Článek

Vojenská policie a NCOZ dnes zasahovala na několika místech v ČR včetně Pardubic

 
Vojenská policie a Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) od rána zasahovaly na několika místech v ČR, například v Pardubicích. Informovali o tom mluvčí Vojenské policie Barbora Bitalová a NCOZ Jaroslav Ibehej, podle něhož se vyšetřování jeho útvaru netýká ministerstva obrany ani armády. Podle  Radiožurnálu  zásah souvisí s 19 lidmi podezřelými ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži a dražbě, zneužití pravomoci úřední osoby, podplacení nebo porušení povinnosti při správě cizího majetku. Server  Neovlivní.cz  uvedl, že se NCOZ zaměřila na někdejšího pardubického primátora Martina Charváta (ANO) .
21.11.2023 10:25 |

podobné články

Podobné články

Policie ČR: Nová organizační struktura NCOZ

 
V uplynulých dnech byla schválena nová organizační struktura Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), která bude účinná od 1. ledna 2017. Tato organizační struktura je konečným návrhem organizace a řízení NCOZ, která byla avizována již v červnu tohoto roku, kdy byl vznik „národní centrály“ oznámen.
28.12.2016 17:50 |

podobné články

Rada města Pardubic dala rezidenčnímu projektu BlackBird Real Estate zelenou

 
Soukromý developer BlackBird Real Estate připravuje na pozemcích v širším centru Pardubic významný developerský projekt. V příštím desetiletí má na ploše mezi třídou S. K. Neumanna a Chrudimkou, poblíž přírodního parku Červeňák v širším centru Pardubic, vzniknout více než tisíc nových bytů. Na řádném jednání Rady města Pardubic dostal projekt, zatím v podobě územní studie, od pardubických radních zelenou. Developer nyní může zahájit proces povolování stavby a začít s přípravou výstavby první etapy.
13.05.2020 13:25 |

podobné články

Policie zasahovala v sídle ČD Cargo. Kvůli nevýhodné smlouvě se slovenskou firmou

 
V sídle nákladního dopravce ČD Cargo, dceřiné firmy Českých drah, v pátek zasahovala policie. Zajímají ji dokumenty k údajně nevýhodné smlouvě o pronájmu a prodeji vagonů se slovenskou firmou SMK. Informoval o tom týdeník Hrot. Škoda může v případu podle týdeníku dosáhnout až miliardy korun. ČD Cargo si za prověřovanou zakázkou stojí, podle firmy je trestní oznámení, kvůli němuž dnes policie zasahovala, jen útokem ze strany nespokojeného dodavatele, kterým je společnost Rail Invest. Ta v minulých dnech označila prodej pro nákladního dopravce za drasticky nevýhodný a zpochybnila i způsobilost kupující firmy
12.06.2020 21:25 |

podobné články

Policie ČR: Daňová Kobra opět zasahovala

 
Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří jsou zařazeni v týmu tzv. „Daňové Kobry“, v minulých dnech opět zasahovali na několika místech České republiky.
21.11.2019 08:25 |

podobné články

Policie zasahovala v Ostravě a Praze, vyšetřuje zakázky a korupci

 
Protikorupční policie zasahovala během pondělí na několika místech Ostravy a Prahy, vyšetřuje totiž podezřelé zakázky ostravského magistrátu a městských organizací. Uvedl to server iDnes.cz.
16.09.2013 21:45 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: Zahájeno bylo zjišťovací řízení SEA Splavnění Labe do Pardubic

