Článek

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - V nouzi poznáš přítele

 
Na úvod bych použil glosu od jednoho přispěvatele: „Kdysi: „Nikdy v historii konfliktů nevděčilo tak mnoho (lidí) tak málu (letcům RAF) za tak mnoho (vítězství v bitvě o Británii)!“ Dnes: „Nikdy v historii neživilo tak mnoho slušných lidí tolik nafoukaných hňupů jen proto, že dostali koryto v administrativě Evropské unie!““
07.04.2020 07:40 |

podobné články

Podobné články

JCCR vyhlásila cestovatelskou soutěž: V nouzi poznáš jižní Čechy

 
V pondělí 5. října v 9.00 hodin byla spuštěna s platností pro celé území České republiky nová cestovatelská soutěž: V nouzi poznáš jižní Čechy. O jejím zahájení rozhodla v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu kvůli výskytu koronaviru SARS-CoV-2 na svém mimořádném jednání v pátek 2. října Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).
05.10.2020 16:05 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy

 
Proběhl rozpočtový summit členských států Evropské unie. Tento summit provázel slušně řečeno chaos, neřku-li bordel.
23.02.2020 07:56 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy – bankomat ministryně Maláčová

 
Za hlubokého socialismu jsme nesnášeli takzvané papaláše – funkcionáře, kteří se vyznačovali nejen větším objemem v břišních partiích a služebním řidičem, samozřejmě čerpali i prebendy většinou v naturáliích.
23.02.2020 15:26 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Probuzení ministryně Maláčové se zavřenýma očima

 
Ministryně Maláčová sdělila čtenářům, že máme impotentní stát se slovy "Podívejte se na Německo s dobře fungující demokracií, to má větší daně, ale lidé za ně dostávají kvalitní veřejné služby.
03.03.2020 17:06 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - děkuji, pane premiére Babiši

 
Pandemická krize zaplavila celou Evropu a Spojené státy. Můžeme říci, že se státy ocitly ve válečném stavu s neuchopitelným nepřítelem. Adolfa Merkelová si na tržišti kupuje zeleninu, nějaká rouška jí nic neříká, ostatně jako většině Němců. Čeští pracovníci v Německu sklidili za roušky posměch, protože árijská rasa je odolnější než nádeníci z východu.
26.03.2020 08:01 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Ondřej Kolář, představitel lidského odpadu

 
Trocha z historie, můžeme si myslet cokoliv o pražském povstání, ale nezpochybnitelný fakt je ten, že se čekalo na to, až sovětská armáda vymete německé fašisty z Prahy. Nebudu popisovat historická fakta, ale jediný fakt je ten, že vojska maršála Koněva osvobodila Prahu a pak dobyla Berlín.
07.04.2020 07:35 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Kulturní národní fronta

 
Na úvod jen pár čísel ze zahraničí: soukromé kulturní památky ve Francii jsou bez nároku na státní dotaci, protože je to podnikání jako takové. 17000 francouzských restaurací je na prodej, protože krachují a nemají nárok na dotace od státu. 60000 hotelů a restaurací v Německu může být uzavřeno. Zdroj ČT24.
27.04.2020 07:25 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - atentáty, které měly změnit Prahu

 
Tým nadporučíka Koudelky získal informace, že se chystá atentát na tři pražské politiky. Jak informoval Respekt, že tyto informace má ze zdrojů BIS, tak to chápu tak, že reportéru Kundovi z Respektu to sdělil nejmenovaný zdroj BIS. Novináři přece nelžou, tak to musí být pravda. Kdo byl v přímém ohrožení života?
05.05.2020 07:45 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Víte, kdo je Jens Stoltenberg?

 
Politickou dráhu nejvyššího náčelníka NATO Jense Stoltenberga ovlivnila jeho starší sestra Camilla. Stoltenbergovi byli členy marxisticko-leninské skupiny s názvem Rudá mládež. Mladý Stoltenberg požadoval vystoupení Norska z NATO a měl pravidelné kontakty se sovětským diplomatem, který byl agentem KGB. Je paradoxem, že tento nevoják, který se účastnil demonstrací proti NATO s cílem vystoupení Norska, a který vystupoval proti USA kvůli války ve Vietnamu, je v nynější době nejvyšším slouhou Američanů. Američané dávají do rozpočtu NATO 70 %.
11.05.2020 07:35 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Vyjádření k článku historika Krystlíka

