Článek

Vládní strana chce odvolat prezidenta. Zuma v JAR čelí korupčnímu skandálu

 
Jihoafrická vládní strana Africký národní kongres (ANC) se rozhodla sesadit prezidenta Jacoba Zumu, který čelí tvrdé kritice kvůli řadě korupčních skandálů. S odvoláním na stranické zdroje o tom v úterý informovala agentura Reuters. Podle veřejnoprávní stanice SABC dostal Zuma v pondělí lhůtu v délce 48 hodin, aby sám odstoupil, což ale podle portálu Eye Witness News očividně odmítá učinit.
13.02.2018 07:25 |

podobné články

Podobné články

Fanoušci Star Wars si oddychli, otravný Jar-Jar Binks se v novém pokračování neobjeví

 
Jar-Jar Binks, nešikovný Gungan, který popudil mnoho fanoušků Hvězdných válek ve filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba z roku 1999, se v novém pokračování této ságy neobjeví. Prozradila to producentka Kathleen Kennedyová, kterou citovala agentura Reuters.¨Filmaři se zatím snaží držet maximálně pod pokličkou veškeré podrobnosti týkající se zápletky nového filmu Star Wars: Síla se probouzí, který bude mít 18. prosince premiéru v kinech. Ale Kennedyová odpověděla alespoň na otázku, co ve filmu nebude. "Není tam Jar-Jar," řekla za nadšeného potlesku a jásotu. Online průzkum mezi filmovými fanoušky z roku 2006 označil právě fialového nemotoru Binkse za nejotravnější filmovou postavu vůbec.
07.12.2015 08:35 |

podobné články

Zuma složil přísahu. JAR má prezidenta na dalších pět let

 
Jacob Zuma se stal novým jihoafrickým prezidentem. V sobotu složil přísahu a byl tak na pět let uveden do úřadu hlavy státu. Jedná se o jeho druhé funkční období, na to první byl zvolen 21. května 2009. Prezident vykonává v JAR současně funkci předsedy vlády.
24.05.2014 13:45 |

podobné články

Jihokorejci chystají sesazení prezidentky. Čelí korupčnímu skandálu a vlně protestů

 
Jihokorejští poslanci ve čtvrtek začali projednávat sesazení prezidentky Pak Kun-hje, která čelí korupčnímu skandálu. Parlament odhlasoval, že se poslanci budou na svém plenárním zasedání takzvaným impeachmentem zabývat. Rozhodovat o něm budou pravděpodobně v pátek, neboť ze zákona tak musí učinit ve lhůtě 72 hodin.
08.12.2016 09:45 |

podobné články

Prezident rekordman: Hlava státu Jižní Afriky Zuma se pošesté oženil!

 
Jihoafrický prezident Jacob Zuma se dnes pošesté oženil. Při soukromém obřadu ve své rodné vesnici Nkandle si čerstvý sedmdesátník Zuma vzal svou dlouholetou životní družku Glorii Bongekilovou Ngemovou (47). Ta už dříve doprovázela prezidenta na jeho zahraničních cestách, nyní se ale oficiálně stala čtvrtou "první dámou".
23.04.2012 14:15 |

podobné články

Polygamní prezident JAR popřel, že chce pátou manželku

 
Jihoafrický polygamní prezident Jacob Zuma popřel, že ve svých 72 letech chce ke svým nynějším čtyřem manželkám přibrat ještě jednu ženu. Jihoafrický deník The Star přitom napsal, že Zuma hledá mladší ženu, která by byla s to se starat o stárnoucího manžela.
25.12.2014 10:41 |

podobné články

Prezident JAR Zuma: Kaddáfí je připraven jednat o příměří

 
Muammar Kaddáfí je ochoten uzavřít příměří s povstalci, řekl dnes po schůzce s libyjským vůdcem v Tripolisu jihoafrický prezident Jacob Zuma. Vyjmenoval ale podle agentury AP dobře známé Kaddáfího podmínky, které zhatily předcházející snahy o příměří.
31.05.2011 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Muammar Kaddáfí (145 článků)

U Krejčíře rezignoval prezident. Zuma v JAR vyslyšel výzvu své strany

 
Jihoafrický prezident Jacob Zuma (75) ve středu oznámil, že se s okamžitou účinností vzdává funkce. Podvolil se tak požadavku své strany, vládního Afrického národního kongresu (ANC), který ho k okamžité rezignaci vyzval v úterý. V Jihoafrické republice je vězněný i uprchlý Čech Radovan Krejčíř.
14.02.2018 15:20 |

podobné články

Uniklo z nových Hvězdných válek: Nenáviděný Jar-Jar Binks v dalším pokračování ságy už nebude!

