Článek

Vojtěch má tým pro uvolnění karantény. Bez Prymuly

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch sestavil šestičlenný epidemiologický tým, který by měl posoudit důsledky rozvolňování striktních karanténních opatření. Je v něm šéf ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek, hlavní hygienička Jarmila Rážová, epidemiolog Rastislav Maďar, Jan Kynčl ze Státního zdravotního ústavu, Roman Chlíbek z České vakcinologické společnosti a anesteziolog Vladimír Černý.
08.04.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1342 článků) , Adam Vojtěch (1044 článků)
Podobné články

VOLÁNÍ Z KARANTÉNY: Není Vojtěch jako Vojtěch a nová kapela Roušky budou

 
V novém satirickém videu Volání z karantény se sešli dva Vojtěchové. Moderátor Dominik Vršanský zjišťoval, jestli by šéf komunistů Vojtěch Filip s ním a dalšími politiky založil kapelu. Zkušenosti se zpěvem má i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který navrhl název bandu.
04.04.2020 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1501 článků) , Vojtěch Adam (1342 článků) , Adam Vojtěch (1044 článků)

Maďar odmítal zkrácení karantény na 10 dní a přidal varování. Prymula si prosadil svou

 
Povinné nošení roušek ve vnitřních prostorách a v dopravě od září a zkrácení karantény ze dvou týdnů na deset dní bez nutnosti testu. To jsou novinky, které představil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví a bývalý náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Zkrácení karantény podpořila i hlavní hygienička Jarmila Rážová a premiér Andrej Babiš (ANO). Vládní epidemiolog Rastislav Maďar pro Blesk Zprávy uvedl, že na toto rozhodnutí má jiný názor.
17.08.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků) , Vojtěch Adam (1342 článků) , Adam Vojtěch (1044 článků)

Prymula: Vakcínu vyrobí u nás, do stříkaček půjde v Německu. Věřím, že nám něco dají

 
Podle epidemiologa Romana Prymuly by mohla být vakcína proti koronaviru k dostání již na přelomu roku. Do té doby bude prý kontrola pandemie vypadat jako nyní, kdy se řeší lokální ohniska. Současná čísla okolo stovky nových nakažených denně jsou podle Prymuly přijatelná a dala se po uvolnění všech opatření očekávat.
15.07.2020 13:45 |

podobné články

Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci. Komentátor odhalil podrobnosti pádu Prymuly

 
Vyšehradská schůzka místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a Romana Prymuly vedla k výměně na postu šéfa resortu zdravotnictví. Vedoucí křeslo čerstvě zaujal Jan Blatný (za ANO). Stále však nejsou jasné bližší informace o tom, co se přesně na Vyšehradě odehrávalo. V Interview ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček zmínil některé své informace o pořízení inkriminovaných fotografií Prymuly. Zhodnotil též aktuální pozici nového ministra i premiéra Andreje Babiše (ANO).
30.10.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků) , Jan Faltýnek (52 článků)

Vojtěch se čílil u Moravce: Prymulovy výroky byly za hranou! Děsila ho jeho popularita?

 
Ministr Adam Vojtěch (za ANO) měl výroky odcházejícího náměstka Romana Prymuly za nekolegiální, podle něj byly za hranou. Neviděl možnost jeho dalšího působení Prymuly na ministerstvu. Hlavním důvodem k odchodu prý ale není jeho chybějící bezpečnostní prověrka. V Otázkách Václava Moravce zároveň ministr popřel, že by ho děsila Prymulova narůstající popularita.
24.05.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1342 článků) , Adam Vojtěch (1044 článků) , Václav Vojtěch (131 článků)

Šéfka hygieniků Rážová má koronavirus. Babiše zachránil od karantény vysoký strop a respirátor

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová, která je přední tváří boje s koronavirem v Česku, se sama nakazila nemocí covid-19. Má příznaky chřipky, ale je bez teploty. Ještě včera se přitom setkala s vedoucím týmem chytré karantény. V kontaktu byla také s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a premiérem Andrejem Babišem (ANO). Zatímco Vojtěch míří společně se šéfem zdravotnických statistik Ladislavem Duškem do karantény, Babiš se izolaci vyhnul. Vojtěchovi vyšel test negativně, oznámil ve středu večer.
02.09.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1342 článků) , Vladimír Dzurilla (24 článků) , Adam Vojtěch (1044 článků)

