Článek

Vojáci opět pomáhají v nemocnicích pacientům s covidem: Práce nám nesmrdí, hlásají

 
Rychle se sbalit a poklusem klus do nemocnice. Pandemie opět zatěžuje nemocnice napříč republikou. Mezi zdravotníky se proto znovu vrací vojáci, kteří pomáhají s péčí o nemocné pacienty s covidem. Už jsou nasazeni v 18 nemocnicích, od příštího týdne nastoupí do patnácti dalších.
19.11.2021 14:00 |

podobné články

Podobné články

„Kde jsou vojáci?“ Moravanka se po řádění tornáda opřela do armády: Záchranáři kritiku odmítají

 
Na internetu se objevilo video z tornádem zasažené Moravské Nové Vsi, jehož autorka tvrdě kritizuje českou armádu. Na záběrech, které dotyčná zveřejnila na sociální síti Facebook, odhodlaní dobrovolníci pomáhají uklidit následky katastrofy. Autorka videa na něm nicméně nevybíravě poukazuje na to, že na místě nejsou přítomni vojáci, kteří na jihu Moravy pomáhají. Jak se ale ukázalo, video nezobrazovalo úplnou pravdu - příslušníci armády totiž pomáhají tam, kde jsou zrovna potřeba nejvíce. V sobotu odpoledne například podle mluvčího jihomoravských hasičů vojáci pomáhali v obci Hrušky.
30.06.2021 23:40 |

podobné články

Nesmrdí mi žádná práce, říká Ficova asistentka Majka. Slovenská policie má NOVOU VYŠETŘOVACÍ VERZI!

 
Slovenská policie stále neví, kdo zavraždil sedmadvacetiletého novináře Jána Kuciaka a jeho stejně starou partnerku Martinu Kušnírovou. Policejní prezident Tibor Gašpar ale tvrdí, že kriminalisté mají novou verzi, proč Kuciak zemřel. V případu figuruje také třicetiletá asistentka premiéra Fica. Mária Trošková měla podle zavražděného novináře vazby na italskou mafii. Co říká o svém životě? Prý jí nesmrdí žádná práce.
03.03.2018 13:45 |

podobné články

Dobrovolníci v nemocnicích pomáhají s administrativou i hrabáním listí. „Vážíme si toho,“ zní z Bulovky

 
Dobrovolníky v nemocnicích vítají s otevřenou náručí, a to nejen ty ze zdravotním vzděláním, kteří pomáhají na přetížených odděleních, ale také ty, kteří pomáhají s jejím fungováním, administrativou nebo třeba úklidem. Jako například na Bulovce, kde se v minulém týdnu nabídla skupinka třech dobrovolníků, že v areálu shrabe spadané listí.
25.11.2020 07:20 |

podobné články

Dušek: V nemocnicích mohou být v září opět stovky pacientů s covidem

 
V průběhu září mohou být v nemocnicích s covidem v jeden den až stovky nemocných, řekl včera v ČT šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Ke včerejšímu dni bylo hospitalizováno 109 lidí, z toho 13 v těžkém stavu. Loni bylo touto dobou v nemocnicích 272 lidí, z toho 67 vážných případů.
11.09.2021 13:30 |

podobné články

Bakala v režii vtipálků: Moje miliony Karlovi nesmrdí. Přikyvují Dalík a další

 
Moje miliony Karlovi nesmrdí, děkuje na fotokoláži uhlobaron Zdeněk Bakala prezidentskému kandidátovi Karlu Schwarzenbergovi. On a například Marek Dalík nebo Miroslav Kalousek zde „podporují“ Schwarzenberga s barevnými motýlky v jeho stylu.
25.01.2013 11:17 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (328 článků) , Miroslav Kalousek (7446 článků) , Marek Dalík (311 článků) , Karel Schwarzenberg (4034 článků)

