Článek

Vlády, neziskovky, média. Všichni společně proti lidem. Shellenberger o Sorosovi, Bidenovi i cenzuře EU

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Byl jedním z novinářů, kteří rozkryli aféru Twitter Files. Příběh o tom, jak politici a tajné služby tlačili na provozovatele sociálních sítí při Bidenově volebním vítězství. Nyní Michael Shellenberger navštívil Prahu, kde přednášel nejen o této aféře plnému sálu. A poskytl také rozhovor ParlamentnímListům.cz, který se točil kolem jeho vlastního pojmu: Cenzurní průmyslový komplex.
16.06.2024 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1925 článků) , Michael Michael (221 článků)
Podobné články

Přijel z USA kvůli „Fialově kauze“: Tajné služby, média, vlády. Shellenberger a uniklá data

 
V Evropě i v USA jsou stále častější „kafkovské momenty“, kdy je člověk souzen, ale netuší za co, uvedl na přednášce v pražském klubu Lávka americký novinář Michael Shellenberger. Je znám především kvůli Twitter Files, tedy odhalením, jak na sociální média tlačila americká vlády, aby cenzurovaly a mazaly nepohodlné informace. Podle něho je Rusko oblíbeným strašákem a bývalí agenti FBI jsou využíváni, aby s tajemným výrazem znalců zákulisí nálepkovali lidi jako ruské agenty. Zmínil kauzu laptopu Huntera Bidena, kde se snažili deník, který o kauze informoval, bývalí členové tajných služeb zdiskreditovat.
14.06.2024 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Hunter (4 články) , Michael Michael (1925 článků) , Michael Hunter (3 články) , Michael Hunter (3 články) , Michael Michael (221 článků)

Cenzura s podporou vlády USA, to je jisté. Spisovatel Shellenberger, který přijede do Prahy

 
Americký spisovatel a novinář, který píše o politice, životním prostředí, změně klimatu a jaderné energii Michael Shellenberger se rozpovídal o svobodě slova a o lidech, kteří ji skutečně ohrožují. Svobodu slova podle jeho názoru ohrožují vlády, neziskové organizace a média.
28.05.2024 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1925 článků) , Michael Michael (221 článků)

Ten web, kdo ho znal? Novinář ukázal na Jourovou. „Špiní nepřátele.“

 
Novinář Michael Shellenberger ukázal na českou eurokomisařku Věru Jourovou a přeložil její slova o ochraně médií a boji proti dezinformacím. Shrnul je do jediného slova – cenzura. „Ve skutečnosti ona a EU zavádějí rozsáhlý totalitní systém cenzury a lžou o něm,“ zkonstatoval Shellenberger. Ukázal na tajné služby, které se aktivně zapojily do předvolebního boje do Evropského parlamentu.
31.03.2024 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1925 článků) , Michael Michael (221 článků)

„Volil jsem ho, ale on lže.“ Novinář řekl o Bidenovi pravdu

 
Americký publicista a expert v oblasti PR Michael Shellenberger zkritizoval administrativu prezidenta USA Joea Bidena. Upozornil, že Bidena volil, ale cítí morální povinnost upozornit veřejnost na to, když Biden se svou administrativou lidem lže. Ve stejné době vychází průzkum agentury Ipsos, který ukazuje, že v Bidena má důvěru jen 36 procent Američanů. Už je na tom skoro stejně špatně jako jeho předchůdce Donald Trump.
27.06.2022 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6326 článků) , Joe Biden (1252 článků) , Michael Michael (1925 článků) , Michael Michael (221 článků)

Zdroj: Boj proti Sorosovi bude hlavní téma Viktora Orbána. Tajemný plán nesmí uspět, zní z Maďarska

 
Izraelský deník Haaretz cituje informace, podle kterých bude z pohledu vlády Viktora Orbána hlavním tématem parlamentních voleb v příštím roce boj proti americkému miliardáři Georgi Sorosovi.
18.09.2017 08:35 |

podobné články

Návrh zákona „Stop Sorosovi“ proti jedincům a neziskovkám podporujícím migraci! V Maďarsku přitvrzují a z Evropy už zní křik

