Článek

Vleklá kauza neonacistů z Národního odporu se vrací k soudu

 
Před soud se za necelé tři týdny vrátí kauza jednoho z největších policejních zásahů proti ultrapravicové scéně v Česku, který se odehrál již v roce 2009. Soudy od té doby řešily případ několikrát, ale žádný z předchozích verdiktů nezůstal pravomocný.
29.03.2021 12:35 |

podobné články

Podobné články

Web neonacistů z Národního odporu vyzval k volbě Vandase

 
Redakce neonacistických internetových stránek Odpor.org vyzvala "aktivisty hnutí odporu", aby se sjednotili a v nadcházejících volbách volili Dělnickou stranu sociální spravedlnosti (DSSS).
27.05.2010 14:45 |

podobné články

Žena se postavila pochodu neonacistů. Osamocená jim ukázala zdviženou pěst

 
Fotografie Švédky Tess Asplundové se na sociálních sítích stala symbolem odporu proti extremismu. Ženu s tmavou pletí fotograf David Lagerlöf zachytil v okamžiku, kdy se se vztyčenou pěstí postavila do cesty pochodu neonacistů.
05.05.2016 21:05 |

podobné články

Na Rusko tvrdě dopadají sankce Západu: Hrozí vleklá krize, varuje Světová banka

 
Rusku hrozí vleklá hospodářská recese. Vliv západních sankcí uvalených na zemi kvůli ukrajinské krizi totiž může přetrvávat ještě řadu let, zatímco ropa bude dál relativně levná. Podle agentury Reuters to dnes uvedla Světová banka (SB), která zároveň zhoršila svou prognózu výkonu ruské ekonomiky v tomto a v příštím roce.
01.04.2015 14:40 |

podobné články

Hejtman Půta po vítězství u soudu: Mám pochopení pro Babišovu zarputilost

 
Podle názoru soudu se hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK) nedopustil korupčních činů z nichž ho vinilo státní zastupitelství. Soud dokonce konstatoval, že se Půtův případ vůbec neměl dostat k soudu. I navzdory tomu, že kauze chyběly jasné důkazy, že ke zločinu došlo, se kauza vlekla pět let. Podle hejtmana to není dobrá zpráva o fungování české justice. Po své vlastní zkušenosti má prý také více pochopení pro premiéra Andreje Babiše, který se i navzdory kauze Čapí hnízdo zarputile drží premiérského postu.
28.05.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků)

Předseda Evropského soudu pro lidská práva Guido Raimondi navštívil Ústavní soud

 
Předseda Evropského soudu pro lidská práva (dále jen ESLP) Guido Raimondi přijel na pozvání Ústavního soudu do České republiky a dnes v jeho prostorách jednal se soudci Ústavního soudu. Spolu s ním přijeli také Aleš Pejchal, soudce Evropského soudu pro lidská práva zvolený za Českou republiku a Françoise Elens-Passos, vrchní tajemnice Evropského soudu pro lidská práva, jednání byl přítomen také Vít A. Schorm, vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský po přivítání hostů krátce pohovořil o současné situaci na Ústavním soudě a některých aktuálních otázkách, které při své rozhodovací činnosti řeší. Soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková následně přednesla příspěvek na téma aplikace judikatury ESLP v rozhodovací praxi Ústavního soudu. Diskutovalo se také o vztahu judikatury ESLP a institutu obnovy řízení před Ústavním soudem a pan Guido Raimondi otevřel i téma aktuální situace ohledně Dodatkového protokolu č. 16 k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod. Cílem tohoto protokolu je rozšíření poradní pravomoci ESLP na otázky práv a svobod chráněných Úmluvou a umožnění vnitrostátním „nejvyšším soudům“, aby si v konkrétním soudním sporu vyžádaly posudek ESLP k otázkám výkladu a použití Úmluvy. Ve hře je však zároveň otázka, které „nejvyšší soudy“ by mohly posudek žádat a odpověď na ni by měl nalézt každý smluvní stát. V České republice by tuto pravomoc mohl mít buď pouze Ústavní soud, nebo i Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud, předseda Ústavního soudu však nechtěl předjímat, jaké řešení by bylo pro Českou republiku nejvhodnější, to bude předmětem dalších jednání.
22.06.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (181 článků)

Organizátor pochodu neonacistů dostal trest 300 hodin veřejných prací

 
Odvolací senát Krajského soudu v Plzni dnes potvrdil trest dvaadvacetiletému Tomáši Babkovi, který svolal loňský březnový pochod neonacistů Plzní.
24.08.2010 15:35 |

podobné články

Na kandidátce DSSS jsou prý nácci a výtržníci. Podle Vandase je to jinak...

 
Pozor na politické ambice skinheadů. Kandidátky DSSS do krajských voleb jsou zčásti zaplněné extremisty z Národního odporu. Podle serveru atnifa.cz je na nich řada neonacistů, skinheadů a nenávistných rasistů. Politolog a anarchista Ondřej Slačálek míní, že mnohem horší, než tato neonacismem prorostlá strana, je celospolečenský příklon k nesnášenlivosti a rasismu.
10.10.2012 22:10 |

podobné články

Na kandidátce DSSS jsou prý nácci a výtržníci. Podle Vandase je to jinak...

