Článek

Vojtěch a novinky o koronaviru: Promluvil o uvolňování, promořenosti Česka i respirátorech

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) míní, že by mohlo dojít zhruba od středy k uvolňování přísných opatření v Česku. Částečnému. Prostor vidí v maloobchodu, kdy od čtvrtka by se měly otevřít další provozovny, doposud uzavřené. Potvrdil, že se jedná i o oevření venkovních sportovišť pro sporty, kde lidé nejsou příliš blízko sobě - jedná se např. o tenisové kurty. V příštích dnech by měl být odstartován také test promořenosti v Praze.
06.04.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1356 článků)
Podobné články

A kdo všechno vykoupil... Emoce na severu Čech. Nejen kvůli Romům v rouškách a respirátorech. Vyjádřila se i zubařka

 
Mladé skupinky Romů se na chebském nádraží pohybují v rouškách, mnozí i v respirátorech. Některé obyvatele to udivuje. „Byli tak předvídaví a předzásobili se?“ ptá se pracující žena ve veřejné skupině pro obyvatele západočeského města. Ochranu úst mají v Karlovarském kraji prý i prostitutky, zato zubní lékaři ne, jak jedna potvrdila.
17.03.2020 17:35 |

podobné články

A kdo všechno vykoupil... Emoce na západě Čech. Nejen kvůli Romům v rouškách a respirátorech. Vyjádřila se i zubařka

 
Mladé skupinky Romů se na chebském nádraží pohybují v rouškách, mnozí i v respirátorech. Některé obyvatele to udivuje. „Byli tak předvídaví a předzásobili se?“ ptá se pracující žena ve veřejné skupině pro obyvatele západočeského města. Ochranu úst mají v Karlovarském kraji prý i prostitutky, zato zubní lékaři ne, jak jedna potvrdila.
17.03.2020 18:11 |

podobné články

„Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

 
V dalším díle Jámy Pekel se herní vývojář Daniel Vávra zaměřil na nyní nařízené ochranné pomůcky. Jeho host, majitel košer restaurace Aaron Günsberger měl původně mluvit hlavně o respirátorech, které jsou účinné a které ne. Ale postupně s moderátorem zabředl do politiky a zákulisní historky začaly pršet jedna za druhou. O Babišovi, o respirátorech a o podvodech, které se na nich dělají. „Ty frajeři udělali za 10 minut 20 mega. Ode mě koupili respík za 25, obratem ho státu za 95 prodali. A tak to tady je se vším,“ stěžoval si.
03.03.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (569 článků) , Daniel Daniel (569 článků) , Daniel Daniel (569 článků) , Daniel Daniel (318 článků) , Daniel Daniel (569 článků) , Daniel Daniel (569 článků) , Daniel Daniel (569 článků) , Daniel Daniel (569 článků)

CE, KN95, R, NR: Co znamenají značky na respirátorech a jaké můžete použít opakovaně

 
Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Respirátory třídy FFP2 případně vyšší nebo srovnatelné úrovně jsou v současnosti povinné v obchodech, veřejných budovách i ve veřejné dopravě. Respirátory seženete v kamenných obchodech a e-shopech. Jenže nepoctiví obchodníci nikdy nespí. Lidé se tak stávají, v obavách o zdraví své a svých blízkých, snadným terčem mnohých klamavých reklam, a někdy i podvodných praktik. Tomu nepomáhá ani nepřehlednost trhu s ochrannými pomůckami. Odborníci nabádají, abyste si před nákupem respirátorů ověřili několik věcí. Mimo jiné i to, co je na nich napsáno. Co znamenají značky a čísla na respirátorech?
14.03.2021 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomu Tomu (202 článků)

Arenberger pohrozil národu: Když budeme zlobit, budeme se i v létě potit v respirátorech

