Článek

Vojenská akademie Vyškov: Od října u Vojenské akademie s novými zástupci velení

 
V úterý 5. října se uskutečnil nástup Velitelství výcviku-Vojenské akademie (VeV-VA), včetně příslušníků kurzů, v rámci něhož byly vyhlášeny personální rozkazy ředitele Agentury personalistiky AČR k ustanovení na služební místa v rámci velení VeV-VA.
11.10.2021 18:50 |

podobné články

Podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Převzali jsme nové vyprošťovací soupravy pro vojenské hasiče

 
Prvních pět souprav pořízených pro AČR si převzali zástupci Vojenských hasičských jednotek (VHJ) v podřízenosti VeV-VA Vyškov (VHJ Vyškov, Libavá, Boletice a Radošov) a jednu soupravu převzal také Úsek přípravy hasičských odborností vyškovského Odboru profesní přípravy, kde poslouží zejména k zabezpečení výuky a výcviku v kurzech.
10.10.2020 22:50 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Profesionální vojáci zavítali do škol

 
Vojáci z Velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov se společně se zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany ČR vydali s projektem Příprava občanů k obraně státu POKOS do Jihomoravského kraje, kde 20. a 21. února navštívili dvě základní školy, a to v Archlebově a v Brně.
23.02.2018 16:50 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Šedesát výsadkářů pomáhalo s certifikací armádních padáků na letouny Hercules

 
Každá vojenská technika, výzbroj a výstroj potřebuje certifikaci, která určuje, za jakých podmínek a kde ji je možné použít. Totéž platí i o padácích.
04.09.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Hercules Hercules (1 článek)

Vojenská akademie Vyškov: Místo prázdnin a dovolených zvolili vojenský výcvik

 
23. července nastoupilo k Centru základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově více než sto nováčků aktivní zálohy a také dvě desítky účastníků dobrovolného vojenského cvičení.
26.07.2018 15:05 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Nový rok – nová kariéra. Letošní první armádní nováčci již v základním výcviku

 
Ve čtvrtek 2. ledna nastoupily k Centru základní přípravy Velitelství výcviku-Vojenské akademie ve Vyškově více než čtyři stovky rekrutů Armády České republiky, přesněji 418 civilistů, nynějších vojínů a vojínek.
03.01.2020 08:45 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Úsek přípravy Komando udržuje tradice

 
Kromě výcviku se příslušníci Úseku přípravy Komando Velitelství výcviku- Vojenské akademie po celý rok věnují také udržování tradic.
03.09.2020 14:30 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Libavá má nové cvičiště řízení kolové techniky. To navyšuje další schopnosti ve výcviku řidičů

 
Symbolické přestřihnutí pásky k zahájení provozu ve středu 9. září provedli za účasti dalších významných hostů ředitel Sekce rozvoje sil MO generálmajor Ivo Střecha a velitel Velitelství výcviku-Vojenské akademie (VeV-VA) ve Vyškově brigádní generál Radek Hasala.
02.10.2020 21:20 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Univerzita obrany a VeV-VA se dohodly na spolupráci v příštím roce

 
Rektorka-velitelka UO plukovnice gšt. Zuzana Kročová a velitel vyškovského Velitelství výcviku-Vojenské akademie (VeV-VA) brigádní generál Radek Hasala podepsali v pondělí Organizační ujednání, na jehož základě bude probíhat spolupráce obou institucí v roce 2021.
29.12.2020 09:15 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Rakeťáci během zaškolení na novou techniku sestřelili dvanáct tisíc letadel. Mezi nimi i jeden specialista z Vojenské akademie

 
Celkem 11 vojáků se vloni ve Švédsku školilo na nové protiletadlové komplety RBS-70NG. Jejich první část převzala Armáda ČR do své výzbroje během lońského podzimu.
02.01.2021 12:25 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Na zemi, ve vzduchu, ale i pod vodou…

 
Měsíc stáže pěti studentů posledního ročníku legendární francouzské vojenské akademie Ecoles se Saint-Cyr Coëtquidan, naplněný získáváním zkušeností spolu s rozmanitým výcvikem, utekl jako voda.
08.03.2021 09:20 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Kasárna Dědice zaplnilo bezmála sedm stovek nováčků

