Článek

Vladimír Ustyanovič: Rakušanova sláva hoří jako prérijní tráva

 
Po krvavém masakru na Filozofické fakultě v Praze by měl rezignovat nejen ministr vnitra, ale také policejní prezident a policejní ředitel města Prahy.
25.06.2024 08:35 |

podobné články

Podobné články

Lída Rakušanová: Uprchlíkům dávat kartáčky na zuby, ne peníze. V Německu raketově roste vykrádání bytů, zloději žádají o azyl

 
Hostem ve včerejších Událostech, komentářích ČT byla komentátorka Českého rozhlasu a bývalá redaktorka Rádia Svobodná Evropa Lída Rakušanová. Spolu s dalšími hosty ve studiu diskutovala o návrhu Evropské komise na přerozdělování uprchlíků v rámci členských států EU. Rakušanová mimo jiné promluvila o tom, že by bylo dobré uprchlíkům místo peněz poskytovat materiální pomoc, jako třeba kartáčky na zuby.
07.04.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Rakušanová (2 články)

Komentátorka Rakušanová vytáhla nové téma: Rozkládáme prý Unii Benešovými dekrety

 
Komentátorka Českého rozhlasu Lída Rakušanová má dojem, že Česko rozhodně nepřispívá k soudržnosti Evropské unie. Ať už tím, že ve svém právním řadu stále uchovává Benešovy dekrety, nebo tím, jak se premiér Babiš vyjadřuje na téma evropských dotací. Podle Rakušanové nastal čas Benešovy dekrety zrušit a Babišovi připomenout, že EU stojí na hledání kompromisů. I když kompromis uzavřeme, můžeme si být jisti, že jako Češi bude ze členství v EU nadále profitovat.
09.12.2019 19:55 |

podobné články

Komentátorka Rakušanová vytáhla nové téma: Rozkládáme prý Unii Benešovými dekrety

 
Komentátorka Českého rozhlasu Lída Rakušanová má dojem, že Česko rozhodně nepřispívá k soudržnosti Evropské unie. Ať už tím, že ve svém právním řadu stále uchovává Benešovy dekrety, nebo tím, jak se premiér Babiš vyjadřuje na téma evropských dotací. Podle Rakušanové nastal čas Benešovy dekrety zrušit a Babišovi připomenout, že EU stojí na hledání kompromisů. I když kompromis uzavřeme, můžeme si být jisti, že jako Češi bude ze členství v EU nadále profitovat.
10.12.2019 01:00 |

podobné články

Životní příběh „hlasu svobody“: Lída Rakušanová (74) promluvila o emigraci a životě v exilu

 
Vzácná návštěva v pražské Botanické zahradě. Novinářka a spisovatelka Lída Rakušanová, hlas Rádia Svobodná Evropa, držitelka řady cen, tu 23. června již jako 108. osobnost vysadila svůj strom – buk. A to v rámci projektu Kořeny osobnosti. Blesk.cz exkluzivně sdělila příběh o emigraci a novinářských začátcích.
25.06.2021 05:30 |

podobné články

Novinářka Rakušanová znovu promlouvá: Německá společnost je rozumná, i když...

 
Novinářka Lída Rakušanová ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize přiblížila, jak se Německo vyrovnává se silvestrovskou kauzou obtěžování žen. U našeho souseda prý poněkud zaspali ve vedení jedné debaty. Ke cti však Němcům slouží, že odmítají uvalovat na jakoukoli skupinu obyvatel princip kolektivní viny.
07.01.2016 22:25 |

podobné články

V Bavorsku lidé nemají strach z muslimů. Vědí, že všichni nejsou zlí. Takto hovořila v den sekerového útoku komentátorka Rakušanová

 
O útoku afghánského migranta v německém Würzburgu pohovořila v pořadu Události, komentáře ČT24 komentátorka Lída Rakušanová. V Bavorsku dlouhá léta žila.
19.07.2016 22:55 |

podobné články

Václav Havel se obrací v hrobě, naříká Lída Rakušanová

 
Nad tím, jak se vyvíjí projekt Visegrádské skupiny, u jehož zrodu stál Václav Havel, se ve vysílání Českého rozhlasu zamyslela publicistka Lída Rakušanová.
06.10.2016 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6488 článků) , Václav Český (637 článků)

Posselt je největší český patriot. Zrušme Benešovy dekrety, píše Lída Rakušanová

 
"Zrušení Benešových dekretů je v zájmu státu," píše Lída Rakušanová ve svém komentáři pro Český rozhlas Plus.
22.05.2018 11:55 |

podobné články

Pražané se bojí vyčnívat. Návrhářka a designérka Rakušanová radí inspirovat se v Itálii a Francii

 
Žádný extrém není dobře, tvrdí návrhářka Zuzana Rakušanová (54), která se roky věnuje designu a posledních dvacet let i tvorbě vlastní značky. „Češi by se měli inspirovat při oblékání u Francouzů a Italů,“ tvrdí. Na začátku její návrhářské kariéry stál její manžel, který jí byl inspirací.
17.01.2020 05:35 |

podobné články

Hybridní válka, alternativní pravdy, zmanipulovaná veřejnost. Veřejnoprávní média se tomu musí postavit, burcovala kandidátka Lída Rakušanová

