Článek

Vládní krize trvá, ale na reformách se pracuje, tvrdí Kalousek

 
Od počátku vládní krize uběhly dva týdny. Koalice se teď dohaduje o nahrazení ministrů a vládní program tak zatím jde stranou.
18.04.2011 11:20 |

podobné články

Podobné články

Vládní krize trvá, ale na reformách se pracuje, tvrdí Kalousek

 
Od počátku vládní krize uběhly dva týdny. Koalice se teď dohaduje o nahrazení ministrů a vládní program tak zatím jde stranou.
18.04.2011 12:00 |

podobné články

Na mě fakt premiér bububu nedělal, tvrdí Kalousek

 
Skandály koaličních partnerů překrývají pro veřejnost to, že z ministerstva práce, zdravotnictví i financí se jen kouří, jak se na nich usilovně pracuje. Ministrů z TOP 09 se tedy netýkalo vyjádření předsedy VV Radka Johna, že se na reformách pracuje, ani Petra Nečase, který musel některé ministry postrašit, aby začali vůbec něco dělat, tvrdí Miroslav Kalousek v rozhovoru pro časopis Týden.
23.05.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Petr Nečas (9280 článků) , Miroslav Kalousek (6581 článků)

Zahradník (ODS): Problém migrace jako antická tragédie?

 
Jedním z nejčastěji používaných slov v článcích a komentářích k problému migrace, je slovo krize. Píše se o migrační krizi, o uprchlické krizi, případně o akutní migrační krizi. Krize, krize, krize. Podívejme se na problém migrační krize z hlediska významu slova krize jako jedné z pěti částí klasické antické tragédie. Těmi jsou, podle Aristotela, expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa.
20.09.2015 21:46 |

podobné články

Ministr Dobeš odhalil: Krizi Bátora vyřešil Nečas. Kalousek nedělal nic

 
ROZHOVOR Ministr školství Josef Dobeš v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že považuje kauzu Bátora a vládní krizi dohodou s Karlem Schwarzenbergem za definitivně uzavřenou a nemíní se k ní vracet. Pozitivní zprostředkující roli sehrál podle něho v jednáních premiér Petr Nečas. Obává se, že opravdová vládní krize může vzniknout kolem jednání o reformách. Prozradil také, jaké nové úkoly čekají Ladislava Bátoru v jeho nové funkci jeho vicekancléře.
30.08.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3767 článků) , Petr Nečas (9280 článků)

Parlamentní pat na Ukrajině trvá

 
Ukrajinský parlament ani dnes nezahájil debatu o ústavních reformách, které by měly otevřít cestu z vnitropolitické krize. Omezení prezidentských pravomocí nemá podporu většiny poslanců, vládní Strana regionů navrhla vytvořit pracovní komisi, která by změny připravila. Ani tento návrh ale při hlasování neprošel. Šéf parlamentu páteční poslaneckou schůzi zrušil, jednat o ústavě má sněmovna příští týden.
06.02.2014 13:25 |

podobné články

Tlustý: Reformy dělají chemik a hajný. Přijde krutý pád na ústa

 
Bývalý ministr financí a architekt ekonomiky ODS, Vlastimil Tlustý, je v poslední době jedním z největších kritiků ekonomických reforem vládní koalice. Podle něj se vůbec nedá hovořit o nějakých reformách a krize stále trvá. Podle Tlustého se bude situace stále zhoršovat a vše skončí absolutním krachem jako v Řecku, Portugalsku, či v Irsku.
23.06.2011 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (228 článků)

Nečas: O důležitých reformách budeme jednat s opozicí

 
Premiér Petr Nečas prohlásil, že o všech důležitých reformách bude koaliční vláda vyjednávat s opozicí. Uvedl to v pořadu Nedělní partie na TV Prima. Úřadující šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka mu ale odmítá uvěřit. Podle něj je pro zachování rovnováhy důležité, aby sociální demokracie měla po nadcházejících volbách do Senátu v horní komoře většinu.
10.10.2010 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9530 článků) , Petr Nečas (9280 článků)

Budeme o reformách s opozicí jednat, slibuje Nečas. Sobotka nevěří

 
Premiér a předseda ODS Petr Nečas ujišťuje, že o všech klíčových reformách bude jím vedená koaliční vláda vyjednávat s opozici. Úřadující šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka mu to ale nevěří.
10.10.2010 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9530 článků) , Petr Nečas (9280 článků)

