatně. Zároveň říká, že budoucnost budeme mít takovou, jaké politiky si zvolíme. Právě v souvislosti s volbami si podle něj má každý uvědomit, koho lidé volí.
13.10.2012 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Maxa (189 článků)

Zatím to jde, pokud se nerozplácneme. Vzpomínáte na statného doktora-odboráře? Ve zdravotnictví je prý zase zle

 
ROZHOVOR Bez zvýšení platů v nemocnicích krizi chybějícího zdravotního personálu nevyřešíme. Může za to neschopnost a neochota minulých vlád s tím něco radikálně udělat, tvrdí místopředseda představenstva České lékařské komory Miloš Voleman, který byl hlasitým představitelem protestní akce lékařů Děkujeme, odcházíme v roce 2011. Dlouhodobé neřešení problémů a nekompetentní a špatné řízení resortu zdravotnictví si podle něj vybírá svoji daň. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také řekl, že vlády na to neměly sílu ani odvahu.
14.04.2016 04:50 |

podobné články

Rázný odborář: My lidi proti vládě neradikalizujeme

 
Nepodsouvejte frustrace toho útočníka odborům, poprosil přes ParlamentníListy.cz odborář, ale zároveň i šéf Svazu pacientů Luboš Olejár. Podle něj mladý muž v pátek v Chrastavě svým útokem na prezidenta Klause jen vyjádřil politickou nespokojenost, ale odbory s tím nemají nic společného. Prý i přesto, že ještě nedávno vyzývaly k občanské neposlušnosti.
30.09.2012 07:45 |

podobné články