Vojtěch se po rouškovém chaosu stahuje: „Nepište mi.“ Šéfování „hodil“ na hlavní hygieničku

 
Rouškové šílenství posledních dní uklidilo do ústraní několik koronavirových jmen. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dokonce svým zaměstnancům rozeslal e-mail, ve kterém informuje, ať mu už nikdo nepíše, a hlavní kompetence přehodil na hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou, napsal server SeznamZprávy. Chaos kolem roušek pak Vojtěch i premiér Andrej Babiš připsali na vrub epidemiologovi Rastislavu Maďarovi, který vedl tým rozvolňování. Maďarův tým se pak s ostatními týmy sloučil do jednoho, který vede právě Rážová. A Vojtěch? Ten bude dostávat jen finální výstupy.
21.08.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků) , Vojtěch Adam (1342 článků) , Adam Vojtěch (1044 článků)

Mluvčí: Vláda v pondělí projedná převzetí chytré karantény armádou

 
Vláda má podle mluvčího ministerstva obrany Jana Pejška v pondělí projednat možnost, že by projekt chytré karantény znovu řídila armáda. Mluvčí to dnes večer řekl ČTK s tím, že armáda je na tento krok připravena. Projekt chytré karantény převzalo ministerstvo zdravotnictví 25. května. Do té doby chytrou karanténu vedl devadesátičlenný centrální řídící tým zřízený pod armádou jako poradní orgán vlády, který vedl bývalý ministrův náměstek Roman Prymula.
27.07.2020 06:50 |

podobné články

Vojtěch ohlásil další uvolnění karantény. Za deset dní se může potkat 300 lidí

 
Další vlna rozvolňování mimořádných opatření se blíží. Od 25. května se opět otevřou restaurace, bary, bazény a možné budou i hromadné akce s účastí až 300 lidí. V pátek o tom informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO), píší Novinky. Veškerá opatření jsou podmíněna tím, že nedojde ke zhoršení epidemiologické situace. Ve čtvrtek přibylo v Česku 82 případů nově potvrzených nakažených.
15.05.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1342 článků) , Adam Vojtěch (1044 článků)

Po návratu z Číny bez karantény. Kalousek chystá trestní oznámení a navezl se do Prymuly

 
Ministerstvo zdravotnictví změnilo seznam rizikových zemí. Určuje tím, po návratu z kterých lokalit musí lidé zamířit do čtrnáctidenní karantény. Jde o země, kde je vysoké riziko přenosu nákazy koronavirem. Od pondělí přibyly třeba Spojené státy, ale už mezi ně nepatří Čína. Proti tomu se ohradil předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, vnímá to jako veřejné ohrožení a chystá trestní oznámení. Blesk Zprávám také naznačil, že za tím vidí vliv čínské propagandy. To dává do spojitosti s tím, že náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v minulosti kandidoval za hnutí Zemanovci. Prezident Zeman se svými vřelými vztahy s Čínou netají dlouhodobě.
25.03.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7355 článků)

Kam na dovolenou bez karantény a testů? Na novém seznamu aerolinek je Egypt, Itálie či Karibik

 
Světové aerolinky se postavily proti povinnosti zamířit po příletu do dovolenkových destinací nejprve na 14 dnů do karantény. Předložily seznam 45 zemí, do karantény by se podle jejich přání nemuselo ani ve Francii, Itálii, Španělsku či Portugalsku. Že karanténa pro turisty nebude potřeba, potvrdilo některým zemím třeba Řecko. Seznam schválily British Airways, EasyJet a Virgin Atlantic. Češi mohou od poloviny června bez omezení cestovat do většiny evropských zemí, jen při návratu z Británie a Švédska se musejí prokázat negativním testem na onemocnění covid-19. Záležet ale bude i na podmínkách ostatních států.
02.06.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (352 článků)

Babiš přiblížil rozšíření Chytré karantény. Vojtěch chce roušky sundat k 15. červnu