 
Krajský úřad Pardubického kraje zahájil zjišťovací řízení k oznámení koncepce (tzv. SEA) komplexního projektu ,,Splavnění Labe do Pardubic“, jejímž předkladatelem je Ředitelství vodních cest ČR. Strategické posouzení vlivů na životní prostředí prodloužení splavnosti jako celku od Chvaletic do Pardubic, tvořené souborem staveb včetně Stupně Přelouč II a Veřejného přístavu Pardubice, je klíčovým krokem pro následné úspěšné získání povolení jednotlivých staveb. Výsledkem by měl být transparentní výběr a stabilizace konkrétní varianty, která bude následně procesem EIA podrobně posouzena z hlediska všech vlivů na životní prostředí.
15.11.2023 10:05 |

podobné články

Obviněný bývalý primátor Pardubic Martin Charvát se vzdal všech funkcí

 
Bývalý primátor Pardubic Martin Charvát (dříve ANO), který je ve vazbě pro podezření z manipulace s veřejnými zakázkami města, se vzdal všech funkcí ve městě a v městských organizacích. Chce pomoci svému městu a zejména jeho vedení, uvedl po jednání zastupitelského klubu hnutí ANO jeho předseda Jiří Rejda. Státní zástupkyně v případu obvinila 19 lidí a dvě firmy z ovlivňování zakázek Pardubic a městských firem, tři lidé včetně Charváta jsou ve vazbě, 16 je vyšetřováno na svobodě. Předsednictvo ANO Charváta a dalšího obviněného Michala Drenka v souvislosti s kauzou ve středu vyloučilo z hnutí.
24.11.2023 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Michal (374 článků) , Martin Michael (41 článků)

Protikorupční policie zasahuje na několika místech po celé republice kvůli IT zakázkám

 
Protikorupční policie dnes od rána kvůli zakázkám na informační systémy zasahovala na několika místech po celé zemi. Policisté byli například na radnicích v Olomouci, Přerově a ve Zlíně. Policejní akce se týkala také hejtmanství ve Zlíně a Olomouci. Policisté mají také od dnešního dne nového šéfa. Po Milanu Komárkovi nastupuje do funkce Jaroslav Vild.
30.09.2014 11:10 |

podobné články

Policie zřídí nové pracoviště, kam se budou sbíhat informace. Osud NCOZ není jasný

 
Policie se chystá zřídit nové centrální analytické pracoviště, v němž by se měly sbíhat takřka všechny informace. Fungovat by mělo od 1. dubna příštího roku. Ke stejnému datu vznikne také Národní kriminální úřad, pod který budou spadat jednotlivé složky kriminální policie. Jasno zatím není o osudu Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ), o jejímž rozdělení se před několika týdny začalo spekulovat. Právu to potvrdil policejní prezident Jan Švejdar, který ve čtvrtek plány představil na tiskové konferenci.
12.12.2019 11:00 |

podobné články

Ústřední vojenská nemocnice je značkou kvality pro armádu i širokou veřejnost

 
V hodnocení pacientů i odborné veřejnosti se Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice v Praze umísťuje pravidelně na předních místech v rámci celé České republiky. Primát v hodnocení si drží i u „vojenské části veřejnosti“, ačkoli od doby, kdy nemocnice sloužila téměř výhradně pro vojáky či zaměstnance resortu obrany, uplynulo více než dvě desetiletí.
19.06.2016 12:35 |

podobné články

Exšéfa Zemanovy stráže šetří Vojenská policie: Nechával si proplácet fiktivní cesty

 
Odvolaného velitele Hradní stráže Petra Prskavce vyšetřuje Vojenská policie. Server Aktuálně.cz s odkazem na tři vysoce důvěryhodné zdroje uvedl, že Prskavec je podezřelý z toho, že si vypisoval a nechával proplácet cesty domů, kam však nejezdil, a místo toho zůstával v Praze. Že Vojenská policie záležitost na Pražském hradě prošetřuje, potvrdila bez podrobností její mluvčí Lenka Haberová.
06.12.2016 17:20 |

podobné články

Vojenská policie: Všechna teritoriální velitelství byla nasazena do boje s koronavirem