Místo hlasování o reformách si poslanec ODS odjel na tenis, kolegové zuří

 
Předseda poslaneckého rozpočtového výboru Pavel Suchánek (ODS) v neděli chyběl ve Sněmovně při závěrečném hlasování o klíčových vládních reformách, místo toho odletěl sledovat tenisové finále Fed Cupu do Moskvy. Suchánek tak rozlítil premiéra Petra Nečase i další spolustraníky. Vláda má sice pohodlnou většinu a jeho hlas jí nechyběl, ale ostatní nikam odjet nemohli.
09.11.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Suchánek (77 článků) , Petr Nečas (9280 článků) , Pavel Nečas (446 článků)

Odbory opustily jednání tripartity o reformách

 
S kabinetem Petra Nečase se na reformách odbory neshodly. Stanovily už i datum protestu.
21.04.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)

O reformách nevedete dialog, kritizuje ČSSD vládu

 
Vláda nevede s veřejností ani opozicí dialog o hospodářských reformách, které připravuje nahodile a bez patřičných odborných podkladů. Tato kritika zazněla na veřejném slyšení, které ve sněmovně uspořádal petiční výbor, ovšem bez účasti ministrů.
02.06.2011 18:00 |

podobné články

Pilip: Vláda musí pokračovat v reformách. Dokud to jde

 
Podle ekonoma a bývalého ministra financí Ivana Pilipa by vláda měla nadále pokračovat v reformách. Pouhé „udržovací“ vládnutí by podle něj bylo mrháním možnostmi, jaké vláda má. Situace ve sněmovně podle něj zdaleka není tak beznadějná a nelze předpokládat, že v dohledné budoucnosti bude lepší.
08.05.2012 14:50 |

podobné články

Šéfka řeckého parlamentu zdržela jednání o reformách, odložila ho

 
Předsedkyně řeckého parlamentu Zoi Konstantopuluová, který patří mezi odpůrce úsporných opatření, odložila dnešní jednání sněmovního finančního výboru o novém záchranném balíku až na čtvrtek. Pokud se tak jednání ve výboru a následně ve sněmovně protáhne, budou poslanci o reformách hlasovat zřejmě až v pátek. To znamená, že důležité jednání s ministry financí eurozóny se oddálí. 
12.08.2015 11:50 |

podobné články

Ekonomická krize trvá, nejsme z nejhoršího venku, shodli se ekonomové i odboráři

 
Optimistické odhady, že se česká ekonomika začala zotavovat, což naznačovala čísla z průmyslové výroby, zcela smetli účastníci nedělních Otázek Václava Moravce v ČT. Na tom, že krize trvá, se shodli ministr financí Eduard Janota, pravicový ekonom Milan Zelený i odborářský boss, předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil. Současně všichni varovali před dopadem řecké krize na tuzemskou ekonomiku. Janota navrhne další škrty ve výdajích a vyšší daně.
09.05.2010 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Janota (204 článků)

Kalousek: Budu skrblit úplně všude. Jsem ministr financí

 
Ministr financí Miroslav Kalousek potvrdil slova svých koaličních partnerů, že čtvrteční stávka odborů vládu stmelila. Nyní prý vláda bude moci více zapracovat na vládních reformách. Co se týče jeho připravovaného státního rozpočtu na příští rok, Kalousek slibuje, že se bude šetřit, a to maximálně.
18.06.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6581 článků)

Bohaté zdaníme třiceti procenty. Nejsme populisté jako ČSSD, říká Kalousek

 
Ministr financí Miroslav Kalousek a šéf Asociace krajů a 1. místopředseda ČSSD Michal Hašek diskutovali v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce hlavně o veřejných rozpočtech a vládních reformách. Shoda nastala jen v tom, že reformy jsou nutné. Kalousek označil ČSSD za populistickou.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6581 článků) , Michal Hašek (2349 článků)

Kalousek na komunistickém fízlovi trvá. Ondráčkovi se neomluví

 
Topácký místopředseda Miroslav Kalousek zarytě trvá na svém a svému kolegovi z KSČM Zdeňkovi Ondráčkovi, kterého na plénu označil za komunistického fízla, neomluví. O omluvě přitom rozhodl mandátový a imunitní výbor. Podle Kalouska je stanovisko výboru hanbou vládní koalice. 
17.09.2014 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6581 článků)

Krize neovlivnila přípravu reforem, tvrdí Kalousek s Nečasem

 
Ostrá vládní krize neovlivnila přípravu základních reformních zákonů, shodli se ve středu premiér Petr Nečas (ODS) a ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Podle Kalouska politici pracují, i když se hádají.
20.04.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků) , Miroslav Kalousek (6581 článků)

Krize vlády trvá a rozhodně nebyla poslední, myslí si Češi

 
Vládní krize neskončila, další budou následovat, kabinet by měl podat demisi a vše by mělo skončit vypsáním předčasných voleb. To je stručné shrnutí nálad veřejnosti k řešení krize kolem kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) dle internetového průzkumu společnosti Sanep.
28.04.2011 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků)