Článek

Vlastimil Válek náhradou za Adama Vojtěcha? Nenechám se nikým komandovat, říká

 
Místopředseda TOP 09, předseda jejich poslaneckého klubu a zároveň také profesor a lékař Vlastimil Válek (61) se má podle  dostupných informací stát novým ministrem zdravotnictví. Redakce eXtra.cz s ním hovořila. Oproti minulým šéfům resortu, kteří podle mnohých sloužili jen zájmům Andreje Babiše, by prý rozhodně nebyl jen poslušná loutka budoucího premiéra.
12.10.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23538 článků) , Vojtěch Adam (1616 článků)
Podobné články

Válek: Útok „hovada“, Babišova parta skočila na špek Číně, rouška není ostuda. A Prymula?

 
Profesor, poslanec a přednosta kliniky radiologie ve FN Brno-Bohunice Vlastimil Válek (TOP 09) v rozhovoru pro Blesk Zprávy shrnul průběh pandemie – ohledně 1. vlny míní, že Babišova vláda sedla Číňanům během nákupu roušek na špek. Ke 2. vlně říká, že „infikovaní pacienti nezmizí“, ale lidé by se neměli bát. Strach mají mít leda z dalších, zanedbávaných a nezjištěných onemocnění. Válek vzpomněl chvíli, kdy i na jejich nemocnici zaútočilo „hovado“ při hackerském útoku, kdy se podle něj projevila jen „čistá chuť škodit a ublížit“. Roušku by dle něj měl mít člověk vždy, pokud kašle a kýchá. „Pandemii zvládli zdravotníci, ne úplně vláda,“ říká a vysvětluje, proč vládu přirovnal ke skupině surikat. A pozastavil se i nad výkony Adama Vojtěcha (za ANO) a novým křeslem pro Romana Prymulu.
07.06.2020 05:20 |

podobné články

Filmový hrob: osudy mnoha představitelů Hvězdných válek skončily hereckou smrtí

 
Snad jen málokdo od nejnovějšího dílu Hvězdných válek očekává kasovní nebo kritický neúspěch. Síla se probouzí má nastartovat novou trilogii, ale i pomoct vdechnout životu antalogii dalších filmů z předaleké galaxie. Ne vždy byl však sukces Hvězdných válek pro všechny dobrou zprávou. Minimálně řada herců z původní trilogie i prequelů totiž popularitě navzdory skončila kariérně na bodu mrazu. Výjimečně se filmy podepsaly i nad tragickým osudem jejich životů. V předvečer premiéry sedmého filmu z Hvězdných válek je tak dobré si na jejich příběhy po konci Hvězdných válek připomenout, že očekávání mají mnohdy velmi ironická zakončení. 
16.12.2015 16:00 |

podobné články

Krotit covid po Vojtěchovi bude nový ministr. Adept Válek je pro změnu u antigenních testů

 
Pokud by se na tom předsedové stran vznikající vládní koalice shodli, poslanec Vlastimil Válek (TOP 09) by nabídku na post ministra zdravotnictví přijal. Válek už ve čtvrtek mluvil s končícím ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a plánuje také telekonferenci se zástupci ministerstva zdravotnictví, na které společně proberou aktuální vývoj epidemie covidu-19. Informace pak chce předat takzvanému AntiCovid týmu koalice Spolu. Válek to ve čtvrtek řekl ČTK.
14.10.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1616 článků) , Adam Vojtěch (1251 článků)

V baru testovat, v restauraci ne. Profesor Válek má návrh

 
To je naprosto špatně! Expert pro zdravotnictví pravicové koalice SPOLU, poslanec Vlastimil Válek, smetl poslední tuniský nápad ministra zdravotnictví za ANO Adama Vojtěcha. Rozhodl se popsat, jak by postupoval on, kdyby byl na Vojtěchově místě. A navrch vysvětlil, proč je třeba testovat návštěvníky barů, zatímco návštěvníky restaurací nikoli.
04.07.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1616 článků)

