Článek

Vladimír Zlínský (SPD): Většina populace, která by podléhala branné povinnosti, je zcela nevycvičená

 
Projev na 52. schůzi Poslanecké sněmovny 9. února 2023 k zákonu o obraně
09.02.2023 18:30 |

podobné články

Podobné články

Sedlář (ANO): Cílem zákona o branné povinnosti je snaha odstranit negativní dopady, které se projevily v praxi

 
Projev na 9. schůzi Senátu dne 17. srpna 2017 k návrhu zákona o branné povinnosti
17.08.2017 11:25 |

podobné články

Cenia: Světový den populace

 
Dnes, 11. července, si připomínáme Světový den populace, který byl vyhlášen Radou guvernérů Rozvojového programu OSN v roce 1989. Předcházel mu „Den pěti miliard“, stanovený na 11. července 1987, což je přibližné datum, kdy měla světová populace dosáhnout počtu pěti miliard obyvatel Země. Cílem světového dne populace je zvýšit povědomí o problémech spjatých s růstem počtu obyvatel na Zemi. Tyto problémy se týkají i životního prostředí, které je vystaveno rostoucím nárokům lidské populace na uspokojování jejích potřeb.
11.07.2018 18:50 |

podobné články

Ministr Stropnický: Začíná platit nová branná legislativa

 
Možnost většího zapojení Aktivní zálohy do činnosti Armády ČR, zatraktivnění služby záložníků, podpora zaměstnavatelům či dobrovolná vojenská cvičení. To jsou hlavní novinky z branné legislativy, které právě vstupují v účinnost. Legislativu, která si klade za cíl umožnit větší dobrovolné zapojení občanů do plnění branné povinnosti, schválili zákonodárci letos v lednu.
03.07.2016 08:35 |

podobné články

Povinná vojenská služba. Izraelský expert na boj s islámským nebezpečím poradil Česku. To dlouho nikdo nenadhodil

 
ROZHOVOR Erdogan je bezpečnostní hrozbou od jeho zvolení prezidentem, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bezpečnostní expert a bývalý izraelský voják David Bohbot. Podle něj je jen otázkou času, kdy se z Turecka stane dálnice do Evropy. A je nanejvýš nutné se na to připravovat, a to ostrahou hranic, kontrolami, ale také obnovením branné výchovy ve školách a zavedením branné povinnosti.
22.08.2016 11:40 |

podobné články

Sedlář (ANO): Cílem zákona o branné povinosti je snaha odstranit negativní dopady, které se projevily v praxi

 
Projev na 9. schůzi Senátu dne 17. srpna 2017 k návrhu zákona o branné povinnosti
17.08.2017 10:55 |

podobné články

Tubera a AIDS z Ukrajiny. Toho se doktor Zlínský obává nejvíce. Ale není to zdaleka vše

 
„Je třeba přistupovat k bezpečnosti biotechnologií podobně jako k bezpečnosti jaderné energie,“ říká lékař, poslanec SPD Vladimír Zlínský. Očekává zásadní tlak na zdravotnická zařízení a varuje před katastrofou primární péče. V rozhovoru vysvětluje, proč ve Sněmovně nepodpořil snížení odvodů za státní pojištěnce. Žádá provedení nezávislých studií v souvislosti s možnými následky vakcinace kvůli onemocnění covid-19 a důkladné prověření rizik šíření infekčních chorob charakteru TBC a AIDS. „Dlouhodobý válečný konflikt byl vždy semeništěm dalších infekčních chorob a nelze vyloučit zavlečení zatím neznámých nebo nezvyklých přirozených, ale i uměle upravených patogenních infekčních agens do naší populace,“ uvedl.
31.08.2022 15:10 |

podobné články

Vakcíny? Jako když vaří žábu. Rakoviny, autoimunitní nemoci? Doktor Zlínský varuje, o tomto se zatím nemluví

 
„Myslel jsem si, že nám povinné očkování napaří dřív.“ Lékař Vladimír Zlínský a lídr kandidátky SPD ve Zlínském kraji pro parlamentní volby hovoří s nadsázkou o „zombifikaci společnosti“. Pokládá řadu otázek: „Proč by se neměla dcera pana Babiše nechat očkovat? Je chráněna nebo jí hrozí nějaká komplikace po očkování? Pokud je chráněna, jaká hladina protilátek je dostatečná?“ Sám se problematikou vakcín dlouhodobě zabývá, a pokud by s SPD chtěli další vědci komunikovat, nabízí i jednání „inkognito“. Sám definuje potřebu organizace teritoriální obrany, která se bude aktivovat v případě jakékoli hrozby napadení daného teritoria nebo v případě probíhající přírodní nebo společenské pohromy či krizového stavu. A zelený balíček? „Jsem zděšen!“
23.07.2021 11:20 |

podobné články

Sledujete, co se děje v USA? Bude to i u nás. Z vývoje školství mám obavu. Kandidát SPD Zlínský doporučuje zavést brannou výchovu

