Článek

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Vyjádření k článku historika Krystlíka

 
S tímto hlediskem, jako obecným pohledem na různé povstalecké akce a povstání, včetně činnosti partyzánských skupin nelze než nesouhlasit.
17.05.2020 07:50 |

podobné články

Podobné články

Nešikanovala jsem disidenty, tvrdí Válková a žene na historika policii. Práci s „katem“ Horákové nepopírá

 
Poslankyně a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) podala trestní oznámení pro pomluvu kvůli článku serveru Info.cz o své někdejší spolupráci s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem. Uvedl to v úterý server Deník N. Válková tvrdí, že se nepodílela na šikaně disidentů, jak se píše v článku. Žádá také omluvu od historika Petra Blažka, který je v článku citován. Vydavatel a šéfredaktor Info.cz Michal Půr i historik Blažek řekli Deníku N, že si za informacemi v článku stojí.
28.01.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků)

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy

 
Proběhl rozpočtový summit členských států Evropské unie. Tento summit provázel slušně řečeno chaos, neřku-li bordel.
23.02.2020 07:56 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy – bankomat ministryně Maláčová

 
Za hlubokého socialismu jsme nesnášeli takzvané papaláše – funkcionáře, kteří se vyznačovali nejen větším objemem v břišních partiích a služebním řidičem, samozřejmě čerpali i prebendy většinou v naturáliích.
23.02.2020 15:26 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Probuzení ministryně Maláčové se zavřenýma očima

 
Ministryně Maláčová sdělila čtenářům, že máme impotentní stát se slovy "Podívejte se na Německo s dobře fungující demokracií, to má větší daně, ale lidé za ně dostávají kvalitní veřejné služby.
03.03.2020 17:06 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - děkuji, pane premiére Babiši

 
Pandemická krize zaplavila celou Evropu a Spojené státy. Můžeme říci, že se státy ocitly ve válečném stavu s neuchopitelným nepřítelem. Adolfa Merkelová si na tržišti kupuje zeleninu, nějaká rouška jí nic neříká, ostatně jako většině Němců. Čeští pracovníci v Německu sklidili za roušky posměch, protože árijská rasa je odolnější než nádeníci z východu.
26.03.2020 08:01 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Ondřej Kolář, představitel lidského odpadu

 
Trocha z historie, můžeme si myslet cokoliv o pražském povstání, ale nezpochybnitelný fakt je ten, že se čekalo na to, až sovětská armáda vymete německé fašisty z Prahy. Nebudu popisovat historická fakta, ale jediný fakt je ten, že vojska maršála Koněva osvobodila Prahu a pak dobyla Berlín.
07.04.2020 07:35 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - V nouzi poznáš přítele

 
Na úvod bych použil glosu od jednoho přispěvatele: „Kdysi: „Nikdy v historii konfliktů nevděčilo tak mnoho (lidí) tak málu (letcům RAF) za tak mnoho (vítězství v bitvě o Británii)!“ Dnes: „Nikdy v historii neživilo tak mnoho slušných lidí tolik nafoukaných hňupů jen proto, že dostali koryto v administrativě Evropské unie!““
07.04.2020 07:40 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Kulturní národní fronta

 
Na úvod jen pár čísel ze zahraničí: soukromé kulturní památky ve Francii jsou bez nároku na státní dotaci, protože je to podnikání jako takové. 17000 francouzských restaurací je na prodej, protože krachují a nemají nárok na dotace od státu. 60000 hotelů a restaurací v Německu může být uzavřeno. Zdroj ČT24.
27.04.2020 07:25 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - atentáty, které měly změnit Prahu

 
Tým nadporučíka Koudelky získal informace, že se chystá atentát na tři pražské politiky. Jak informoval Respekt, že tyto informace má ze zdrojů BIS, tak to chápu tak, že reportéru Kundovi z Respektu to sdělil nejmenovaný zdroj BIS. Novináři přece nelžou, tak to musí být pravda. Kdo byl v přímém ohrožení života?
05.05.2020 07:45 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Víte, kdo je Jens Stoltenberg?