 
Již od počátku pandemie COVID-19 se vedle Integrovaného záchranného systému a Armády České republiky snažila být nápomocna i Vojenská policie. Ať už se jednalo o střežení vysoce postižených oblastí, zabezpečení celoplošného testování nebo výpomoc v sociálních a zdravotnických zařízeních, Vojenská policie byla u toho.
28.12.2020 17:05 |

podobné články

Desítky vozů v příkopě: Náledí zablokovalo silnici z Chrudimi do Pardubic

 
Silnice v Pardubickém kraji pokrylo na mnoha místech náledí. Silnice z Chrudimi do Pardubic byla kvůli srážce několika aut více než dvě hodny uzavřená. Policie od rána eviduje více než 40 nehod. Před náledím silničáři varují zvláště v západní části regionu, nebezpečné silnice jsou ale i na Svitavsku a Orlickoústecku. 
13.03.2013 08:20 |

podobné články

Policie zadržela při razii šéfa Bulovky, kvůli úplatkům stíhá pět lidí i firmu

 
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) ve čtvrtek zahájila rozsáhlý zásah na několika místech po celém Česku. Zaměřen je mimo jiné na zdravotnická zařízení včetně Nemocnice Na Bulovce a Nemocnice Na Františku. Podle informací Blesku policie zadržela ředitele Nemocnice Na Bulovce Františka Nováka. Nemocnici vede od května, vyhrál výběrové řízení po odvolání předchůdkyně. Policie stíhá celkem 5 lidí a jednu firmu, viní je mimo jiné i z vydírání, či přijímání úplatků.
28.06.2018 13:55 |

podobné články

Bouchlo to, už to smrdí. Po akci policie STAN zažívá peklo

 
Detektivové protimafiánské centrály NCOZ od rána zasahovali na několika místech Prahy včetně magistrátu. Policie zahájila trestní stíhání 11 lidí kvůli hospodaření pražského Dopravního podniku, mezi nimiž má být také náměstek primátora Hřiba a šéf pražských STAN Petr Hlubuček. Z Prahy se již začínají ozývat výzvy k jeho rezignaci, a to i od primátora Hřiba. Předseda STAN a ministr vnitra Vít Rakušan však zaujal zdrženlivější postoj a vyzval, aby se policii „nechala dělat její práce“. „U stranického kolegy ministra vnitra zasahuje policie. Kdo ji má nechat v klidu pracovat?“ padají dotazy z opozice.
15.06.2022 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (721 článků)

V kauze údajné korupce kolem exministra Tomana a IT zakázek zatím nepadla žádná obvinění

 
V kauze údajné korupce při IT zakázkách na ministerstvu zemědělství, kvůli které minulý týden na ministerstvu i dalších místech zasahovala Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), zatím policie nikoho neobvinila. Všichni zadržení už také byli propuštěni, sdělila na dotaz ČTK žalobkyně Denisa Sotáková z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Případ se týká zakázek z doby bývalého ministra Miroslava Tomana (ČSSD), u kterého policisté podle médií také provedli domovní prohlídku.
05.04.2022 13:25 |

podobné články

Policie ČR: Kauza Vrbětice – společný vyšetřovací tým NCOZ a britských policistů

 
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří vedou trestní řízení ve věci výbuchu muničního skladu ve Vrběticích, vytvořili v únoru 2022 společný vyšetřovací tým s policisty Metropolitní policie (Metropolitan Police Service), Protiteroristické oddělení (Counter Terrorism Command) SO15.
06.08.2022 16:20 |

podobné články

Policie ČR: Stanovisko ředitele NCOZ k článku webu Neovlivní.cz

 
Ředitel Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) plk. JUDr. Jiří Mazánek se ohrazuje proti článku webu Neovlivní.cz: „Policie o Mračkové věděla, informace ale neunikly. Na rozdíl od těch o vládních politicích“, který byl zveřejněn dne 9. září 2022.
12.09.2022 12:00 |

podobné články

Haas (ODS): Tři smutné obrázky o fungování Pardubic

 
Květnové zasedání Zastupitelstva města Pardubic přineslo tři špatné či smutné (nejpřiléhavější adjektivum nechť si vybere každý čtenář sám) zprávy o fungování Pardubic. Každou z trochu jiného „soudku“ – jednu občanskou, jednu ekonomickou a jednu personální.
02.06.2015 14:11 |

podobné články