 
ROZHOVOR „Naše společnost usnula na vavřínech, myslíme si, že skončily dějiny a už se nebude opakovat, co dřív bylo běžné v historii.“ Lékař Vladimír Zlínský a kandidát na hejtmana ve Zlínském kraji za SPD upozorňuje na další hrozby do budoucna. Předpokládá výrazné problémy, na které bychom se měli připravit, ať už jde o migrační krizi, teroristické útoky, blackout nebo ekonomický kolaps. „Nikdo nechce slyšet, jaké by byly důsledky pro společnost. Pravda je příliš šokující a řešení je téměř nepředstavitelné. Tak to nebudeme řešit?“ ptá se. Doporučuje začít s brannou výchovou. „Obávám se, že to, co se děje v USA, se za chvíli bude dít na Západě a pak i u nás,“ varuje.
15.09.2020 18:30 |

podobné články

Temné vyhlídky u covidu a očkování. „Nechci strašit,“ říká doktor Zlínský z SPD. Ale má toho na srdci dost

 
„Já k tomuto nemám slov… Pochybní internetoví influenceři a kampaně!“ Lékař Vladimír Zlínský už má dost nejrůznějších návrhů, jak přimět lidi nechat se očkovat. „Já bych spíše doporučil, aby odborníci provedli analýzu úmrtnosti starších občanů v době pandemie,“ říká lékař, který je zastupitelem ve Zlínském kraji za SPD. „Hnutí bude podporovat vývoj vakcín pod kuratelou našeho státu, protože nelze vyloučit opakování současné situace v mnohem horším měřítku a mít možnost si vyrobit vlastní českou vakcínu proti umělému nebo přirozenému smrtícímu agens může být otázkou přežití našich obyvatel a společnosti,“ podotýká a zároveň varuje, že co se děje ve Velké Británii a Izraeli je i naší budoucností. A vystoupení premiéra na bezpečnostní konferenci? „Nazval bych to Pohádky pro moje věrné voliče.“
25.06.2021 21:10 |

podobné články

ZIMNÍ INSPEKTOR: Takto dopadl areál v Branné v Jeseníkách

 
Zimní inspektor navštívil malý jesenický areál v Branné. Mají tam sice jen tři několika set metrové sjezdovky, ale lyžařům to vůbec nevadí a pochvalují si hlavně rodinnou atmosféru. Navíc se pyšní tím, že vleky spouští jako jedni z prvních v republice, v této sezóně to bylo už v prosinci.
01.02.2015 21:30 |

podobné články

Svobodová (OMMO): Zavedení branné výchovy do škol? Proč ne, ale...

 
Takže nechť probíhají debaty na téma branné výchovy, jen prosím, svěřme je do hlav a úst odborníkům z oblasti bezpečnosti, zdravotnictví, ale i pedagogům.
03.02.2018 18:50 |

podobné články

Výchova bojeschopných Čechů. Branné spolky mají dostat miliony, budou ale pod dohledem

 
Ministerstvo obrany chce přispět k výchově zdatného, bojeschopného a na krizi připraveného obyvatelstva. Pomoci má novela zákona o zajišťování obrany, díky níž ministerstvo bude moci každoročně rozdělovat mezi branné spolky až čtvrt miliardy korun. Zároveň si ale pomocí tajných služeb ohlídá, aby spolky neovládli radikálové.
31.07.2020 03:40 |

podobné články

Zlínský zámek o.p.s představuje architektonickou studii revitalizace zámku

 
Obecně prospěšná společnost Zlínský zámek dnes v hlavním sále zlínského zámku představí veřejnosti komplexní architektonické řešení možné budoucí podoby a využití nejstarší budovy ve Zlíně. Návrh kompletní revitalizace zámku pochází z dílny zlínského architekta Pavla Míčka, který mu věnoval více jak rok své práce. Jeho návrhu předcházel stavebně historický průzkum zpracovaný Magistrátem města Zlína a také zadání pro jeho nové využití zformulované zadavatelem o.p.s. Zlínský zámek společně s městem.
12.12.2014 13:01 |

podobné články

Hospodářská komora: Většina podnikatelů musí dnes plnit 1719 povinností vyplývajících z 21 základních podnikatelských zákonů