 
Pozor na politické ambice skinheadů. Kandidátky DSSS do krajských voleb jsou zčásti zaplněné extremisty z Národního odporu. Podle serveru atnifa.cz je na nich řada neonacistů, skinheadů a nenávistných rasistů. Politolog a anarchista Ondřej Slačálek míní, že mnohem horší, než tato neonacismem prorostlá strana, je celospolečenský příklon k nesnášenlivosti a rasismu.
10.10.2012 22:10 |

podobné články

Kauza takzvané justiční mafie, která se vlekla dlouhé roky, skončila smírem

 
Dlouholetá kauza takzvané justiční mafie skončila smírem. Na dotaz ČTK to uvedla poslankyně a bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová (ČSSD). Pražský vrchní soud schválil dohodu, podle níž musí někdejší představitelé justice vrátit Benešové zhruba 370.000 korun, které jim zaplatila na základě předchozího rozsudku. Poslankyně pak nevezme zpět svou dřívější soudně nařízenou omluvu za výroky o "justiční mafii".
23.02.2015 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (443 článků)

Kauza LTO stála stát až sto miliard korun! Nechyběly brutální vraždy, výbuchy a vydírání

 
Devadesátá léta byla v Česku skutečně divoká, což jen dokládá kauza Lehké topné oleje. Jak ukázala složitá a vleklá vyšetřování, obchodníci s palivy v porevoluční době obrali stát o desítky miliard korun. Aféra stála život údajně více než desítku lidí a prsty v ní měli i policisté a někteří tehdejší nejvyšší političtí představitelé. Kauzu nyní opět oživil nejnovější díl dokumentární série Polosvět od České televize.
10.02.2022 21:15 |

podobné články

Biden chce za miliardy stavět silnice, železnice i internet. Ambiciózní plán čelí odporu

 
Americký prezident Joe Biden ve středu představil ambiciózní investiční plán do americké infrastruktury v hodnotě více než 44,5 bilionu korun. Jeho cílem je nastartování největší světové ekonomiky tak, aby mohla čelit mimo jiné nástupu ekonomické síly Číny. Bidenovy návrhy se však hned zpočátku setkávají s odporem řady konzervativců a republikánů, kterým se nelíbí zejména úmysl zvýšit daně podnikům. O plán se tak s největší pravděpodobností povede vleklá bitva v Kongresu, napsala agentura Reuters.
01.04.2021 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (823 článků)

70 neonacistů prostovalo proti vyhoštění Ku-Klux-Duka

 
Zhruba 70 neonacistů v neděli poklidně protestovalo před pražskou budovou ministerstva vnitra proti vypovězení bývalého šéfa Ku Klux Klanu Davida Duka z Česka.
26.04.2009 21:30 |

podobné články

První máj opět poslouží stranám i radikálům, Brno čeká tisíc neonacistů

 
Pátečních prvomájových oslav letos politické strany využijí k zahájení kampaně k červnovým volbám do Evropského parlamentu. Čekají se i protestní pochody extremistů, asi tisícovka neonacistů má projít Brnem.
01.05.2009 08:00 |

podobné články

Hledali i v mých kalhotkách, zlobila se známá zadržených neonacistů

 
Před úřadem vlády demonstrovali známí a sympatizanti neonacistů, které policie zadržela v minulých dnech.
15.06.2009 18:15 |

podobné články

Maršíček (KSČM): K pozvání šéfa německých neonacistů předsedou DSSS

 
Vyjádření stínového ministra KSČM pro resort vnitra Zdeňka Maršíčka k pozvání německých neonacistů do ČR z inicitativy DSSS předsedou Tomášem Vandasem
26.05.2011 19:35 |

podobné články

Šluknovsko bude o víkendu hlídat 300 policistů, panují obavy z pochodu neonacistů

 
Víkendové demonstrace ve Šluknovském výběžku bude hlídat nejméně 300 policistů, oznámila dnes policejní mluvčí Jarmila Hrubešová. Kromě pátečního mítinku se ve Varnsdorfu čeká i možný nepovolený pochod neonacistů. Podle policie není vyloučeno, že se budou opakovat výtržnosti z minulého týdne. Pachatele rasistických trestných činů prý čeká tvrdý zásah.
01.09.2011 14:45 |

podobné články

Romský aktivista má syna neonacistu. Nečistý nácku, smějí se mu

 
V posledních týdnech se do povědomí těch, kteří sledují protiromské nálady, zapisuje František Kostlán. Publicista, který se staví proti kolektivní vině, která je podle něj uplatňována vůči Romům zejména na Šluknovsku. Jednoduše řečeno, dlouhé roky bojuje proti rasismu. Organizace Antifašistická akce (AFA) známá spíše podle své webové adresy jako Antifa však téměř deset let monitorovala Kostlánova syna Davida, a to jako dlouholetého pražského neonacistu.
07.10.2011 09:20 |

podobné články

Drážďany se otřásají v základech! Pochodují tudy tisíce neonacistů

 
Drážďany se otřásají pochodem neonacistů. Do ulic města vyrazili s pochodněmi v rukou. Policie brání jejich střetu s odpůrci, kteří jsou ve většině.
13.02.2012 22:40 |

podobné články

V Česku žije asi 4000 militantních neonacistů. Prý přijdou další útoky na Romy

 
V České republice je asi 4000 militantních neonacistických aktivistů, tvrdé jádro je asi čtyřsetčlenné. Ve studii pro ministerstvo vnitra to uvedli odborníci na extremismus. Neonacistická scéna je z hlediska kriminality, i násilné, trvalou hrozbou. U části neonacistů skrytě hrozí, že by se mohli uchýlit k terorismu. V příštích pěti letech asi vzroste počet individuálních útoků na Romy.
01.03.2012 12:30 |

podobné články