Článek

Vojtěch chystá „tečku za koronavirem“. Vrátí se na ministerstvo MeSES?

 
Do čela resortu zdravotnictví se vrací Adam Vojtěch (za ANO). Jeho hlavním cílem je nepodcenit koronavirovou situaci, jako tomu bylo v loňském roce, kdy zdravotnictví do září vedl. V pořadu Události, komentáře na ČT24 uvedl, že prioritou bude bude dokončit včas očkování, připravit letní testování a také poprázdninový návrat dětí do škol. Pak věří, že se podaří udělat „tečku za koronavirem“.
28.05.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1356 článků) , Adam Vojtěch (1056 článků)
Podobné články

Rozhodování MeSES bylo protizákonné, členům hrozí soudy za miliardy, říká Roman Šmucler

 
Ministerstvo zdravotnictví ukončilo spolupráci s poradní skupinou MeSES, která mu dávala doporučení, jak zvládat pandemii. Podle šéfa stomatologů Romana Šmuclera (51), který často vládu kritizoval za to, že poslouchá amatéry místo skutečných odborníků, je to dobře. „Konečně se budeme řídit podle zákona. Lidé z MeSES jsou ale v osobním ohrožení, že na ně budou mířit žaloby za miliardy,“ myslí si.
21.05.2021 06:10 |

podobné články

Doporučení založená na vědeckých názorech. MeSES se obhajuje před kritikou skupiny lékařů

 
Zřízení Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) umožnilo rychle připravit odborná doporučení, postavená na převládajících vědeckých názorech. Skupina tak dnes reagovala na kritiku, kterou vůči ní v pátek vzneslo několik významných lékařů. Vadí jim, že MeSES nenese žádnou odpovědnost za svá doporučení ke zvládání epidemie covidu-19 v Česku.
15.05.2021 19:30 |

podobné články

MeSES odmítá kritiku od lékařů: Potřebujete nás, jinak budete sčítat oběti

 
Smejkalův poradní orgán pro epidemické situace čelí ostrému útoku. Dvanáct známých lékařů se vzbouřilo. Skupina MeSES podle nich rozhoduje o celostátních restrikcích a opatřeních, ale zároveň prý nenese žádnou odpovědnost a odsouvá na vedlejší kolej samotného ministra. Taková kritika se neobešla bez odpovědi. MeSES přešel do protiútoku. „Potřebujete nás, jinak budete zase sčítat oběti a škody!“ padlo.
16.05.2021 07:00 |

podobné články

Dohady o testování: V červnu skončit nemůže, varuje vládu Smejkal. Ve školách chce pokračovat i v září

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) chce doporučit vládě pokračovat s testováním na covid-19 ve firmách i od 1. července dál. Týkat by se mělo lidí, kteří se vracejí z dovolené. V Otázkách Václava Moravce v České televizi se na tom shodli hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal a viroložka Ruth Tachezy, kteří jsou členy MeSES. Preventivní testování by podle nich nemělo skončit na konci června, jak se s tím zatím počítá. Od září by se podle MeSES měly opět testovat i děti ve školách.
16.05.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (942 článků)

MeSES odmítá kritiku od lékařů: Potřebujete nás, jinak budete sčítat oběti

 
Smejkalův poradní orgán pro epidemické situace čelí ostrému útoku. Dvanáct známých lékařů se vzbouřilo. Skupina MeSES podle nich rozhoduje o celostátních restrikcích a opatřeních, ale zároveň prý nenese žádnou odpovědnost a odsouvá na vedlejší kolej samotného ministra. Taková kritika se neobešla bez odpovědi. MeSES přešel do protiútoku. „Potřebujete nás, jinak budete zase sčítat oběti a škody!“ padlo.
16.05.2021 22:10 |

podobné články

Proč Arenberger odstřihl Smejkalův tým MeSES? Šéf lékařů nechápe, politolog zmínil rivalitu

 
Nepochopitelné. Tak hodnotí ukončení spolupráce s týmem MeSES, který ministerstvu zdravotnictví nezištně pomohl v době největší kovidové krize, prezident České lékařské komory Milan Kubek pro Blesk Zprávy. Politolog Jan Kubáček si myslí, že pro ministra Petra Arenbergera (za ANO) by bylo výhodnější, kdyby si skupinu ponechal a nedělal si z ní konkurenci. MeSES se ve středu na další spolupráci dohodla s kraji, informoval jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).
19.05.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (480 článků)

Rozpuštěný MeSES: Je důvodem Smejkalův rozhovor a kritika vlády? Plaga jej podpořil

 
Ministerstvo zdravotnictví rozpustilo Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES), která sloužila jako poradní orgán při resortu. Odbornost však bude v boji s koronavirem podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) velmi chybět. Skupina skončila den poté, co její šéf, hlavní epidemiolog pražského IKEM Petr Smejkal, prohlásil, že „stát epidemii opravdu nezvládl“. Podle mnohých právě jeho slova stojí za jejím koncem. Sám doufá, že tomu tak není. „To by bylo hloupé,“ dodává v rozhovoru pro Novinky.
18.05.2021 22:10 |

podobné články

Arenberger rozpustil MeSES. Ministerstvo poradcům už tolik nenaslouchá, řekl Smejkal

 
Ministerstvo zdravotnictví v čele s Petrem Arenbergerem rozpustilo Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES). Ta poskytovala odborné názory ohledně vyřešení pandemie koronaviru. Se zprávu přišla jako první Česká televize. 
18.05.2021 15:10 |

podobné články

Vaše rady už nepotřebujeme, epidemie se lepší, zdůvodnilo ministerstvo rozpuštění MeSES