 
Projekt Chytré karantény po určitých porodních bolestech čeká rozšíření, zapojí se do něj i aplikace eRouška a Mapy.cz. Uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci k další budoucnosti projektu, doplnili ho ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, hlavní hygienička Jarmila Rážová, pplk. Petr Šnajdárek, zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla a národní koordinátor testování Marián Hajdúch.
07.05.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků) , Vojtěch Adam (1342 článků) , Vladimír Dzurilla (24 článků) , Adam Vojtěch (1044 článků)

Vojtěch měl skončit jako ministr, myslí si Hamáček. Přestup Prymuly pokládá za nešťastný

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (za ČSSD) se domnívá, že udělat z Romana Prymuly místo náměstka vládního zmocněnce pro zdravotnictví je nešťastné. Premiér Andrej Babiš (za ANO) měl podle něj neshody v resortu zdravotnictví řešit výměnou ministra Adama Vojtěcha (nestr. za ANO).
23.05.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků) , Jan Hamáček (3127 článků) , Vojtěch Adam (1342 článků)

Prymula: Chytrá karanténa odhalí dvě třetiny kontaktů nemocného

 
Hygienici by za pomoci chytré karantény měli být schopni zjistit zhruba dvě třetiny lidí, se kterými přišel pacient nakažený novým koronavirem do styku. ČTK to dnes řekl náměstek ministra zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Projekt takzvané chytré karantény spustila vláda dnes naplno v celé České republice. Podle Prymuly se podařilo vyřešit naprostou většinu problémů, se kterými se dříve potýkal.
02.05.2020 06:25 |

podobné články

Proč měli noční schůzku v restauraci a ne na ministerstvu? K průšvihu Prymuly se ozval Vojtěch

 
„Prymulovu schůzku v restauraci nechápu,“ říká exministr zdravotnictví Adam Vojtěch v rozhovoru pro CNN Prima News k pochybení svého nástupce. Ministr Roman Prymula je kritizován za to, že v jeden večer porušil hned několik opatření, která sám nařídil. Do čela resortu zdravotnictví se Vojtěch vrátit nechce.
24.10.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1342 článků) , Adam Vojtěch (1044 článků)

Liga se nedohraje! Fotbalová Opava hlásí nakaženého hráče, tým jde do karantény

 
Skupina o udržení se měla znovu začít hrát dnes navečer, vše je ale jinak. Stačilo, aby ředitelka Krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová oznámila, že má opavský fotbalový klub hráče nakaženého koronavirem. Celý tým proto musí do karantény, což znamená, že liga se nakonec nedohraje. Ta se měla rozeběhnout po třítýdenní pauze zaviněné pozitivními testy na koronavirus v týmu Karviné.
23.07.2020 17:40 |

podobné články

Tvrdík uspěl. Jeden nakažený hráč už nepošle do karantény celý tým

 
Představitelé fotbalové ligy se dohodli s premiérem Andrejem Babišem (ANO), že při dodržování opatření nebude muset při nákaze jednoho hráče covidem-19 do karantény celý tým. Týmy se budou pravidelně před každým zápasem testovat. Po jednání s předsedou vlády to řekl předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda. O snaze dosáhnout zmírnění pravidel informoval už dříve šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík.
17.08.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22148 článků)

Vojtěch: Stýkání jen tří rodin je nereálné, život je pestřejší

 
Nápad náměstka Romana Prymuly, že by se na cestě k návratu do normálu měli lidé stýkat pouze v rámci tří rodin, je podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nereálný. Jde podle něj pouze o názor Prymuly, řekl Novinkám. Podle opozice by se zase neměl pouštět do sociálního inženýrství a vláda by mu měla zamezit vstup do médií.
12.05.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1342 článků)

„Zpěvák“ Vojtěch na jaře? Zvládl, poklona. Pozor, věc, ve které Prymula propadl. Petr Žantovský i ke jménům Pirk, Šmucler a Hnízdil

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Roman Prymula se zřejmě příští týden bude muset rozloučit s funkcí ministra zdravotnictví. Petr Žantovský se v přehledu mediálních zajímavostí zabývá tím, proč šéfovi v této době tak důležitého resortu lidé nedůvěřovali. Příčinu u Romana Prymuly vidí zřejmou. Každý učitel rétoriky a komunikace potvrdí, že politik při sdělování negativní zprávy národu nesmí udělat jednu zásadní věc. Ale přesně ta se při vystoupeních ministra Prymuly děla.
24.10.2020 09:10 |

podobné články