 
Politickou dráhu nejvyššího náčelníka NATO Jense Stoltenberga ovlivnila jeho starší sestra Camilla. Stoltenbergovi byli členy marxisticko-leninské skupiny s názvem Rudá mládež. Mladý Stoltenberg požadoval vystoupení Norska z NATO a měl pravidelné kontakty se sovětským diplomatem, který byl agentem KGB. Je paradoxem, že tento nevoják, který se účastnil demonstrací proti NATO s cílem vystoupení Norska, a který vystupoval proti USA kvůli války ve Vietnamu, je v nynější době nejvyšším slouhou Američanů. Američané dávají do rozpočtu NATO 70 %.
11.05.2020 07:35 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Soumrak české zahraniční politiky, soudruh Petříček

 
Neskutečné se stalo skutkem. Vždy jsem si myslel, že armády a vojáci mají za hlavní úkol destrukci, ničení, likvidaci hospodářství apod. Těmto cílům předchází dlouhá příprava, jak na bázi logistické, tak i vykonáním konkrétních skutků. To jsme ale nepoznali schopnosti pana Tomáše Petříčka.
01.06.2020 20:35 |

podobné články

Válková podala trestní oznámení kvůli článku o práci s Urválkem

 
Poslankyně a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) podala trestní oznámení pro pomluvu kvůli článku serveru Info.cz o své někdejší spolupráci s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem. Uvedl to dnes server Deník N. Válková tvrdí, že se nepodílela na šikaně disidentů, jak se píše v článku. Žádá také omluvu od historika Petra Blažka, který je v článku citován. Vydavatel a šéfredaktor Info.cz Michal Půr i historik Blažek řekli Deníku N, že si za informacemi v článku stojí.
28.01.2020 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků)

Škopán se policii přiznal k vraždě historika, k soudu nedorazil

 
Městský soud v Praze dnes začal projednávat loňskou vraždu historika a jeho manželky v bytě v pražských Stodůlkách. Policistům se k činu přiznal devětadvacetiletý Dalibor Škopán, který za seniorem původně docházel kvůli svému zájmu o architekturu. Později prý chtěl historika požádat o peníze, místo toho ho ale ubodal a ukradl mu šperkovnici.
27.07.2015 11:15 |

podobné články

Brutální vražda slavného historika v Zemanově paneláku: Za ubodaní manželského páru dostal vrah 28 let

 
Za loňskou brutální vraždu historika a jeho manželky v paneláku v pražských Stodůlkách, ve kterém žil i prezident Miloš Zeman, dostal třicetiletý Dalibor Škopán výjimečný trest 28 let vězení. Rozhodl o tom pražský městský soud. Verdikt není pravomocný, lze se proti němu odvolat. Škopán se k ubodání seniorů přiznal. Nejprve k nim docházel kvůli svému zájmu o architekturu a židovskou otázku. Později chtěl historika požádat o peníze, ale místo toho jej a jeho ženu ubodal a ukradl jim šperkovnici.
20.08.2015 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23867 článků)

Ruská propaganda má v Česku žně, odkrývá historik

 
Podle historika Tomáše Krystlíka má ruská propaganda v České republice skvělé podmínky. A to především proto, že česká média často nerozlišují zpravodajství a komentáře. Ukazuje při své kritice ale i na samotné příjemce takových zpráv a na jejich proruskou náladu.
04.05.2014 21:05 |

podobné články

Protektor Heydrich to prý s Čechy nemyslel zase tak špatně. Přečtěte si, co k tomu sepsal historik Krystlík

 
Heydrich to s námi zas tak špatně nemyslel a vysokou školu mohl přece za války studovat, kdo chtěl. To plyne z textu česko-německého spisovatele a historika Tomáše Krystlíka, který vyšel jako kritika prezidenta Zemana a jeho tvrzení, že nás chtěl Heydrich „zotročit“.
26.06.2015 09:41 |

podobné články

Drsná slova historika Krystlíka: Češi jsou rasisti. Kdyby to prošlo v EU, tak zřizují i koncentráky pro Romy

 
Historik Tomáš Krystlík si všímá toho, jak se v Česku díváme na cizince a jeho hodnocení není nijak lichotivé. Podle jeho názoru nesdílíme evropské hodnoty, nasloucháme našemu strachu z cizinců a máme tendenci je obviňovat z vlastních nezdarů. Mimoto máme rasistické předsudky.
27.06.2015 21:26 |

podobné články

Nácek, Posselt a neonacisté z něj budou mít radost. Tomáš Krystlík napsal Velebovi na jeho profil a bylo to husté

 
Spor senátora Jana Veleby a historika Tomáše Krystlíka pokračuje. Na jeho počátku byl čin předsedy křesťanských demokratů Pavla Bělobrádka, který položil květinu k památníku obětí odsunu sudetských Němců. Veleba tento čin zkritizoval s odkazem na to, jak trpěli Češi, kteří pár let před tím museli odejít ze Sudet. Krystlík do kauzy vnesl svůj úhel pohledu, čímž vše velmi zdramatizoval. Došlo na ostrá slova.
31.07.2015 20:36 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1614 článků)