Konečně je tu vláda, které zemědělství nesmrdí, ocenil šéf agrární komory

 
Prezident agrární komory a senátor Jan Veleba ocenil, že nynější kabinet je po mnoha letech první vládou, které „zemědělství nesmrdí”. Veleba v neděli v televizi Prima diskutoval s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).
16.03.2014 12:15 |

podobné články

Zdeněk Jemelík: Peíze nesmrdí, korupce kvete

 
Navazuji na článek kolegy- člena spolku Chamurappi Oldřich Heina „Peníze nesmrdí (pecunia non olet)“, který vyšel před pár dny na několika serverech a je „zaparkovaný“ na spolkovém webu. Autor v něm uvedl pojem „svaz známých“ jako nástroje k uplatnění korupčních vlivů. Kdo se dlouhodobě zajímá o dění v trestním řízení, pravděpodobně mi přisvědčí, že jím zmiňovaná uskupení občas vznikají. Někdy o nich lidé mluví jako o „místních mafiích“.
10.05.2021 14:40 |

podobné články

Zdeněk Jemelík: Peníze nesmrdí, korupce kvete

 
Navazuji na článek kolegy- člena spolku Chamurappi Oldřich Heina „Peníze nesmrdí (pecunia non olet)“, který vyšel před pár dny na několika serverech a je „zaparkovaný“ na spolkovém webu. Autor v něm uvedl pojem „svaz známých“ jako nástroje k uplatnění korupčních vlivů. Kdo se dlouhodobě zajímá o dění v trestním řízení, pravděpodobně mi přisvědčí, že jím zmiňovaná uskupení občas vznikají. Někdy o nich lidé mluví jako o „místních mafiích“.
11.05.2021 02:40 |

podobné články

Blatného dobré zprávy: Opatření zabírají a na konci dubna může být v nemocnicích 3000 lidí

 
Na konci dubna by podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) mohlo být v nemocnicích kolem 3000 lidí s covidem-19, z toho 500 z nich ve vážném stavu na jednotkách intenzivní péče. Denně by mohlo podle modelů přibývat kolem 4000 případů. V minulém týdnu v pracovních dnech přibývalo mezi 10 a 14 tisíci nových případů denně. V nemocnicích je více než 8000 pacientů hospitalizovaných s covidem.
22.03.2021 18:45 |

podobné články

Z pekla do normálu: V nemocnicích jsou už jen desítky pacientů. Covid trápí i třicátníky

 
Počet nakažených covidem-19 klesá a s ním i počet hospitalizovaných v českých nemocnicích. Podle údajů ministerstva zdravotnictví bylo v nemocnicích k 22. červnu 79 pacientů, z toho 10 ve vážném stavu. Některé nemocnice, které Blesk Zprávy oslovily, propustily poslední vyléčené už na začátku června. Nejvíce lidí s covidem-19 bojuje v Praze, v Havlíčkově Brodě a v Ústí nad Labem. Většinou jde o starší pacienty, ale také čtyřicátníky a třicátníky. Blesk Zprávy se dále ptaly na to, zda jsou hospitalizovaní pacienti očkovaní.
23.06.2021 05:15 |

podobné články

V nemocnicích už tisíc pacientů s covidem, někde omezují jinou péči

 
Počet hospitalizovaných s covidem-19 skokově roste. Ve středu bylo v nemocnicích s covidem už 976 pacientů, z toho 202 v těžkém stavu. Počet hospitalizovaných narostl za jeden den o 151 pacientů. Celkem od jara zemřelo 655 lidí, z toho osm ke středečnímu podvečeru, 17 úmrtí je hlášeno za úterý. Některé nemocnice už omezují péči.
01.10.2020 05:00 |

podobné články

Ani jediné volné lůžko: Pardubický kraj vyhlásil stav hromadného postižení osob

 
V Pardubickém kraji vyhlásili kvůli kritické situaci v nemocnicích stav hromadného postižení osob. V regionu už nejsou pro pacienty s covidem-19 volná žádná lůžka intenzivní péče a někteří pacienti leží na přistýlkách. Pardubický hejtman Martin Netolický(3PK/ČSSD) to dnes odpoledne řekl České televizi. Podle něj to znamená, že v případě potřeby hospitalizace nových pacientů s covidem bude kraj žádat o pomoc okolní kraje. Mluvčí krajských nemocnic Kateřina Semrádová ČTK řekla, že v nemocnicích je nyní 501 pacientů s covidem-19, 69 z nich vyžaduje intenzivní péči.
02.03.2021 17:05 |

