Článek

Vojenská akademie Vyškov: Modernizujeme i výuku logistických odborností: Představujeme novou učebnu zbrojířů

 
Ve čtvrtek 30. 9. 2021 proběhlo za účasti příslušníků Sekce logistiky MO, Agentury logistiky a Velitelství pozemních sil oficiální otevření nové učebny/dílny oprav zbraní.
09.10.2021 09:45 |

podobné články

Podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Převzali jsme nové vyprošťovací soupravy pro vojenské hasiče

 
Prvních pět souprav pořízených pro AČR si převzali zástupci Vojenských hasičských jednotek (VHJ) v podřízenosti VeV-VA Vyškov (VHJ Vyškov, Libavá, Boletice a Radošov) a jednu soupravu převzal také Úsek přípravy hasičských odborností vyškovského Odboru profesní přípravy, kde poslouží zejména k zabezpečení výuky a výcviku v kurzech.
10.10.2020 22:50 |

podobné články

Dokončena byla jedna z největších logistických fúzí tohoto roku v ČR

 
Na začátku května byla dokončena fúze logistických firem Raben Logistics Czech a.s., Transkam-Logistik a Raben Trans European Czech, jejich spojením vznikl jeden z největších poskytovatelů logistických služeb v České republice. Sdělila to nově vzniklá společnost Raben Logistics Czech s.r.o.
02.05.2012 21:00 |

podobné články

Nejoblíbenější fyzikář(ka) opět získá pro školu Oranžovou učebnu

 
Ještě do konce prosince mohou žáci základních a středních škol přihlašovat své oblíbené učitele do soutěže Zlatý Ámos. Již počtvrté je její součástí také anketa o titul ČEZ Ámos, který připadne nejoblíbenějšímu fyzikáři. Kdo se jím stane, rozhodnou zaměstnanci Skupiny ČEZ prostřednictvím firemního intranetu. ČEZ Ámos získá pro svou školu 200 000 korun od Nadace ČEZ na speciální Oranžovou učebnu pro výuku technických a přírodovědných předmětů.
11.12.2016 19:35 |

podobné články

Děti v Michli mají novou učebnu na balkoně: Završil se tím projekt „Lepší škola“

 
Žáci Základní školy Mendíků v pražské Michli mají novou netradiční učebnu. V teplých měsících budou moci trávit vyučovací hodiny na čerstvém vzduchu v prostorách dosud nevyužívaného balkonu. Ten se v novou třídu proměnil v rámci projektu „Lepší škola“, kterého se účastnily vzdělávací instituce na území Prahy 4.
14.09.2017 12:05 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Profesionální vojáci zavítali do škol

 
Vojáci z Velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov se společně se zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany ČR vydali s projektem Příprava občanů k obraně státu POKOS do Jihomoravského kraje, kde 20. a 21. února navštívili dvě základní školy, a to v Archlebově a v Brně.
23.02.2018 16:50 |

podobné články

V chomutovské ZUŠ mají novou multimediální učebnu

 
V Základní umělecké škole T. G. Masaryka v Chomutově otevřeli v úterý 2. prosince novou moderní multimediální učebnu. Škola tak má vhodné prostředí pro nové způsoby výuky hudebních oborů s využitím výpočetní techniky a multimediálních prvků, které jsou šité na míru jednotlivým uměleckým odvětvím. Realizaci Oranžové učebny podpořila Nadace ČEZ částkou 200 000 korun.
03.12.2014 16:12 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: V rámci RescueDays 2021 se zdokonaloval i náš specialista přípravy hasičských odborností

 
Ve dnech 10. a 11. září 2021 bylo ve Vysokém Mýtě pro vojenské hasiče organizováno odborně metodické zaměstnání ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel.
29.09.2021 22:20 |

podobné články

Ostravské Wichterlovo gymnázium získá od Nadace ČEZ moderní fyzikální učebnu

 
Příspěvek 200 tisíc korun na modernizaci fyzikální učebny získá od Nadace ČEZ Wichterlovo gymnázium v Ostravě-Porubě. Svou novou „Oranžovou učebnu“ otevře v příštím školním roce. Gymnázium postoupilo mezi 15 škol s největším podílem žáků, kteří se zúčastnili krajského kola matematické a fyzikální olympiády. O vítězi rozhodl los. Příspěvky na modernizaci výuky matematiky a přírodovědných oborů rozdává Nadace ČEZ školám dlouhodobě.
16.07.2014 18:10 |

podobné články

Strojárna otevřela moderní učebnu chytrých elektroinstalací

 
Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická (SPŠSE) Dukelská v Českých Budějovicích otevřela v těchto dnech novou supermoderní učebnu chytrých elektrických instalací za přibližně jeden milión korun. Škola tak vedle aktivní spolupráce se zaměstnavateli, kterými jsou v oblasti elektro Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ a v segmentu strojírenství společnost Siemens, udělala další krok k maximálnímu přiblížení výuky praxi.
04.02.2015 12:16 |