 
Kromě dalších kurzů, které u Velitelství výcviku-Vojenské akademie ve Vyškově postupně přidávají opět na intenzitě, byl v tomto týdnu také zahájen nejpočetnější běh kurzů základní přípravy. Opět v režimu nepřetržitého vojenského výcviku.
08.08.2021 14:30 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Výcvik v extrémních horských podmínkách Gruzie

 
Intermediate Mountain Traning Summer Course organizovaný Sachkhere Mountain Schoole probíhal od 10. července do 6. srpna v Gruzii, a to za účasti pěti příslušníků Velitelství výcviku-Vojenské akademie.
21.08.2021 08:45 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Přínos pro radiotechnické zabezpečení letectva předmětem významného ocenění

 
Náměstkyně ministra obrany pro řízení sekce správy a řízení organizací MO na návrh ředitele odboru dohledu nad vojenským letectvím udělila spolu s dalšími osmi oceněnými bývalému příslušníku Vojenské akademie majoru v. v. Ing. Karlu Kadlecovi Pamětní odznak armádního generála Karla Janouška za vynikající zásluhy ve prospěch vojenského letectví České republiky.
22.08.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janoušek (35 článků)

Ukrajinští vojáci na Krymu nereagovali na ruské ultimátum

 
Žádná ukrajinská vojenská jednotka na Krymu nereagovala na ultimátum, které v pondělí adresovalo ukrajinským vojákům velení ruských vojsk na okupovaném poloostrově. Oznámilo to dnes v Sevastopolu veleni ukrajinského námořnictva. Ultimátum, k němuž se Moskva oficiálně nehlásí, mělo vypršet dnes ráno. K žádným ozbrojeným akcím na Krymu ale nedošlo. 
04.03.2014 11:05 |

podobné články

Na vojenskou střední školu nastoupilo 128 nováčků. Početní převahu mají studenti

 
Nový rok začal na všech školách, výjimkou nebyla ani Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola Ministerstva obrany v Moravské Třebové. Celkem zde přivítali 128 nováčků. Studenti čtvrtých ročníků odjeli již v neděli odpoledne na odbornou praxi u Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov, kde stráví celý týden.
10.09.2017 22:30 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Vystrojení armádních nováčků vyžadovalo posily

 
První lednový týden roku 2018 se nesl ve znamení nástupu a vystrojení armádních nováčků a příslušníků aktivních záloh v areálu dědických kasáren ve Vyškově. Vystrojeno bylo 387 vojáků z povolání, 54 příslušníků aktivních záloh a 13 vojáků v záloze na dobrovolné vojenské cvičení.
13.01.2018 15:20 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: V rámci RescueDays 2021 se zdokonaloval i náš specialista přípravy hasičských odborností

 
Ve dnech 10. a 11. září 2021 bylo ve Vysokém Mýtě pro vojenské hasiče organizováno odborně metodické zaměstnání ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel.
29.09.2021 22:20 |

podobné články

Ústřední vojenská nemocnice je značkou kvality pro armádu i širokou veřejnost

 
V hodnocení pacientů i odborné veřejnosti se Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice v Praze umísťuje pravidelně na předních místech v rámci celé České republiky. Primát v hodnocení si drží i u „vojenské části veřejnosti“, ačkoli od doby, kdy nemocnice sloužila téměř výhradně pro vojáky či zaměstnance resortu obrany, uplynulo více než dvě desetiletí.
19.06.2016 12:35 |

podobné články

Nový velitel Velitelství výcviku – Vojenské akademie chce pokračovat v rozjetých i naplánovaných projektech rozvoje

 
Ve středu 18. července se v kasárnách Dědice uskutečnil slavnostní nástup k převzetí funkce velitele Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov (VeV-VA). Bojový prapor VeV-VA symbolicky převzal z rukou náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Aleše Opaty brigádní generál Radek Hasala.
22.07.2018 12:30 |

podobné články