 
Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó se dnes nechal slyšet, že kdo zpochybňuje vládní návrh zákona zvaného „Stop Sorosovi“, který má za cíl omezit migraci, zpochybňuje pravomoc své vlády činit suverénní rozhodnutí. ČTK informovala, že dnes začal o návrhu jednat maďarský parlament.
20.02.2018 22:45 |

podobné články

Mažou informace o migrantech! udeřil Viktor Orbán. A přitvrdil akce proti Sorosovi

 
Maďarský prezident Viktor Orbán ani v letních měsících nepolevuje v pracovním nasazení. Uskutečnil svůj každoroční projev na letní škole v maďarském Bálványosi. Médii mezitím prosakují zprávy o tom, kterak spřátelení Orbánovi lidé údajně získali kontrolu nad TV stanicí. Viktor Obrán také pokračuje v kampani proti finančníkovi Georgi Sorosovi.
07.08.2018 14:00 |

podobné články

„Sluníčkáře“ čeká nový trest a daň. Zákon proti Sorosovi podepsal maďarský prezident

 
Kontroverzní balík protiimigračních zákonů označovaný Stop Sorosovi včetně dodatku ústavy podepsal ve čtvrtek maďarský prezident. Nová právní úprava, kritizovaná například Radou Evropy a Organizací pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), umožní trestně stíhat aktivity podporující ilegální migraci.
28.06.2018 20:05 |

podobné články

Do EU míří exporadce Trumpa, aby se postavil Sorosovi a spojil silné vůdce

 
Steve Bannon býval jedním z hlavních spolupracovníků Donalda Trumpa. Byl jedním z mužů, kteří Trumpovi pomohli v cestě do Bílého domu. Dnes už Bannon pro Trumpa nepracuje. Našel si nový cíl. Vytáhl do boje proti americkému miliardáři Georgi Sorosovi. Informuje o tom server Daily Beast.
21.07.2018 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6326 článků)

Jsou to zemští škůdci, pijavice a paraziti rozkládající národ, které musíme odstřihnout od zdrojů. Kníže, Filip, Foldyna, Keller či Doubrava promluvili k návrhu snížit dotace neziskovkám

 
ANKETA ČT24 informovala, že ministryně financí Alena Schillerová by chtěla snížit státní dotace neziskovým organizacím o tři miliardy korun oproti 13,6 miliardy, které dostaly neziskovky vloni. O peníze ale nemají přijít neziskovky pomáhající hendikepovaným, starším či sociálně slabým lidem a neziskovky podporující sport.
08.08.2018 16:40 |

podobné články

Ombudsman Křeček dostal velkou pochvalu za rok ve funkci. „Nátlakové neziskovky“ budou zuřit

 
Právní expert Trikolóry docent Zdeněk Koudelka pochválil rok činnosti ombudsmana Stanislava Křečka. „Doktor Křeček jako dlouholetý advokát, který v praxi řešil konkrétní problémy lidí, pochopil, že úřad veřejného ochránce práv má smysl v pomoci lidem tam, kde to skutečně potřebují. Ne tam, kde to potřebují pro své dotační aktivity různé neziskovky,“ myslí si Koudelka. „Ombudsman je tu pro lidi, ne pro nátlakové neziskovky,“ dodal.
18.03.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (613 článků)

Uprchlíkům se má pomáhat, ale to neznamená nekontrolovatelný příliv. Zkušený diplomat Pojar nám řekl zajímavé věci i o Georgi Sorosovi

 
Na protitrumpovských protestech v USA není nic divného, patří to k demokracii. Miliardáři Sorosovi patří naše díky, že nám pomohl zbavit se komunismu, dnes se ale posunul doleva. ParlamentnímListům.cz to řekl diplomat, bezpečnostní expert a prorektor vysoké školy CEVRO Institut Tomáš Pojar. Ten působil jako velvyslanec například v Izraeli a byl náměstkem a blízkým spolupracovníkem ministra zahraničí Karla Schwarzenberga.
03.02.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4145 článků)