 
Kandidátkou do Rady ČT je i novinářka Lída Rakušanová, která poslance na volebním výboru pozdravila prostřednictvím svého nahraného vzkazu. „Bez veřejnoprávních médií by vypadala podstatně jinak i celková mediální atmosféra,“ zaznělo mimo jiné.
17.03.2021 20:15 |

podobné články

Rakušanová: Benešovy dekrety zrušit. Jen strašidlo zděděné z komunismu

 
Vláda Petra Fialy (ODS) přislíbila, že proseká první džungli a zruší zbytečné zákony. Už teď prý mají na Ministerstvu vnitra soupis 8 tisíc zákonů určených ke zrušení. Komentátorka Českého rozhlasu, kdysi dlouholetá spolupracovnice Svobodné Evropy, se na politiky zlobí, že v tomto soupisu chybí Benešovy dekrety. Podle Rakušanové by měly být také zrušeny. „Nejsou totiž dneska už ničím jiným než naším vlastním domácím strašidlem zděděným z dob komunismu,“ prohlásila Rakušanová.
05.01.2022 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6546 článků)

A proč to tajil? Z ,,Rakušanova mobilu” vypadly temné zvěsti

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) používal šifrovaný telefon se systémem CryptoCult, který využívala i zločinecká skupina kolem Michala Redla v kauze Dozimetr. Zatímco opozice volá po Rakušanově odvolání, sám ministr vnitra se hájí tím, že šlo o bezpečnostní opatření proti odposlouchávání bezpečnostní divizí Agrofertu. Holding taková tvrzení odmítá, advokát Petr Němec se ptá, jak je možné, že měl ministr vnitra podezření na odposlechy od soukromé firmy a nečinil proti tomu žádná opatření. Poslankyně Barbora Urbanová (STAN) zase přišla s teorií, že kauza kolem Rakušanova telefonu je jen pomstou za zmařené miliardové obchody.
25.09.2023 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Němec (42 článků) , Vít Rakušan (851 článků)

Neuvěřitelný trapas: Italský hrabě Martucci se cítil být slavný. Tohle mu srazilo hřebínek!

 
Světská sláva, polní tráva, říká se. A je to stoprocentní pravda. Jenže v některých situacích by se chtělo dodat: pokud vůbec nějaká sláva je! Italský hrabě Domenico Martucci  (38) , který posledních pár let bojuje coby bývalý přítel Ivety Bartošové  (✝48) s jejím posledním sedmiměsíčním mužem Josefem Rychtářem, zažil ostudu par excellence.
20.11.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (7110 článků) , Domenico Martucci (390 článků) , Josef Rychtář (1419 článků)

U tratě mezi Otrokovicemi a Moravským Pískem hoří tráva, nejezdí vlaky

 
Podél železniční tratě u Starého Města směrem na Veselí nad Moravou hoří travní porost. Táhne se to po velké délce, řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Požár byl nahlášen před 13:00, podle webu Českých drah byl provoz na frekventované trati Přerov - Břeclav v úseku Otrokovice - Moravský Písek zastaven.
09.08.2015 15:00 |

podobné články

Lady GaGa: Nejlepší drogou je sláva

 
Zpěvačka Lady GaGa přiznává, že nejlepší drogou pro ni je sláva. A vysvětluje to, proč své první album – které jí zajistilo náležitý celosvětový věhlas – nazvala jako The Fame – Sláva. Dodnes je pro ni nejlepší drogou a vzpruhou pro její mozek, když ji lidé poznávají kvůli jejím hitovkám Poker Face, Bad Romance či Alejandro.
18.11.2016 11:00 |

podobné články

Vyšperkujte zahradu okrasnou trávou. Které jsou ty NEJ?

 
Není tráva jako tráva... Řeč je samozřejmě o okrasných travinách, které dokážou při citlivém umístnění udělat ze zahrady opravdový kompoziční skvost. Navíc ji zdobí téměř celoročně. Blesk.cz vám přináší několik užitečných tipů, jak pomocí okrasných travin zkrášlíte svou zahradu.
19.10.2010 09:15 |

podobné články

Sexuální revoluce? Tráva pomůže ztenčit kondom na sílu lidského vlasu

 
Muži a ženy často odmítají kondomy s tím, že jim snižují požitek z milování a pohlavní orgány znecitlivují. Proto se výrobci snaží tuto latexovou ochranu stále ztenčovat. Jenže tím se zhoršují její fyzikální vlastnosti a je náchylnější k prasknutí. Pomoc by ale měla australská tráva rodu Triodia známá jako spinifex. Nanovlákna celulózy z ní extrahovaná totiž zvyšují pružnost i ve velmi tenké vrstvě latexu.
12.02.2016 17:05 |

podobné články

Houpačky zrezivěly, tráva zčernala. Na Krymu museli evakuovat 4000 dětí

 
Nejdřív se do jednoho města na Krymu dostala podivná mlha. Pak v jiné obci náhle zrezivěly kovové předměty jako houpačky na dětských hřištích. A tráva na polích zčernala. Ukrajinsko-krymská hranice se potýká s průmyslovým znečištěním obřích rozměrů a už 4000 dětí muselo být kvůli stále častějším alergiím a problémům s dýcháním evakuováno pryč. Informuje o tom server The New York Times.
17.09.2018 13:25 |

podobné články

FOTO „Třikrát sláva velikému Banderovi, vůdci ukrajinského lidu!“ Nesouhlasíte? Návštěva vám to vysvětlí, slyšeli jsme v Kyjevě

 
REPORTÁŽ „Provolejme třikrát sláva nejvýznamnějšímu člověku novodobých ukrajinských dějin, Stepanu Banderovi!“ „Ať žije svobodná Ukrajina, sláva ukrajinskému národu!“ Megafon se třásl hlasitostí výkřiků a pobídek. Tisíce zapálených loučí předčily veřejné osvětlení. Obyvatelé Kyjeva slavili 110. výročí narození Stepana Andrijoviče Bandery.
04.01.2019 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Stepan Bandera (55 článků)