Článek

Vladimíra Bondarenková: Z popela Evropské unie se klube Fénix středoevropské spolupráce

 
Kdybychom teď úplně sami vystoupili z EU, bude to sice mít dočasné ekonomické dopady, ale také se nám otevřou nové příležitosti a trhy. Výhodnější variantou je, aby z EU vystoupilo několik států současně.
20.05.2020 19:05 |

podobné články

Podobné články

Vstává jak Fénix z popela: Martina Balogová 14 let po SuperStar vypadá skvěle a chystá konečně i desku

 
Se zpěvačkou Martinou Balogovou  (40) , která před 14 lety zazářila v první sérii SuperStar, ale její hvězda rychle zapadla, se potkáváme vždy tak jednou dvakrát do roka, když vystupuje s kamarádem Sámerem Issou  (33) . Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Martina má ale konečně novinky. Doufá, že její hvězda opět zaplane a vstane jako Fénix z popela.
30.12.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Sámer Issa (641 článků) , Martina Balogová (76 článků)

Branické divadlo se zvedá jako fénix z popela: „Závady jsou definitivně odstraněny,“ říká umělecký ředitel Čížkovský

 
Branické divadlo se pomalu „zvedá z popela“. Přestože od několikaleté rekonstrukce uběhly už dva roky, jeho někdejší sláva se zatím neobnovila. Herci však hrají v zápalu a na další sezonu zde chystají uvedení hned několika her, jak pro Blesk uvedl umělecký ředitel Václav Čížkovský.
19.09.2018 19:25 |

podobné články

MZV: Náměstek Kaucký na summitu Středoevropské iniciativy v Sarajevu

 
Náměstek ministra zahraničních věcí Lukáš Kaucký se 13. prosince 2016 zúčastnil summitu Středoevropské iniciativy (SEI) v Sarajevu. Středoevropská iniciativa je regionální organizací, zaměřenou na předávání zkušeností z procesu evropské integrace a spolupráce mezi EU a sousedními zeměmi.
14.12.2016 09:15 |

podobné články

Hvězda Stranger Things pořádně vyrostla: Z malé Millie se klube neskutečná kočka!

 
Jako dvanáctiletá poprvé pobláznila svět coby Eleven v neskutečně populárním seriálu Stranger Things. O dva roky později není pochyb o tom, že Millie Bobby Brown (14) se ve světě neztratí. Z ošklivého káčátka, které se na televizních obrazovkách objevovalo s oholenou hlavou, se totiž klube neskutečná kráska.
07.01.2019 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Bobby Brown (98 článků)

Exploze, mraky popela a vulkanické blesky: Etna po dvou letech soptila

 
V Itálii se po dvou letech probudila k životu sicilská sopka Etna, která chrlila popel a lávu. Explozi navíc provázel jedinečný úkaz, mrak popela osvětlily takzvané vulkanické blesky. Ty vznikají, když se o sebe třou drobné částice horniny, popela a ledu, čímž vzniká statická elektřina.
04.12.2015 12:15 |

podobné články

Záchrana horníků: Video z kapsle Fénix

 
Horníci se dostávají z hlubinného pekla. Třiatřicet mužů bylo uvězněno v hloubce přibližně 700 metrů v zavaleném chilském dole San Jose. Na povrch je po jednom vytahuje speciální kapsle Fénix.
13.10.2010 15:30 |

podobné články

Ohlášen Fenix Rising map pack pro Gears of War 3

 
Microsoft oznámil další ze slibovaných DLC k vynikající akci Gears of War 3 s názvem Fenix Rising. Vyjde 17. ledna za 800MS bodů (a nebo zadarmo, pokud máte Season Pass) a co od něj můžete čekat? Kupříkladu možnost pro všechny hráče, kteří dosáhli stého levelu znovu vyresetovat úroveň a zkušenosti, takže můžete začít levelovat znovu, ovšem zůstane vám TrueSkill. Pokud...
21.12.2011 18:45 |

podobné články

Filmové premiéry: Teorie všeho, Ghoul, Focus, Violette a Fénix

 
Oscara za nejlepší herecký výkon v hlavní roli dostal v neděli v noci Eddie Redmayne, který hraje astrofyzika Hawkinga ve filmu Teorie všeho. Petr Jákl natočil se zahraničními herci horor Ghoul. Ve světě podvodníků se odehrává komedie Focus. Violette je životopisný portrét spisovatelky Violette Leducové. V poválečném Berlíně se odehrává drama Christiana Petzolda Fénix.
26.02.2015 07:11 |

podobné články

Osobnosti: Petr Jákl (217 článků) , Eddie Redmayne (54 článků)

Odbornice: Proti Itálii máme výhodu, měli jsme čas na přípravu. Češi to vzali zodpovědně