 
Živnostníci a firmy v současnosti musí vůči státu plnit 1719 povinností podle 21 základních podnikatelských zákonů. Z dalších 13 právních předpisů týkajících se kupříkladu ochrany spotřebitele, obchodní inspekce nebo rozhlasových a televizních poplatků jim přibyde dalších 428 povinností, celkem tak musí plnit 2147 povinností.
23.07.2020 12:00 |

podobné články

Premiér Bartoš? Mladí tvrdě procitnou. Doktor Zlínský má vážné obavy o demokracii

 
„Jel jsem autem přes Vlachovice-Vrbětice do práce do Valašských Klobouk cca asi 2 hodiny před výbuchem.“ Zastupitel Zlínského kraje za SPD, lékař Vladimír Zlínský, popisuje osobní zážitky z doby před sedmi lety. Vysvětluje, jak je to s odškodněním, stanoviskem Zlínského kraje a podotýká: „O zabezpečení bývalého muničního skladu ve Vrběticích ke mně doléhají hrůzostrašné zkazky.“ Do budoucna očekává tvrdé procitnutí mnohých mladých lidí z pirátských „progresivistických snů.“ „Rádi je potom některé uvítáme ve vlasteneckém táboře, pokud už nebudeme v ilegalitě,“ komentuje.
28.04.2021 20:10 |

podobné články

Tlak a povinné vakcíny? Hrozivé důsledky. Doktor Zlínský varuje: Opravdu touto cestou chcete jít?

 
„Pokud věrozvěstové ucítí, že toto je vhodná cesta, tak určitě přitopí pod kotlem další negativní stimulace.“ Lékař, krajský zastupitel a nově zvolený poslanec za SPD ze Zlínského kraje, Vladimír Zlínský komentuje aktuální opatření. U kontrol v restauracích předpokládá spíš švejkování ve smyslu: Vlk se nažral, koza zůstala celá. Pokud by mělo dojít k pracovnímu omezení možností neočkovaných, asi by podle něj „nastal čas zahájit úvahy o časově neomezené generální stávce všech pracujících neočkovaných.“ Lékař upozorňuje i na takzvané nocebo.
30.10.2021 15:05 |

podobné články

Tohle si očkovaní připustí jen těžko... Doktor Zlínský přemítá: Infarkty, embolie, mrtvice. Vše podhodnocené

 
Záblesk zdravého rozumu! Hovoří další z odborníků, který podepsal Deklaraci lékařů k nátlaku na očkování, a ptá se, kdy bude označena za „dílo satanovo?“ „Mám pocit, že se nám poměrně rychle vracejí středověká církevní dogmata s jedinou zjevenou pravdou, kterou reprezentuje EMA,“ říká lékař a nový poslanec za SPD Vladimír Zlínský. Zmiňuje „svátost vakcinace“ a burcuje dál: „Ten, kdo je navakcinován (já používám s nadsázkou slovo zombifikován), si jen těžko připustí, že...“
30.11.2021 17:40 |

podobné články

Stávkou proti očkování, vyzval lékař. Covid z laboratoře? Zlé následky

 
SVĚT KRIZE A NADĚJE Až udolají nevakcinované příslušníky odborností, budou postupovat salámovou metodou! Lékař a poslanec SPD Vladimír Zlínský vážně varuje: „Vyzývám i vakcinované, kteří se obávají tohoto vývoje, aby podpořili všemi dostupnými prostředky menšinu nevakcinovaných a postupovali společně proti nátlaku, i kdyby mělo dojít v krajním případě k neomezené stávce.“ Poslanec Zlínský je nemile překvapen, jak si lidé zvykli na povinnost předkládat „bumážku“. V rozhovoru padla i slova o „biologické revoluci“.
06.01.2022 14:55 |

podobné články

Farský přijede vyškolen. Mají s nim plány. Doktor Zlínský a covid: Než Fialova vláda zrušila povinné očkování...

 
„Jeho oběť nebude zajisté marná a bude v budoucnu patřičně oceněna,“ směje se poslanec SPD, lékař Vladimír Zlínský na účet Jana Farského. Komentuje hlasování o důvěře a dodává: „Já se je nebojím nazvat exponenty pštrosí politiky potenciálně ohrožujícími naši bezpečnost, pokud dehonestují názory, které vybízejí k opatrnosti a předvídavosti ohledně možných budoucích krizí.“
22.01.2022 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (309 článků)