 
S tímto hlediskem, jako obecným pohledem na různé povstalecké akce a povstání, včetně činnosti partyzánských skupin nelze než nesouhlasit.
17.05.2020 07:50 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Soumrak české zahraniční politiky, soudruh Petříček

 
Neskutečné se stalo skutkem. Vždy jsem si myslel, že armády a vojáci mají za hlavní úkol destrukci, ničení, likvidaci hospodářství apod. Těmto cílům předchází dlouhá příprava, jak na bázi logistické, tak i vykonáním konkrétních skutků. To jsme ale nepoznali schopnosti pana Tomáše Petříčka.
01.06.2020 20:35 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy – Alois Jirásek Temno a novodobý Koniáš (zrádce) Marian Jurečka

 
V těchto dnech proběhl na sociální síti bezvýznamný komentář glosátora Petra Paulczyňského, který se vtipně a s nadsázkou vyjádřil k demonstrantovi proti policejnímu násilí před americkou ambasádou, že vypadá jako primát. Zatím nikdo nepopřel Darwinovu teorii, že člověk pochází z opice, a někteří členové našeho druhu se jim více či méně podobají, někdy inteligencí, někdy chováním, ale co musím říct, že tito primáti dodržují nepsané zákony v rámci smečky, nemají potřebu destrukce, boje s ostatními druhy, tvory jiných společenstev. To je na úvod.
14.06.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Alois Jirásek (23 článků) , Marian Jurečka (780 článků)

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Armádní generál Ludvík Svoboda a vzkaz pro pana Tomáše Krystlíka

 
Původně jsem se nechtěl zaobírat jakoukoliv reakcí na pokroucené pravdy pana Krystlíka, které jsou stejně pokřivené, jako celý jeho charakter. Urazil hrdinu, armádního generála, který byl vyznamenán nejvyšším sovětským vyznamenáním Hrdina Sovětského svazu, nejvyšším francouzským vyznamenáním Řádem čestné legie a nejvyšším vyznamenáním spojených států Řádem legie cti. Rovněž získal Řád Templářských rytířů.
18.08.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (99 článků) , Tomáš Svoboda (157 článků) , Tomáš Svoboda (203 článků) , Tomáš Svoboda (70 článků) , Tomáš Svoboda (45 článků)

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Zabijte každého novináře

 
Úvodem bych sdělil, že to není žádná poplašná zpráva, ale tato věta byla řečena mně a dalším účastníkům stáže u americké protiteroristické jednotky s největší zatýkací pravomocí.
26.09.2020 09:25 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy – Spojené státy evropské, náš vzor Spojené státy americké

 
Spojené státy americké, bílý světový maják vývozu demokracie, jeho otcové, zakladatelé Spojených států, kteří prezentovali, jak jsou vyvoleni Bohem, neboť je chrání před nepřáteli dva oceány.
27.09.2020 21:45 |

podobné články

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy – Modrá hyena Miroslava Němcová

 
V pořadu Události, komentáře byla v hlavní roli známá herečka politických scén a novodobá senátorka Miroslava Němcová.
15.10.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1627 článků)

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Duševní a virová genocida C-19 aneb Tragikomické chování našich elit

 
Když byl současný ministr zdravotnictví Jan Adolf Blatný dítko školou povinné, chtěl být malířem pokojů. Někde vyčetl, že jeden velikán, kterého zná celý svět, takto začínal. Časem svůj záměr vycizeloval a rozhodl se, nebo bylo rozhodnuto rodinnou radou, že bude lékařem a bude rozhodovat o životech lidí, dětí a s laskavostí sobě vlastní jim bude pomáhat. Stalo se – nestalo, že premiéru Babišovi odmítlo asi 60 lékařů funkci ministra zdravotnictví. Tak ředitel Fakultní nemocnice Brno prof. Štěrba, jako za socialismu, doporučil svého náměstka na funkci nejvyšší, funkci ministerskou.
07.12.2020 07:36 |

podobné články

Osobnosti: Jan Štěrba (32 článků)

Vladimír Ustyanovič: Posilvestrovské politické střepy – Názorová revoluce plukovníka Prymuly

 
Vynikající komentátor a publicista Tomáš Vyoral pravidelně shrnuje ve svých komentářích protiepidemická opatření vlády a nazývá plukovníka Prymulu Reinhardem Prymulou, hlavní hygieničku Rážovou likvidátorkou specialistů, kteří byli součástí poradního týmu.
03.01.2021 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vyoral (127 článků)