 
Jar-Jar Binks, nešikovný Gungan, který popudil mnoho fanoušků Hvězdných válek ve filmu Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba z roku 1999, se v novém pokračování této ságy neobjeví. Prozradila to v neděli producentka Kathleen Kennedyová, kterou citovala agentura Reuters.
07.12.2015 10:45 |

podobné články

Tisíce Turků protestovaly v Ankaře proti Erdoganově vládě

 
Tisíce Turků se dnes shromáždily v centru Ankary, protestovaly proti vládě premiéra Recepa Tayyipa Erdogana a požadovaly její rezignaci. Kabinet čelí rozsáhlému korupčnímu skandálu, který si zatím vyžádal obměnu téměř poloviny ministrů. Evropští představitelé vyzvali Ankaru, aby přistupovala k vyšetření skandálu transparentně. Objevily se totiž obavy, že Erdoganův kabinet zasahuje nepřiměřeným způsobem do práce policie, uvedla agentura AP. 
28.12.2013 15:43 |

podobné články

Kvůli korupčnímu skandálu vyšetřují i šéfa FIFA Blattera

 
Etická komise Mezinárodní fotbalové federace začala v rámci korupčního skandálu vyšetřovat i prezidenta FIFA Seppa Blattera.
27.05.2011 13:25 |

podobné články

Kdy padne 'teflonový' prezident, který přežil další z mnoha korupčních skandálů?

 
Za minimální pozornosti evropských médií se v posledních týdnech rozhodovalo o impeachmentu hned dvou hlav států sdružených v hospodářském uskupení BRICS. Kromě brazilské prezidentky Dilmy Rousseffové, jejíž odvolání schválila Sněmovna reprezentantů před dvěma týdny, čelil hrozbě odvolání také Jacob Zuma z Jihoafrické republiky. Muž přezdívaný "teflonový prezident" však dostál své přezdívce a z hlasování vyšel vítězně, zatímco po něm stéká další ze série skandálů.
26.04.2016 20:40 |

podobné články

Vondrův úřad dal soukromé firmě bez soutěže zakázku za 766 miliónů

 
Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) čelí svému prvnímu velkému potenciálně korupčnímu skandálu, který sahá do období českého předsednictví Evropské unie, kdy byl vicepremiérem Topolánkovy vlády a vedl vládní sekci pro předsednictví Česka Evropské unii.
27.01.2011 01:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1226 článků)

Vondra odklepl zakázku za 766 milionů. Bez tendru

 
Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) čelí svému prvnímu velkému potenciálně korupčnímu skandálu, který sahá do období českého předsednictví Evropské unie, kdy byl vicepremiérem Topolánkovy vlády a vedl vládní sekci pro předsednictví Česka Evropské unii.
27.01.2011 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1226 článků)

Položí VV vládu? Jednání o krizi je stále bez výsledku

 
Jednání špiček vládní koalice kvůli korupčnímu skandálu na ministerstvu životního prostředí ani po šesti hodinách nedospělo k výsledku. Pokračovat se bude v pondělí. ODS a TOP09 vládu v úterý při hlasování o nedůvěře podpoří. VV se zatím nevyjádřily. Kristýna Kočí situaci označila za vládní krizi.
19.12.2010 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (703 článků)

Po skandálu prezidentky volí Korea novou hlavu státu. Účast má být rekordní

 
V Jižní Koreji dnes začaly předčasné prezidentské volby, vyhlášené po sesazení předchozí hlavy státu kvůli korupčnímu skandálu. O nejvyšší úřad a přízeň přibližně 42 milionů voličů se uchází 13 kandidátů.
09.05.2017 07:25 |

podobné články

Nečas: Když odejde Martinů, musí jít i John

 
Vládní krize se prohlubuje! Věci veřejné předčasně opustily jednání vládních špiček ke korupčnímu skandálu, který otřásá vládou v základech. Premiér Nečas spojil odchod policejního prezidenta s výměnou šéfa ministerstva vnitra. Nečas důrazně varoval koalici před vyslovením nedůvěry vládě. Koalice musí být v úterním hlasování jednotná, jiný postup bude jasným porušením koaliční smlouvy.
20.12.2010 19:25 |

podobné články

Úřady v JAR údajně zabavily majetek Krejčíře a jeho ženy

 
Daňové úřady v JAR dnes údajně zabavily jmění uprchlého českého podnikatele Radovana Krejčíře, jeho manželky a desítek na něj napojených společností. Oznámily to jihoafrické servery. Jihoafrické úřady to zatím oficiálně nepotvrdily. Letos v létě média v JAR informovala, že Krejčíře údajně čeká daňový výměr v přepočtu na téměř 200 milionů korun od berního úřadu, který podnikatelovy majetkové poměry tři roky vyšetřoval. 
15.11.2013 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (743 článků)

Elisabetta Canalis čelí drogovému skandálu

 
Přítelkyně George Clooneyho, italská modelka Elisabetta Canalis čelí drogovému skandálu. Její přítelkyně Karima Menad si pustila pusu na špacír a uvedla, že Elisabetta v roce 2007 šňupala kokain.. Jednatřicetiletá modelka italského původu Elisabeta Canalis, která je od roku 2009 přítelkyní George Clooneyho čelí nepříjemnému obvinění. Její „přítelkyně“ také modelka a prostitutka Karima Menad totiž na Elisabettu [...]
29.07.2010 21:00 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (784 článků) , Elisabetta Canalis (80 článků)

Výsměch boji s korupcí, hodnotí kauzu Drobil politologové

 
Jako výsměch boji s korupcí hodnotí politologové způsob, jímž současná vláda čelí korupčnímu skandálu na ministerstvu životního prostředí. Aféra podle nich poukazuje na neudržitelné poměry ve všech politických stranách.
18.12.2010 04:10 |

podobné články