VÍME PRVNÍ Brněnská nemocnice má nového IT náměstka. Stal se jím profesor Válek, poslanec TOP 09

 
FN Brno má nového náměstka pro IT. Tím se stal profesor Vlastimil Válek, který je v brněnské nemocnici zároveň přednostou Kliniky radiologie a nukleární medicíny. Válek je také poslancem a místopředsedou TOP 09. Na pozici náměstka pro IT ystřídal Jaroslava Klíče.
26.05.2020 17:55 |

podobné články

I kdyby mi umírala miminka před očima, nenechám se uprchlíky vydírat, říká Samková

 
Jediným řešením uprchlické krize je nepřijímat vůbec žádné z nich a nekompromisně bojovat s hnutím Islámský stát. Život není spravedlivý, ale nenechám se citově vydírat, říká v rozhovoru advokátka Klára Samková.
07.05.2015 21:21 |

podobné články

ECB bude pokračovat v nouzovém financování řeckých bank, které je jedinou náhradou za odliv vkladů

 
Evropská centrální banka pokračuje v programu nouzového financování (ELA) pro řecké banky, a to na současné úrovni zhruba 89 miliard eur (2,4 bilionu Kč). ECB to oznámila dnes. Nouzové financování je pro řecké banky jedinou náhradou za odliv vkladů.
28.06.2015 16:56 |

podobné články

Toho kluka trpět nenechám! Spása pro nemocného Péťu (5): Soucitný Vlastimil mu daroval 35 tisíc

 
Dojemný příběh Péti Palase (5) z Příbrami, kterému zákeřná choroba ničí kosti, vzal čtenáře Blesku za srdce. Jeden z nich, Vlastimil Kohout (48) z Mostu, dokonce přivezl nemocnému chlapci 35 000 Kč. Ty hoch nutně potřebuje na nákup speciálního kočárku. A Péťovi rodiče prostě tyto peníze nemají...
02.01.2019 14:05 |

podobné články

Donutit mě?! Očkování: Nadával chřipečkářům. Teď známý muž otočil

 
Někdejší hradní právník Pavel Hasenkopf se rozzlobil. Nenechám se vydírat ministrem Vojtěchem. Nenechám se očkovat! říká muž, který je širší veřejnosti znám z dob tzv. Klausovy amnestie.
13.07.2021 08:25 |

podobné články

Netolický volá po odvolání Adama Vojtěcha z funkce: Lid hlasoval ve prospěch ministra zdravotnictví

 
Protože pardubický hejtman Martin Netolický vyzval k odvolání ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, zeptali jsme se našich čtenářů, jak situaci vidí. Hlasování skončilo tak, že by Adam Vojtěch měl ve své funkci zůstat.
29.03.2020 13:56 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1616 článků) , Adam Vojtěch (1251 článků)

Z ostudy kabát: Adama Vojtěcha vyštípali z rodné vesnice, zrušili mu trvalý pobyt

 
Stud za ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha byl tak velký, že se úředník obce Včelná v Jihočeském kraji, z níž někdejší účastník SuperStar pochází, rozhodl jednat. Svým rozhodnutím zrušil Vojtěchovi v obci trvalý pobyt. 
08.07.2021 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1616 článků)

ODS, topka, lidovci, STAN. Bude je komandovat Minář? A co Bartoš? Je tu odpověď

 
Komentátor serveru Info.cz Petr Holec se pro Český rozhlas vyjádřil k šéfovi hnutí Milion chvilek pro demokracii Mikuláši Minářovi. Ten podle jeho slov vstupuje do politiky. Na demonstracích by měl lepit opozici.
12.12.2019 14:05 |

podobné články

ODS, topka, lidovci, STAN. Bude je komandovat Minář? A co Bartoš? Je tu odpověď

 
Komentátor serveru Info.cz Petr Holec se pro Český rozhlas vyjádřil k šéfovi hnutí Milion chvilek pro demokracii Mikuláši Minářovi. Ten podle jeho slov vstupuje do politiky. Na demonstracích by měl lepit opozici.
12.12.2019 19:05 |

podobné články

Rezignace Vojtěcha opozici nestačí, Babišovi vyčinili za neschopnost. A co Hamáček?