podobné články

Experti na dopravu a logistiku se sešli Č.Budějovicích na konferenci LOGI 2013

 
Šest desítek odborníků na dopravu a logistiku ze čtyř zemí se účastní 14. ročníku vědecké konference LOGI 2013, která se dnes koná v Českých Budějovicích. Hlavním spoluorganizátorem je zdejší Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE). Klíčovým tématem jsou nové trendy a očekávání v logistice, logistických činnostech a službách a progresivní technologie používané v logistických procesech.
10.10.2013 14:10 |

podobné články

Průzkum: Ekonomika roste, poptávka po průmyslových nemovitostech převyšuje nabídku

 
Arete Invest, rychle rostoucí fond zaměřený na investice v oblasti nemovitostí, začal zveřejňovat svou čtvrtletní analýzu trhu průmyslových a logistických nemovitostí v České republice. Ve druhém čtvrtletí se postavilo 205 tisíc m2 nových prostor, nově obsazeno ale bylo 245 tisíc m2, tedy o 40 tisíc m2 plochy více. Celkem je v zemi 6,68 milionu m2 průmyslových a logistických nemovitostí, volných je něco málo přes 4 % této plochy.
20.09.2017 15:30 |

podobné články

Česká pošta hledá nového ředitele divize logistických služeb

 
Ředitel divize logistických služeb Petr Cinkl po vzájemné dohodě opouští k 7. 5. 2020 svoji pozici na České poště. Největší proměnou pod jeho vedením prošlo doručování listovních zásilek.
09.05.2020 17:10 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Šedesát výsadkářů pomáhalo s certifikací armádních padáků na letouny Hercules

 
Každá vojenská technika, výzbroj a výstroj potřebuje certifikaci, která určuje, za jakých podmínek a kde ji je možné použít. Totéž platí i o padácích.
04.09.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Hercules Hercules (1 článek)

Vojenská akademie Vyškov: Od října u Vojenské akademie s novými zástupci velení

 
V úterý 5. října se uskutečnil nástup Velitelství výcviku-Vojenské akademie (VeV-VA), včetně příslušníků kurzů, v rámci něhož byly vyhlášeny personální rozkazy ředitele Agentury personalistiky AČR k ustanovení na služební místa v rámci velení VeV-VA.
11.10.2021 18:50 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Rakeťáci během zaškolení na novou techniku sestřelili dvanáct tisíc letadel. Mezi nimi i jeden specialista z Vojenské akademie

 
Celkem 11 vojáků se vloni ve Švédsku školilo na nové protiletadlové komplety RBS-70NG. Jejich první část převzala Armáda ČR do své výzbroje během lońského podzimu.
02.01.2021 12:25 |

podobné články

ČEZ: Výuku fyziky na ZŠ Habartov oživí interaktivní pomůcky

 
Základní škola v Habartově otevřela novou učebnu fyziky, která pro žáky i vyučující znamená příjemnou změnu. Třída prošla během prázdnin rekonstrukcí a získala nejnovější učební pomůcky. Pedagogům usnadní výklad látky interaktivní tabule, dataprojektor a počítač. Pomocí měřicích senzorů si mohou děti vyzkoušet řadu atraktivních pokusů a lépe tak porozumí fyzikálním jevům. Na zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů přispěla Nadace ČEZ.
12.09.2012 13:35 |

podobné články

Vítěznými pokusy fyzikální soutěže jsou Kreslení elektrickým proudem a Teslův transformátor

 
Druhý ročník fyzikální soutěže s názvem Vím proč, jíž se snaží Skupina ČEZ popularizovat výuku fyziky, má své medailisty. Z 298 natočených fyzikálních pokusů v kategorii ZŠ i SŠ vybrala odborná porota v obou případech vítěze z Prahy. Další nejlepší autoři videí na druhých a třetích místech jsou převážně z Moravy. Motivací pro všechny soutěžící bylo získání tabletu a 200 000 korun od Nadace ČEZ na novou moderní učebnu pro svou školu.
03.06.2015 12:21 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Místo prázdnin a dovolených zvolili vojenský výcvik

 
23. července nastoupilo k Centru základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově více než sto nováčků aktivní zálohy a také dvě desítky účastníků dobrovolného vojenského cvičení.
26.07.2018 15:05 |

podobné články

Vojenská akademie Vyškov: Nový rok – nová kariéra. Letošní první armádní nováčci již v základním výcviku

 
Ve čtvrtek 2. ledna nastoupily k Centru základní přípravy Velitelství výcviku-Vojenské akademie ve Vyškově více než čtyři stovky rekrutů Armády České republiky, přesněji 418 civilistů, nynějších vojínů a vojínek.
03.01.2020 08:45 |

podobné články