Článek

Vltavská kaskáda má dost prostoru pro zadržení dalších povodní

 
Povodí Vltavy snižuje odtok Vltavské kaskády, která už nyní má dostatek volného prostoru pro případ dalších povodní. Snižuje se kvůli tomu i průtok řeky v Praze Chuchli, který má z ranních 2200 metrů krychlových za sekundu klesnout pod 2000 kubíků. V Králově Dvoře na Berounsku to dnes ČTK při setkání se starosty řekli ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) a zástupce Povodí Vltavy Jiří Pechar. Podle údajů ČHMÚ v poledne průtok Vltavy v Praze klesl na 1970 metrů krychlových za vteřinu.
06.06.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)
Podobné články

Vltavská kaskáda nemůže té povodni zabránit, řekl Nečas

 
„Vltavská kaskáda nemůže té povodni zabránit, ale dělá, co může,“ prohlásil premiér Petr Nečas po jednání s vedením slapské přehrady. Na ní je v tuto chvíli průtok 1700 kubíků za vteřinu a snaží se udržet tuto hodnotu tak, aby průtok v Praze nepřesáhl 2800 kubíků za vteřinu.
03.06.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9276 článků)

Bendl: Vltavská kaskáda má dost místa, aby zadržela případné další deště

 
Ministr zemědělství Petr Bendl oznámil, že Vltavská kaskáda znovu snižuje odtok a již nyní má dost místa na to, aby zadržela případné další srážky.
06.06.2013 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Stopka pro výletní lodi: Kvůli suchu asi v létě nebude sjízdná ani vltavská kaskáda

 
Vodohospodáři na Vltavě již vypouštějí z přehrad více vody, než kolik do nich přiteče, aby zůstal alespoň minimální průtok. Deště v předcházejících dnech trochu pomohly, pokud ale bude sucho pokračovat, nebude vltavská kaskáda sjízdná pro lodě už v červenci. ČTK to řekl generální ředitel Povodí Vltavy ČR Petr Kubala.
20.05.2018 11:55 |

podobné články

Vltavská kaskáda dává městům čas připravit se na povodeň, uklidňuje Nečas

 
Vltavská kaskáda nemůže podle premiéra Petra Nečase (ODS) zabránit povodním, ale může dát městům čas připravit se na ně. Řekl to dnes při návštěvě slapské přehrady, kde se sešel s ministrem zemědělství Petrem Bendlem (ODS) a vedením Povodí Vltavy. Přislíbil také, že vláda v případě potřeby uvolní vedle již schválených 300 milionů korun další peníze na řešení povodňové situace.
03.06.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9276 článků) , Petr Bendl (499 článků)

Vltavská kaskáda nevznikla kvůli povodním, ale kvůli suchu, tvrdí povodí

 
Ředitel hornovltavského závodu Povodí Vltavy Zdeněk Zídek v souvislosti s kritikou vodohospodářů připomněl, že vltavská kaskáda byla vybudována kvůli udržení vody a zajištění splavnosti řek. Sucho by podle něj způsobilo větší škody nežli povodně. Kritici povodí vyčítají, že neodpouštělo přehrady včas a dostatečně.
07.06.2013 18:25 |

podobné články

Bendl: Vltavská kaskáda je připravena zadržet vodu, aby pomohla snížit povodňové riziko

 
Vydatné deště v noci na úterý rozvodnily řeky po celém Česku. Proto dnes zasedala Ústřední povodňová komise, jejíž členové upozornili na možnost povodňového ohrožení v místech s trvalými srážkami. Doporučila povodím pokračovat v manipulaci na vodních dílech, aby bylo možné využít jejich zásobní potenciál. Vltavská kaskáda je v tuto chvíli připravena na předpokládané množství srážek.
25.06.2013 14:45 |

podobné články

Já vám říkám, že kaskáda postupovala správně. Chalupa v ČT nepřipustil pochybnosti

 
V úterních Událostech, komentářích České televize vystoupili primátor města Děčína František Pelant (ČSSD) společně se zastupitelem Ústí nad Labem Pavlem Dlouhým (ČSSD) a rozebrali, co města na severu Čech čeká v souvislosti s povodněmi. Dlouhý poděkoval lidem za vzorové chování v krizové situaci. Následně se k aktuálním problémům vyjádřil také ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS), který znovu zdůraznil, že vltavská kaskáda zafungovala dobře.
04.06.2013 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Praha má to nejtěžší před sebou, myslí si ministr Chalupa

 
Poslední informace týkající se povodní ukázaly, že Vltavská kaskáda je naplněná a bude potřeba ji upustit. O povodních v pořadu Impulsy Václava Moravce hovořil ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS). Podle něj má Praha to nejtěžší před sebou.
03.06.2013 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků) , Václav Chalupa (48 článků) , Václav Chalupa (48 článků)