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) ve středu před poslanci pohrozil, že pokud budou čeští občané „zlobit“, tak je nechá i v létě potit se v respirátorech. V Poslanecké sněmovně odmítl sdělit termíny, kdy by se mohla rozvolnit alespoň část restrikcí. Ujistil jen v tom, že mladší lidé mohou prozatím i nadále zapomenout na očkování.
14.04.2021 22:20 |

podobné články

Vláda má představit scénáře uvolňování epidemiologických opatření

 
Vláda by dnes měla zveřejnit scénáře uvolňování omezení pro obchody a služby, které byly uzavřeny před měsícem kvůli epidemii koronaviru nového typu. Podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) návrh počítá se třemi vlnami uvolňování, a to nikoli podle typu obchodů, ale jejich rozlohy. Mezi jednotlivými vlnami by podle Havlíčka mohly být týdenní či desetidenní odstupy. Plány kabinet zveřejní po odpoledním zasedáním. Bude posuzovat i možnosti návratu žáků do škol.
14.04.2020 06:30 |

podobné články

Havlíček u Moravce řekl, jak to bude s obchody. „Nejistota ubíjí,“ vyčítali mu

 
Vláda po úterním jednání zveřejní scénáře uvolňování restrikcí pro obchody a služby. Řekl to dnes ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Jak dodal, počítá se se třemi vlnami uvolňování. Zástupci podnikatelů v ČT uvedli, že jim stále chybí harmonogram uvolňování. Řeč padla i na kritiku podnikatelů, kteří vidí v otevírání různých obchodů jistou nespravedlnost. Havlíček v tomto směru uznal, že dělení obchodů nespravedlivé je. Uvedl také, že vláda nebude řešit ekonomickou situaci zvýšením daní.
12.04.2020 14:10 |

podobné články

Epicentrum: Vědec Ždímal o šíření koronaviru, rouškách a respirátorech. Jak se v nich vyznat?

 
Českem se o poznání rychleji šíří nové mutace koronaviru. Do obchodu nebo MHD můžeme pouze s respirátorem, do práce stačí s rouškou. Jaké jsou nejnovější poznatky o způsobech přenosu koronaviru? Jak se vyznat v plejádě různých respirátorů a roušek? Nejen o tom byla řeč ve čtvrtečním Epicentru s vedoucím vědeckého oddělení chemie a fyziky aerosolů Akademie věd ČR Vladimírem Ždímalem.
04.03.2021 14:50 |

podobné články

Novinky v uvolňování: Kadeřnice se štíty, v hospodě 1,5 metru od sebe, ve třídách bez roušek

 
Již 11. května proběhne další vlna uvolňování restrikcí, které vláda zavedla kvůli pandemii koronaviru. Restaurace a bufety například začnou obsluhovat hosty na zahrádkách, otevřou i obchodní centra. Ministerstvo zdravotnictví v pátek odhalilo, jaké hygienické podmínky budou muset podniky dodržovat. Například v kadeřnictví si musí personál pořídit ochranné štíty, hospody zas mají povinnost zařídit rozestupy mezi hosty. Lidé však budou moci sundat u jídla roušku. Co dalšího ministerstvo rozhodlo?
01.05.2020 09:15 |

podobné články

Plaga promluví o uvolňování opatření ve školách proti koronaviru

 
O uvolňování opatření ve školství zavedených kvůli koronaviru dnes bude na tiskové konferenci informovat ministr školství Robert Plaga (ANO) a koordinátor epidemiologického týmu ministerstva zdravotnictví Rastislav Maďar. Plaga po úterním jednání vlády uvedl, že stát plánuje školy otevírat postupně, v plném rozsahu se ale do nich výuka do prázdnin nevrátí.
15.04.2020 06:31 |

podobné články

Likvidace restaurací, zuří kvůli omezením komora. A „obchoďáky“ nabízí vypnutí wi-fi

 
Vládní harmonogram uvolňování opatření proti novému koronaviru může být diskriminační pro velkou část podnikatelů, uvolňování by mělo být rychlejší. Podpora, zejména program Antivirus, by měla platit déle. Na úterní tiskové konferenci to řekl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Epidemiologové radí počkat s uvolňováním týden, až se plně projeví výsledky šíření koronaviru po Velikonocích.
21.04.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (603 článků) , Vladimír Dlouhý (603 článků)