Jaderný fyzik Janouch se v tisku rozpovídal o Sorosovi. Velmi dobře ho zná

 
Jaderný fyzik František Janouch je jedním z mála Čechů, kteří skutečně znají amerického miliardáře maďarského původu George Sorose. V rozhovoru pro sobotní MF Dnes o Sorosovi promluvil. A nejen o něm. Došlo i na migranty či uprchlíky přicházející do Švédska.
07.04.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (284 článků)

Blahopřání Sorosovi z ČT. Jako rudý hadr. Spustila se řežba

 
Zahraniční reportér České televize Jakub Szántó popřál k narozeninám miliardáři a filantropovi Georgi Sorosovi a vyzdvihl, že díky Sorosově stipendiu mohl studovat na Central European University. Od mnoha diskutujících to poté schytal s tím, že jde očividně o nezaujatého novináře, který přiznal, že je placen Sorosem.
14.08.2023 19:25 |

podobné články

Vrecionová (ODS): Proti cenzuře internetu se budeme bránit u Ústavního soudu

 
Senátorka Veronika Vrecionová dnes na společné tiskové konferenci s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem a právníkem Markem Antošem z iniciativy Přichází cenzor oznámila, že 21 členů horní komory Parlamentu podepsalo stížnost proti cenzuře internetu, s níž se obrátí na Ústavní soud. Vrecionová požaduje zrušení části zákona, který prosadilo ministerstvo financí. Legislativa umožňuje úředníkům ministerstva zablokovat jakýkoliv web.
26.08.2016 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Antoš (15 článků)

Biden porazil Trumpa o „parník“. Získá 306 volitelů, blahopřála už i Čína

 
Kandidát Demokratické strany Joe Biden získal v amerických prezidentských volbách 306 hlasů ve sboru volitelů, zatímco úřadující šéf Bílého domu Donald Trump 232. Uvádí to celostátní americká média poté, co vyhlásila vítěze ve zbývajících dvou státech USA. Georgii a jejích 16 volitelů připsala Bidenovi, Severní Karolínu s 15 hlasy Trumpovi. K vítězství poblahopřála dnes demokratickému kandidátovi Joeu Bidenovi také Čína, která stejně jako Rusko či Turecko s tímto krokem vyčkávala. A exprezident Barack Obama se rozčílil kvůli spekulacím z volebních podvodů. Podkopává to prý demokracii v USA.
13.11.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6326 článků) , Barack Obama (2522 článků) , Joe Biden (1252 článků)

Nejdřív střílet, potom se ptát: Agenti FBI zabili muže podezřelého z výhrůžek Bidenovi a dalším

 
Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) ve středu zastřelili muže v americkém státě Utah při domovní prohlídce, která byla součástí vyšetřování výhrůžek adresovaných prezidentovi Joeu Bidenovi a dalším osobnostem. S odvoláním na své zdroje o tom informuje vícero amerických  médií . Zastřelený byl podezřelý i z výhrůžek vůči lidem zapojeným do stíhání amerického exprezidenta Donalda Trumpa.
10.08.2023 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6326 článků) , Joe Biden (1252 článků)

Prezident Zeman gratuloval Bidenovi k vítězství ve volbách a pozval ho do Prahy

 
Prezident Miloš Zeman zaslal v sobotu gratulační dopis Joeu Bidenovi, který by měl v nadcházejících čtyřech letech zasednout v Bílém domě. Současná hlava státu, Donald Trump, však zatím porážku neuznal, chce se obrátit na soudy kvůli počítání hlasů. „Věřím, že tak jako mnohokrát předtím, i během Vašeho prezidentství společně dokážeme, že Česká republika a USA jsou silní spojenci i dobří přátelé," napsal mimo jiné Zeman.
07.11.2020 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6326 článků) , Miloš Zeman (28099 článků) , Joe Biden (1252 článků)

Úder Georgi Sorosovi: Škodí, zneužívá neziskovky, chce nám vládnout, zastavte ho. Začíná to být opravdu velké

 
V Makedonii se objevila iniciativa na potlačení vlivu George Sorose v zemi. Proti známému filantropovi se postavil i makedonský předseda vlády Nikola Gruevski. Někteří lidé se domnívají, že Soros představuje skutečné riziko pro stabilitu v zemi, jiní zas, že Gruevski se snaží odvést pozornost od skutečných problémů.
06.02.2017 13:50 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (284 článků)