podobné články

V nemocnicích jsou s covidem jen jednotlivci

 
Pandemie strmě ustupuje, a tak výrazně ubylo i pacientů s covidem v nemocnicích. Ve velkých zdravotnických zařízeních v Praze a Brně leží s touto diagnózou nejčastěji už jen jednotliví pacienti. Celkem je podle dat z úterního rána hospitalizovaných 529 osob s covidem, z toho 92 v těžkém stavu. Ještě přede dvěma týdny bylo hospitalizovaných zhruba 1300.
01.06.2021 15:50 |

podobné články

Metnar: Udělám vše, aby vojáci zůstali v nemocnicích i bez nouzového stavu

 
Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) v rozhovoru pro Právo řekl, že učiní vše proto, aby vojáci mohli zůstat v nemocnicích na covidových odděleních, i když neprojde prodloužení nouzového stavu. Ve více než 130 nemocnicích a sociálních zařízeních pomáhá okolo 700 vojáků.
10.02.2021 13:45 |

podobné články

Armáda bude pomáhat bojovat s covidem v dalších nemocnicích. Vojáci dorazí i do léčeben

 
Vojáci ve středu začnou pomáhat kvůli epidemii koronaviru v domově pro seniory v Českých Velenicích na Jindřichohradecku. Od pondělí budou nově nasazeni v dalších pěti nemocnicích a léčebnách. Ke středečnímu dni pomáhá v sociálních a zdravotnických zařízeních v souvislosti s epidemií 156 vojáků. ČTK to řekla mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Nasazení vojáků umožnila svým nařízením vláda.
30.12.2020 14:40 |

podobné články

Pivo doplní tekutiny, nealkoholické se podává i pacientům v nemocnicích

 
Češi jako národ pivařů jsou podle odbornice na zdravou výživu Tamary Starnovské zvyklí hasit žízeň tímto pěnivým nápojem. Zejména v horkých letních dnech tak rychle doplní potřebné tekutiny. Pivo má příznivé zdravotní účinky a nealkoholické se dává i pacientům v nemocnicích, když potřebují podpořit chuť k jídlu, řekla Starnovská.
04.07.2010 11:40 |

podobné články

V jakých dnech bude otevřená pláž v Praze 6? Plakáty hlásají něco jiného než radnice

 
Jedná se po kanadském žertíku starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) s fotografií na sociální síti opět o žert Prahy 6? Nebo se do textu na plakátu vloudil šotek? Ty totiž hlásají jinak plánované otevření pláže nedaleko Vítězného náměstí, než informovala radnice. Dny, kdy bude pláž otevřená pro veřejnost, byly popletené.
21.06.2017 17:00 |

podobné články

Neočkovaní nás zacpali. Rušíme operace. Obrovský nárůst, naříká špitál

 
Zatímco první říjnovou neděli leželo v nemocnicích s covidem jen něco málo přes 240 pacientů, první listopadovou neděli už to bylo přes 2 600 lidí. Nemocnice tak opět musí některá svá oddělení měnit na čistě covidová, přesouvat sem zdravotní sestry a rušit dlouho plánované operace. V nemocnicích leží především neočkovaní pacienti. „Ráno jsme měli 69 pacientů s covidem, většinou neočkovaných. Všichni ve vážném stavu, deset na JIP,“ uvedla Dana Lipovská, mluvčí Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.
09.11.2021 09:20 |

podobné články

V nemocnicích budou kvůli covidu opět pomáhat vojáci. První žádosti jsou z Moravy

 
Od pondělí budou pomáhat v nemocnicích kvůli epidemii covidu-19 čtyři desítky vojáků, uvedla v pátek na Twitteru armáda. První žádosti o pomoc obdrželi vojáci prostřednictvím Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) z Moravy.
12.11.2021 09:55 |

podobné články