Lékaři z UK vyzývají k uvolňování opatření proti koronaviru

 
Lékařští odborníci z Univerzity Karlovy (UK) vyzývají k uvolňování opatření kvůli koronaviru v Česku. Udržování striktních omezení může mít podle nich vážné dopady na zdraví lidí i ekonomiku. Ve společném tiskovém prohlášení to v úterý uvedlo jedenáct lékařů z univerzity, včetně rektora školy Tomáše Zimy.
21.04.2020 20:20 |

podobné články

Vláda urychlila uvolňování: Akce do 100 osob už od 11. května. A další novinky

 
Vláda kvůli příznivé epidemiologické situaci opět urychlila uvolňování koronavirových opatření. Od 11. května bude nově možné pořádat kulturní a společenské akce do 100 osob, zároveň ale zakázala konání velkých festivalů až do konce října. Deváťáci a vysokoškoláci se rovněž budou moci v omezeném režimu vrátit do škol a nošení roušek dostalo další výjimky.
30.04.2020 18:15 |

podobné články

Fronty a plná parkoviště. Umožnili jste promořování skrze hobbymarkety, šili do Havlíčka

 
Vláda ve čtvrtek odpoledne představí podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) rychlejší program uvolňování opatření proti koronaviru. Ohledně uvolňování Havlíčka „grilovali“ ve středu před půlnocí poslanci. Šili do něj mj. za otevřené hobbymarkety. Vít Rakušan (STAN) se tázal, zda šlo o „přirozené promořování populace skrze hobbymarkety“ kvůli frontám a narvaným parkovištím.
23.04.2020 00:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (149 článků)

Vláda chce zrychlit uvolňování ekonomiky

 
Vláda ve čtvrtek představí podle vicepremiéra Karla Havlíčka rychlejší program uvolňování opatření proti koronaviru, vývoj epidemie to podle něho umožňuje. Neprozradil podrobnosti s tím, že se vláda ještě poradí s epidemiology.
22.04.2020 23:30 |

podobné články

Po výprasku v místních volbách končí celá vláda. Macrona má spasit expert na uvolňování

 
Novým francouzským premiérem se dnes stal Jean Castex, který od dubna koordinoval uvolňování opatření přijatých v boji proti šíření koronaviru. Ve funkci nahradil Édouarda Philippea, jenž stál v čele kabinetu od května 2017 a ráno podal demisi. Změna na postu předsedy vlády souvisí se snahou prezidenta Emmanuela Macrona o změnu kurzu po komunálních volbách, v nichž vládní strana neuspěla.
03.07.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (508 článků)

Testování na protilátky odhalí, kolik lidí mělo koronavirus bez příznaků

 
Laboratoře sice už druhý měsíc testují lidi na přítomnost koronaviru v těle, s přibývajícím počtem uzdravených mohou ale také začít zjišťovat, kolik lidí si na něj vytvořilo protilátky. Takové testování může pomoci se zjištěním promořenosti populace, nakažených lidí bez příznaků totiž mohou být tisíce.
17.04.2020 20:15 |

podobné články

Při druhé vlně koronaviru bude lepší populaci promořit, míní lékaři

 
Jsme pořád tam, kde jsme byli na začátku března, ale zpřísňovat opatření kvůli nízké promořenosti koronavirem nemá smysl, shodují se odborníci. Výsledek studie kolektivní imunity, který naznačil, že koronavirovou nákazu v ČR prodělalo bez příznaků jen velmi málo lidí, lékaře nepřekvapil.
08.05.2020 09:05 |

podobné články

Konec respirátorů ve třídách: Vláda je zruší i ve zbývajících třech krajích

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34) uvedl, že by se nošení respirátorů ve školách mohlo konečně vyhnout i třem zbývajícím krajům, kde je zatím povinné. O respirátorech ve školách v Libereckém, Zlínském a Jihočeském kraji bude vláda hlasovat v pondělí.
13.06.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1356 článků) , Adam Vojtěch (1056 článků)