 
Ministerstvo zdravotnictví se v úterý odpoledne vyjádřilo k ukončení spolupráce s poradní skupinou MeSES. V tiskové zprávě uvedlo, že agendu si bude řešit resort vlastními silami. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) členům skupiny poděkoval.
18.05.2021 17:10 |

podobné články

Ministerstvo rozpustilo skupinu MeSES pro boj s covidem bez uvedení důvodů

 
Ministerstvo zdravotnictví rozpustilo Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES). Informaci České televize potvrdil na  twitteru  jeden ze členů skupiny, sociolog Martin Buchtík.
18.05.2021 15:45 |

podobné články

Vojtěch rozprášil další skupinu expertů. Smejkalovi a dalším poslal výpověď mailem

 
Staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch z hnutí ANO rozpustil další poradní orgán. Poté, co jeho předchůdce Petr Arenberger (za ANO) ukončil spolupráci s Mezioborovou skupinou pro epidemické situace (MeSES), Vojtěch jen pár dní po svém nástupu rozpustil e-mailem další odborníky z Rady pro řízení epidemie onemocnění covid-19. Informaci Českého rozhlasu potvrdil Blesk Zprávám její člen, bývalý poradce prezidenta a lékař Boris Šťastný. Sám Vojtěch uvedl, že chce zjednodušit a zpřehlednit komunikaci svého resortu.
01.06.2021 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (412 článků) , Vojtěch Adam (1356 článků) , Adam Vojtěch (1056 článků) , Petr Šťastný (20 článků) , Petr Rada (276 článků) , Petr Šťastný (6 článků)

MeSES doporučuje sundat roušky ve třídách a kancelářích v bezpečných okresech

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) v pátek vydala doporučení, podle kterého by v regionech s nízkým výskytem nákazy koronavirem nemusela pokračovat povinnost nosit ochranu dýchacích cest v homogenních kolektivech, jako jsou školní třídy, kanceláře nebo dílny. V okresech s nízkou incidencí by se také už nemuselo plošně testovat ve firmách a školách.
04.06.2021 21:30 |

podobné články

Smejkalovi experti varují: Obchody by při otevírání neměly předběhnout školy. Počkají si týden?

 
Na hranici 100 případů za týden na 100 000 obyvatel bude ČR podle odborníků z poradní Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) zřejmě kolem 10. května. Současný týdenní průměr je 146 případů. Otevření obchodů, které ministerstvo touto hranicí podmínilo, by podle názoru skupiny, kterou vede epidemiolog Petr Smejkal, nemělo předběhnout další vlnu rozvolnění ve školách. MeSES to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě. Také vláda již dříve avizovala, že otevření škol je priorita.
29.04.2021 13:45 |

podobné články

Epidemický MeSES rozpuštěn, vedoucí chtěl emigrovat do USA

 
Ministerstvo zdravotnictví rozpustilo Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES). Ministerstvu poskytovala odborné pohledy pro řešení epidemie covidu-19.
18.05.2021 15:35 |

podobné články

Smejkal: Rušit MeSES kvůli rozhovoru by bylo hloupé. Doufám, že jde o náhodu

 
Ministerstvo zdravotnictví v úterý ukončilo spolupráci s Mezioborovou skupinou pro epidemické situace (MeSES), která sloužila jako poradní orgán při resortu. Stalo se tak den poté, co její šéf a infektolog pražského IKEMU Petr Smejkal Novinkám řekl, že stát epidemii opravdu nezvládl. Nyní přiblížil svůj pohled na rozhodnutí ministerstva.
18.05.2021 18:40 |

podobné články

Epidemii jsme fakt nezvládli, citoval Okamura šéfa MeSES. Skandální Arenberger. A Babiš s Hamáčkem...

 
Ministerstvo zdravotnictví rozpustilo Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES), která poskytovala odborné pohledy na řešení epidemie nemoci covid-19. Největší chybou není ani tak konec této skupiny jako ministr Arenberger, říká předseda SPD Tomio Okamura. Je to neseriózní člověk, který si ‚poplete‘ i majetkové přiznání,“ uvedl s tím, že věc má zřejmě politický podtext. Současnou vládu by podle něj měla vystřídat vláda odborníků.
18.05.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2542 článků)

MeSES chce pracovat dál mimo ministerstvo. Není nám to jedno, vzkázal Maďar

 
Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) bude dál pracovat, ale nikoliv pod ministerstvem zdravotnictví. Připravit chce dlouhodobou strategii pro boj s pandemií. Na Twitteru o tom informoval člen skupiny Rastislav Maďar a v České televizi to potvrdil vedoucí skupiny Petr Smejkal.
18.05.2021 22:20 |

podobné články

Rozpustit, nerozpustit? Babiš pozval MeSES zpátky

 
Při pohledu na fungování vlády Andreje Babiše (ANO) to občas vypadá, jako by pravá ruka nevěděla, co dělá levá. Ministerstvo zdravotnictví vedené Petrem Arenbergerem (za ANO) jeden den rozpustí poradní skupinu pro řešení koronavirové pandemie MeSES, aby Andrej Babiš druhý den prohlásil, že chce s odborníky z expertní skupiny spolupracovat dál.
19.05.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22202 článků)

Arenberger je včera zařízl, Babiš je dnes láká k sobě. Vláda si pohrává s odborníky z MeSES

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu uvedl, že oslovil epidemiologa Petra Smejkala a imunologa Zdeňka Hela, aby Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES), jíž jsou oba členy, radila s pandemií přímo Radě vlády pro zdravotní rizika. Teprve v úterý přitom ministerstvo zdravotnictví v čele s Petrem Arenbergerem (za ANO) zrušilo s touto skupinou spolupráci.
19.05.2021 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22202 článků)