 
Reakce na rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) přišly okamžitě. Ačkoliv opozice po odchodu Vojtěcha volala dlouhodobě, nadšená není. Řada politiků totiž zmiňuje, že se Vojtěch stal jen obětním beránkem a hlavním viníkem je především premiér Andrej Babiš (ANO). Předsedu vlády pak vyzývají, aby co nejdříve nalezl zástupce, který by ČR dokázal přes druhou vlnu epidemie v klidu dostat. Babiš zmínil, že Vojtěch byl znechucený politikou a médii a poděkoval mu, ministr naopak děkoval kolegům a novinářům.
21.09.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23538 článků) , Vojtěch Adam (1616 článků)

„Za Vojtěcha se stydím.“ Úředník zrušil ministrovi trvalé bydliště ve Včelné, ten se diví

 
Referent Obecního úřadu Včelná zrušil ministrovi zdravotnictví Adamovi Vojtěchovi (za ANO) trvalý pobyt v této obci. Úředník František Mareš dodal, že rodná vesnice se za „občana Adama Vojtěcha“ stydí. Zprávu přinesl portál CNN Prima News. Svůj krok vysvětlil tak, že chtěl ministrovi ukázat, jaké to je být v pozici občana. Dokonce počítá i s trestem. Vojtěcha tento krok zaskočil, považuje ho za porušení zákona.
08.07.2021 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1616 článků) , Adam Vojtěch (1251 článků)

Advokát Rajchl: Nenechám se nikdy a nikým koupit. Přátelé vědí, že bych neuhnul ani Babišovi

 
Pětačtyřicetiletý advokát, podnikatel a sportovní komentátor Jindřich Rajchl patří k představitelům pravicové formace Trikolora Svobodní Soukromníci, za kterou kandiduje z druhého místa v české metropoli. „Mě osobně vždy lákaly velké výzvy. Tohle je jedna z nich. Chci dělat politiku jinak. Říkat věci narovinu a bez politické korektnosti. A především je realizovat. Donald Trump říká „politics are all talk and no action“, tedy politici jen mluví a nic nedělají. Musím s ním bohužel plně souhlasit. A právě to chci v politice změnit. Říkat i nepříjemné pravdy a realizovat ty správné, byť třeba i nepopulární kroky,“ říká v otevřeném rozhovoru Rajchl.
17.09.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5782 článků)

V Teorii velkého třesku bude planeta z Hvězdných válek, pomůže s tím Lucasfilm

 
Fiktivní planeta Dagobah z Hvězdných válek bude vytvořena odborníky z firmy Lucasfilm pro seriál Teorie velkého třesku. Ve zvláštní epizodě totiž oblíbené postavy oslaví Den Hvězdných válek, píše The Hollywood Reporter (THR).
03.04.2014 12:05 |

podobné články

Užitečného idiota ze sebe udělat nenechám, naštval se Okamurův poslanec na novináře

 
Užitečného idiota ze sebe udělat nenechám, na Krymu chci sledovat referendum a zjistit, co si o tom myslí lidé. Tak reaguje poslanec Úsvitu Milan Šarapatka na článek na portálu iDnes.cz.
14.03.2014 19:35 |

podobné články

Nakažený lékař z Tokia Voráček: Nic jsem neporušil, očkovat se nenechám

 
Na lékaře českého tenisového týmu Vlastimila Voráčka, který byl prvním pozitivně testovaným na koronavirus na palubě českého olympijského speciálu do Tokia, se snesla obrovská vlna kritiky, že se nenechal vakcinovat. V prohlášení zveřejněném serverem Novinky svým kritikům vzkazuje: „Očkovat se nenechám, není jasné, kdo koho nakazil.“
22.07.2021 20:45 |

podobné články