 
Specialistka na mezinárodní a evropské právo Vladimíra Bondarenková se rozepsala pro Parlamentní listy ke koronavirové krizi. Ta podle ní ještě neskončila, ale je vidět jisté světélko na konci tunelu.
27.03.2020 21:51 |

podobné články

Jeden dotační program Jourová výrazně chválí, jde o česko-bavorskou spolupráci

 
Program česko-bavorské příhraniční spolupráce je vyčerpán z téměř 90 procent. Česko z něj Evropské unii nemusí vrátit ani korunu. Na sobotním Dnu česko-bavorské spolupráce v Kvildě na Prachaticku to řekla ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová. Tím se podle ní tento program zařadil na první místo mezi všemi operačními programy v České republice a na druhé místo mezi všemi operačními programy Evropské územní spolupráce v rámci Evropské unie.
26.07.2014 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (446 článků)

Ministři šesti zemí budou v Praze jednat o evropské obraně

 
Ministři obrany šesti středoevropských zemí budou dnes na Pražském hradě diskutovat o prohlubování společné obrany Evropské unie a o problematice migrační krize. Jednání se koná v rámci Středoevropské obranné spolupráce (CEDC), na níž se podílejí Česko, Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko a Chorvatsko a které Česko letošní rok předsedá.
19.06.2017 06:50 |

podobné články

Režisér Martin Huba na Febiofestu: Slovenský film vstává jako Fénix z popela

 
Hostem Slovenského dne na filmovém Febiofestu byl herec a režisér Martin Huba. Na tiskové konferenci odpovídal na dotazy směřující především k jeho hojnému účinkování v českém polistopadovém filmu.
30.03.2010 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Huba (31 článků) , Martin Hub (26 článků)

Velkolepý návrat Richarda Müllera na scénu!

 
Zpěvák Richard Müller (47) vstal znovu z popela jako bájný pták fénix, byť to málokdo čekal! Zpěvák sice přiznává, že s některými věcmi není úplně spokojený, přesto se rozhodl pro své fanoušky připravit další album!
08.04.2010 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (356 článků) , Richard Müller (356 článků)

Zadlužená a opuštěná Pergnerová: Má kšeft za statisíce!

 
Moderátorka Tereza Pergnerová (37) je jak bájný Fénix, který neustále vstává z vlastního popela. Vzletů a pádů měla tolik, že by to málokdo ustál. A právě další návrat Terezu, kterou v dubnu po pěti letech opustil partner Jiří Chlebeček (41) a nechal jí jen dceru a obrovské dluhy, čeká už za měsíc.
29.05.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Pergnerová (503 článků)

Tereza Pergnerová: Fénix, který opět vstává z popela

 
Kdo by neznal Terezu Pergnerovou? Slavná moderátorka oslaví za pár dní své devětatřicáté narozeniny. Někdo by však mohl namítnout, že si Tereza přívlastek "slavná" snad ani nezaslouží, protože jak se na obrazovkách objeví, už zase mizí. My vás dnes přesvědčíme, že tomu tak není.
17.06.2012 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Pergnerová (503 článků)

RECENZE: Maďarská mafie s pokáním ve štítu

 
S velikou slávou a s houfem hereckých i jiných celebrit v hledišti otevřeli protagonisté Studia DVA ve středu na pražském Václavském náměstí v paláci Fénix - vstal tak z popela sál někdejšího kina Blaník hned pod sochou sv. Václava - Novou metropolitní scénu.
19.09.2013 07:15 |

podobné články

Ivetu Bartošovou označují za zrůdu a chtějí zakázat její písničky

 
Ve chvíli, kdy se Iveta Bartošová  (47) jako trochu komický Fénix zvedá z popela, rozhodl se jakýsi podivný člověk upozornit na sebe založením antifanouškovské stránky s velmi drsným názvem. Na sociální síti stránka „Iveta Bartošová je zrůda, která si nezaslouží úctu“ informuje, že jejím cílem je „zlikvidovat všechny nahrávky písní Ivety B., aby budoucí generace byly ušetřeny jejich poslechu. Je to v zájmu celého světa!“.
22.11.2013 06:02 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6809 článků)

Comeback roku? Zářící Iveta Bartošová v krásných modrých šatech oslnila publikum ve Varech, zazpívala a sklidila potlesk

 
To, čemu snad věřil jen opravdový fantasta, se stalo skutečností. Zpěvačka Iveta Bartošová  (47) vstala jako bájný Fénix z popela a opět pravidelně koncertuje.
15.12.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6809 článků)

Zase je z ní kočka: Z utahané hvězdy sedmdesátých let je díky filmu zrzka a sekne jí to jako před lety

 
Kde jsou ty časy, kdy jsme ji vídali na snímcích v médiích utahanou, bez záře ve tváři a zničenou dlouhým vyšetřováním a nemocí. Herečka Regina Rázlová  (66) povstala jako fénix z popela a po sedmnácti letech se vrací na filmová plátna.
18.04.2014 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Regina Rázlová (153 článků)