Bendl: Škody na vodohospodářském majetku dosáhnou nejméně 2,2 miliardy korun

 
Ministr zemědělství Petr Bendl informoval o prvních číslech vypovídajících o škodách způsobených letošní povodní. Jak potvrdili pozvaní vodohospodářští experti, Vltavská kaskáda svoji funkci splnila na jedničku.
10.06.2013 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Bendl: Škody na vodohospodářském majetku dosáhnou nejméně 2,2 miliardy korun

 
Ministr zemědělství Petr Bendl informoval o prvních číslech vypovídajících o škodách způsobených letošní povodní. Jak potvrdili pozvaní vodohospodářští experti, Vltavská kaskáda svoji funkci splnila na jedničku.
10.06.2013 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Správce Vltavské kaskády: Nic nenasvědčovalo, že přijde povodeň

 
Pro zmírnění dopadů velké vody je naprosto klíčová souhra mezi ohroženými městy a Povodím Vltavy. Vltavská kaskáda zadržováním vody oddálila kulminaci toků a poskytla městům a obcím čas, aby se na nápor vody připravily. Některé obce však nereagovaly včas. Myslí si to generální ředitel Povodí Vltavy Petr Kubala a řekl to v rozhovoru pro Hospodářské noviny.
05.06.2013 08:15 |

podobné články

Vltavská kaskáda? Ta je pro hausbóty politiků!

 
Slzy do očí se draly včera Heleně Zahnové (60) ze Žalhostic na Litoměřicku. Vyklízela dům, kterým se jí už dvakrát prohnala povodeň. Teď má vodu u dveří zas.
04.06.2013 09:20 |

podobné články

Ministr lidem, kteří plavou už potřetí: Nevzdávejte to

 
Jak přesné byly předpovědi meteorologů nebo jak zafungovala Vltavská kaskáda? Jak se mají zachovat ti, které povodeň zasáhla již potřetí? Pro MF DNES na tyto otázky v rozhovoru odpovídal ministr životního prostředí a také šéf Ústřední povodňové komise Tomáš Chalupa.
06.06.2013 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Povodí Vltavy: Starostové diskutovali o změnách priorit Vltavské kaskády

 
Ve čtvrtek a v pátek minulého týdne uspořádal státní podnik Povodí Vltavy semináře pro starosty obcí a měst v povodí Vltavy o výsledcích studie „Prověření strategického řízení Vltavské kaskády“, která ukazuje, do jaké míry je Vltavská kaskáda technicky schopná zvýšit ochranu území pod kaskádou před povodněmi a jaké dopady by toto zvýšení mělo na její ostatní funkce. Studie, zpracovaná Stavební fakultou ČVUT, byla poprvé představena ve středu 24. června na společné tiskové konferenci Ministerstva zemědělství ČR a státního podniku Povodí Vltavy.
30.08.2015 14:06 |

podobné články

Léto na přehradě: Vltavská kaskáda

 
Denní i noční teploty miří strmě vzhůru a s nimi i teploty řek a vodních ploch. Aktivní dovolenou lze proto strávit například v povodí Vltavy. Týden na Lipnu, Orlíku nebo Slapech může být nezapomenutelný, i když v sobě nebude mít parametry luxusu a exotiky. A co třeba výlet po všech devíti vodních dílech, jejichž stručný přehled nabízíme!?
16.06.2011 00:15 |

podobné články

ON-LINE: Průtok Vltavy v Praze už přesáhl 3020 kubíků, evakuuje už i Praha 6

 
Už druhým dnem se v pondělí Česká republika potýká s povodněmi, stav nouze vláda vyhlásila ve všech krajích Čech kromě Pardubického. Kritická situace panuje i v hlavním městě. Vltava by tady měla kulminovat v úterý dopoledne. Vltavská kaskáda už začala upouštět vodu, aby se uvolnily přeplněné přehrady. Prahou tak bude protékat více vody. Průtok už přesáhl 3020 kubíků za vteřinu.
03.06.2013 00:20 |

podobné články

Nečas varuje: Bude se muset upustit Vltavská kaskáda. V Praze bude víc vody, než se čekalo

 
Podle premiéra Petra Nečase (ODS) bude proti předpokladům třeba upustit Vltavskou kaskádu. Průtok Vltavy v Praze tak asi v úterý ráno bude až 3300 kubíků za sekundu.
03.06.2013 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9276 článků)

Hejtman Řihák: Z Vltavské kaskády se mělo upouštět dříve

 
Středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD) míní, že povodňová vlna by nebyla tak velká, kdyby Vltavská kaskáda začala upouštět vodu dříve. Vinu však nedává vodohospodářům, jejich práci při záplavách naopak oceňuje.
05.06.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Řihák (132 článků)

Hejtman Bubeníček: Vltavská kaskáda mohla udělat více

 
Z nedělní Partie na TV Prima.
09.06.2013 14:30 |

podobné články